Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci anyukák, kismamák, várandósok baba tervezői ide fórum

Miskolci anyukák, kismamák, várandósok baba tervezői ide (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
299. 09d0a2c098 (válaszként erre: 298. - Agibela1989)
2014. dec. 8. 15:15

Hát mi most a gyerekkel dec.-től benne vagyunk valami baci fertőzésben, kinlódunk már egy ideje... talán már kimegyünk belőle egyszer... :D

A dokihoz nekem meg vissza kell menjek, mert nem jó a gyógyszer amit adott nekem, a gyerek amit kapott neki hat, szépen gyógyul, én viszont nem annyira, sőt a mellékhatások is kijöttek. Szóval holnap nekem még 1 menet lesz a rendelőben.

298. agibela1989 (válaszként erre: 297. - 09d0a2c098)
2014. nov. 21. 12:03
Köszi :) veled mi újság ?
297. 09d0a2c098 (válaszként erre: 296. - Agibela1989)
2014. nov. 16. 21:28

Szia :) örülök, hogy visszatértél...

örülök, hogy jól vagytok! :)

2014. nov. 3. 17:37

Sziasztok !


nagyon rég jártam erre talán nem is emlékeztek rám...

Miskolctol 35 kmre Mezőkeresztesen lakom van egy 5 és egy 2.5 éves kisfiam és most vagyok 20 hét 3 napos kismanoval akinek még titok a neme :)

így talán rémlik ki vagyok :)

295. agibela1989 (válaszként erre: 265. - B4b2408958)
2014. nov. 3. 17:26

Elvoltan tűnve ne haragudjatok :(

Sajnálom :(

Fel a fejjel legközelebb minden rendben lesz <3

2014. okt. 16. 18:56

Tudtok Martin- kertvárosban olyan jàtszòteret ahol 1,5 èveseknek való jàtèkok is vannak?

A válaszokat elõre is köszönöm

2014. okt. 10. 09:58
Azért nem semmi, hogy egy gyerekkel is mit meg nem tesznek. Az a szomorú, hogy van merszük meg tenni. Semmi felelősségérzetük sincs. Bezzeg, ha ő vagy az ő gyereke lenne beteg, akkor ő lenne a legjobban felháborodva.
292. 09d0a2c098 (válaszként erre: 291. - Esther78)
2014. okt. 10. 09:38

Az igen... :O Ilyenről már nem 1x hallottam!

Másoktól is hallottam, hogy hasonlóképp elküldték őket, aztán oda-vissza küldözgették őket, mire nagy nehezen végre valaki beadta. De mivel a lányomnak én is beadattam, tudom 9 ezer valamennyi forint...

Rohadt drága cucc, viszont ilyen esetben mindenképpen hasznos. A másik, hogy sok házi orvos, vagy gyerek orvos se tudja melyik napon van elseje, amikor a lányomat kiütötte (kiütések, láz, allergiás reakciók) az MMR oltás 15. hónaposan, a házi orvosom pont messze volt azon a hétvégén, az ügyeletes meg se nézte, elküldött minket a fertőző osztályra, ott se nézték meg elküldtek minket haza. Késő délután már úgy bedagadtak a lábai, hogy se zoknit, se cipőt nem tudtam rá húzni, a kiütései pedig egybefüggővé váltak. Akkor visszamentünk a gyek-be, akkor egy mások doktornő fogadott minket, és egyből be is fektették. De ha azt számolom, 4 helyen elküldtek minket a francba egy recept, vagy jó tanács nélkül, még másik féle lázcsillapítót se írtak fel, pedig kértem! Aztán az 5. helyen 2x már sikerült reggeltől estére csak sikerült 3 városban, kicsikarni egy vizsgálatot. Szóval nevetséges az egész. Itt nem hogy az emberek sem tudják mi van, de még az eü dolgozók se, meg itt ahol én lakok, nincs fix házi orvos, hanem a helyettesítő orvos lát el 6000 körzetet, és ha ő sincs, akkor a helyettesítőnek, helyettesítője van, az meg mindig késik 1-2 órát. Itt helyben gyerek orvos sincs, hanem havi 1x itt van 1-2 órát és cső, ossza be magának mindenki. Ráadásul olyan satu ez is, hogy az már fáj. A védőnőnk meg régi bútor darab, 20 éve itt kezdte a szakmát, de azon a szinten ragadt meg. Na ilyenkor mondom azt, jó lenne ebből az országból elmenekülni oda, ahol megvannak tisztességgel fizetve alapból ezek az emberek, ahol van pénz rendes kórházak, intézmények fenntartásához, és ahol 1 fokkal emberségesebbek és figyelmesebbek. 2012 óta folyamatosan negatív tapasztalatom van ebben...

2014. okt. 10. 08:34
Felhívtam az orvost, elmentem a beutalóért, erre mit látok az ajtója mellett a hírdető táblára kirakba, 2 A3-as papírra? Kiírva nagy betűkkel, hogy milyen szolgáltatások kérhetők amikért fizetni kell, és oda volt írva, hogy oltások, amik kortól függetlenül kérhetők, és hogy a beadásuk ára 1500-2000ft, és fel volt sorolva a bárányhimlő. Legszívesebben letéptem volna onnan és bevittem volna neki megmutatni. De a fertőző osztályon rendes volt a doki, felírta az oltást, és be is adta. Közben beszélt a körzeti orvosommal, aki azt mondta, hogy beadja a második oltást. De nem tudom hogy ezek után hogy menjek el hozzá, pedig lassan ideje lenne, mert 2 hónap múlva kell ismételni az pedig lassan letelik. És azt hozzátenném, hogy nem is egy olcsó oltásról beszélünk, mert 10 ezer forint felett van 1.
2014. okt. 10. 08:30
Én 2 hónappal ezelőtt is jól megjártam, amikor kitaláltam, hogy beoltatom magam bárányhimlő elleni védőoltással, mivel még nem voltam bárányhimlős, a kislányom pedig szeptembertől bölcsis. A körzeti orvosom kiakadt, hogy mit képzelek én, ő ilyet még nem is hallott, keressek egy gyerekorvost. Kérdezem én, hogy mi közöm van nekem 36 évesen a gyerekorvoshoz. Aztán a kislányom orvosa ajánlotta, hogy kérdezzem meg a kórházban a fertőző osztályon, hogy nem adják-e be. Ott is fel volt háborodva az orvos, hogy mi az hogy a körzeti orvos nem adja be. Ő viszont csak akkor adja be, ha a körzeti ír egy beutalót és ráírja, hogy ő nem adja be nekem az oltást.
2014. okt. 10. 08:28
Igen, sajnos ez így van. És megtehetik, hogy egyszerre 2 ember életével játszanak. Ha meg valami probléma van, akkor mossák kezeiket. Az ember meg teljesen kiszolgáltatott. És csodálkoznak, ha tényleg úgy vannak az emberek, hogy már csak a legvégső esetben fordulnak orvoshoz.
288. 09d0a2c098 (válaszként erre: 287. - Esther78)
2014. okt. 9. 21:52

Na ezt a káoszt amit azok ott veled csináltak... Szörnyű... és akkor bele gondolok bennük bízunk, rájuk bízzuk magunkat, és ők maguk se tudják mi van éppen. Hát én a magyar egészségügyben akkor csalódtam elsőnek, és akkor utáltam meg jó rendesen, amikor bementem a szülészetre egy szombati délután, hogy nekem kb. éjféltől fájásaim vannak, egy szemhunyásnyit se tudtam a fájásoktól aludni, rendszeresben jönnek a görcsök és elment a nyákdugó is. Na bunkóság teteje volt ami ott ment.

Azt mondták akkor menjek vissza, ha már 3 órája 5 percesek vannak, igen csak nekem 15 perces fájásaim voltak akkor, de 5 percenként voltak kisebbek is. Jobbnak láttam bemenni egy vizsgálatra, hogy minden okés-e.

Na aztán vasárnap hajnalban visszamentem, akkor már totál kimerülve akkor már a 2. napom volt alvás nélkül. Na ott kaptam mindent, ami belefért, ott végleg elvesztettem a bizalmam az eü dolgozókkal szemben, és az orvosokkal szemben. Felülírták azt, amit mondtam, azt mondták, hogy jó szombat déltől vannak fájások, kapásból 12 órát lespóroltak. Aztán vasárnap délig 5 percesek mentek hajnali kb. 1 órától... Képzelheted, nem hitték el nekem ezt sem. Na ott kiborult a cukor nálam, aztán szenvedtem este 7-ig 2 perces és egybefolyó fájásokkal, és a kutya se foglalkozott velem, azt hittem ott maradok. De hál istennek megúsztuk és már minden rendben van.

De én bennem az ilyenek olyan szinten felháborodást és dühöt váltanak ki, hogy hihetetlen. Nem tudom felfogni ép ésszel az ilyen viselkedést, amikor hiányosan vizsgálnak, vagy sehogy, vagy éppen figyelmetlenek, 'nemtörődömök', és még sorolhatnám, és pont azon a területen, ahol 1 személyben 2 élet van a felelősségükre bízva.

2014. okt. 9. 19:44
Igen azt én is hallottam már, hogy van olyan ahol nem is nézik. És olyan is, ahol külön kell kérni. A kislányomat se nézték, pedig a védőnő azt mondta, és itt is azt olvastam, hogy antibiotikumot adnak neki, és fertőző osztályra viszik. Semmi ilyesmi nem volt. Ugyanúgy kezelték mint az összes gyereket. Viszont most voltam a fertőző osztályon, mert a körzeti orvosom nem akarta beadni a bárányhimlő elleni védőoltást, és vittem a mikrobiológiai vizsgálat eredményét, hogy nem voltam bárányhimlős. Az orvos ránézett és megkérdezte, hogy ugye most nem vagyok terhes, mert hogy azon volt, hogy pozitív a toxoplazma. Én meg mondtam, hogy a terhességem alatt csinálták, és megkérdezte, hogy és egészséges lett a gyerek?
286. 09d0a2c098 (válaszként erre: 284. - Esther78)
2014. okt. 9. 17:52
Atyaég... na ez kimeríti az orvosi mulasztás fogalmát. Nagyon jól tudjuk mit okozhat a toxoplazmózis, akár egy mosatlan gyümölcstől, vagy mondjuk egy fertőzött hústól, amiben valahogy nem pusztul el a parazita, hiába főzzük, sütjük, meg eshet ez is... és még nem is kell macska a házba, de ezernyi más helyről beszerezhetjük a fertőzést. :( De ez nálam kiverte a biztosítékot, hogy egyik se tudta, hogy végig kell szedni, ráadásul a szülés után a gyermeket is meg kell vizsgálják, vér vétel külön és őt is kezelni kell azonnal, hogy elejét vegyék a további károsodásoknak. Hát itt fizetni kellett érte, de van ahol nem kell fizetni ha kéri az ember, van ahol meg alapból megnézik, van ahol azt se tudják mi ez... Na ez az egységes magyar egészségügy... :(
2014. okt. 9. 12:05
És én egyik szűrésért se fizettem.
2014. okt. 9. 12:05
Nekem is 3 szűrést csináltak. Az első pozitív volt, pedig nekünk sose volt macskánk, és általában én főzők, és mindent próbálok rendesen megmosni, és kivételesen nyers húst se kostóltam. Máskor nem foglalkozom ezzel, ha fasírtot, vagy töltött káposztát stb csinálok simán megkostólom a nyers húst. De ami a legidegesítőbb volt, hogy senki nem vette komolyan, se az orvos, se a védőnő se senki. Olvastam egy csomó helyen, hogy a terhesség végéig kell antibiotikumot szedni, nekem meg csak 1 adagot írtak fel. Az orvosom azt mondta, hogyha bármi baja lenne a babának, azt már látták volna ultrahangon. De a szemét, az agyát, nem tudják megnézni ultrahangal.
283. 09d0a2c098 (válaszként erre: 280. - Esther78)
2014. okt. 9. 11:21
Na én is ettől rettegtem, volt egy vagon macskám, ráadásul az akkori párom ha főzött, sütött nem mosta meg sosem alaposan az alapanyagokat, mert szerinte az túlzás volt, az már az ő szemében"sterilizálásnak" minősült. Hiába mondtam neki, de mindegy... na inkább 3 toxoplazma szűrést megcsináltam, 5600 ft volt egyenként... De mind negatív lett, viszont végig izgultam, főleg, hogy minden eredményt 2-3 hónap késéssel kaptam meg mindig, tiszta idegesség volt. Sajnos mindenhol más az ellátás és a rendszer, tiszta szívás volt. De hál istennek nem lett gond.
282. b4b2408958 (válaszként erre: 281. - Esther78)
2014. okt. 9. 09:12

Húúúú bakker...akkor volt miért idegeskedned rendesen... Az a jó,h mára már semmi baja!


Nekem mázli van/volt,mert édesanyám szülésznő és a szülés után két hétig ott volt velem.Meg később is bármikor jött,mikor kértem,mert negyed órára lakott csak tőlünk,így nálunk ez az időszak már nem volt stresszes,pedig nekünk is volt gondunk és kellett sokat szakorvosokhoz járni.

2014. okt. 8. 13:43
Neked van már egy gyereked, tudod, hogy az idegeskedés sose szűnik meg, mindig van valami, amiért aggódhat az ember.
2014. okt. 8. 13:42
A mikrobiológiai vérvétel eredményén az volt írva, hogy lehet hogy friss toxoplazam fertőzésem volt, arra antibiotikumot kellett szednem. Már a 30. héten észrevették hogy farfekvéses, de hogy mikortól feküdt úgy azt nem tudni, az egyik lábfejét kicsit befelé fordítja, így már a 3. hónaptól sínt kellett a lábára adni alváskor. A szemével jártunk állandóan a szemészetre 6 alkalommal mosták át a könnycsatornáját, mert nem tisztult rendesen. 3 hónaposan már nem lehetett tapintani a kutacsát, ezért másfél éves koráig a gyek-be jártunk a neurológiára. Hetente mérni kellett a fejét hogy rendesen nő-e.
279. esther78 (válaszként erre: 274. - B4b2408958)
2014. okt. 8. 13:39
Ez sajnos tényleg így van, hogy az ember végig idegeskedi a terhességét. Én is így voltam. Ráadásul mire megnyugodtam volna, hogy minden rendben, az orvos mindig talált valami új dolgot. De szerencsére egyikből se lett semmi komoly, és egészséges kislányom született. Csak ez így tényleg terhesség, és én is már csak akkor nyugodtam meg teljesen, amikor a karomba fogtam. Igaz utána kezdődött előröl, csak most az orvos, és a védőnő miatt kellett idegeskedni. Nálam volt magas vérnyomás (legalábbis a védőnő és az orvos) szerint, de itthon sose mértem magasat. Utána volt cukor, ami szintén csak akkor az egyszer volt magas, amikor a terheléses cukrot nézték, diétázni kellett. A kislányom farfekvéses volt, és kevés volt a magzatvíz, így császározni kellett.
278. esther78 (válaszként erre: 275. - B4b2408958)
2014. okt. 8. 13:34
Elküldték szövettanra, de semmi nem lesz a papírra ráírva.
277. b4b2408958 (válaszként erre: 276. - 09d0a2c098)
2014. okt. 8. 10:32
Sajnos pont most nem megy ez...most költöztünk és még rengeteg pakolni valóm van...ráadásul a fiam is itthon van,mert az ovi zárva van felújítás miatt,így magamra aztán semmi időm nincs...terveim vannak,h újra nekiállok tornázni,kocogni, de h erre mikor tudok sort keríteni...nem látom még a teendők végét... De köszönöm a tippet,meg fogom próbálni.
276. 09d0a2c098 (válaszként erre: 274. - B4b2408958)
2014. okt. 8. 10:00

Hagyjatok magatoknak időt, elfog ez halványulni, idővel kezelhetőbb múltbéli esemény lesz.

Az idő sok mindent begyógyít, csak türelemmel kell lenni. Próbáld magad valami új dologgal lefoglalni, vagy valami új hobbi, vagy pároddal szervezzetek közös programokat, hogy meg legyen a kikapcsolás, és az új élmények.

Mindenkinél másabban megy végbe ez a lelki gyógyulási folyamat, de bízok benne, hogy erősek vagytok és rendben lesz minden. :)

275. b4b2408958 (válaszként erre: 273. - Esther78)
2014. okt. 8. 09:30

Örülök,h ilyet hallok,ez számomra is nyugtató,és örömmel is tölt el,h másnak sikere van.


Nekem a petezsákot a benne lévő valamivel elküldték szövettanra és értesítenek,ha megvan az eredmény. Furcsa,h nálad ezt nem tették...

274. b4b2408958 (válaszként erre: 270. - 09d0a2c098)
2014. okt. 8. 09:27

Igen,minél később történik a dolog,annál nehezebb...el se tudom képzelni,h a barátnőd mit élhetett át...borzasztó...


Nekünk elméletileg csak a következő mensit kell megvárni,és próbálkozhatunk újra,de még nem vagyunk benne biztosak,h akarjuk... Abban pedig kételkedem, h begyógyítja a sebeket...az első terhességem végig idegeskedtük,mert tabletta mellett jött. Most az hittük,h ez dr jó,milyen nyugis lesz,mert már ismerjük a dolgokat. Na most azok után,ami történt velünk,ha teherbe is esek,csak még rosszabb,még stresszesebb lesz és nem, hogy jobb,rosszabb lesz csak ezáltal. Jobb majd csak akkor lesz talán,ha meg is születik. Soha nem gondoltam volna,h a terhesség lelkileg ilyen megterhelő lehet,de szerintem ennél már csak egy rosszabb van,amikor az ember gyermeke nagyon beteg és számomra ez már soha nem lesz áldott állapot...hanem tényleg terhesség...

2014. okt. 5. 13:26
Ezzel a terhességgel semmi problémám nem volt. Azt meg nem tudják megmondani, hogy mi volt a probléma. Annyit mondanak, hogy természetes kiválasztódás, nem volt életképes. Hiába küldik el vizsgálatra, nem írnak semmit a papírra. Amíg nem fordul elő 3-4 alkalommal, addig nem foglalkoznak vele.
2014. okt. 5. 13:24
Neked talán annyival lesz könnyebb, hogy már szültél, így rögtön megcsinálják a műtétet, míg nekem egész nap bent kellett lennem, mert tágítót kaptam. Mi kb 6 hónapot vártunk, és utána újra próbálkoztunk, de már 3 hónap után nyugodtan lehet próbálkozni. Azt mondják, hogy utána könnyebb teherbe esni. Én a 2. hónapban már újra terhes voltam.
271. esther78 (válaszként erre: 269. - B4b2408958)
2014. okt. 5. 13:20
Sajnálom!! Tudom mit érzel, én is voltam így. Azt se tudom hogy jöttem haza a kórházból amikor megmondták, hogy nem fejlődik tovább, és meg kell műteni. Nem volt baba, még csak petezsák. Én kiborultam, első baba lett volna.
270. 09d0a2c098 (válaszként erre: 269. - B4b2408958)
2014. okt. 4. 16:16

:( Elhiszem, most nagyon rossz lehet nektek, de talán jobb az, hogy még korai szakaszban derült ki a probléma, mint jóval később...

Talán ennyi "szerencse" van benne. De nem szabad csüggedni, várjatok pár hónapot, aztán próbáljátok újra, nem lesz semmi baj most már. A genetikai gondok már csak ilyenek, sajnos gyakori az ilyesmi, hogy a kezdetekben történik hasonló.

De nem szabad feladni, jönni fog a következő baba, amint úgy érzi, hogy eljött az idő. :)

Gondolom normálisan áll a családod is a dolgokhoz, ha támogatás és együttérzés van, akkor könnyebb együtt szeretetben túl lendülni egy ilyen rossz eseményen...


Sajnos egy régi jó ismerősöm is, aki régen közeli barátnőm volt, a 8. hónapban vesztette el a kisbabáját. Voltam nála, vigasztalni, lelket önteni belé. Sajnos megkellet szülje, borzasztó dolgokon esett át eközben, még most sem tudok könnyek nélkül rá gondolni. Ő viszont a mainapig nincs túl ezen, főleg az orvosok viselkedése miatt, ami engem is teljesen ledöbbentett.

De ez olyan dolog, minél előre haladottabb időben történik ilyesmi, annál súlyosabb a lelki trauma is. Egy másik ismerősömnél, volt kolléganőm volt, a 12. hét után történt gond még a nyáron, ő már jóval gyorsabban túl lépett a történteken, már várják a következőt. Szóval sokan vannak így, de talán könnyebb még az elején, mint a végén ilyen dolgot megtapasztalni.

De annyi sok-sok esetben jön a következő baba, hogy gyorsan begyógyítja az ilyen sebeket, a legtöbb esetben én úgy látom, azonnal pótolja a hiányt.

Nem szabad feladni. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook