Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek milyen diéta jött be? fórum

Kinek milyen diéta jött be? (beszélgetős fórum)


2015. júl. 21. 10:51
Nekem az epediéta.
23. kbogi
2015. júl. 21. 10:01

Én ezt próbáltam anno. Egy ideig tartható a súly, de nálam az volt a gond, hogy nagyon rendszertelen voltam a diétán kívül, így előbb-utóbb visszajött. Az biztos, hogy elég megterhelő tud lenni, így nem tudom, menynire egészséges vagy sem. Azt ki is hangsúlyozzák, hogy félévente lehet csak megcsinálni.

[link]

22. f3000dc5ef (válaszként erre: 21. - Dittiritti)
2015. júl. 7. 07:15

Akkor kb. ugyanolyanok vagyunk :D najó...én öregebb vagyok :D


És szerintem össze is futottunk már itt - ott :D


Akkor ügyesen elkezdted már a fogyást is. És tudom, hogy nem mindenkinek ugyanaz jó, itt simán az arányokkal nem értek egyet. Pont a "mi korunkban" kellene szerintem egyre kevesebb ch. Fiatalon, még simán megoldható egy ilyen arány.

21. dittiritti (válaszként erre: 20. - F3000dc5ef)
2015. júl. 7. 07:08
Szia Menyus72! Októberben leszek 41 éves. 170cm vagyok, 95,1kg-ról indultam, most 82-83kg között járok. Köszönöm a hozzászólásodat és észrevételeidet. Nagyon ügyes vagy, hogy lefogytál és meggyógyultál. Gondolom paleo...:-) Fél évig én is követtem ezt a táplálkozást...
20. f3000dc5ef (válaszként erre: 19. - Dittiritti)
2015. júl. 7. 07:03

Mennyi a te korod? Ez valahogy lemaradt nálam :D


A zsírsejtjeid már születésedkor, vagy nem sokkal utána elérték a számukat :D Nem a 95 kilódnál. Valóban csak leapasztani lehet őket. Ez tény.


Nem sok mindennel értek egyet amit leírtál. A fehérjével és zsírral kapcsolatban. De ha úgy gondolod ezt tudod tartani, és nem a kaján agyalsz egész álló nap, akkor rajta, és tényleg kívánom, hogy egészséges legyél mellette, és még fogyj is :)


Én teljesen más életmódot követek, meggyógyultam - lefogytam. Nekem ez vált be. Én még mindig nem tartom túl jónak ezeket az arányokat.


Jól értem? 170 cm vagy, és most 95 kg? célod pedig a 65 kg?

19. dittiritti (válaszként erre: 18. - F3000dc5ef)
2015. júl. 5. 10:01

A kalóriát már kitapasztaltam, hogy az én koromban, anyagcserémmel, hormonális változások küszöbén valóban 1200-1500kcal között kell étkeznem.Az nálam rendben, valósnak tartom.


A szénhidrátot én is sokalltam. Egy orvos barinőm szerint, akitől kérdeztem, mert a diatetikusoktól, és a nemsztár személyi edzőktől ezt az arányt kaptam íránynak, s kiszámolva ennyire jön ki a napi CH mennyiség, no szóval ő azt mondta, hogy azért ezt mondták, mert hosszútávú, egy életen át tartható táplálkozási írányelvet kértem. 130 g CH kell csak az agyam működéséhez szerinte. És akkor mást nem is néztünk. A kalóriának pedig meg kellene lennie kb. 1200 kcal-nak mindig. Ha lecsökkentem a CH-t, akkor az ígyfelszabaduló energiahiányt fehérjével vagy zsírral tudom előteremeteni. A zsírt nem ajánlja rövid távon sem, a fehérje ennél magasabb szintre emelése az én kondícióimmal tilos. Egy életen át tartó, ennél (20-25%) magasabb fehérjebevitel kimutathatóan roncsolja a vesét, az epét és a májat. Hosszútávon. Főleg úgy, hogy a korom előrehaladtával csökken az energiaigény és a szervek hajlamosabbak a "kifáradásra"...Ő azt mondta, hogy ekkora súlyfeleslegnél olyan életmódot állítsak be, amit életem végéig (remélem sokára lesz), tudok tartani, nem károsítja az egészségem és tudom majd vele tartani a súlyom. A zsírsejtjeimet nem tudom eltüntetni, azok a 95,1 kg-on elérték a számukat, és kiapasztani tudom őket, de eltűntetni nem. ha nem egy életen át tartó dologban gondolkodok, akkor újra fel fognak telni. Azt tanácsolta 40 évesen ne a most divatos nagyonmagasfehérje életmódot kövessem, mert ez nagyon káros lesz a szervezetemre hosszútávon, mert nekem nem néhány kilótól kell megszabadulni, hanem soktól és azt egy életen át kontrollálni kell.Azt mondta, hogy a 170 cm-hez és 65 kg-hoz az én korommal és életmódommal, ha nem sportolok 2275kcal-a szükséges. Ehhez pedig az orvosilag ajánlott a 312g CH/nap. Mert, hogy a bevitt energia 55%-át ajánlott szénhidrátból fedezni. Így is majd a felére csökkentem, a fogyás miatt...Azt mondta még, hogy általános recept nincs, de abban a szakma (nem csak orvos, dietetikus, életmódtanácsadó...) egyetért, hogy a bevitt energiát a következő arányban kell nyerni 55%CH-20%fehérje-25%zsír. És megdöbbenten láttam, hogy a kalóriabázison is ez van fogyókúrás kategóriába beállítva.

18. f3000dc5ef (válaszként erre: 17. - Dittiritti)
2015. júl. 5. 08:41
Sok a szénhidrát. Nagyon. Szerintem. Kalória meg kevés. És ez a kettő együtt nekem nem tetszik.
2015. júl. 5. 08:38
Lenne egy kérdésem. Azokhoz, akik úgy fogytak le, hogy figyeltek az elfogyasztott kalória mennyiségére is és az optimális tápanyagbevitelre is. Én 95,1 kg-ról araszolok az álom 65 kg-ig (na jó...ha 70 alatt leszek évekig, az már elégedettséggel tölt el). 40 éves vagyok és 170 cm. Ülőmunkát végzek, még tervszerűen nem sportolok (napi 2-3 km-t gyalogolok). Én is a tipikus, a terhesség és GYES, majd az a taposómalomban való elhízástól szenvedek. addig nem voltak komoly súlyproblémáim, átlagosan 58 kg körül voltam. Szóval csak azt akarom kérdezni, hogy mi a véleményetek az 1200 kcal-ás, a szénhidrát55%-fehérje20%-zsír25% megoszláson alapuló étkezésről...Nagyon utánaolvastam, kérdezősködtem és ezt kaptam szinte mindenkitől ajánlásnak. Ez esetemben 60g fehérje,165g szénhidrát és 33g zsírt jelentene naponta. Persze nem mindegy, hogy mivel viszem be, azt tudom. Több, ezzel foglalkozó tanácsadó azt mondta, hogy ez többé-kevésbé egy életen át tartható és egészséges táplálkozásnak minősül az én koromban az én paramétereimmel. Ha bármilyen kilengés van, akkor ehhez érdemes visszatérni. Ha intenzív mozgást építek be (tervezem 80kg alatt, kb. ősztől), akkor ezt emelhetem max. 1500kcal-ig, a tápanyagarányok figyelembevételével...nektek mi vált be? jelenleg 82-83 kg körül mozgok, lassan a különböző diétákkal elértem, hogy megtanuljak, gyakrabban, kevesebbet és minőségibbet enni...Most elérkezik lassan annak az ideje, hogy saját magam tervezzem már az étkezéseimet...Ehhez vagyok kváncsi tapasztalataitokra.
16. f3000dc5ef (válaszként erre: 13. - Cippora)
2015. jún. 21. 15:41
Nekem általában csak vacsora ;)
15. Miss Sárika (válaszként erre: 6. - Aa322f1116)
2015. jún. 21. 11:06
Így van!
2015. jún. 21. 06:32
sziasztok én sajnos abba kell hagynom a 90 napos diétát mert nem tudom mindig be szerezni a hozzá valokat ,, mátol szénhidrát mentesen fogok enni sokat mozogni kerestem magamnak egy picike tányért és abba fogok enni ,, ez nem azt jelenti hogy abba hagyom csak másképp fogok égetni a zsirt én öszinte leszek veletek 125kg vagyok nagyon szeretnék le fogyni apró lépésekben haladok elöre eddig fogytam 2 és fél kilot ,, bizom benne hogy megy le több is csak kitartás kell
2015. jún. 20. 19:51
Nuku vacsora!
12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Túrógombócka)
2015. jún. 20. 10:43
Szerintem is jó, és egészen könnyű megjegyezni, hogy alapjaiban mely kajákat, mikor lehet enni. Csak hát azt úgy is kell csinálni, én pedig amikor jött az óra-átállítás, akkortól kezdve adtam magamnak ilyen-olyan kedvezményeket... :)))
11. túrógombócka (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2015. jún. 20. 10:15
sztem az a jó benne, h lehet örökké csinálni. az ember megszokja és kész. nem von meg semmit magától.
10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Túrógombócka)
2015. jún. 20. 10:14

Igen, ez a Norbi-kódok és nem a Norbi-termékek szerinti étkezés jó, én is csináltam egy ideig, csak lassúnak találtam vele a fogyást.

Jó ez, ha csak pár kilótól akarunk megszabadulni, ill. nagyon jó útmutató, segítség, amikor már túl vagyunk a fogyón, és visszatértünk a napi normál étkezéshez!!!

9. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Zsuzsi anya)
2015. jún. 20. 09:49

most, a nyár elején kezdett zavarni a plusz 3-4 kiló, ami télen felszaladt. ez nem sok, csak a nyári ruháim szorítanak, kényelmetlenek.

2 hete nem eszem sütit, átálltam teljes kiőrlésű kenyérre (élesztőmentes). figyelem a Norbi kódokat, igyekszem du 4-5 után már nem enni, vagy csak 1-es kódú kajákat. ez nem jelenti azt, hogy megveszem a csodatermékeit, csak mondjuk nem eszem kenyeret meg cukros ételeket.

a ma reggeli mérlegeléskor -3 kiló, de még kicsit folytatom :)

8. f3000dc5ef (válaszként erre: 6. - Aa322f1116)
2015. jún. 20. 09:38
Azt úgy hívják koplalás. Köze nincs a diétához.
2015. jún. 20. 09:30

A dr. Dukán féle diéta, azért is tetszik, mert egyrészt sohasem kell éhezni mellette, sohasem kell "agyon-tornázni" magadat közben.

Rád bízza azt is mennyit eszel, és a napi mozgásra minimum 25-30 perc gyaloglás, márpedig annál többre is képesek vagyunk.

Másrészt, hogy szakaszokra bontja a fogyózást, és szépen vissza-vezet bennünket a normál étkezéshez, így nem jönnek vissza gyakorlatilag a leadott kilók... és még a helyes táplálkozási tanácsok mellé recepteket is ad, ami jelentősen megkönnyíti az átállást... no nem fényezem tovább, aki gondolja, olvasson utána... nekem ez jött be, és ezt csinálom!!

6. aa322f1116 (válaszként erre: 4. - Miss Sárika)
2015. jún. 20. 09:30

Én is ezt vallom!! Minden diéta a szervezet számára egyfajta sokk. Aktiválja a túlélési ösztönt ami minden emberben ott van.

Megvonsz magadtól valamit? Akkor azt fogja raktározni hatványozottan amint hozzájut.

Tehát hízni fogsz.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zsuzsi anya)
2015. jún. 20. 08:46
Lerágom a felesleges j betűket, és ráiszok egy bögre káposztalevet. Napi 3x legalább. Tuti a siker.
2015. jún. 20. 06:52
Nem hiszek a diétában..Szerintem, mindent lehet enni, csak mértékkel!
2015. jún. 20. 06:49
Dijèta? XDDD
2015. jún. 20. 06:43

Én az utóbbi 11 évben (azóta van súlyproblémám), mindent kipróbáltam és mindennel fogytam. Hogy miért vagyok akkor még mindig kövér? Mert a kitartás hiányzott. Idén március 1-től ismét elkezdtem a lefogyást. Tudatosan nem írok életmódváltást, mert az majd évek múlva válik azzá...Én a 90 napossal kezdtem. Aztán egy rapid diéta jött. Most egy fogínyműtét miatt 2 hetes pépes diétán vagyok. Utána a bécsi diétát tervezem. Aztán remélem el jutok oda, hogy már én tervezem meg, hogy mit egyek és mennyit. nekem még kellenek az előírt listák szabályokkal. A kalóriabázison március óta írom a kalóriát és figyelem a szénhidrátot és zsírt. Szerintem ezt örökre, ha nem is írni, de figyelni fogom...Ősszel elkezdek újra tornázni járni, addigra már nem lesz akkora súlyfeleslegem. Minden nap gyalogolok kb. 3 km-t, de ez semmit nem jelent a fogyásban...


Nálam talán most álltak úgy a csillagok, klappolt minden (anyagiak, család, munkahely, egészség, mentális állapot), hogy meg volt a katt és biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog. Főleg azért, mert nem az idővel versenyzek, mindig valamelyik diétát akarom becsülettel befejezni, s várni a következő kihívást, a következő diéta formájában. Így kis lépésekkel, apró, rövid távú sikerekkel tuningolom magam. A legnehezebb az volt, hogy elfogadjam, hogy egy hónap múlva is megjelenik egy régen elfelejtett súly a mérlegen...ekkor nem szabad feladni...szép lassan elkopik az is, és soha nem tér vissza...Ja...és minden dekáért nagyon meg kell dolgozni lelkileg is...

2015. jún. 20. 06:27
kiváncsi vagyok kinek milyen dijéta jött be vagy hogy fogyokurázik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook