Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisgyermeknél melyik hatásosabb a Neo Citran vagy a Coldrex forró italpor? fórum

Kisgyermeknél melyik hatásosabb a Neo Citran vagy a Coldrex forró italpor? (tudásbázis kérdés)


29. eandi78 (válaszként erre: 28. - Eva7171)
2014. jan. 24. 15:59
A vitamint is a gyógyszergyártók gyártják:) Csak ahhoz talán elég az oéti engedély. C vitamin nélkül se vagyok beteg. Pedig egész nap köhögős és tüsszögős gyerekek között vagyok:)
2014. jan. 24. 13:23
Ha a c-vitamin szerepelne az emberek mindennapjaiban,és a mennyiséggel is tisztában lennének,kevés lenne a betegség és a gyógyszergyártók bevétele is.
2014. jan. 24. 12:17
Én megnéztem és a coldrex-ben több hatóanyag van...
26. 832344dc9d (válaszként erre: 14. - Klauka_)
2014. jan. 24. 11:45

"Meditonsin (homeopátiás) nagyon jó!"


de csak annak aki Bibliát is tart otthon...

2014. jan. 24. 11:38

Ha nátha, egy kis c vitamin bőven elég gyümölcs vagy szintetikus, kinek mi válik be. Ha torokfájás vagy magas láz is társul hozzá nurofen. Torokfertőtlenítők semmit nem érnek. 10 perc után ugyanúgy fáj.

Hurutos köhögésnél köptető vagy doki, mert ott már esélyes a baktérium.

Teát, citromot, mézet stb. csak annyit, mint máskor is, betegség miatt soha nem fogyasztunk többet.

2014. jan. 24. 09:31
Nálunk a zöld tea a sláger, tele facsart citrommal és naranccsal,esetleg mandarinnal (önmagában kifacsarva vagy csak simán megéve nem akarják sajna, de teával ötvözve egész nap bírják inni ;)) homeopátia, ami nekik valahogy totál jó, pedig a 9 éves lányunk kruppos még mindig, a két fiú pedig asztmás (frankó borsodi levegő sajna :/), és ami nekünk nagyon sokat használ mindenféle felső légúti megbetegedésre, az a porlasztó. Ezektől általában helyre is jönnek 1-2 napon belül. Ha nem, akkor nurofen lázcsillapításra, orrspray, ha szükséges, de ha zöldes a váladék, akkor oda már doki kell, bármi is a gubanc, mert az már baktériumos fellfertőzés.....
23. jooeva
2014. jan. 24. 07:22

Nálunk is a házipatika vált be, c vitamin, sok gyümölcs, kiwi és citrom, hársfa és hagymatea. Septofort a torokra, no meg sósvizes gargalizálás. Doki sem mondott mást.

Erigon szirup is jó köhögésre, ami makacsabb.

2014. jan. 24. 00:05

A nagyfiam épp nem jár oviba,mert beteg: fokhagymás méz,hagymás cukorszirup,hagymatea. És vicc,de még szereti is. Általában,ha ilyen van,1 hét alatt kilábal belőle.

Egyébként az oscillococcinumról annyit,hogy mi minden héten iszunk egyet (ha egészségesek vagyunk),és észrevettem,hogy valóban erősíti a szervezetet,mert gyorsabb lefolyásúak a felsőlégúti megbetegedések a családban.

21. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Urbanszkyviki)
2014. jan. 23. 14:22

Sajnos nekünk még a megelőzésre sem használt. Viszont a tantum verde szopogatósa igen. Meg én szoktam inni néha coldrexet amikor már nagyon beteg vagyok és már nagyon nagyon sok éve nem kellett orvos által felírt gyógyszert szednem(kopkopkop). Én elhiszem, hogy sok szar van benne, de nekem bevált és amikor már igazán rosszul vagyok, akkor megiszom és kész:)

Gyerek ha beteg akkor lándzsás utifű, babyluff, calcimust és orrcsepp, de van az a betegség ami komoly gyógyszert kíván. 1 hétig szenvedtünk ezekkel a homeopátiás szerekkel, majd a végén rá ment a hörgőire és éjszaka rájött egy durva kruppos roham.

2014. jan. 23. 14:09

Legtöbb embernek fogalma sincs róla, hogy mi van ezekben az italporokban. Mégha náthás valaki... De akkor se biztos, hogy kell a lázcsillapítás. Tulajdonképpen paracetamol+"orrcsepp"+kevéske c vitamin. Simán használják emellett az orrspray-t és nurofent/panadolt.

Legszebb mikor köhögésre szedik, mert köptető leggtöbb porban nincs.

Persze, hogy sokan istenítik, mert a benne lévő fenilefrin kicsit feldob.

19. benvik
2014. jan. 23. 13:01
Egyiket sem, soha!!!! Én magamon próbáltam, hát soha többet az életben. Jó darabig a wc-t öleltem tőlük.
2014. jan. 23. 12:07

A szomszédénak se adnám nemhogy a magaménak.

Miért dőltök be a hülye reklámoknak???

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2014. jan. 23. 12:00
Like
2014. jan. 23. 11:55
Felforralsz vizet, narancsot, citromot, grapefruit-ot vagy lime-ot facsalrsz bele, egy kis gyömbért is reszelhetsz bele, meg egy kiskanál hanuka mézet keversz bele. Egy kis fahéj is nagyon jó bele. A gyógyszertári meg agyon reklámozott sz@rokat felejtsd el, ha hosszú távon segíteni, nem pedig ártani szeretnél.
2014. jan. 23. 11:34
mézes-citromos tea
2014. jan. 23. 11:28
Meditonsin (homeopátiás) nagyon jó!
2014. jan. 23. 11:14
Anyám régebben a coldrexet tukmálta a családra, gyerekekre, unokákra egyaránt. Tudomásom szerint senkinél nem lett tőle pozitív változás.
12. urbanszkyviki (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2014. jan. 23. 11:11
Hát az oscillot influenzára bevallom tényleg nem próbáltuk, mert még nem kaptuk el szűk családi körben sohasem (kopp-kopp!). De makacs náthára nagyon bejött a férjemnek! :)
2014. jan. 23. 11:08
Mindkettő vízben oldott paracetamol, aroma, kis c vitamin és víz. Pontosan annyira hatékony, mintha tablettában kapna fájdalomcsillapítót és lázcsillapítót.
10. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Urbanszkyviki)
2014. jan. 23. 11:06
A tantum verde tényleg jó, de az osciló egy influenza esetén kakit sem ér. Sőt, semmi ilyen féle gyógyszer, még a coldrex vagy a neo citran, meg semmi ilyesmi sajnos.
2014. jan. 23. 11:05
Vagyishogy nem mind természetes, de azért kíméletesebb szerintem gyerkőcnek....:)
2014. jan. 23. 11:04

Ha szavazni kéne, akkor egyiket sem adnám a gyerkőnek. :/

Ha ilyen meghüléses, influenaszerű nyavalya lenne, akkor először természetes szerekkel tömném, mint pl. méz, tea (hárstea, ha köhög), köhögéscsillapító szirupok (stodal, vagy Rinathiol köpeteő), homeopátia(szervezettől függ, van, akinek nagyon tutira bejön, van, akinél lassabban), vagy asszem a tantum-nak vannak jó cuccai erre.......Influenza esetén oscillococcinum, vagy mi a szösz a neve....

2014. jan. 23. 10:56
A neocitránnak bevonták a gyermek változatát.
2014. jan. 23. 10:48

Vigyázz a paracetamol tartalmú dolgokkal egy kisgyereknél!!! Pillanatok alatt túl lehet adagolni!!!! Egy hajszál választja el a terápiás adagot a fatálistól!!!


Ezt nem szokták reklámozni :(((( Egyéni érzékenység alapján, ha nem léped túl az ajánlott adagot, akkor is lehet nagyon súlyos következménye!

2014. jan. 23. 10:37
Ha van a coldrexnek gyerekváltozata, akkor az biztos jó, nekem az mindig használ.
2014. jan. 23. 10:35
Gyermek változatokra gondolok. Meg most olvastam, hogy a coldrexnek szirup változata is van
2014. jan. 23. 10:34
Hét.
2014. jan. 23. 10:32
Hány éves?
2014. jan. 23. 10:26
Kisgyermeknél melyik hatásosabb? (neo citran, v. coldrex forró italpor)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook