Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
246. regineni (válaszként erre: 243. - Linda4)
2006. aug. 9. 12:10
Mi pl egyáltalán nem használtunk légzésfigyelőt, igaz egy szobában alszunk, közel egymáshoz, egy ideig egy ágyban is aludtunk.
245. 18235c4fc5 (válaszként erre: 243. - Linda4)
2006. aug. 8. 16:40
Mi 11 hónapos korukig használtuk, szerintem a 2-3 hónapos kor még korai.
244. norahhh
2006. aug. 8. 16:19

Linda, Gyöngy, Gratulálok Nektek!

Egészséggel, boldogsággal teli életet kívánok a Piciknek és Nektek.

Matrica! Kellemes pihenést és vigyázz magatokra.

243. linda4
2006. aug. 8. 14:36

Sziasztok!


Az én kislánykám úgy tünik már most nagyon apás.

4 óra hosszat fárasztottuk egymást Lindával,erre megjön az apa a munkából, és a karjában 2 perc alatt elaludt a hercegnő.

Persze ő ilyenkor roppant büszke magára ,én meg nem szólok,hagyom hagy lubickoljon a sikerében.


a légzésfigyelővel kapcsolatban van kérdésem.

mennyi ideig van rá szükség ?

/ a védőnő azt mondta elég a baba 2-3 hónapos koráig bérelni, a doki néni meg azt,hogy 1 éves koráig ajánlatos használni/

242. Hoxa
2006. aug. 8. 11:24

Gyöngy kedden jön ki a kórházból. Szegénynek fáj a sebe és a szoptatás is. :( De remélem majd az otthoni levegő jobb kedvre deríti és hamar jobban lesz.


MArtica: vigyázz te is magatokra nagyon, szép pihenést! :)

241. martica (válaszként erre: 218. - Linda4)
2006. aug. 8. 08:38

Hatalmas gratula Linda és Gyöngy! Köszönöm a szurkolást, most egy kicsit rám fér. Nem jó feküdni,ülni,állni stb...Szerintem ez a hónap soha nem fog elmúlni! Megpróbálkozom hazautazni vidékre, hátha az ottani levegő,meg a kert jó lesz. Remélem nem lesz semmi baj, mivel elviekben feüdnöm kéne,már az elejétől de eddig is mocorogtam ha jól esett, ezt már csak kibírja a lurkó! Vigyázzatok nagyon a kis pockokra, meg magatokra is!

Ha hazajöttem majd jelentkezem!

2006. aug. 7. 01:33
Sziasztok! Kislánykám hamarosan egy éves lesz, 12-én az első szülinapját fogjuk ünnepelni! Olyan boldog vagyok, hogy Ő van nekem/nekünk :) :)
239. time
2006. aug. 5. 11:50

Friss anyukáknak!

A babakommunikációról egy egész gyűjtemény:

[link]

2006. aug. 3. 13:13
Egyébként szerintem a pihenés is segít. Nem tudom hogy alsotok, de állítólag h a együtt alszol a babával, akár napközben is, a hormonok jobban dolgoznak.Nekem bejött.
237. regineni (válaszként erre: 235. - Linda4)
2006. aug. 3. 13:11
Szerintem ha eddig is rendszeresen fogyasztottál tejterméket, akkor ezután is nyugodtan, amennyi jólesik. Nekem is azt mondták, hogy nem szabad (nekem nem fél litert mondtak, hanem egyenesen semennyit), én mégis annyira kívántam, hogy valamikor 1-2 liter is lecsúszott, és már 8 hónapja szoptatok, a babának semmi baja, nincs tejallergiája tőle. De szerintem nagyon jó a laktoherb tea is. Nagyon finom, mézzel n api 1-2 liter belőle. Nekem sokat segített.
236. Hoxa
2006. aug. 3. 11:58

Nagyon szép baba! :)))


Közben Gyöngy-gyel smseztem, még gyenge szegényke. Remélem hamarosan kiheveri a műtétet. Hamarosan ő is küld képet! :)))

235. linda4
2006. aug. 3. 11:38
Felkerültek az első képek a Lindusról!A védőnő elmondása szerint napi fél liter tejterméknél többet nem szabad fogyaszatanom = madártej kilőve:)
234. Hoxa
2006. aug. 3. 11:12
Én is ettem madártejet, és mondják még az őszilevet is.
2006. aug. 3. 11:11

Linda!

Ha javasolhatok én is valamit, és szereted, nagyon jó a madártej és a rostos multivitamin ital is.

232. Hoxa
2006. aug. 3. 11:05

Nagyobb gyógyszertárakban szokott lenni. Úgy emlékszem kb 800 Ft.

Az urticát érdemes kúraszerűen szedni, pl. 3 napig 3X5 golyócska, 2 napig 2X5, 1 napig 1x5, utána szünet. Nyelv alá kell tenni, használata idején kerülni kell a mentolos dolgokat, ne fogd meg kézzel a golyókat, az üvegcse kupakjából rögtön a szájba kell tenni.

231. linda4 (válaszként erre: 230. - Hoxa)
2006. aug. 3. 11:00

MilumilHA tápszert irtak fel automatikusan a korhazban ,mert ott is azzal etették a babákat.

és az is a bajom, hogy az én pici lányomnak nagyon izlik,meg persze kényelmesebb neki a cumisüveget szopizni/kevesebb "meloval" jár/

de törekszem arra,hogy mindig cicivel probálkozom elösször/bármilyen kevés is legyen benne/,csak ez után kapja a tápszert.


Köszi a tippet!

utrica -t bármelyik bioboltban be tudom szerezni?

230. Hoxa
2006. aug. 3. 10:39

linda4:

Ismerős a helyzeted. Próbáld ki a fejést és a homeopátiás bogyót is a tej érdekében, a neve utrica urens. Hátha..

Nekem sajnos semmi nem segített. :(

Milyen tápszert kaptatok? 3-4 liter szerintem jó.

És egyél rendesen, ha lehet 5x kevesebbet.

229. linda4
2006. aug. 3. 10:34

Sziasztok !


Lindus most nagyon nyugodt baba, biztos a hőmérséklet lehülése is szerepet játszik benne.

Jobban érzi magát most ebben a 22 , 25 fokban.

Sőt azt vettem észre ,hogy miota nem kell hüteni a légkondival a lakást , sokkal jobbakat aszik.

3 -4 orákat alszik az etetés közott.

röktön szopizás után bealszik./két napig viszont sokszor előfordult,hogy 3-3,5 órát is fennt volt

egyhuzamban /


A tüncike itt fekszik mellettem a pihenőszékében amig én fórumolok.minden mondat végén muszáj rá-rá pillantanom,NEM TUDOK BETELLNI A LÁTVÁNYÁVAL.


a tejem nem akar rendesen beindulni,ezért potolni kell tápszerrel.

pedig már minden variáciot kiprobáltam :

-laktoherb tea

-alkohol mentes sör

-répalé


3-4 liter folyadék naponta elég ?

2006. aug. 3. 08:26
Kedves Linda és Gyöngy! Babáitok születéséhez szívből gratulálok! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok!
227. time
2006. aug. 2. 18:42
Hurrrá! Gratula a kis Annához, aki igen szép nagy lehet! Sok boldogságot, erőt! Várjuk a képeket!
226. mandy
2006. aug. 2. 18:21
Hát én is gratulálok. Te jó ég, hogy sikerülhet ekkora baba? Én hüvelyi úton szeretnék szülni, szóval 3200 grammos baba lenne a jó. Akkora már egyszer ki tudott bújni :)
225. Vica26 (válaszként erre: 223. - Hoxa)
2006. aug. 2. 16:22
Nagy-nagy gratula Gyöngynek!!! Szép nagy babája lett! Remélem mesél majd! Sok örömet nekik:-)
224. Hoxa
2006. aug. 2. 15:16

Linda, neked is nagy gratula. Örülök, hogy egy kis időt tudtál szakítani ránk. :)))

Nyugodt baba Lindus? Hogy boldogultok? :))

223. Hoxa
2006. aug. 2. 15:10

<b>MA MEGSZÜLETETT *GYÖNGY* KISLÁNYA ANNA, 4,76 kilóval, császármetszéssel!</b>


Gratulálunk és jó egészséget kívánunk a kis családnak!

Hoxa, Speedz és Benji

222. Vica26 (válaszként erre: 218. - Linda4)
2006. aug. 1. 16:05

Annyira szépen írtál az egészről, hogy már én is ott szeretnék tartani, ahol te! A szülés egy csoda! És hogy ilyen simán ment! Jó ezt hallani!

Mégegyszer gratulálok a boldogságotokhoz:-)

221. time (válaszként erre: 218. - Linda4)
2006. aug. 1. 15:58

De jó, hogy máris jöttél! Méghozzá ilyen jó hírekkel!

NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK!!!

220. 'szti (válaszként erre: 218. - Linda4)
2006. aug. 1. 15:47
Gratula a bébihez és sok boldogságot mindannyiótoknak!
2006. aug. 1. 15:45

Kedves Linda!


Én nem tartom magam érzelgősnek, de nekem is potyognak a könnyeim, ahogy Téged olvaslak.


Annyira szép ez... :))


Szívből gratulálok mégegyszer, és nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok az egész CSALÁDNAK!!!!!

218. linda4
2006. aug. 1. 15:41

sziasztok !


van egy kis időm,Lindus most éppen csicsizik,ezt kihasználva gyors irok nektek.

KÖSZÖNÖM a jó kivanságokat és az erdeklödést.

annyira aranyosak vagytok!!!!!!


Linda nagyon gyorsan és nagyon könnyen jött a világra.

de.9- körül megkezdödtek a fájások, szerencsémre

igen ligh-os formában.

10,5 perces fájásoknál szépen lassan sétálgattam a szobában és a görcsöknél lehajoltam az ágyra,

igy vészelve át a fájdalomhullámokat.

már megkezdődtek a 2-percesek , mikor szóltam a páromnak, hogy induljunk.

a kórházba beérve /ez volt 12:15 -kor/már 3 ujjnyira kitágultam,innentől az időerzékem elveszitettem.sétáltam a vajudo szobában, és a zuhany alatt lazitottam.

bementem a szülöszobába /ott is állva hagytak még

egy kicsit "erőlkődni"/

És amikor a doki úgy látta ,hogy itt az idő

felfeküdtem a szülöszékbe ,majd a második nyomásra kint is volt a bébi /16:05-kor/

ez igy leirva tudom,hihetetlenül egyszerünek tünik, de higgyétek el AZ IS VOLT !!

Nem dicsekvés képpen irtam le ezeket a sorokat,

hanem , megnyugtatás képp a szülésre váro kismamáknak.



Lindus már 9 napos !

számomra és az apukája számára is ő most a világ közepe.

A fájdalom amivel ö megérkezett már teljesen elhalványodott,sött kitörlödött.

ö most és mindörökké a szeretetünk legjavát kapja majd.

az hogy ő belépett az életünkbe , és ennyi boldogságot ad,minden áldozatot megér.


Bocs ,hogy ennyire érzelgösre vettem a figurát/potyognak a könnyeim ahogy irom ezeket a sorokat/ de hát ANNYIRA BOLDOG VAGYOK!!!!!


MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A JOKIVÁNSÁGOKAT!!!


GYöngy , martica kitartás ,szoritok nektek !

2006. aug. 1. 09:09

Sziasztok!

Új vagyok itt, és mint két 19 hónapos kislány, Lili és Réka anyukája, szeretnék csatlakozni hozzátok.

A kismamáknak kitartás, mindjárt itt a lehűlés, az újszülött picúrokhoz pedig gratulálok!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook