Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
186. linda4
2006. júl. 22. 17:34

Sziasztok!

még egyben vagyunk!

hétfön kell visszamennem NST- re./ha addig nem lesz semmi/

Sajnos ebben a melegben még sétálni sincs kedvem,

bent fekszem a jó hűvös szobában.Viszont igy késleltetem a szülést.

185. v.erika
2006. júl. 22. 14:15
Nagyon jó benneteket olvasni.Mi azon vagyunk most,hogy teherbe essek.8 hónapja próbálkozunk.
184. *Gyöngy* (válaszként erre: 183. - Hoxa)
2006. júl. 22. 11:55

Szia Hoxa!


Köszi a hívás lehetőségét. SMS-t biztosan fogok küldeni a fejleményekről.


Jó lenne, ha megúsznám a bökdösést, mert gondolom nem kellemes. Biztosan majd hozzá kell szoknom, hogy az itthoni háborítatlan nyugalomból átkerülök egy vadidegen környezetbe, ahol még az emberek sem feltétlenül kedvesek...

183. Hoxa
2006. júl. 22. 11:51

Nálam a magzatvizet csak alulról kukkolták, nem vettek belőle. a Szülésznőm szerint ez is hülyeség, mert a baba feje odaszorít egy kis vizet, azt vizsgálják, közben meg a baba mögött már lehet magzatszurok.


Úgy tudom 2 héttel "engedik" túlhordani.


Gyöngy, nagyon sok szerencsét (mert az is kell), nagy kitartást és sok sok boldogságot kívánok!!!


Vigyél magaddal babás könyvet, nekem sokat segített. Pl. benne volt, hogy amikor az első napokban kicsit narancssárgás a pisi a pelusban, nem kell megijedni. Szerencsére ezt előre elolvastam. :)))))


Ne rosszként fogd fel, hogy korábban befekszel, hidd el, jól is elsülhet.

Megismerkedhetsz más anyukákkal addig, felmérheted a környezetet, megtudhatod a fontos dolgokat előre, és főleg ellenőrzés alatt leszel, kevesebbet kell aggódni azon, mikor és hol megy el a magzatvíz, vagy hogy ezek a fájdalmak már "azok"-e. :))) A napi NST-n megbarátkozhatsz a szülőszobával, szülésznőkkel.


Engem nyugodtan felhívhatsz bentről, ha unatkozol! :)))))


Pusza:

Hoxa

2006. júl. 22. 11:36

Én igen. Ma járt le a 9 hónap, de úgy látszik, kivárom a hétfői befekvés idejét.


Arra tud valaki válaszolni, hogy vajon mennyivel engedik túlhordani a babát?

Az is érdekelne, hogy vajon a magzatvízvételre mikortól számíthatok, egyáltalán biztosan bökdösni fognak-e a túlhordás miatt?

181. Merci
2006. júl. 22. 11:30

Egyben vagytok még?

Én is nagyon szorítok értetek! Ügyesek legyetek!!! :)))

Merci

180. *Gyöngy* (válaszként erre: 174. - Linda4)
2006. júl. 20. 13:56

Szia Linda!


Egyben vagy még?

179. norahhh (válaszként erre: 177. - *Gyöngy*)
2006. júl. 19. 09:22

Szia Gyöngy!

Gratulálok a terhességedhez, drukkolok Nektek a Nagy naphoz! Bízom benne, hogy otthonról mentek a szülőszobába, bár a kórházban folyamatosan figyelnek, nem túl kellemes időtöltés itt kivárni a megfelelő időt.

Ha a nyákdugód távozik, akkor 2 napon belül számíthatsz az örömteli találkozásra.

A kisfiamnál de. 10-kor távozott, este 6-kor elkezdődtek a fájások,

A kislányommal még a magzatvíz vizsgálat sem indította be. Ez szerintem szintén egyén és babafüggő.

Ebben a helyzetben én is tanácstalan voltam, de amikor ott volt az idő, ösztönösen tudtam hogy menni kell.

Köszönöm a segítségedet és a biztatást, nem adom fel!

További szép napot!

178. norahhh (válaszként erre: 176. - Time)
2006. júl. 19. 09:00

Szia time!

Köszönöm a válaszodat. Az már biztos, hogy gyedet nem kapok, de sajnos a gyes összegével sem vagyok tisztában. Csak azon háborgok, hogy fogy a magyar, anyagilag viszont nem teremti meg urunk és kormányunk, hogy minél több baba szülessen!

Azért köszi.

177. *Gyöngy* (válaszként erre: 175. - Norahhh)
2006. júl. 18. 20:58

Sziasztok!


Most jöttünk haza a dokitól, és azt mondta, hogy egy nagyon pcit már nyílik a külső méhszáj, de igazából semmi:)

A baba buksija már egészen lent van. Ez jó!!


Ha nem történik semmi, akkor hétfő reggel kell befeküdnöm a kórházba.


Egyébként már érezgetem a jóslófájásokat körbe a derekam körül. Korábban semmi ilyesmit nem éreztem, úgyhogy most egy kicsit parázom, mert nem valami kellemes érzés:) Vajon mennyire erősnek kell lenni ahhoz a fájásnak, hogy tudjam, indulni kell? Abban bízom, hogy nem éjszaka fog bennem ez a kétség felmerülni...


Nóra!


Ha jól emlékszem a 3 gyermekes anyáknak a gyermeknevelési támogatás nevű ellátás jár, de egészen pontosan utána nézhetsz a magyarorszag.hu oldalon, ahol az összes ilyen ellátás ki van fejtve. Én is onnan okultam.


Amúgy szerintem egyáltalán nem nehezebb teherbe esni 32 évesen. A sógornőm most ősszel szült ilyen korban. Sztem ez egyénfüggő. Attól, hogy a lelki megrázkódtatástól elvetéltél sztem még nyugodtan teherbe eshetsz akár többször is.

176. time (válaszként erre: 175. - Norahhh)
2006. júl. 18. 18:42

Szia Norahhh!


Nagyon sajnálom! :(

Amennyire tudom, a minimálbér kétszerese kell bruttóban ahhoz, hogy a GYED maximális összegét kaphasd. Itt az előző naptári évi keresetet nézik. A főállású anyaság valami hihetetlen kevés pénzzel jár. Ha jól emlékszem alig 30.000 Ft.

175. norahhh
2006. júl. 18. 14:47

Sziasztok!

Annyira jó olvasni, hogy ennyi boldog kismama van!

Nekem van egy 10 éves kisfiam, egy 6 éves kislányom és tavaly megrendeltek egy kistesót. Mi is úgy éreztük a párommal, ideje lenne újra átélni a babavárással kapcsolatos izgalmakat. Teherbe is estem /sajnos elég nehezen/ de mielőtt a pozitív eredményt megtudtam, jött egy telefon a kórházból hogy meghalt a nagymamám. Két nap múlva elvetéltem. Most újra szeretnénk próbálkozni. kicsit aggódom, mert azt hallottam hogy ebben a korban tényleg nehezebb teherbe esni. Igaz ez? /32 éves vagyok/ Valamint némi aggodalmam azért van anyagi téren. Nem tudom mennyi a gyes /gyedet nem hiszem hogy igényelhetnék, hisz minimálbérrel vagyok bejelentve- persze nem ennyit kapok kézhez/.Szeretnék én gyedre menni, de a főnök nem hiszem hogy bejelent magasabb fizuval.

Három gyerekkel el szeretnék menni főállású anyának de ennek az útjáról aztán abszolút nem tudok semmit. Segítsetek légyszi, mire számíthatok.

Előre is köszönöm.

Nóra.

174. linda4 (válaszként erre: 172. - *Gyöngy*)
2006. júl. 18. 10:29

Szia !

ahogy csuszik lefelé a baba,nekem nagyon sokszor pont egy olyan ideget nyom a csipőben a kis buksijával, hogy elzsibbad a lábam.A másik dolog, hogy most nagyon aktivnak érzem magamat: fözés, takaritás,séták.

lehet hogy ez már az az idöszak amit könnyebbedés érzésének hivnak.Nem érzem ,hogy plussz terhet cipelnék.



vigyázz magatokra !!!

remélem nem olyan komoly az a megfázás!

gyógyulj meg !

szia!

173. emesecske (válaszként erre: 172. - *Gyöngy*)
2006. júl. 17. 19:17
Szia. Nekem augusztusba lesz 1 éves a lányom, az utolsó hetekben éreztem a kisfejét a csípőmnél. Nemtudom, hogy ez mással is így volt e, de teljesen ki lehetett tapintani "odalent" a fejét. Nálam is frontok voltak mikor megindult, előtte egy héttel már nagyon szenvettem, majd utánna rengeteg erőt éreztem. Sok sikert és kitartást.
172. *Gyöngy* (válaszként erre: 171. - Linda4)
2006. júl. 17. 16:30

Én is jelkeresőben vagyok:)

Tegnap óta érzek haskeményedést, amit például eddig nem. Azonban enyhébb apróka fájdalmakon kívül eddig semmi megrázót nem éreztem. Nagyon furi, hogy talán egy hét múlva már a kezemben lesz ez a kis jószág. Ez a kijárathoz törekvés milyen érzés? Én is néha érzek talán valami olyasmit, de lehet, hogy a baba súlya húzza lefelé az ottani dolgokat.


Sajnos azt hiszem sikerült megfáznom. Ez a lehülés úgylátszik mégsem tett jót, mert fáj a torkom meg köhögök. Na mindegy, remélem 1-2 napon belül teljesen elmúlik....

171. linda4 (válaszként erre: 168. - *Gyöngy*)
2006. júl. 16. 18:16

Szerintem ezek a tünetek inkább a frontok miatt vannak.Ez a kánikula nálam is ezeket a tüneteket eredményezi.

Már én is a jeleket keresem magamon: egyre erősődő

haskeményedés,intenziv babamozgás /2-3 napja azon dolgozik, hogy minnel közelebb kerüljön a KIJÁRATHOZ/szépen lent van már a pocakom.

170. linda4 (válaszként erre: 165. - *Gyöngy*)
2006. júl. 16. 18:04

Szia Gyöngy !

A kislányunkat Lindának fogják hivni.

2006. júl. 15. 19:57
Ja, és ez nem a meleggel függ össze!
2006. júl. 15. 19:57

Sziasztok! Segítsetek!


Ahogy biztos már olvastátok, a jövő hét végére vagyok kiírva.


Az egyetlen "tünet", amit érzek pszichikai jellegű. Nehezen alszom el, szétesettnek, kótyagosnak érzem magam 1-2 napja. Pedig alapvetően nincs bennem félelem semmitől. Szerintetek ezt üzenetnek vehetem a testemtől, hogy hamarosan kezdődik???

167. *Gyöngy* (válaszként erre: 166. - Time)
2006. júl. 15. 19:52

Szia time!


Én úgy olvastam annak idején a teszten, hogy a beágyazódástól számított 3 napon túl mutatja ki a terhességet. Bár az is rá szokott lenni írva, hogy a negatív teszt önmagában nem jelenti azt, hogy az illető nem terhes. A lényeg, hogy a beágyazódás ideje számít.

166. time
2006. júl. 15. 18:51

Kismamik, anyukák!

Ki mikor kapott pozitív tesztet, a menstruáció elmaradásának hányadik napjától? A teszten az áll, hogy már az első nap kimutatja, a neten viszont 5-6 napokat olvasok. Én ma, a 2. napon csináltam egy negatív tesztet. :(

165. *Gyöngy* (válaszként erre: 163. - Linda4)
2006. júl. 14. 14:10

Szia Linda!


Igen, már jó ideje, bár az utolsó UH vizsgálaton "érdekes" helyzetben volt. A doki is érdeklődve keresgélte a picinyemet. A hasam bal oldalán, lent volt a kis buksija, de azért ez még "normálisnak" számít. Ebben az utolsó hónapban tényleg nagyon aktivizálta magát, bár nálam sem rendszeresen mozog. De gyakran csukilk, például most is:)


Én sajna nem tudom eldönteni, hogy mikor milyét érzem, bár szerencsére nem kaparászik. Viszont hosszú hajra számítok, mert sok gyümit eszek. Már nagyon várom, hogy kézbe vehessem, igazából még fel sem fogtam ezt a csodát.


Mi lesz a babátok neve? A mienk Anna.

2006. júl. 13. 22:27

Szia Mindenkinek!

Én még csak a 25. hétnél tartok.Kisfiunk lesz.

163. linda4 (válaszként erre: 162. - *Gyöngy*)
2006. júl. 13. 18:57

Szia Gyöngy!

kislányunk lesz :)))

Néha az egész napot átalussza, alig mocorog.

máskor pedig forog ide- oda reggeltől,estig.

Már a 32. héten befordult "MENETIRÁNYBA "

A mai napon is nagyon aktiv a drágám,és szerintem

már most nagy körmöcskéi vannak,mert szabályosan érzem ahogy kapirgál.


A te kislányod már befordult?

162. *Gyöngy* (válaszként erre: 161. - Linda4)
2006. júl. 12. 16:34

Hello Linda!

A te babád mennyire aktív? És hogy helyezkedik el, ja és persze milyen nemű?:)

161. linda4 (válaszként erre: 158. - *Gyöngy*)
2006. júl. 12. 14:57

Szia Gyöngy!

juli 21-re vagyok kiirva,de ha lusta lesz a bébi 25.-én be kell,hogy feküdjek,és meginditják.

2006. júl. 12. 11:19

Van egy kérdésem!

Elolvastam az aloe verás cikket, és én bizony pont az első 12 hétben csináltam egy ilyen kúrát. Mármint hogy 1 hónapig ittam azt a kb. fél decis mennyiséget reggelente, mert kifejezetten ajánlotta a terjesztő...(nem orvos) Ebben a cikkben meg azt olvasom, hogy nem javasolt...

Sőt szülés után is szeretnék egy kúrát csinálni, hogy belsőleg minél hamarabb összegyógyuljak, megerősödjek... Akkor most mi a helyes????

159. Hoxa
2006. júl. 12. 11:18
Juhujuhuhhhhhhhhhh, Zazuuuuuu, gratulaaaa! Jaytől kell megtudnom?? Tessék ide is írni!!!
158. *Gyöngy* (válaszként erre: 157. - Linda4)
2006. júl. 12. 11:12

Szia Linda!


Én még teljesen zárt vagyok - épp tegnap voltam dokinál. Én sem érzek semmilyen fájdalmat vagy ilyesmi.

Marsi Anikó is most szült, róla olvastam, hogy a kiírt napon teljesen zárt méhszájjal érkezett a kórházba, és emmilyen fájdalmat nem érzett. Még aznap elkezdődött és befejeződött neki minden. Vajon rám is ez vár??


Képzeld, és semmilyen fejtágításon nem vettem részt, semmiről nem tudok semmit:))) csak annyit tudok, hogy fájni fog:) De én ennek örülök. Az biztos nem lenne jó, ha másfél héttel szülés előtt beparáztatnának.


Neked mikor kell befeküdnöd a kórházba?

157. linda4
2006. júl. 11. 15:57

Tegnap voltunk a párommal apás szülésre valo felkészitőn. Hát nem tagadom rendesen BEMAJRÉZTAM.

Mindent elmondtak, amire majd számitanom/nunk kell.Eddig úgy érzem sziklaszilárd határozottsággal tartottam magam ahhoz, hogy semmi/senki nem tud rám ilyeszteni,holmi -RÉM- SZÜLÉSEK KRONOKÁIVAL.

De az a tény ,hogy a korházban a szülésznö a 100%- os valossággal ismertetett meg minket,teljes mértékben elhittem minden -jószándéku,és okito szavát. Nem akart rám ilyeszteni, segitö szándekkal van ez a program.De most tudatosodik bennem, hogy ez nem lesz egy könnyű MENET.

A mai napon, hogy már aludtam 1 napot a hallottakra, sokkal nyugodtabb vagyok.

Szembenézek az előttem állo fájdalmakkal-bármekkorák is lesznek-azt hiszem ettől félek a legjobban.

ANNYIRA szeretném már a karjaimban tartani a kisbabámat.hogy MINDENT el fogok viselni.

Egy másik forumon olvastam a Mr.Spook -os cikket.

Ez is egy plussz erővel látott el.

Azt hiszem én kiprobálom az ott olvasottakat.

Aztán majd kiderül hogy hasznositani tudom-e.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook