Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


2006. márc. 28. 14:48

Ahogy én tudom igazából nem kell különösebb lélegeztetés, hanem elég a babát felrázni az álomból. A légzése ugyanis azért marad ki, mert annyira mélyen elalszik, hogy elfelejt levegőt venni. Az újraélesztés meg gondolom ugyanaz a szájból szájba lélegeztetés, mint amit pl. a jogsiszerzésnél megtanul az ember.

Lehet, hogy több a téves riasztás, de jobb félni, mint megijedni. A másik szempont, hogy nyugodtan aludj éjszaka, és ne arra kelj fel, hogy vajon lélegzik-e még a gyerek...

Az ára valóban bosos: 20-25 e Ft körül van. De ha belegondolok, hogy esetleg meghal a picim, akkor semminek tűnik a pénz...

65. Hoxa
2006. márc. 28. 12:35
Én is sokat rágódtam ezen a témán, de azt is hallottam, hogy sok a téves riasztás, és idegileg kikészülhet az ember lánya ettől a figyelő izétől is.
Mi még nem béreltünk eddig.
De linket már találtam, ahonnan bérelhető:
http://www.babaorzo.atw.hu/

Plusz egy kis infó az elsősegély tanfolyamokról:
http://www.leghajo.hu/
64. molntak (válaszként erre: 63. - *Gyöngy*)
2006. márc. 28. 11:47

Ha újra tudod éleszteni, akkor lehet értelme. Bár nekünk nem volt, volt ismerős aki esküdött rá, hogy mindenképpen kell. Igazából csak akkor látom értelmét, ha a szülők vagy akik ott vannak a gyerekkel tudnak szakszerüen lélegeztetni. Mert ha nem tudnak, akkor a készülék önmagában semmit sem ér. Hiába jelez, mert akkor már késő orvosért rohanni.

Kérdezd meg a védőnődet lehet, hogy tudsz kölcsönözni is. Emlékeim szerint nem valami olcsók ezek a szerkentyűk.

63. *Gyöngy* (válaszként erre: 62. - Molntak)
2006. márc. 28. 11:37
Igen, akkor megmenthető.
62. molntak (válaszként erre: 61. - *Gyöngy*)
2006. márc. 28. 10:28
Ha jelez a készülék, akkor tudod lélegeztetni? Újra tudod éleszteni?
2006. márc. 28. 10:15

Kismamák!


Van egy kérdésem, amin már rég óta rágódok.

Mi a véleményetek a légzésfigyelőről? Szerintetek érdemes beszerezni? Lehet, hogy ezen múlik majd a gyermekem élete?

Pár hónapja olvastam egy cikket a Norbi-famíliáról. A legkisebb babát ez a készülék mentette meg a haláltól...

Mi a véleményetek?

2006. márc. 28. 10:12

Drága lelkesa!


Szívből gratulálok Zalánodhoz!

Ahogy láttam, ebben a hónapban van/volt a névnapja.

Sok puszi!

gyöngy

59. Cinka
2006. márc. 27. 15:14

Sziasztok!


Van egy 6 éves kislányom előző kapcsolatból. Márc. 31-én, pénteken lesz az esküvőm drága párommal, akit 2004 őszén ismertem meg.Május végére várjuk közös babánkat, aki egy ideig fiúcskának látszott, most meg inkább lánynak.:) Technika ide-oda, meglepetés lesz. :)

2006. márc. 27. 13:35

Lelkesa, gratulálok a babához!!!! :)))

Az én orvosom szerint nem kell annyit várni a sétával, a tanácsára már 1,5 hetesen kivittem.

57. bezzi
2006. márc. 27. 12:31

Sziasztok4

Még terhességem alatt kezdtem olvasni az itteni cikkeket,hozzászólásokat.Kisfiam ma 11 hetes.

Gratula ismeretlenül is a babához.

56. lelkesa (válaszként erre: 54. - Mariann)
2006. márc. 23. 22:34
Köszönöm szépen ! :-))
55. Csiri
2006. márc. 23. 22:00
Sziasztok! Csak most láttam, hogy itt létszámellenőrzés folyik:) Bejelentkeznék én is, bár még nem vagyok kismama, de rajta vagyunk az ügyön a párommal:) Tényleg, ti tudtok valamit a mikroszkópos módszerről? Mert én most próbálom, de nem nagyon értem a dolgot, mert két hete ugyanolyan a kép......lehet, hogy nem is működik a dolog??:)
54. Mariann (válaszként erre: 50. - Lelkesa)
2006. márc. 23. 20:34

Szia!

Nagyon sok szeretettel gratulálok, és jó egészséget, hosszú boldog életet kívánok!:)

Pusza!

2006. márc. 23. 19:01

köszönöm ! :-)))))

Láttam a levegőztetős képet...nekem a doki azt mondta, hogy jó idő ide vagy oda, 3 hétig ne vigyem ki, mert nem működik még a hőszabályozásuk...????

Pedig már várom, hogy csavaroghassunk...

Majd mesééek én is...

Nekem az nehezít egy picit, hogy a 2,5 éves kislányomra is figyelni kell, ne legyen féltékeny...a napközbeni és esti altatások azért nem szoktak egyszerűen kinézni. :-)

52. Hoxa (válaszként erre: 50. - Lelkesa)
2006. márc. 23. 18:10

Gratulálok!!! :))))))))

Remélem majd sokat mesélsz, bár tudom, hogy most semmire sem elég az idő :)))

51. Hoxa (válaszként erre: 49. - *Gyöngy*)
2006. márc. 23. 18:09

Szia Gyöngy!

Közben persze elfelejtettem, de egyébként bevehettem volna. Hogy használtak-e? Nem tudom, mi lett volna, ha nem szedem. Végüis 12,5 óra első gyerekre nem vészesen hosszú, persze a mesterséges oxitocinozás erősen befolyásolta.

Most a tejtermelésre is szedek bogyót, nem lehet tudni :)

Hoxa

2006. márc. 23. 16:30

Sziasztok !


Végre jelzek...szóval szombaton 19.55-kor megszületett a családunk legifjabb tagja, Zalán! :-))

Kedden jöttünk haza a kórházból...

Majd próbálok részletesen is mesélni, és képeket is pótolni...

2006. márc. 23. 09:47

Szia Hoxa!


Aranyosak a feltett képeid...:)


Egy másik fórumon az iránt érdeklődtem tőled, hogy hogy váltak be a homeopátiás bogyók. Szülés közben is bevehetted őket?

48. Hoxa
2006. márc. 22. 16:00
Lehet hogy megszült? ;)
2006. márc. 21. 15:25

Szia lelkesa!


Veled mizújs? Rég nem olvastam felőled.

2006. márc. 14. 19:28
mi még nem tudjuk, mert nem mutatta magát a drága. Nagyobb valószínűséggel lányka lesz...
45. lelkesa (válaszként erre: 44. - *Gyöngy*)
2006. márc. 14. 19:15

Most kisfiút várok, és igen már meg van a neve: Zalán lesz ! :-)

A kislányom pedig Csillag...

Neked fiú, vagy lány??


Én is bízom benne, hogy pár óra lesz az egész...

Csak izgulok, hogy ne ma és holnap legyen a nagy nap, mert Apuci nincs itthon :-(

2006. márc. 14. 18:54

Szia lelkesa!


De jó hír! Illetve nekem ez azt súgja, hogy talán hamarosan és gyorsan meglesz a babucid!


Tényleg, nem is tudom, te milyen nemű babót vársz... van-e már neve...

2006. márc. 14. 18:36

Nagy drukk Hoxának ! Várjuk a híreket ! :-)


Én pedig ma voltam dokinál, ez a 39. hét, és a vizsgálat alapján 1 újjnyi a méhszáj ! :-)

Nem tudom meddig húzom...

42. _kleo_
2006. márc. 14. 10:50
Gyongy, ne aggodj, teljesen normalis hogy egyik heten 1 kilo, masik heten 3 kilo, harmadik heten semmi, szerintem is kevesebbet foglalkozz a merleggel. En bar vekony alkat vagyok, vegig eheztem a terhesseget, hajnalban is a hutot bujtam hogy nehogy ehen haljak. Szinte folyamatosan ettem az elso 4 honapban, a vegen megis csak 16 kg-val voltam tobb. Ebbol 6 lement a szulessel, meg 5 magatol az elso 2 honapban, a megmaradt 5 felet sikerult valahogy meg lekuzdenem a fiam 8 honapos koraig, s az utolso 2-3 kilo meg mindig megvan. De elfer, engem nem zavar.
41. bige
2006. márc. 14. 09:51

hahó!

első kézből jövő információ: magzatvíz elfolyt, ma anyuka lesz a kismamából:-)))) Hoxa ma szül!!!

fájjunk és nyomjunk együtt:-)))

2006. márc. 13. 11:13

Köszi a bíztatást....

Csak az a ciki, hogy 3 hetente megyek dokihoz, aki mindíg megkérdezi, mennyit híztam.... és szóval ez egy kicsit ciki.... főleg, ha netán be is szólogat.

A védőnőm nem mondhatnám, hogy túlzottan törődne velem. Lassan 2 hónapja, hogy utoljára látott... vizeletvizsgálat meg sose szokott lenni, vérnyomás mérés sem. Legalább ez utóbbit meg tudom oldani házilag.

Én nem fogom őt hívni az biztos, mert ez az ő feladata....

Na mindegy.... Doki úgyis gyakran lát.


Vizesedést, dagadást nem tapasztalok.

39. Hoxa (válaszként erre: 37. - *Gyöngy*)
2006. márc. 12. 20:28

Gyöngy, dettó így voltam én is. A végén már azért is ettem össze mindent, mert hiába figyeltem, volt olyan hét, hogy nekem is kettesével jöttek fel a kilók. Függetlenül a CH mennyiségétől.

Akkor meg már mi tartson vissza? (De te azért tartsd magad továbbra is!! :)))


Valószínűleg sok víz belőle. Nem dagad a bokád vagy az ujjaid?

A vizeletet rendszeresen nézik nálad, hogy nincs-e benne fehérje? Meg a vérnyomást is mérni kell rendszeresen, hogy észrevedd, ha tényleg gond van.


De egyébként ne gondolj rögtön a toxémiára, mondom, nálam is ez volt, de nem a toxémia tünete.


Én már csak arra vagyok kiváncsi, hány kilóval kel megküzdenem végül, mennyi marad a szülés utánra. Biztos sok, mert az utolsó hónapban elszaladt a ló velem. :( Így a végeredményem +18 kiló lett.

2006. márc. 12. 18:14

Szerintem minden terhesség más...a lányommal 13 kg-ot híztam úgy, hogy majdnem a legvégéig próbáltam odafigyelni, hogy ne zabáljam túl magam. Normálisan ettem mindent, csak figyeltem azért... + tornáztam, a 6. hónaptól jártam le cardio gépezni, persze csak másfél hónapot bírtam :-) Ennél a terhességnél az elejétől fogva nem volt farkasétvágyam, nem kívántam meg semmit...olyan volt minden mint előtte...

A 2. terhességemnél most 15-16 kg-nál tartok (39.hét) úgy, hogy szerintem nagyságrendekkel többet ettem...sajnos.

Már az elején gáz volt, mert egyszerűen rosszul voltam az éhségtől. Szinte 2 óránként ettem, aztán meg az otthoni sütögetések, karácsony, szóval...elszaladtak a kilók. És a legfontosabb, hogy nem mozogtam szinte semmit!

Ahhoz képest az a pár kg különbség nem olyan sok!


Van aki vizesedik, ezért sokkal többet nyom a mérleg...annyi mindentől függ.


Szerintem tartsd magad ahhoz, ahogy eddig ettél. Ügyes vagy, mert odafigyelsz a CH bevitelre...és akkor nem lesz gond.

A mérleggel meg túl sokat ne foglalkozz!!!


A toxémiának azért van egy jó pár egyéb tünete, ne láss rémeket ! :-)


Pocaknövekedés: Ez is változó...nálam úgy a 4., 5. hónap körül látszott egyáltalán valami gömbölyödés, aztán a 7. hónapnál megint ugrik egy nagyot a méret, és úgy a 30. héttől is nő egy nagyot a pocak...

2006. márc. 12. 17:17

Van egy problámám, de ne vessetek meg.....

Tök ciki, de....... egy hét alatt 2,7 kg -mal többet mutat a mérleg.... Hogy hízhattam ennyit? Minden héten ugyanabban az időpontban méreckedem.

O.k., valóban többet eszem, mint a baba előtt, de azért nem ennyivel...Na jó.... a nyers tejszínre néha rájártam, és ugye az 30% zsír...., de vígasztaltam magamat, hogy abban legalább nincs cukor...


Az azelőtti hetekben is előfordult egy hét alatt +1 kg. Ki sem merem mondani, de most, ha minden igaz +7 kg felesleg van rajtam és a 22. hétbe léptem. Szeretném hozzátenni, hogy a fehérliszt és cukorfogyasztásom szinte a nullával egyenlő.

Remélem, ez nem a rettegett toxémia. Megyek is vérnyomást mérni.

Tud valaki valami bíztatót mondani? Remélem nem tartotok egy torkos borzné őnagyságának.



De ha már a kajánál tartotok, annyira örülnék, ha elmondanátok, szerintetek milyen ételekkel érdemes vigyázni, számít-e a vacsorai étkezés a hízásnál? Ti hogy tapasztaltátok?

Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook