Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek van kedve velem fogyókúrázni? Léleksegítéssel és összetartással? A cél 10 kiló minusz! fórum

Kinek van kedve velem fogyókúrázni? Léleksegítéssel és összetartással? A cél 10 kiló minusz! (beszélgetős fórum)


58. jofre (válaszként erre: 53. - Zsuzsa88)
2009. aug. 5. 09:00
Szerintem elég fiatal vagy ahhoz, hogy ne jelentsen gondot a bőröd, ha 10 kg-ot 1 év alatt fogsz lefogyni. Ha folyamatosan kened magadat és iszol elég folyadékot, nem lesz gond. Abból amit leírsz, nem értem miért vagy ezzel a pasival? Ha ennyire fontos neki a külső -munkája is erről szól-, akkor mi lesz később ha mondjuk babát fogsz várni és szülni?....
57. jofre (válaszként erre: 55. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 5. 08:57
Én 41 vagyok és üzenem a férjednek, hogy nyissa ki jobban a szemét, mert nem minden 40-es ragya-nyanya:))) Ha pedig olyan a bőröd, mint az enyém, akkor tényleg vedd bóknak!:)) A pasik már csak ilyenek. Az én férjem is szokott hasonló vicekkel "bókolni":(((
2009. aug. 5. 08:32

Na jó reggelt kedves diétázóstérsaim!

Elolvastam a kommenteket és tényleg elég elszomorito hogy egy sportember igy all hozzá a kedveséhez. :/

Szerintem éppen hogy segitenie kellene neked. Elvárni bármit lehet, de ha ő annyira ért a fitnessz élethez KÖTELESSÉGE lenne segiteni. És tényleg ne azért fogyjál mert ő azt akarja. Énis igy vagyok vele. Magadért kell változtatni hogy te jól érezd magad a bőrödben, hisz nem más hordja és él benne hanem Te.

Amúgy meg aki igazán szereti a másikat az apró börhibával is elfogadja, vagy pl hajlando elkiserni a másikat szaunába, vagy cellulitiszmasszázsra. Mind a kettő

30perc, annyit mindenki kibir.Vagy vigyen le magával az edzőterembe és mutassa meg hogy a szeretetével és a hozzáértésével neked is tud segiteni hogy tökéletes testű emberré változz.

Milyen fehérjediétát akartok csinálni / csináltok?

Szerintem hosszú távon az sem jó, mert a szénhidrátok (zöldség, gyümölcs, gabona) nagyon fontosak a szervezetnek. Hiánybetegség alakul ki és csak betegebbek lesztek mint az elején.

Én hiszek ebben a délelőtt szénhidrát, déluán fehérje dologban, mert nekem kezd beválni. Fogyok is, jól érzem magam, gyors és szuper az anyagcserém, plusz a napi 45-60 perces torna segit a cellulitisz leküzdésében.

Amúgy elárulok nektek egy titkot. Az én legjobb barátnőm 49-52 kiló között mozog, és sokkal több narancsbőre van mint nekem 70kilosan.

Szóval higyjétek el nekem a narancsbőr nem csupán alkati dolog.

Szép napot mindenkinek, én megyek és letörnázom a napi 60percemet :)

Reggeli is megvolt: 1 kókuszos műzliszelet (üzemanyagnak a tornához :D ) és már a hűtöben csücsül a reszelt répásalmám. :) Már alig várom hogy megegyem :D

55. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 53. - Zsuzsa88)
2009. aug. 5. 07:11

Eloszor is magadert kell fogynod, nem azert mert a parod azt akarja. Tapasztalatbol mondom. Az elejen inkabb azert akartam fogyni, mert a ferjem szekalt, hogy meghiztam es kover vagyok. Mindig haragudtam ra mikor nem ehettem meg valamit. Pedig o nem volt hibas. Miotta magamert akarok fogyni, elgevre magamnak kell tettszedjek eloszor is, sokkal jobban el tudom viselni, nem hibaztatok senkit, esteleg magamat, amiert nem alltam meg a zabalasban.


Amugy en eppen tegnap kaptam egy ,,bokot" a boromre: olyan mint egy 40 evese. Nem is beszeltem vele egesz este.

54. paninaro (válaszként erre: 53. - Zsuzsa88)
2009. aug. 4. 21:54
szia, sajnálom , hogy a párodnak ilyen a hozzáállása. ha tudja hogy mi a problémád és ráadásul sportember is igazán segíthetne..na mindegy. csináld magadért, hogy te jobban érezd magad :) szerintem ez a fehérjés diéta tuti hatásos lesz, csak légy türelmes..de kicsit mozoghatnál is hozzá, az sosem árt,ja és igyál sok folyadékot akkor nem lesz gond a bőröddel sem ha nem hirtelen fogyod le a 10est. nekem nagyon bejött ez a diéta én is ezzel fogytam pár kilót és tartom is, pedig mostanában rendesen eszem. szóval kitartás és türelem :)
2009. aug. 4. 21:37

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok. Kb. pont egy 10-es van rajtam. Szeretnék úgy fogyni, hogy köznem minden stimmeljen, de nem lehet. Szeretném, ha a bőröm nem nyúlna meg, nem göröngyösödnék be (cellulitisz), de mégis folyamatosan fogyjak. A párom szeretné, ha fogynék pár kilót, de azt is szeretné, ha a bőröm szép lenne. Nem szereti a cellulitiszt. El kell nézni, ő egy sportember, az edzőteremben körül van véve "tökéletes" emberkékkel, amit minden nap lát, neki az a viszonyítási alap. Mondtam neki, válasszon, vagy most azonnal elkezdek valami drasztikus szart és lefogyom azt a rohadt 10 kilót, amivel szekál, de egy szót se akarok aztán hallani, hogy milyen a bőröm. Vagy nem fogyok semmit, viszont mindent elkövetek, hogy szép legyen a bőröm. Azt mondta, nem tud választani. Sajnos nálam eleve nem úgy mozognak a kilók, ahogyan én szeretném, a pajzsmirígyeimre lassan 4 éve kezelnek, ahogy állnak a hormonjaim, az alapján fogyok illetve hízok. Ezen a 7en megyek vérvételre, és ha minden rendben lesz (ideje lenne már...), akkor belefogok a drasztikus fogyózásba. Ő meg csak gondolkodjon, melyiket szeretné jobban. Ha 60 körül leszek, de nem tetszik neki a bőröm, fel is út, le is út. Ha most lefogyok, pár hónap alatt rendbe tudom hozni a bőröm (UGYE???), és jövő nyárra már súlyfölösleg nélkül, feszes testtel viríthatnék, és büszke lenne rám. Szerintetek lehetséges, hogy 1 év alatt le is fogyjak egy 10-est, és a nyúlásra-narancsbőrre nagyon hajlamos bőrömet is feszesítsem? Nem szeretném, ha lógna a bőröm. Tavaly hirtelen fogytam 5 kilót, nagyon meglátszott a kezemen. :(


Mivel a diéta+sport egyidejüleg, hosszú távon nem sok eredményt hozott (pár hónap alatt lement rólam 1-2 cm innen-onnan, de kilóban mindig több és több voltam), most azt tervezem, torna-edzőterem-futás nélkül fehérjedús ételekkel lefogynék, és csökkenteném a fehérjeadagot, ha lefogytam a kívánt súlyra. Elvégre a fehérje növeszti az izmokat, és mivel szép izomzatom van (amit már nem szeretnék növelni), nem lenne jó ismét arra ébredni, hogy basszus, már megint x kilós vagyok. Most egyébként 172/70 vagyok. Adjatok lelkierőt, és tanácsot, mit csináljak?


Köszi.

52. paninaro (válaszként erre: 50. - Sznevera)
2009. aug. 4. 21:08
igazad van , az ilyesmi csakis életmódváltással megy, mármint rövid kúrákkal lehet eredményt elérni de ez általában vissza is jön miután az ember abbahagyta a kúrát.én mióta lefogytam tartom a súlyom, néha néha becsúszik egy kis nasi, de nem csinálok belőle rendszerességet, viszont ha nagyon megkívánok valamit akkor megeszem, egy kis adagtól nem dől össze a világ. egyébként gratula a súlyvesztéshez :)és biztos meglesz az álomsúly is ha így állsz hozzá.
51. paninaro (válaszként erre: 49. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 4. 21:03
lehet , hogy izmosodtál és ezért vagy nehezebb, nem? de ne keseredj el ha esetleg híztál, valamit változtatni kell a diétádon és megy majd lejjebb is. csak ne kezdj el nassolni :P
2009. aug. 4. 20:41

Én sem akarok ajánlott súlyú lenni. Annyi leszek amennyi leszek. Nem szabad erőltetni mert akkor a visszájára fordul és az ember csak beteg lesz.

Nézd voltam én már ehhez a magassághoz(168cm) 42 kilo is és akkor sokkal kövérebbnek láttam, és jól meg is betegedtem, majdnem kihullott az összes hajam meg a fogaimat kezelni kellett.

78kilorol kuzdottem le magam két honap alatt 70,8ra, és ha ez ment akkor mostmár még tiz kilo semmiség.

Jövő nyáron szeretnék énis nem aggódni a combom miatt, nem rejteni magam térdig érő szoknya alá.

De hidd el nekem ez csak okosan megy, életmódváltással.

49. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 46. - Sznevera)
2009. aug. 4. 19:44

Olyan nehezen ment le 5,6kg. 7 honap alatt. Most meg szepen lassan jon vissza, pedig nem eszek tobbet, tornaztam is. Megmertem magam cm-ekben es ott is hiztam. Majdnem egy cmert mindenhol. Mas ennyit fogy eyg honap alatt.

Nem akarok en 53 lenni, mint amennyi az ajallot suly, csak 58-60. Olyan sokat akarok???

48. paninaro (válaszként erre: 45. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 4. 19:22
egy sütitől még nem hízol el :) én is ettem ma két almáspitét, néha kell az édesség is. :P
47. paninaro (válaszként erre: 42. - Mazzzsidrazzzsi)
2009. aug. 4. 19:20
sajna van feleslegem főleg a combomon meg a hasamon, de nem panaszkodom mert tudom sokan itt legalább 10 kilótól akarnak megszabadulni. én meg azért sosem voltam nádszál vékony alkat szóval nem sokat fogok változni.inkább sportolok meg próbálok odafigyelni, de azért jó lenne pár kilót fogyni :)
46. sznevera (válaszként erre: 45. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 4. 19:11
miert vagy bánatos?
2009. aug. 4. 19:08
Megis megettem a sutit, banatomban.
2009. aug. 4. 19:04
nekem a savanyu zöldalma jön be nagyon :)
43. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 41. - Sznevera)
2009. aug. 4. 18:45
én sem hittem volna, de csak megszokás kérdése...ha pár hetet kibírsz, utána nem kellesz. A sárgabarack pl. nagyon jó, mert édes, és utána biztos nem kellesz más édesség. de ilyen szerintem a dinnye is. mindkettő...:)
42. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 40. - Paninaro)
2009. aug. 4. 18:43
húsgombóc... ez aranyos..:)hidd el, egyáltalán nem lehetsz húsgombóc 49kilósan...:)még ha csak 160 cm is vagy.
2009. aug. 4. 18:15

Na hahó emberkék! Végre hazaértem és megettem a kis Rio M*re tonhalamat (nehogy reklám legyen:D ).

Ti hogy vagytok? Remélem nem estek esti bűnözésbe. Nekem kb egy hónapja már könnyű megállni hogy ne bűnözzek, sőt szerintem azóta nem ettem csokit se.

El sem hiszem :D

Amúgy tényleg van abban valami hogy hamarabb kivanom a gyümölcsöt, pl egy almát mint egy csokit :) és ezt sosem hittem volna :D sőt mások sem hitték volna :D

Azon vacilálok hogy tornázzak e még, bár lehet az az egy óra elég volt már mára.

40. paninaro (válaszként erre: 38. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 4. 15:53
én is fogytam de még mindig húsgombócnak látom magam, bár a súlyom az ideálisnak mondható..és az utolsó kilók nem mennek le..
39. paninaro (válaszként erre: 36. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 4. 15:51
én is így voltam, inkább megettem mintsem kidobjam, na ez a legrosszabb amit az ember tehet ha diétázik :)
38. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 37. - Mazzzsidrazzzsi)
2009. aug. 4. 15:35

Most mar majdenm elertem az alomalakom. Mar elegge tettszem magamnak, de azert meg 6kg-al rajtam kicsit csunyan neztem ki. Nem volt jo semmi ruham, csungott a hajam mindenfelol.

Az a baj, hogy ezzel a 3-4el gyul meg a legjobban a bajom. Igaz a tobbi is nagyon nehezen akart megvalni tolem.

2009. aug. 4. 13:55
:) értem. egyébként meg szerintem ahogy a súlyod elnézem egyáltalán nem vagy kövér, az a 3-4 kiló meg viszonylag hamar lemegy..:)
36. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 35. - Mazzzsidrazzzsi)
2009. aug. 4. 13:54
Nincs, de inkabb kidobom minthogy megegyem....ettol hiztam meg ,,kajat nem szabad kidobni", ugyhogy megettem es tessek most kinlodhatok. Soha tobbet nem eszem meg csak azert, hogy ne dobjam ki. Nem vagyok en hazimalac.
2009. aug. 4. 13:48
nincs kutyátok hogy odaadd neki?? ételt nem szabad kidobni..:)
2009. aug. 4. 13:47
én, ha tudom hogy megyek valamerre kaja után, mindig keveset eszem, hogy ne legyen nagy a hasam...:D
2009. aug. 4. 13:44
A hetvegi suti, amit a lagzin kaptunk ott csabit a hutobol....este kidobom, ha a paromnak nem kell.
2009. aug. 4. 13:42

Mai ebed: zoldsegleves; kaposztas, murkos salata 3 db sult virslivel(olaj nelkul).

Nekem az a baj, hogy delben haza megyek enni, es miotta kocsival jorok rengeteg idom marad zabalni es addig eszek mig vissza kell indulni a munkaba. Matol beiktattam, hogy tussolok egyet, a melegtol ugyis jolesik, es mosogatok, vagy valami hazi teeendo. Elokeszitem a foznivalot estere vagy valami. Ma osszeszedtem a ruhakat, felmosogattam es letussoltam.

31. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 30. - Sokcsoki)
2009. aug. 4. 13:12
én is imádtam régen a csokit. Jó, nem napi szinten, de azért ha volt, nem tudtam neki ellenállni. Most meg simán megy. Sokkal jobban kívánom a gyümölcsöt, mint az édességet. Én tavaly nyáron 54-55kiló körül mozogtam, de télen szörnyen meghíztam, a zabálásoknak köszönhetően.(67kg-ra) valahogy elkezdtek jönni a kilók, én meg nem tettem ellenük.aztán meg csak ettem és ettem, bánatomban, mert 2kiló pluszt is már tragédiának fogtam fel, és bánatomban ettem. Ahhoz kevés voltam, hogy elkezdjek diétázni. Aztán most július elején erőre kaptam, először még nem vettem olyan komolyan, voltak megingások, bűnözgetések.. még most is úgy vagyok vele, hogy ha valami nagyon megkívánok akkor inkább eszem belőle egy kicsit, nehogy később az legyen, hogy nagyon bezabálok belőle...
2009. aug. 4. 13:01
Nekem az az egyik bajom, hogy imádom az édességet, és tényleg minden nap eszem csokit. A másik, hogy bármi lelki gondom van (és az van), azonnal elkezdek zabálni, és sajnos főleg délután és este. És sajnos minden a hasamra megy, olyan vagyok, mint egy 7 hónapos terhes, máshol normál, de a hasam szörnyen kiáll. :-(
2009. aug. 4. 12:54
én fél adag frankfurti levest ettem, meg pár szem szedret.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook