Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? fórum

Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2023. ápr. 9. 14:28
Akin pénzzel segítettek, az mindig megharagszik arra, aki segített. Veled sem lesz ez másképp. Én már elég öreg vagyok, sajnos sokat tapasztaltam. Segítettem rokonnak,szomszédnak, barátnak. A rokonnal nincs már kapcsolatom, A szomszéd 5000 Ft-onként adta vissza nagyon nehezen. Azóta már meg sem ismer. A barát pedig vissza sem akarta adni a többmilliós kölcsönt, ezt a felesége mesélte. Egyszer rákérdezett, hogy vissza adtad-e már XY-nak a kölcsönt, mire azt válaszolta, hogy nem, de lehet vissza sem adom legfeljebb megharagszik. Több mint 2 évig jártam havonta a megbeszélt részletekért. Nem ő hozta, nekem kellett vidékről odautazni minden hónapban. Már ő sem a barátom. ersze mindig én voltam csúnya.
129. tumbo2 (válaszként erre: 124. - Simple)
2023. ápr. 9. 12:47
ezt ugyan nem értem,én is dolgoztam 40 évig,éhesen sosem jártam iskolába,de a gyerekem taníttatására egy kalap pénzt kifizettem.de nem a béremből,mert az általában minimálbér volt.mikor szétverték a téeszeket,kaptam földet,részvényt,és nagyon sajnáltam azokat,akiket kirúgtak egy fillér nélkül.
128. Főnix3 (válaszként erre: 124. - Simple)
2023. ápr. 9. 12:41

Azt hiszem erre már inkább nem válaszolok! Fekete és fehérben látod a világot.

Kiszállok ebből a meddő beszélgetésből, mert a fórum témájától egyébként is elüt.

127. tumbo2
2023. ápr. 9. 12:36
126. tumbo2 (válaszként erre: 124. - Simple)
2023. ápr. 9. 12:31
nem igazán értem.az Alföldön eladnák a házukat,aztán Győrben vennének egy másikat?mit kapnának érte,egy kulipintyót.
125. tumbo2 (válaszként erre: 119. - Főnix3)
2023. ápr. 9. 12:28
vajas kenyér?bár a zsíros sem olcsóbb.
124. simple (válaszként erre: 119. - Főnix3)
2023. ápr. 9. 12:27

Vannak szegények, nyilván. Én annyit mondtam, hogy a környezetemben nincs senki, akinek anyagi gondja van, vagy olyan, akinek a 25 millió egy elérhetetlen álom lenne. Viszont nem fogom sajnálni azokat, akik sírnak, hogy jaj nincs pénz, nincs munka, de nem hajlandóak elköltözni oda, ahol van. Miközben indiából, meg pakisztánból kell munkaerőt behozni, mert akkora hiány van. Ja, hogy dolgozni senki nem akar? A sült galambot lehet várni, csak nem jön. De ez nem csak itthon gond, hanem az egész jóléti társadalomban.

A pénzügyi kultúra pedig azt jelenti, hogy tudatosan bánni a pénzzel. Van egy bérlőm aki már nyugdíjas lehetne, de még dolgozik, mert kell neki a fizetése. Ő vajon mit csinált egész életében? Meg ott vannak például anyósomék, akik egész életükben dolgoztak, most mindketten olyan nyugdíjat kapnak, hogy csak lógatniuk a lábukat, van két tehermentes ingatlanjuk, egy darab földjük bérbe adva, és az unokájukkal úgy járatták ki az egyetemet, hogy végig tudták neki fizetni a tandíjat, a saját bérelt lakást helyben, és mindent, neki csak tanulnia kellett, és szakmát adtak a kezébe. Hogy miből? Mikor megszületett a gyerek, kötöttek magukra egy életbiztosítást, és mikor az lejárt, volt miből fizetni a gyerek tanulmányait. A biztosítás havidíját meg szinte észre sem vették, hogy fizetik. Azt hiszem a két példa között jól látható, hogy kinek is van pénzügyi kultúrája. És hozzátenném, hogy anyósomék sem voltak gazdagok soha, sőt annyira szegények voltak, hogy éhesen jártak iskolába. Mégis fel tudtak építeni egy gondtalan, nyugodt életet.

123. Főnix3 (válaszként erre: 121. - Channa*)
2023. ápr. 9. 11:59

:(

Margarinos kenyér? Igazából én sem látok már bele ebbe. Viszont tudom, hogy nagyon sokan szenvednek.

122. Channa* (válaszként erre: 113. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 11:45

A letiltás jelenleg.

60 ezer Ft-os bevételig semmit nem tilthatnak

60-200 ezer közötti összeg felét = 70.000

200 ezer felett mindent lehet tiltani.


Ha erre kerülne a sor, akkor tudd, hogy ha 200 ezret keres havonta, akkor 70 ezrével kapod vissza!


Ha 250 ezret, akkor 50+70=120 ezer/hó...

121. Channa* (válaszként erre: 119. - Főnix3)
2023. ápr. 9. 11:41

Vajas!? Nagyon drága!

A zsírt ne is említsük!

120. timycat (válaszként erre: 113. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 11:40

Ez továbbra sem véd attól ha nincs min behajtani. Másrészt a végrehajtó sem ingyen dolgozik és abból a pénzből általában az "idegenek" húznak hasznot n az adós vagy a hitelező.


Fenntartom azt amit lentebb írtam, ne kölcsönt adj, hanem vegyél meg tőle valamit ami értékes, forgalomképes. Nagyon sokan ülnek olyan értéktárgyon amire nincs szükségük, ne adj Isten csak a pénzt viszi. Ő ezzel a módszerrel gyorsan pénzhez jut, te igazából csak valamire váltod a pénzed ami nem olyan mintha kútba dobnád akarom mondani kölcsön adnád annak aki egy banki hitelt se tud kigazdálkodni, és ha nem tudja visszavenni eladod ha akarod de addig is használod.


Ekkora összegnél ez így szokás.

119. Főnix3 (válaszként erre: 117. - Simple)
2023. ápr. 9. 11:30

Mi a fene az a pénzügyi kultúra? Ne gyere már ezzel, mert nagyon sokan nem tudnak félre tenni a tisztes fizetésükből. El megy az orvoshoz és a fél fizetését a patikában hagyja. Vagy leesik a lábáról, elveszti a munkáját, adósságot örököl.

Olyan sok ismerősöm küzd a pénzhiánnyal. Hónapról hónapra élnek. Az utóbbi 3-4 évben sokan még mélyebbre csúsztak a szegénységben.

Ha lejjebb engeded az orrod onnan, ahol most tartod, akkor láthatod, hogy mennyire sokan élnek vajas kenyéren napokig.

Nem magamról beszélek, még mielőtt ezt gondolnád!

118. Channa* (válaszként erre: 117. - Simple)
2023. ápr. 9. 11:28

Minden második embert írtál.


"Viszont a véleményem továbbra is az, hogy aki 40-50 éves korára is ott tart, hogy nem tud semmit felmutatni, annak bizony gond van a pénzügyi kultúrájával."


Ezt nem írtad az előzőekben, de egyet értek, csak most nem ez a téma.

117. simple (válaszként erre: 107. - Channa*)
2023. ápr. 9. 11:17
Én nem töröltettem még soha egyetlen hozzászólásomat sem, így most sem. Ismét leírom a kedvedért, hogy manapság 25 millió ft nem nagy pénz, és sok embernek van nemhogy ennyije, de ennek a többszöröse is. Olyat nem írtam, hogy aki nem tud ennyit elővenni, az szar ember, ezt már csak te költötted hozzá. Viszont a véleményem továbbra is az, hogy aki 40-50 éves korára is ott tart, hogy nem tud semmit felmutatni, annak bizony gond van a pénzügyi kultúrájával.
116. Channa* (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 11:06

Az összeg ismeretében én azt gondolom, hogy ha hitelképes, akkor ne foglalkozz azzal, hogy magas kamatot kell fizetnie!

Ez az ő problémája!

Vegyen fel hitelt és oldja meg az életét.


Nem tudom, hogy ki ő neked és mire kell neki 25 millió.


Írnál erről? Nem kell túl részletesen, csak úgy körvonalazva...

Köszönöm, ha megteszed!

115. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 114. - Főnix3)
2023. ápr. 9. 11:01
Mert nagy sz@rban van ! Másképp nehéz lenne kimásznia belőle . A bank durván magas kamatja a "földbe döngölné" .
114. Főnix3 (válaszként erre: 113. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 10:58

Akkor most már ezt is tudjuk. Köszönöm, hogy jelét adtad, hogy olvasol.

Miért érzed úgy, hogy ezt kell tenned?

113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - Channa*)
2023. ápr. 9. 10:57
Mindenképpen segíteni fogok . Közjegyzői szerződést íratunk .
112. Channa* (válaszként erre: 111. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 10:55

És, hogy döntöttél?

Mit teszel?

111. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 110. - Főnix3)
2023. ápr. 9. 10:53
Itt vagyok !
110. Főnix3
2023. ápr. 9. 10:47
Vajon az FI hol van? Összeugrott a nép, ő meg lapít??
109. Főnix3 (válaszként erre: 107. - Channa*)
2023. ápr. 9. 10:46

Teljesen egyetértek!

Köszönjük!

108. tumbo2 (válaszként erre: 102. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 9. 10:33
a vejem a tehetősebbek közé sorolja magát,elég sokat tanult érte.persze nem olyan,aki jachtozik,de nem is kell a fogukhoz verni a garast.karácsonyra sok mindent kaptam tőlük,mondom,nem vagyok én ehhez hozzászokva.de mivel gyerekkorában málnát,ilyesmit termeltek ,nem akadnak fenn,ha nekem segíteni kell a kerti munkákban.
107. Channa* (válaszként erre: 105. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 9. 10:31

Bár Enissának írtad, de lenne egy észrevételem.

A 35-ös hozzászólás törölve lett, lehet, hogy ezért nem olvastad, hogy itt valaki kérkedik.


Aki azt a hozzászólást írta, az bőven kimerítette a kérkedés fogalmát.

Mert közölte, hogy minden második ember képes 25 milliót mellényzsebből előhúzni, és aki ezt nem képes megtenni, annak nincs pénzügyi kultúrája.


Nem értem a hoxa tagokat. Minek kell ezt tenni? Mire jó? Örüljön a sikereinek, de mi a francért kell minden ilyen fórumba beletörölni a talpát a többiekben, akik pl. még 1 milliót sem tudnak elővenni a mellényzsebük? Miért kell azt éreztetni velük, hogy sz@r alakok?


Mert itt az megy. Aztán jön a másik, és ráerősít, és már nem is arról van szó, hogy kölcsön adna e bárki, hanem rugdalják felváltva a bérből élő embereket.


Persze, gondolom a hozzászólást író töröltette a saját hozzászólását, mert valahogy senki nem értett egyet vele és nehogy már a népszerűsége csorbát szenvedjen.


Ez nagyon gáz! Nem vállalja fel a saját hozzászólásait? Még is milyen már ez? Mi történt, hogy nem vállalható részéről? Megszámolta a mellényzsebében lévő pénzt és rájött, hogy nem tudja előrántani belőle a 25 milliót?😂


Roppant szánalmas, ha valakinek csőlátása van, és nem látja meg a mellette élőket, nem látja, hogy élnek emberek, nem tudja, hogy milyen fizetések vanna, milyen árak, stb.


De legalább ne játszaná a mindent is tudót.


Igen, a dolgozóba törlik a lábukat, mert szerintük mindenkinek ügyeskednie kellene. Csak tudnám, hogy ha mindenki ügyeskedne, akkor ki gyógyítaná meg őket? Kitől vennék meg a szuper egészséges kajáikat? Ki szeletelné fel nekik? Ki vinné el a szemetüket? Ki készítene neki drága ruhákat?


És még annyit, hogy a társadalom felosztásával kapcsolatban nem gondolni kell valamit, ami szerinte a tuti, hanem ismerni kell a lakosság összetételét (kor, nem, fizetés, lakhatás, vásárlási szokások, stb.), mert csak így lehet úm. a kasztokba besorolni az embereket.

Nem, még akkor sem tud minden második ember a mellényzsebéből előkapni 25 milliót, ha nem nézzük a mélyszegénységben és szegénységben élőket. Ha valóban úgy lenne, hogy minden második ember rendelkezne 25 millióval ebben a halmazban, akkor sem lenne igaz ez Magyarország teljes lakosságát vizsgálva.


Ja, és ha igaz lenne, akkor ennek az országnak más lenne a neve🙃

106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 105. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 9. 10:06
Nem leszek gépnél, majd elmondom mi az, ami kiverte a biztosítékot nálam, most leírva átfutott az agyamon, vagy nem... mi a fenét foglalkozzak vele ? :)
105. dfc04c70e4 (válaszként erre: 103. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 08:51

Enissa!

Nem gond, miért is kellene igazat adnod nekem, ha nem értesz velem egyet.

Néha én sem értek egyet még olyan emberekkel sem, akiket kifejezetten szeretek.


Én nem olvastam itt olyat, hogy bárki a dolgozóba törölte volna a talpát, és élhetetlennek nevezte volna őket.


Amióta világ a világ, mindig is voltak szegények és gazdagok. És ez így is lesz.

Egyébként pedig az, hogy ki kiket tart középosztálybelinek, az egyéni. Én pl. nem hasonlítom magam másokhoz, nem is mérem magam senkihez. Viszont el tudom magam helyezni a saját életszínvonalamhoz mérten. Az, hogy ki hova sorolja magát, és milyen elképzelése van az osztályokba sorolásról, hadd legyen szíve joga! Láthatjuk, olvashatjuk, hogy mindenki másként határozza meg, kit tart középosztálybelinek. Szerintem ezzel semmi gond.


Magam részéről annyit még, hogy soha nem kérkedtem, de nem is panaszkodtam az anyagi helyzetemmel kapcsolatban.

Kerültem minden olyan témát, szavazást, ami az anyagi helyzetemet firtatta volna.

Véleményem viszont van, és pont emiatt írtam a korábbi hozzászólásomat, és ezt is.

104. birebora (válaszként erre: 103. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 07:22

Én is igy gondolom. Aki azt irja, hogy ma Magyarországon minden második embernek van 25 milliója és az nem nagy kunszt, az vagy enyhén szólva troll a silányabb fajtából, vagy nem látja reálisan a mai magyar valóságot és igen gizdázik. Ez nálam simán buta kategória.


Biztos keményen dolgozik és jó helyen, kellőképpen megfizetve, örökölt, szerencséje volt, jókor volt jó helyen, meglátta a lehetőségeket és ki is használta és még sorolhatnám. Jól tették.


És sokan vannak akik úgyszintén nagyon keményen dolgoznak de nincsenek megfizetve és még csak szerencséje sem volt nem is örökölt, nem voltak lehetőségei vagy nem élt velük. Na azoknak nem hinném, hogy a mellényzsebükben ott lapul a fent emlitett összeg.


Hogy érdemben is hozzászóljak az anyámon, gyerekemen, testvéremen kivül nem adnék ennyi pénzt kölcsön senkinek. És nekik is csak annyit amennyinek a hiánya ha nem kapnám vissza nem verne a földhöz. Egyszer adtam ennek a töredékét, nagyon nehezen kaptam vissza és tizenéves barátság ment rá.

103. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 8. 21:19

Kedves Sablonos!


Általában igazat szoktam adni, de most nem.

Aki azt írja, hogy az aki 25 milliót tud nélkülözni, az a középosztály, az nálam már a gizda kategória.

Erre szoktam mondani, okos ember arról is hallgaz amije van, az ostoba azzal is kérkedik, amije nincs.


Persze nem szégyen az, ha valakinek van, csak ne jött volna hozzá, hogy bezzeg, ők mennyit dolgoztak érte...., mert más nem dolgozik keményen? hányan mennek haza hullafáradtan a munka után, ami nélkül, nem menne a gépezet, mindenki nem hagyhatja/ nem hagyja ott az állását, mert ilyen a világ mindig voltak szolgák és urak, csak ne törölje senki a dolgozóba a talpát, hogy élhetetlen!!! Ennyi a meglátásom témához, ami már régen nem a fórum témája.

2023. ápr. 8. 20:33

Sok hozzászólást elolvastam.

Ami a kérdés érdemi részét illeti: nem adnék kölcsön senkinek 25 milliót. Akkor sem, ha a gödörből nem tud kimászni. Nem lelketlenségből. Elvből.

Az nem derül ki, hogy milyen viszonyban van fórumindítónk a segítségre szorulóval, és hogyan került ilyen helyzetbe.

Azt, hogy ad-e kölcsönt (amit ő maga hatalmas összegnek tart), neki kell eldöntenie. Mindegy, ki mit ír. A döntés az övé. Ez azért tényleg nem egy elhanyagolható összeg, amire legyint az ember, ha nem kapja vissza. Márpedig garancia akkor sincs az összeg visszafizetésére, ha rajta van a közjegyzői pecsét.


Ami pedig megragadta a figyelmemet: több hozzászólás arról árulkodik, hogy ha valaki olyat „mer” írni, amiből az derül ki, hogy jómódú, azért fejvesztés jár. Na, nem ennyire komoly ez, de valahogy akkor is a rosszallás tükröződik, mintha kérkedne itt bárki is a pénzével, vagyonával. Ezt már máskor, másik topikban is megfigyeltem. Azért nehogy már rosszul kelljen éreznie magát annak, aki az átlagembernél jobban él!

Mint ahogy nem tabutéma és nem is szégyen a szegénységről, nehézségekről írni, ugyanúgy nem tabutéma milliókról, uram bocsá' nagyobb összegekről beszélni.

Mégis rosszallást érzek több hozzászólásban is, amikor valaki nem rejti véka alá, hogy sikeres, a pénzt forgatja, és jól él.


Sokan sokfélék vagyunk. Mindenki maga tudja, hogy mennyit és mit oszt meg magáról, a családjáról, a körülményeiről.

Többször elmondtam már, hogy az én ismeretségi körömben van mindenféle ember. Romák, zsidók, vallásosak, ateisták, heterók, homoszexuálisok, szegények, gazdagok, mindenféle iskolai végzettségűek a 8 általánostól a több diplomásig. Vannak köztük intelligensek, és akik kevésbé azok. Vannak realisták és idealisták. A tulajdonságuk se nem a végzettségüktől, se nem a vallásuktól, se nem a nemi identitásuktól függ.


Én sok embert kedvelek itt. Az pedig, hogy hogyan képzelem el őket, csupán a hozzászólásaikból jön le, hiszen (legjobb tudomásom szerint) személyesen senkit nem ismerek. De a hozzászólások alapján kialakítok egy képet, és aszerint vannak nálam „besorolva”.

Végszó: soha nem aszerint ítélem meg az embereket, hogy látom, ki kivel vagy éppen ki ellen. Értem ezalatt, hogy soha nem állok be senki mellett vagy ellen a sorba csupán szimpátia alapján.


Bocs, csak ez most kijött. Akit nem érdekel, tovább lapoz. Hosszú hozzászólások után én is lapozni szoktam.

2023. ápr. 8. 19:05

Nagyon egyet értek azzal,hogy annyit adj kölcsön,amennyit nem bánsz,ha nem adnak vissza.

Akár van papír,akár nincs.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook