Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 1. 15:24

Sziasztok, új tag vagyok az oldalon.


Londonban élek jelenleg 18- hetes terhes vagyok túl vagyok 1 ultrahangon, illetve van időpontom a következőre, midwife rendben nagyon rendes és segítőkész.


Áprilisba hazaköltözünk, mert a páromnak huzamosabb ideje nincs munkája és azt mindenki tudja, hogy gyerekkel Angliába fizetés nélkül nehéz.


Ha hazaköltözünk otthon semmilyen támogatást nem kapunk csak, majd a gyest ami alanyi jogon mindenkinek jár!


Olvastam, hogy ha bármely eu országban a terhesség előtt dolgoztál akkor onnan kapod az ottani jogszabályoknak megfelelően a támogatást, nem baj ha időközben más országba költöztél.


Én a terhesség előtt 3 évet alkalmazottként dolgoztam, majd megszűnt a munkahelyem és egyéni vállalkozó lettem a mai napig magam után fizetem a Tb....


Én azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehet igényelnem bármilyen támogatást ( hasonlót mint MO gyes gyed..) ezek meddig járnak?

Ha bárki ezek igénylésén túl van és hajlandó segíteni kérem jelezze.


Köszön előre is


Pálma

77. fanny83 (válaszként erre: 66. - Pandamama3)
2010. jan. 30. 08:36

Így most már értem, hát nem kapkodják el itt, az biztos. Most én csütörtökön voltam midwife-nál, vért vett, már meg is kaptam az időpontot, jó lett. Aztán szívhangot is akart nézni, de mondtam neki, hogy másnap megyek első uh-ra, úgyhogy nem akartam zaklatni az én picimet. Aztán kifele jövet már meg is bántam, megnyugodhattam volna, de most már mindegy. Otthon csak evett a fene, és elővettem a készülékemet az angelsounds-ot, ezzel meg lehet nézni a szívverését, pont az angol ellátás miatt vettem, mert annyira izgultam már. És már azon egyszer befogtam. Mindössze pár másodpercre, hogy megnyugodjak. Hát csütörtökön bújócskát játszott velem, az istenért nem találtam. Na, aztán tegnap sikerült a páromnak is eljönnie velem, együtt néztük meg. Amikor kijöttünk, csak vigyorogtunk mind a ketten, mint a tejbetök. Jajj, olyan szép volt! vettünk 3 képet. A korházi midwife nagyon rendes volt. Aztán itthon felhívtuk a családot, azt mondták aranyos:D 12 hetesre és 5 naposra becsülték, de két nappal fiatalabb:D Az apja azt mondja, hogy szerinte rá hasonlít:D Kopasz, mint ő. Nagyon tiszta kép szerintem. Megnézhetitek, ha akarjátok, felraktam:D

A kakis kérdésre megoldás: Nekem van egy jól bevált módszerem. Egy korty fekete kávé. Megcsikarja a gyomrom, rohadtul útálom, de 2-3 perc alatt hat. Szerintem, majd ha odaérünk, főzetek egy kávét az urammal. Addig nem alkalmazom, csak ha tényleg nagyon muszáj. Egyébként meg, lehet, hogy a beöntés kellemetlen dolog, de én mindent bevállalok, mert a gyerekem az első, nem én, és szerintem sokan túlélték már a beöntést.

Fájdalom csillapító: Csak ha úgy érzem, hogy meghalok, ha nem kapok. Ha epidurálist kapsz, utána nem fogod érezni, hogy kell nyomni, és vákumozni kell egy gyereket (legutolsó magyar kismama itt így járt). A vákum meg veszélyes. Habár az uram is vákummal született, és még a fejformája is szép maradt, de én ha csak nem muszáj, nem kockáztatok.

Szülés formája: Először foglalkoztatott a vízben szülés, de rájöttem, hogy én nem szeretek fürödni, a kádban ücsörögni, én kifejezetten rosszul vagyok a melegvízben üléstől, és csak kábé 2-5 percig bírom, úgyhogy szerintem én kilövöm. Meg aztán igaz, hogy olyan csodálatosnak és kevésbé fájdalmasnak néz ki, de a víz sajna lemossa róluk azt a matyit, és abban rengeteg vitamin van, amit nem árt rajtahagyni.

Valószínű az én babám is mellettem lesz végig, és az is, hogy 24 óra múlva hazaengednek. Ezért nagyon remélem, hogy a párom mellettem tud maradni pár napra. Ha szerencsém van, pár nappal hamarabb érkezik a kiírt időpontnál, és akkor pont beleesik a gyári leállásba a szülés. Augusztus 10-re vagyok kiírva, most az uh alapján augusztus 8. A párom leállása meg az utolsó hét júliustól első hét augusztusig. A megtermékenyülésem napjától számítva pedig augusztus 2-3 ra számoltam ki a baba érkezését. Ha ezt betartaná, akkor pont jó lenne:D

76. pandamama3 (válaszként erre: 74. - Cicu 86)
2010. jan. 30. 02:10
a ket varosi korhaz kozul valasztottuk ki a szimpatikusabbat. Egy angol baratunk ajanlotta. Velem maradhat majd a baba a szobamban az agyam mellett vegig, es szules utan 24oran belul hazaengednek, amint osszeszedtem magam,es szeretnek hazajonni,johetek. Beontest ugy tudom,nem fogok kapni, nem banom abszolut,de nem szeretnem azert osszekakkk magam... Foleg,mert vizben szeretnek vajudni,es valoszinuleg szulni is.
75. pandamama3 (válaszként erre: 74. - Cicu 86)
2010. jan. 30. 02:05
szia!! Huuuuh,nehez lehet otthagyni azt a csodas helyet. Minden vagyam,hogy egyszer majd hasonlo helyen eljek... Imadom a napfenyt es a tengert,ugyhogy fogalmam sincs,mit keresek eppen Angliaban, de ezt is szeretem... Mit csinaltok ott? Es milyen munkalehetosegetek lesz Londonban? Te is dolgozni fogsz?
2010. jan. 29. 02:54

Sziasztok!

Szép estét mindenkinek!

cirbolya2: De jó neked,hogy már jobban vagy!Én a 13.hétig nagyon rosszul voltam.Remélem inentöl már csak a babavárás élvezete jön! Gondolom nagyon várod az elsö ultrahangot.Hihetetlen érzés.Nakem potyogtak a könnyeim.:D

pandamama3: Nagyon nagyon drukkolok neked,hogy a hétvégén meginduljon a szülés.Rég olvasom a forumot,és nagyon szimpatikus vagy.Tudom,hogy már babáznod kéne.Ezekszerint a pici igazán jól érzi magát odabent.Megkap mindent a mamitól.Gondolom neked már nehéz,és babáznál már.Én 18 hetes vagyok de nembirok már magammal.Bár holnap megszületne a kislányom.Nekem nagyon lassan megy az idö.


Én még nemvagyok Angliába.Majd Március 14.én repülünk.Nagyon várom.Bár most a Világ egyik legszebb helyén lakom.Egy pici szigeten a Bahamákon.Turks and Caicos on.Hihetetlen gyönyörü a part,és mindig süt a nap.Ideális hely gyerekneveléshez,de sajnos a szüléshez nem.Méregdréga,és a korház egy lakóház akar lenni.Ha komplikáció lenne,vagy valami baj rögtön Maimiba kéne mennünk.Az meg mégtöbb pénz.Fáj a szivünk itthagyni mindent,de a baba az elsö.Köszönöm az életnek,hogy eljutottam erre a helyre.És eröt kérek az ujrakezdéshez.Most mindent teljesen elölröl kezdhetünk.Lakást még nem is nem is találtunk Londonba.Tavaly dolgoztam Angliába 9 hónapot.Nagyon megszerettem.

A párommal amugy 7 éve vagyok együtt.Regina lesz az elsö babánk.Nagyon várjuk öt.

Mivel nekem is elsö baba,és távol vagyok otthonról a barátoktól csak az internet maradt információgyüjtésre.

pandamama3 neked milyen a korház amibe szülni fogsz?Meddig kell bentmaradnotok?Együtt lehetsz a picivel?

Más jellegü kérdés:Ti kértek fájdalomcsillapitást?És beöntést?Ezt azért kérdezem mert akikkel edig beszéltem mindenkinek sikerült bekak....ni.Általában ök nemkaptak.

Most zárom soraim!

Sziasztok!!!!!

2010. jan. 29. 02:03
hejj csajok,porgessuk fel kicsit a forumot!! Ha nem gond,kerdezek: ki miota van itt es mit csinaltok angliaban?
72. cirbolya2 (válaszként erre: 71. - Pandamama3)
2010. jan. 28. 12:49
Akkor ennek orulok... mar arra gondoltam veszek ma is egy tesztet, mert az elso ultrahang ( a kovetkezo orvosi vizsgalat) 3 het mulva lesz... es nem akartam izgulni:)
71. pandamama3 (válaszként erre: 70. - Cirbolya2)
2010. jan. 28. 12:30
Szia,ez teljesen normalis, sot oromteli dolog, hogy a kezdeti "nehezsegek" utan kicsit megkonnyebbulsz. Szerencses vagy, mert valaki vegigkinlodja a terhesseget a tunetekkel (pl.hanyingere van egesz vegig, nemcsak az elso trimeszterben).
2010. jan. 28. 11:19
Jo reggelt Mindenkinek! Nekem is megvolt az elso vervetelem, szepen be is kekult korulotte, dehat ez nem szamit igazan, csak minden oke legyen, Azt mondtak ha baj van vagy akarmi ertesitenek.. szoval most ehetem a kefet, ha nincs baj azt vajon miert nem modjak meg?? szerintem mindenkeppen ertesiteni kellene a kismamakat.. na mindegy, csak ne csorogjon a telefon:)! Kerdes gyakorlo kismamakhoz: en most kezdtem a 9.hetemet, es a tipikus terhessegi tuneteim kezdenek alabbhagyni.. mar nincs igazan hanyingerem, megint energetikus vagyok-kezdek lenni, es a hasgorcsom is mulo felben van.. Ugye ez normalis?? Mivelhogy elso bebi, teljesen tapasztalatlan vagyok:( es ebben a taborban en vagyok a legfiatalabb kismama itt koztunk, igy mindenki tapasztalatat szivesen olvasnam:)! Szep napot mindenkinek!
2010. jan. 28. 02:06
szep es nyugodt babavarast kivanok nektek! Es minimum olyan konnyu terhesseget,mint nekem volt. Szurkoljatok,hogy kibujjon mar a babam! Es hogy konnyu szulesem legyen.
2010. jan. 28. 02:03
en is ereztem apro mocorgast mar 15hetesen. Nagyon koran,ahhoz kepest,hogy elso babam. Konnyed,lepkeszarny csattogtatas szeru,bizsergeto kis mocorgast. Nem is mertem elhinni,hogy ez mar az volt.... Aztan hetekkel kesobb,mikorra ugyanez az erzet egyre inkabb erosodott,ki mertem jelenteni,hogy en ezt a csodat mar hetek ota erzem.
67. pandamama3 (válaszként erre: 63. - Sshine)
2010. jan. 28. 01:58
koszi a szurkolast. Kepzeljetek,meg mindig nem szultem meg. Ma voltam a midwife-nal,mondta,h.itt 12 napot hagynak a kiirt datum utan a szulesinditasig. En jan.22re voltam kiirva. Ha addig nem tortenik semmi,jovo heten szerdan mehetek szulesinditasra.
66. pandamama3 (válaszként erre: 60. - Fanny83)
2010. jan. 28. 01:53
sziasztok lanyok! Fanny,az idopont miatt huzodott nekem is el az elso uh. Otthoni vizsgalat soran derult ki,h.5hetes allapotos vagyok. Itt a 12.het utan mentem el az orvoshoz,aki minden vizsgalat nelkul egyszeruen elfogadta a tenyt,amit mondtam neki,hogy terhes vagyok. Aztan a vedonohoz megkaptam az elso idopontom, elkezdodott a terhesgondozasom hivatalosan is, es amire kaptam levelet a korhaztol egy idoponttal az elso uh-ra,mar 18 hetes lettem.
2010. jan. 27. 20:10

Kedves Kismamik!


Kedves fanny83!Köszönöm az infókat.Igazán elgondolkodtam rajta.Igen jóljön egy kis pihi is,na meg a babával lenni is.Édesanyám kijön hozzánk ha jön a pici.Ö nagy segitség lessz az biztos.Amugy nektek megvan már,hogy miként szeretnétek világrahozni a csemetéteket?Igaz álltalában nem ugy történik semmi,mint ehogy eltervezzük.


sshine!Tiszta szivemböl kivánom neked,minél elöbb érezd a picit!Én már 15 hetesen éreztem,pedig elsö baba.Most meg már olyanokat rug,hogy kivülröl is látszik.Nagyon erös!

Hizni én sem hizom.Söt!Nekem az elsö3 hónap nagyon rossz volt.Leadtam 3kilót.És most sikerült viszaszednem.Itt megállt a súlynövekedés.Nektek van már pocitok?

Nekem 12 hetesen volt az elsö vérvizsgálatom,és itt az utolsó is.Azóta 1 ultrahang.Nemviszik túlzásba!

Szép estét mindenkinek!

64. sshine (válaszként erre: 35. - Cirbolya2)
2010. jan. 27. 16:41

Bereljuk a hazikot (sajna), jo lenne mar ott tartani, hogy a sajatunkba koltozunk, de addig meg jo par ev el fog telni... Mar korulneztem a neten, haat nem sok bolcsi van a kornyeken... Van egy, ket utcanyira tolunk, £1300/month!!! Szerintem oda nem megy a bebi... nagyon durva nem?

Amugy Londonban vagyunk, es most koltozuk ki a 3-as zonabol az 5-osbe, Ruislip kornyekere. Azt gondona az ember, hogy arra olcsobbak a bolcsi mint Ealingben. Hat nem! Viszont a cegemnel kapunk childcare voucher-eket, ami adomentes, igy igaz, hogy a fizetesedbol vonjak le az arat, megis tobbet er, mert nem adozol utana, es az NI-t sem vonjak utana.. majdcsak lesz valahogy...

63. sshine (válaszként erre: 59. - Pandamama3)
2010. jan. 27. 16:37

Hello! En is szoritok! :-) Mar biztos nagyon varod a nagy napot! En meg csak most toltottem a 14. hetet, de mar most is nagyon varom... Bar leginkabb azt szeretnem mar erezni, hogy mocorog a picur a pocimban.

Amugy nekem is csak 9 hetesen volt az elso ver es vizeletvizsgalatom, elotte mikor mondtam a GP-nek, hogy terhes vagyok, rabolintott, es csak ugy elhitte :-) Nekem mar 9 hetesen csinaltak egy ultrahangot, de csak azert, mert azt hittek 11 vagyok, es karacsony elott voltunk, de amugy nekem is csak ketto lett volna.

Ami viszont furcsa, hogy meg egy dekat nem hiztam, pedig ugy tunik, hogy egyfolytaban eszek :-)

2010. jan. 27. 16:15
Szia, én eddig három magyar kismamát ismertem itt, kettő egy éve, egy meg pár hónapja szült. A legutolsóról biztosan tudom, hogy vele volt végig a baba, csak vizsgálni vitték el, meg etetni, mert még nem volt teje az anyukának (ez normális). Szóval ahol én vagyok, biztos, hogy egész végig mellettem lesz, de belegondolva, ez nem biztos, hogy teljesen jó, mert egy kis pihenésre neked is szükséged van, és én például azt láttam a legutolsó kismamánál, akinél benn is voltam, hogy a baba 5 percenként hányt. Na most ha megszunnyadsz mellette... nem veszi észre senki. Szóval jó, ha melletted tud lenni valaki sokat, szerintem.
2010. jan. 27. 01:57

Sziasztok!

Én 23 éves kismama vagyok.Ma vagyok pontosan 18 hetes.Kislányt hordok a szivem alatt.Sokat tanultam már tületek!Nagyon jó ez a fórum.

Márciusban költözünk Londonba,mivel ahol jelenleg lakunk nekjó az orvosi ellátás.Haza pedig nemszeretnénk menni.Én voltam már angliába 9 hónapot még tavaly.Ott dolgoztam.De nem Londonban,és nem kismamaként.

Aki már érdeklödött a korházakban,vagy életet adott már egy gyermeknek az biztos tudja mienek ott a szülöszobák,szülési lehetöségek.Én erre lennék kiváncsi.Van ott is bababarát korház?Az anyukával lehet a baba?

Mindent szivessen meghallgatok!

Köszönöm!

Továbra is jó babavárást mindenkinek!

60. fanny83 (válaszként erre: 55. - Pandamama3)
2010. jan. 26. 17:41
AZ hogy lehet, hogy a 18. héten voltál először, mikor a 12. hét környékén kéne legyen? Egyébként én most töltöttem a 12. és még nem kaptam időpontot:(
59. pandamama3 (válaszként erre: 58. - Cirbolya2)
2010. jan. 26. 00:46
szia,koszonjuk. En nem bannam,ha bent maradna 1-2 hetig plusszban, csak amiatt aggodom,hogy anyu +anyospajtim eljottek 3hetre,es ebbol mar eltelt egy! Es orulnek,ha tudnanak unokazni sokat.
58. cirbolya2 (válaszként erre: 55. - Pandamama3)
2010. jan. 25. 21:22
Nagyon szurkolok Nektek:) a kis pocaklako meg varat magara egy piciket..:) Tudasd majd a forumon velunk ha mar tul leszel a nagy esemenyen, addig is a legjobbakat, vigyazzatok magatokra!!
57. cirbolya2 (válaszként erre: 54. - A1baa7edcc)
2010. jan. 25. 21:20
A maternity kartyarol, nekem mar megvan, bar meg 8 hetes kismama vagyok, hiszen a gyogyszerek es a fogaszat mar most is ingyen vannak. Csak ne legyen ra szukseg:)! Tehat az mar a terhesseg alatt is jar, a midwife adja ezt a nyomtatvanyt, es nekem be kellett vinnem a korzeti orvoshoz lepecseteltetni, onnan pedig tovabb kuldtek valami hivatalhoz, szules utan 1 evig ervenyes, addig is megilletnek a kedvezmenyek:)
56. cirbolya2 (válaszként erre: 52. - Fanny83)
2010. jan. 25. 21:17
Szia! a midwife szeptember 6.ara kalkulalta.. de az ultrahang pontosabbat fog mondani valoszinuleg, majd elvalik, de az en kalkulacioim szerint is oszi baba lesz:)!!
2010. jan. 25. 00:46
sziasztok! Koszi a szurkolast, de meg nem szultunk a hetvegen sem.... En a 18.heten voltam az elso ultrahangon. Es csak 2 uh volt a terhessegem alatt,nem 3.
54. a1baa7edcc (válaszként erre: 49. - Cirbolya2)
2010. jan. 24. 13:37

Milyen az Eu ellatas? :)


Egyebkent kerjetek maternity kartyat szules utan, 1 evig jar a mamaknak ingyen gyogyszern (amit az orvos felir) es fogorvosi ellatas. A gyerekeknek pedig ha jol tudom 15 eves korukig ingyen van amit orvos felir.

2010. jan. 24. 13:29
Mert ha még augusztusra, van egy fórum, én ott szoktam főként írkálni, a 2010 augusztusára várt babák fóruma, oda is benézhetsz:D
52. fanny83 (válaszként erre: 50. - Cirbolya2)
2010. jan. 24. 13:26

Amúgy mikorra várod a babádat?

Gratulálok és boldog baba várást kívánok:D

51. fanny83 (válaszként erre: 50. - Cirbolya2)
2010. jan. 24. 13:13

Köszönöm szépen! Lancashire megyében lakom, Manchestertől kábé egy óra autókázás. Most még Nelsonban lakom, de két hét múlva költözök Colneba, a mellettünk lévő városba, ez az első, hogy külön tudunk lakni, vagy is hát már akár hamarabb is lehetett volna, csak anyagilag úgy gondoltuk, hogy spórolunk. Most meg hogy jön a baba, kapva kaptunk az elkalmon:D

Én azért vagyok kiakadva az elláttáson, mert a 13. hetem 2. napján megyek vérvizsgálatra, aminek kábé már 2-3 hete le kellett volna zajlania. De én bízom benne, hogy nem lesz semmi baj, nem idegesítem magam emiatt, mert azzal csak ártok a babának.

Mi már 2 éve vagyunk itt, mire jön a baba, addigra majdnem betöltjük a 3. évet:D

Azt hiszem nem is akarunk hazamenni. Nem azért, mert itt nagyon tetszik, hanem az anyagiak miatt. Én 26 vagyok, tanítói diplomával (magyarul egy darab papírral, ami nem jó semmire), a párom meg 33, érettségivel. Mire esetleg hazamennénk, addigra közelítene a 40-hez, akkor már kinek fog otthon kelleni? Itt is robot munkát végzünk, otthon is azt csinálnánk, csak itt élünk, otthon haldokolnánk.

Ti hogyan vélekedtek erről? Terv? Hazamentek?

50. cirbolya2 (válaszként erre: 41. - Fanny83)
2010. jan. 23. 17:52
Te Anglia melyik reszen laksz?? Sok sikert az elkovetkezendo honapokhoz:)!!
49. cirbolya2 (válaszként erre: 42. - A1baa7edcc)
2010. jan. 23. 17:51
Mi mar 5 eve elunk itt, en az eu ellatasrol csak jot tudok mondani, bar szerencsere nem volt szuksegunk surun orvosi ellatasra, remelem ez varandos allapotomban is hasonlo lesz, es csak a szukseges ellenorzesekre, tesztekre fogok jarni:).. 8 hetes kismama:)..!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook