Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


156. Vica26
2006. júl. 11. 15:39

Szia Gyöngy!


Én is izgulok érted! A dokikkal kapcsolatban írtam privát üzit is, de itt is válaszolhatsz rá.


Szia Linda4!

Ez olyan szuper, hogy itt a honlapon keresztül meg tudjátok beszélni egymással a tapasztalataitokat, hisz majdnem egy napon szültök Gyönggyel!

Hoxa, ez egy kiváló honlap, gratulálok!

155. Jay
2006. júl. 11. 15:34
Nagy gratula Zazunak a picikéhez!
154. linda4 (válaszként erre: 152. - *Gyöngy*)
2006. júl. 11. 14:49

Szia Gyöngy !

méhszáj :2100 -már nyílok-

fájások :nincsenek,nem érzem őket!-szerencsére-

reggeli láb duzzadás gyakori,haskeményedés,

légszomj,szédülés- nagyon alacsony a vérnyomásom-

153. Hoxa
2006. júl. 11. 13:57

Szia Linda4!

Gratulálok, akkor most már kettőtökért (ill. összesen négyetekért) izgulok! :)))

Hoxa

152. *Gyöngy* (válaszként erre: 151. - Linda4)
2006. júl. 11. 13:53

Én július 22-re vagyok kiírva:)


Te hogy állsz? Méhszáj, fájások...

151. linda4
2006. júl. 11. 13:36

Sziasztok!

nem oly rég találtam rá erre a szuper honlapra, imádom olvasgatni,mert rengeteget lehet belőle tanulni.

Én is babát várok,julius 21-re vagyok kiirva.

A párommal már nagyon várjuk a mi kis Hercegnönket.-Linda-

Iszonyu ez a meleg, én nagyon nehezen viselem.

Csak a hüvös szobában érzem jol magam.Minden kismamának kitartást, és sok sikert !

150. Hoxa
2006. júl. 11. 09:46

Hogy vagy Gyöngy?

Hű, már csak 2 hét???? Jujuj. :))))))

149. *Gyöngy* (válaszként erre: 148. - Vica26)
2006. júl. 11. 09:34

Szia Vica!


Szívből gratulálok! Remélem, semmi gond nem lesz veled az elkövetkező 36 hétben!


Én kb. két hét múlva szülök.


Egyébként én kanizsai vagyok, de zegre járok dokihoz, ott is fogok szülni. Ha akarod, majd kozultálhatunk ezügyben. Te már választottál dokit?

148. Vica26
2006. júl. 9. 21:39
Sziasztok! Jelentem, én is kismama vagyok! Még csak az elején járunk kb. 4. hét.
147. Merci
2006. jún. 25. 11:25
Én is minden jót, könnyű szülést, egészséget és sok boldogságot kívánok Neked, *Gyöngy*! :))
146. *Gyöngy* (válaszként erre: 145. - 63efff35c3)
2006. jún. 23. 11:54
Köszönöm, aranyos vagy!
2006. jún. 22. 23:11
Gyöngy! Remélem boldog élmény lesz számodra a szülés! Egészséget és boldogságot kívánok neked és Annácskának is!
144. Hoxa
2006. jún. 22. 13:43

Ilyen ujjdagadás nekem is volt. Le is vetem a gyűrűm. :)

Köszi, ha értesítesz. Megírtam a mobilszámom priviben.

Jöhet a kép! :)

Itt is folytathatjuk szülés után is a dumcsit, mert ez végülis elég univerzális topik, Anyukák is elférnek itt. :)

Ha nem is írsz szó szerinti babanaplót, az arra is jó, hogy képeket tegyél fel a kicsiről, max majd a dátumot írod mellé, vagy hogy milyen körülmények között készült. :))

143. *Gyöngy* (válaszként erre: 142. - Hoxa)
2006. jún. 22. 12:00

Szia Hoxa!


Igen, most már nemigen szeretek egyedül elmenni messzebb helyre. Végülis nem is megyek, meg Nagykanizsa nem is nagy város:)


Nem tudom, a melegtől van-e, de ha ágyban fekvés után felkelek, akkor érzem, hogy az ujjaim egy kicsit dagibbak. Némi mozgás, házimunka után azonban ez megszűnik.


Azt, hogy hova fogok NST-re járni, még nem tudom, mert nem a városi kórházban fogok szülni, hanem a megyeiben Zalaegerszegen. Mindenesetre az 1. NST-m itt lesz Kanizsán. Kíváncsi vagyok arra is, hogy vajon mikor kell bevonulnom majd a kórházba... Engem ez a sok vizslatás nem tölt el jó érzéssel, inkább idegesít. Inkább békén hagyhatnának, úgyis tudom, hogy ha akar, majd megszületik a baba.


Persze, hogy küldök sms-t, ha megadod a számodat. Arra gondoltam, hogy majd küldök neked e mailben egy képet magamról a jelenlegi kinézetemben. Nem akarom kitenni a közösbe, csak úgy priviben. Legalább el tudsz képzelni. A legújabb egy bugyis-melltartós kép, azt inkább nem küldöm el.:) Majd egy másikat:)


Ha majd meglesz a baba, akkor is jönni fogok, mert csak lesz néhány percem a baba mellett... Csak azt nem tudom, majd melyik topikba legyek. Babanaplót azt hiszem nem szeretnék vezetni.

142. Hoxa
2006. jún. 21. 20:51

Szia Gyöngy!


Hát, hogy hogyan alakul, azt senki nem tudja előre megjósolni. Nekem sem voltak joslófájásaim, de mint tudjuk, nekem semmilyenek nem voltak, mert Benji nem akart kijönni. 45-50 percnél biztosan tovább fog tartani első gyereknél. :)


Nekem az volt a parám (ezzel nem bogarat akarok a füledbe tenni:)), hogy nehogy nyilvános helyen történjen és nehogy egyedül legyek. De ez a kórházba befektetéssel meg is oldódott.


Hogy bírod a meleget? Nem dagad a bokád?

Én kitikkadnék most 8-9 hónapos terhesen, az bizti.


45-50 percre fogsz járni NST-re? Az nem rossz. Bár, nekünk BKV-val is simán volt ennyi. :)) Az azért jó érzés, amikor már hetente vizslatnak, hogy rendben vagy-e, meg rendszeresen hallhatod kicsi Annát. :)


Tök jó, hogy lányod lesz. Majd meglátod, hogy sokkal izgibb öltöztetni, mint a kispasikat. Ma voltam használt babaruha börzén itt a lakótelepen és a ruhák 80%-a kiscsajoknak való volt. De olyan édik, hogy majd elolvadtam. :))))) Olyan cuki kisszoknyák, hogy már beléjük képzeltem Luca lányomat. :))))


Priviben megadom a mobil számom, megtennéd, hogy majd írsz nekem, ha megszültél? Szeretném tudni, és az új babák topikban is közhírré tenném. :))))

Aztán utána úgysem jössz egy darabig, gondolom, mert le fog foglalni Anna. :)

2006. jún. 21. 10:26

Szia Hoxa!


Jövő héten kezdődik a hajcihő, akkor töltöm be a 36. hetet: NST, UH, stb.

Már most akkora a hasam, mint másnak szülés előtt, ami első gyermeknél elég ritka. És még hátravan 1 hónap. Talán meggondolja magát a baba, és 2 hét múlva megszületik. Jó lenne!


Egyébként semmijen jóslófájásom eddig még nem volt. Lehet, hogy hirtelen fog rámtörni, amikor valóban elkezdődik a dolog?? A kórház kb. 45-50 percre van kocsival.

140. Hoxa
2006. jún. 16. 14:42

Nagyon izgalmas. :)

Nekem meg már nehéz felidézni ezeket a gondolatokat. Én is így éreztem, hogy hű, mi lesz, milyen lesz, mit fogok csinálni... :)))

Minden menni fog a maga útján, majd meglátod. Hihetetlen, milyen ösztönök munkálnak bennünk.


Dokid mit mond? Méhszáj csukva?

Voltál már NST-n? Milyen volt?

2006. jún. 16. 14:11

Szia Hoxa!


Júli 22-re vagyok kiírva. Azt nem tudom, említettem-e, hogy valószínűleg kislányom lesz. Annának fogjuk hívni.

Néha belegondolok, hohy végülis lehet, hogy 1 hónap múlva már a karjaimban tartom őt... Egyelőre még nem tudom elképzelni ezt az érzést...

138. Hoxa
2006. jún. 14. 16:30

Gyöngy, egyébként hogy vagy?

Mennyi is van még hátra? Már nem sok, ugye?

(Én nem bírom az idő múlását követni, olyan gyorsan telik)

137. Hoxa
2006. jún. 13. 16:50
Passz :( próbáld Pirkotól megkérdezni a gyeses topikban.
2006. jún. 13. 14:05

Szia Hoxa!

Szerintem lehetene egy olyan tájékoztató rovat, ami a gyermeknevelés anyagi támogatottságáról szól. Szóval, hogy mi jár az anyukáknak. Bár tudom, hogy manapság már mindennek utána lehet nézni a neten.


Egyébként nem tudod véletlenül, hogy a 2. baba várása esetén jár-e táppánz a gyesen, gyeden lévő anyukáknak?

135. Hoxa
2006. jún. 9. 22:25

Hát akkor már jöhet a bébi. :)

Én 30 múltam, már erősen ideje volt, ha hugit is akarunk Benjinek.

134. kszisz
2006. jún. 8. 19:05
persze, 26
133. Hoxa
2006. jún. 8. 18:52
Megkérdezhetem hány éves vagy?
132. kszisz (válaszként erre: 131. - Hoxa)
2006. jún. 8. 18:35
Örülök nagyon amúgy, hogy végre érzem, szeretnék anya lenni. Még egy kicsit fura, hogy most ennyire elkapott a hév, de ennek biztos így kellett lennie. Eddig még későbbre volt tervezve az egész, hogy a kis jövevény megfelelő körülmények közé szülessen, de aztán nemrég mondta egyik barátnőm, hogy felesleges ennyire tervezni, az életben vmi mindig úgyis közbejön, ahogy a sors akarja. És végülis igaza van, fiatalabbak már mi sem leszünk, és rendezettek a körülményeink is, ha nem is gazdagon, de nagyon boldogan élünk és ez sokkal fontosabb. Úgyhogy már nagyon-nagyon várjuk mindketten, legszívesebben már holnap abbahagynám a védekezést :-)
131. Hoxa
2006. jún. 8. 18:26

Mi így halasztgattuk egy ideig, hogy megfelelően fel tudjunk készülni rá. Én is "tervezett" babát akartam mindig is. Amikor elkezdtük a babaprojektet, akkor azzal nyugtattam a párom, hogy hónapokba telik, mire teherbe esek, addig is még rengeteg dolognak utána tudunk nézni és még készülődhetünk kedvünkre. Erre összejött az első hónapban, de így is volt 9 hónapunk készülődni. De igazából erre felkészülni nem lehet, bármennyit is olvas az ember. :) De vannak ösztönök is, amik nagyon hasznosan tudnak lenni. Szerencsére belőlünk is előtörtek, amikor kellett.:))

Sok sikert a projekthez, nagyon izgalmas a tervezgetés szakasz is, hát még, ami utána jön! :)

130. kszisz (válaszként erre: 128. - Hoxa)
2006. jún. 8. 18:06
és mellesleges nagyon jónak találom a honlapot, sok jó dolgot olvastam már itt :-)
129. kszisz (válaszként erre: 128. - Hoxa)
2006. jún. 8. 18:04
még nem vagyok se kismama, se anyuka :-( Igazából megvallom, kb egy évvel ezelőtt még nem igazán vonzott az anyaság gondolata, kicsit gyereknek tartottam magam hozzá, de mostanában rengeteg beszélgetünk róla a párommal és mára teljesen megváltozott minden :-))) Már nagyon tervezzük a kisbabát, és szeretnék igazán felkészülni a dologra, hogy élvezzem a terhesség minden pillanátát és utána nagyszerű anya legyek! Elvileg jövőre indul a babaprojektünk :-)
128. Hoxa
2006. jún. 8. 13:57

Kszisz: Te is kismama vagy? Vagy már anyuka? :)

Nagyon jó, amit javasolsz. Igazából most is a "haladók" adják a tanácsokat, de nincs szervezett formában. Talán a tudásbázis kérdések hasonlók, de az elnevezés nagyon tetszik, amit írtál. :))

127. Hoxa
2006. jún. 8. 13:55

Semennyire. :) Mármint a vizsgálat. Nekem mázlim volt, mert a választott szülésznőm intézte mindig. Volt, hogy este mentünk, amikor ő ügyeletben volt és nem voltak sokan.

Csak pár tappancs a hasadra, max fél óra az egész. Lehet ülve, fekve, ahogy neked kényelmesebb. Jó ha előtte eszel, hogy a babó élénkebb legyen, mert ha alszik, akkor noszogatják, vagy tovább kell maradni, hogy lássanak valami eredményt is. Egyébként ha a baba mozog, akkor meg kell nyomnod egy gombot. Körülbelül ennyi a teendőd. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook