Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? fórum

Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
126. Donyta
2007. nov. 4. 10:07
Nem sorolnám a könnyű munkák közé. Emberekkel kell foglalkozni, akik mind különbözőek, ezt igy is kell kezelni. Figyelni kell a számítógéprendszerrel való munkára, és az értékekre (pénz, kártya, tickett, stb..) felelősség elég nagy, de egy kívülálló csak annyit lát, hogy mi az, csak ott ál és alig csinál valamit. Nem igy van, ezeken kívül még sokmindent kell utasításra csinálni. És ott van még a túlmunka ha kell. Fizikailag és szellemileg is leterhel..
125. 4726e582cf (válaszként erre: 124. - Csibe78)
2007. nov. 4. 09:48
Nekem az a tapasztalatom, hogy az undok eladót is mosolyra lehet fakasztani a legtöbb esetben, és ha normálisan viszonyulok hozzá, akkor még kedves is tud lenni, de megértem őket teljes mértékig. Az is munka, ugyanúgy pénzt keres vele, mint aki papírt tologat a méregdrága asztalán a saját irodájában. Tehát különbség nincs munka-munka, csak a fizetésük más, de nagyon helytelenítem, ha lenézik a bolti eladókat / pénztárosokat aztért, mert ez a foglalkozása. Ettől még lehet normális ember, csak emberszámba kell venni.
124. Csibe78
2007. nov. 4. 09:38

Én is kereskedelemben dolgozom. Vannak rossz napjaim, de ezt a vevő nem látja rajtam, próbálom leplezni.

Viszont mikor odajön hozzám, és köszönés nélkül elkezd b*szogatni, mert ő éppen nem találja ezt, vagy azt, ami éppen akciós és miért kell mindig átpakolni, stb? Na akkor el szoktam felejteni, hogy a vevő az első! És igen néha meg szoktam mondani a leplezetlen véleményemet.

Sok vevő nagyon el szereti felejteni, hogy az az eladó, pénztáros, stb is elsősorban ember, és ugyanúgy kijár neki a tisztelet. A másik amit rühellek, ha köszönök, és lesajnálóan rámnéz az illető, és elfordítja a fejét.

És a fordítottja is igaz, mikor a vevő normális és a bolti dolgozó b*nkó. Ilyen is van, én is naponta találkozom vele, és bizony ezt sem tudom szó nélkül hagyni, legfeljebb nem megyek abba a boltba többet vásárolni. Máshol is el tudom költeni a pénzem :D

Nos? Lehet általánosítani? Szerintem nem!!!!!!!!!!

123. 4726e582cf (válaszként erre: 121. - 5464505f6a)
2007. okt. 31. 17:52

ah könnyű mondani, hogy viselje el, de a nagytöbbségnek nincs más lehetősére, csak a kereskedelemben dolgozni...


voltál már bolti eladó/pénztáros? - én voltam, nem kérek belőle többet, nem csodálom, hogy annyi undok van közöttük

2007. okt. 30. 13:56
Nagyon sok éve a kereskedelemben dolgozom,bár már nem napi kapcsolatban a vevőkkel.Sokáig egy helyen voltam,94-től nem dolgozom ott,de a vevők még a mai napig megszólitanak,és kérdezik,hogy hol dolgozom,mert jönnek oda vásárolni.Én azt szoktam mondani kétfajta ember dolgozik a kereskedelemben eladó,és kereskedő,és a kettő között zongorázni lehet a különbséget
121. 5464505f6a (válaszként erre: 118. - H.editke)
2007. okt. 17. 17:46
Nem is áll érdekükbeeen???Hát akkor?? Akkor keressen olyat,ahol nem kell emberek között lennie.Ha meg ez is hozzá tartozik a munkájához,akkor viselje el.
120. Mocori
2007. okt. 14. 09:39

Nem könnyű szakma, az biztos.

De miért van az, hogy nálunk a Rossmannba mindig bunkókat (már bocsánat, de tényleg így van) vesznek fel? Nem csak én vettem már észre...

119. Donyta
2007. okt. 14. 08:30
Véleményem változó! Vannak jó eladók akik készségesek és nem tolakodóan segítenek. Vannak akik meg egyáltalán nem odavalóak, mégis valamiért vannak... Nem értünk az biztos!
2007. okt. 14. 07:48
Nem igazán készségesek. Nincsennek megfizetve, alkalmazottak, ezért nem is áll érdekükben a kedvesség, rendesség.
117. daroki
2007. szept. 15. 16:46
Egyik nap tornacipő miatt kóslattam végig a közeli utcákat(tele van kínesnai üzletekkel).Mentem egyikből a másikba,de vagy nem volt egyáltalán,vagy a méret nem felelt meg.Mentem a már nem tudom hányadik üzletbe,mentem a cipőrészre,hátul láttam,hogy üldögél 2 eladólány.Köszöntem,de semmi reakció.Nem foglalkoztam velük,nézegettem a cipőket.Eltellik 2-3 perc,hallom,hogy az egyik mondja a másiknak,hogy "nem igaz,hogy ez is most jött be amikor leültem végre".Olyan jól esett eme kedves fogadtatás,hogy odaszóltam a csajnak,hogy most akkor nem is zavarok tovább,átmegyek a főnök asszonya üzletébe és majd kérek ott segítséget cipőügyben,ő csak pihenjen tovább nyugodtan,igazán ne zavartassa magát.Át is mentem a szomszéd üzletbe és szóvá tettem a kedves alkalmazott viselkedését.Már többektől hallottam,hogy milyen "kedves" ez az alkalmazott.Hát most sikerült nekem is megtapasztalnom.Ami még számomra nem világos...Miért eladó még mindig???Mert eladni nem szeret,menjen azt keressen az ilyen ülőmunkát magának.
2007. szept. 15. 16:38
Üzletvezető helyettes vagyok egy drogériában, kasszaában is szoktam lenni. A mi cégünknél alapvető dolog, h a vevő az első! viszont van olyan bolt, ahova szo szerint utálok bemenni, mert abszolut nem törödnek a vevőkkel, még köszönni sem köszönnek, mindegy, h én köszönök, vagy nem! Ilyen helyen nincs olyan, h rossz napod van, vagy vmi, nem a vevőn kell kitölteni a dühöt sem!
115. Krysty
2007. szept. 4. 07:13

Teljesen változó, nem létezik olyan kategória hogy bolti dolgozó. Elsősorban ők is emberek különböző tulajdonságokkal.

Attól hogy valaki nem szakképzett eladó még lehet nagyszerű a munkájában és lehet hogy sokkal sikeresebb is benne mint egy szakképzett.

2007. szept. 3. 21:16
Én pénztáros vagyok egy nagyáruházban,én szeretem amit csinálok .Gyerekkoromota ezt szeretem volna csinálni,azt nem mondom hogy én is mindig kedves vagyok ,de ha a vevö elmebajos hát megprobálom ugy is kezelni. Én is csak ember vagyok,nem lábtörlö.
113. zsuzsa74 (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2007. szept. 3. 19:03
Ezzel a kijelentéssel vitába szállnék, mivel egy fogyasztóvédelmi ellenőrzés során az elő amit elkérnek az alkalmazottak bizonyítványa. Tehát nem képzetlenek, legalább is a kis üzletekben. Az már persze más kérdés, hogy a multiknál is olyan keményen ellenőriznek, mint a kis boltokban.
2007. szept. 3. 18:22

Én nem az eladókat,mert akad közöttük olyan alpári paraszt,hanem a vevőket sajnálom,mert azt sem tudják mit vesznek meg!

Pedig,mondom eladó vagyok énis.

2007. szept. 3. 18:21

Na erről tudnék mesélni!

Én is eladó vagyok,,a szakmai gyakszimat az Intersparban tőltöttem le,

Nem akarom fikázni,de a penészes sajt levakargatása után,majd újra becsomagolása után,én is néztem hülyén,hogy mi a rossebet csinálnak.

Ezt így kell,mondták.

Na köszike,,,ott én sajtot tuti,de máshol sem veszek.Max,dobozosat,vagy elöre csomizottat.

110. Pöttyi
2007. szept. 3. 18:16
Nekem is bolti eladó a szakmám, de én nagyon szeretem. Bár az igaz hogy nem a multikra gondolok, hanem a kisebb boltokra, mert itt az eladók is kedvesebbek. Bár sajnos vanak kivételek. Meg attól is függ hogy hanyadik bunkó vevőt fogja ki az ember, mert nekem az az észrevételem hogy ha egy megtalál akkor jön a többi is. Sajnos most nem benne dolgozom, de amint látok olyan lehetőséget, hogy vissza lehesen a szakmába térni: visszamegyek!!!
109. Evi94
2007. aug. 17. 23:33
Anyukám az!!Mit ne mondjak nem egy álom sazkma!!
2007. aug. 15. 15:09
Nekem bolti eladói szakmám van, de nem igazán szeretem. Volt rá pélkda, a munkahelyen kiolvadt a fagyasztó mert elromlott, vissza fagyasztottak mindent ami totál kiolvadt. Azóta én boltba nem veszek semmilyen fagyasztott dolgot (csirkemáj, aprólék stb) Nekem volt rossz, mert tudtam ez nem helyes de nem lehetett szólni mert akkor mehetek máshova. Rövid ideig voltam ott, de elég is volt! Boltba nem megyek dolgozni többet. Voltak kollaganők akik szegényöreg néniknek is bunkón válaszoltak amikor kérdeztek valamit, ezt csak úgy mondta egy vevő már amikor nem voltam ott.
107. szuzie
2007. aug. 13. 19:34
Nem irigylem őket. Nagyon sok fura emberrel kell szót érteniük. Nagy türelem kell az emerekhez.
106. daroki
2007. júl. 21. 23:38
Én már hónapok óta a szombatonként nyitvatartó piacra mindig a megszokott árusoknál veszem a zöldség,gyümölcs,illatszeres dolgokat.Nagyon kedvesek az eladók,már nem csak a mivel szolgálhatok?ezt meg ezt kéremre terjed ki a beszélgetésünk,hanem mindenféle szóba kerül:)Így szeretek vásárolni menni,de a sparba azt a vén nyanyát továbbra sem csípem,mindig mindenkivel mogorva:(
105. erika62 (válaszként erre: 104. - Vica30)
2007. júl. 21. 23:34
Teljesen egyetértek veled, épp ezt szerettem volna leirni. Annyit még azért hozzáteszek, hogy nálunk a kisebb boltban nagyon kedvesek az eladók, szinte baráti viszony alakult ki közöttünk. Szeretek odajárni, mindig mosolygósak, pedig nekik sem könnyü az életük.
104. Vica30
2007. júl. 21. 22:57

Nagy áruházakban letojják az embert, így is - úgy is megkapja a fizetését minek szórakozzon a vevőkkel.

Kisebb boltokban meg az megy az agyamra, hogy még be se lépek már jönnek oda, hogy miben segíthetnek.

Hadd nézzek már körül egy kicsit, aztán ha elakadok kérek segítséget.

Volt, hogy ezek miatt nem vettem semmit.

103. csilla80 (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2007. júl. 21. 21:24
Ezt is embere valogatja,nekem annyi a diplomam,hogy szam szerint nem is tudom,es tanultam rendesen,de nem ez a lenyeg,csak az ervenyesul ott is,aki jol tud nyalni,az nem szamit,hogy a vevokkel nem tud banni...
102. Bcicus
2007. júl. 21. 02:50

Az eladók nagyon nagy százalkéka képzetlen és felháborítóan bunkó.

Nagyon nagyon ritka hogy normális eldóval találkozom.

Amit a topikindiító írt arra annyit, hogy egy boltban nincs olyan ami fontosabb a vevőnél.

Mindig a vevő az első.

Nem hinném, hogy olyan fontos feladatod tud adni egy abc-ben bárki is ami fontosabb a vevőnél.

Az eladók nagytöbségének gőze nincs a kereskedelemről.

Soha nem tanulta.

101. csilla80 (válaszként erre: 89. - Jjhmarta)
2007. júl. 21. 02:26
Nem kerem,ez igy nem igaz...en sem szeretnek eledo lenni,de az elet ugy hozta,hogy az legyek,mert 18 evesen szulok nelkul maradtam es el kellett tartanom magam,egyetemre nem volt penzem igy maradt ez es lassan 9 eve,hogy huzom...nem vagyok oda erte,de szeretek kedves lenni a vevokkel,meg akkor is,ha faradt vagyok,de 8 ora labonallas utan szunet nelkul,most is szakad le a laban,pedig este 10-kor vegeztem es azota fel sem alltam a szekrol...
2007. júl. 8. 12:34
Ja és annyit még, hogy azt adom vissza mindig, amit kapok.
99. Kalmár Edit (válaszként erre: 98. - Dina19)
2007. júl. 8. 12:25
A lányom beceneve is Dina csak Ő 2l éves:))! Szóval én sem hiszem el, ha így visszagondolok, hogy már 22 éve vagyok az. Elég jó ember ismerő vagyok. Ránézek valakire és általában tudom, hogy hogy kell hozzá szólni, h kell viselkedni Vele. Béketűrő ember vagyok, de ha engem ok nélkül bántanak, akkor aztán kikelek magamból legyen az bárki is.
98. Dina19 (válaszként erre: 96. - Kalmár Edit)
2007. júl. 8. 12:10
én 5 éve vagyok eladó,de már most kezdem unni.Hogy lehet birni a vevőket 22 évig?
97. c6b27363e5 (válaszként erre: 96. - Kalmár Edit)
2007. júl. 8. 12:08
tejesen egyetértek
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook