Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? fórum

Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2009. dec. 25. 23:07
Evekig kereskedelemben dolgoztam amit irhatok az emberekkel a legnehezebb dolgozni sokfele szeszelyt kell elturni es meg jo pofat vagni egy egyszeru pld.bejon egy kozepkoru holgy sorban all mivel sokan vannak kerdi az elado mit parancsol 1 kg kutyaetelt es 1/2 kg macska melyikbol? ebbol es ebbol amikor ki van merve o nem igy kerte es nem ebbol,kutyabol 2 kg-ot macskabol 2 kg-ot mikor kivolt merve ujbol azt mondja nem jol volt kiszolgalva mert 1/2 kutyat es 1 kg macskat kert,na ilyenkor az elado legyen turelmes csodalom hogy a sorban allok nem dobtak ki es ezt minden honapban egyszer megismetli nem az ember idegeivel citerazik.Nem szeretem azt hogy eroszakal valamit ram tokmajanak ezt jelzem ott helyben es az se jo erzes amikor minden lepesednel ott vannak tenyleg ugy jon ki hogy lopni akarsz.
2009. okt. 13. 14:53

Mi lenne? Köztük is vannak intelligensek és primitívek, mint mindenhol az életben. Ha az utóbbi kategóriába tartozik egy adott eladó, ráhagyom, mert nem bocsátkozom vitába egy szellemileg fegyvertelen emberrel. Személy szerint akkor zavarnak, ha mondjuk sietek és erőszakosan rám akarnak tukmálni valamit - pl. történt egyszer, hogy cipőt vásároltam egy neves üzletben, szépen kivártam a soromat és 10 percem volt, hogy elérjem a buszom. Persze az eladó ráért, ami nem lenne baj, nekem a problémám az volt vele, hogy elkezdte nekem regélni a legújabb cipőpaszta előnyeit, stb. Tényleg nagyon szépen félbeszakítottam, hogy elnézést, de nem kérek az adott termékből, mert sietek, megy a buszom. Erre sértődött hangon válaszolt, hogy azért a keze még jár...

A másik, amire ki tudok azért akadni, ha mondjuk ruhát nézek és az eladók lépten-nyomon a sarkamban vannak. Mintha lopni akarnék, vagy nem tudom, milyen szokás ez.

2009. okt. 13. 14:44
Eddig két esettel találkoztam, mikor az eladó úgy beszélt velem, mint egy ócska ronggyal. Többet nem mentem vissza abba a boltba. És még lenézzük őket. Ugyan. Ők mit csinálnak az emberrel?
183. e6339f1e43 (válaszként erre: 179. - Salabakter)
2009. aug. 23. 10:02
:)) tudnám ajánlani a pénteki 16-18 óráig való foglalkoztatást! ez pont elég lenne! :)))
182. e6339f1e43 (válaszként erre: 181. - Szuszika)
2009. aug. 23. 09:49
:))) köszi!!
181. Szuszika (válaszként erre: 164. - E6339f1e43)
2009. aug. 22. 11:06
Ez nagyon tetszett. :)
2009. aug. 22. 10:59
Nincs véleményem úgy általában a bolti dolgozókról. Egyes üzletek, egyes dolgozóiról van. Van, ahová szívesen visszamegyek, mert embernek nézett az ott dolgozó, és úgy is bánt velem. Van ahová nem megyek vissza, mert goromba volt az eladó, esetleg lenéző. De csak így...egyes szám, harmadik személyben, nem többes számban...
2009. aug. 22. 09:15
Először mindenki lehúzhatna egy pár "erős" műszakot,utána lehetne véleménye.Mert azért mi vevők is nem semmik vagyunk!!!!
2008. nov. 5. 08:54
Nemszeretek Plázákban a butikokban vásárólni mert az ott "dolgozó" eladó csajszik nem a leg kedvesebbek!
177. e6339f1e43 (válaszként erre: 173. - 852308703c)
2008. nov. 4. 22:28

szia.egyet értek.

akárhova megyek vásárolni,

azt tapasztalom, hogy igencsak megzavartam a békés ücsörgést, és még én szégyenlem magam,hogy alkalmatlankodok !

eladóként viszont segítőkész vagyok,

egyszerűen örülök, ha segíthetek, nem tehetek róla,

ilyen vagyok. jót tesz a lelkemnek, ha segíthetek,

s ezzel örömöt okozok.

viszont visszajárnak hozzám vásárolni,

és 5-10 perc beszélgetés mindig belefér az idejükbe.

na ez melengeti az én szívemet!

2008. nov. 4. 22:10
Mi lenne a véleményünk? Van közöttük utolsó bunkó, meg van közöttük kedves intelligens. Persze a legtöbben már mindkét véglettel találkoztunk, de a rosszat könnyebb megjegyezni:)
2008. nov. 4. 22:03
meg a bolti dolgozokrol..annnyi..hogy mi is emberek vagyunk..es ha egy "kedves kliens" tiszteletlenul viselkedi...az emberbe megmarad..igy kicsit nehez kedves lenni ...utana......de hat muszaly nyelni..es nem visszaszolni...mert rajtunk sok mulik....:)
174. moncsicsi83 (válaszként erre: 173. - 852308703c)
2008. nov. 4. 21:41
Na ez az.. Kakukktojás is.. Felénk egyre sűrűbben.. Egy némelyik hajlamos lenne az ember életkedvét is elvenni, és így mosolyogjunk a másikra? :)De azért igyekszik az ember..
173. 852308703c (válaszként erre: 164. - E6339f1e43)
2008. nov. 4. 20:15
szinten eladokent egyet ertek...de en is szoktam mashol vasarolni...es magammal osszehasonlitva megdobbenekk egyes alarusitokon.."hogy ez miert jott embereket kiszolgalni..ha ilyen mint a pokroc"...de ram nem lehet panasza senkinek..kedves elado vagyok..szivesen jonnek hozzam az emberek..s meselnek mindenrol.es mosolyognak ram a vasarloim..de akad kakuktojas is...;)
172. uracsvivi (válaszként erre: 163. - Macsótigris)
2008. szept. 24. 14:50
A nagy bevásárlóközpontokban NEM eladók vannak hanem árúfeltöltők.
2008. szept. 24. 14:17
Voltam 10 évig bolto eladó.Nagyon nehéz a vevőkkel boldogulni,de meg kell találni velük az összhangot és akkor nincs semmi probléma.Vannak kedves,udvarias eladók,de vannak olyankis akik nem üzletbe valók,mert olyanok mint a pokróc.
170. moncsicsi83 (válaszként erre: 167. - 3aa8631208)
2008. szept. 21. 17:06
Sajnos a kis boltokban ez megy.. EGy ideig én is jártam kis boltokba és így viselkedtem, aztán rá is hagytam. Sajnos egyre több az ilyen...
169. Franc22
2008. szept. 21. 17:02
vannak nagyon tapintatlan eladók, de annak örülök, hogy ezekből kevés van. Ha valaki nem úgy áll hozzám, akkor én azt szóvá is teszem, úgyan is mivel ő van értünk és én nem voltam vele lekezelő vagy hasonló, akkor elvárom, hogy ő is úgy álljon hozzám, ahogy azt töle el lehet várni és ahogy neki illik viselkedni
2008. szept. 21. 16:05

ilyenkor rá kell beszélni a gyereket,

hogy ne hagyja magát !

" a pénzemért azt veszek, amit én akarok " !

húzzon a kezére egy zacsit, és akkor akár az összes kenyeret megnyomkodhatja, hogy frissek-e .

nem szólhatnak rá,viszont ő szóvá teheti,

hogy nem igazán mai. de ez egy kis boltban...

2008. szept. 21. 15:48

Én azért egy kicsit most panaszkodni szeretnék,ami nem azt jelenti,hogy ez minden eladóra vonatkozik.

A következő történt:

Reggel átment a 12 éves fiam a közeli kisboltba.Fél kiló kenyeret kellett hoznia.Volt kirakva,becsomagolva 3 fél kenyér is,de miután az általában nem friss,kért a gyerkőc az eladótól fél kiló frisset.Mire az nagy flefmán adott neki,megjegyezve persze,hogy "az nem jó,ami ott van ?".Szombati dátumozású volt.

Nem hülye,csak gyerek!!És ez nem egyszer fordult már elő.

166. e6339f1e43 (válaszként erre: 165. - Moncsicsi83)
2008. szept. 21. 15:37
:))) köszi.
165. moncsicsi83 (válaszként erre: 164. - E6339f1e43)
2008. szept. 21. 08:57

:) Van benne igazság..... és nem modortalanság.....


Az a baj, hogy még emberszámba sem veszik sokszor az eladókat. Max akkor, ha kell nekik valami, de akkor most és azonnal.... Ááááááááááááááááááááá Ez a mai világ????

2008. jún. 29. 16:48

sziasztok eladók és vásárlók !

amit itt olvastam,

azt eladóként is és vásárlóként is megtapasztaltam!

most mégis mint eladó szólok hozzátok,annak kockázata nélkül, hogy be írnátok a modortalanságom miatt a vásárlók könyvébe!

hozzá kell tennem személyesen sosem voltam "bunkó". most sem ez a szándékom!

idézek egy hozzászólásból: "mosolyogjatok

az eladókra ," ŐK IS CSAK EMBEREK"

IGEN AZOK VAGYUNK", Hát nem tudtátok!!???

Mi is le esünk a létráról, ha "véletlenül" belerúgtok, nekimentek, neki toljátok a babakocsit, vagy a bevásárló kocsit!

ne legyünk útban ,ha vásároltok, de ha nem vagyunk ott, ha kellünk,felháborodtok!

Nekünk is vannak szükségleteink! : szoktunk enni,

inni,és egyebek, ami ezzel jár!

NEM VAGYUNK MINDIG AZ ELADÓTÉRBEN ??

kérlek, légy türelemmel,előbb-utóbb kijövünk,

de ha kérésed van, akkor azonnal !

azért nem vagyunk ott, mert éppen az árut pakoljuk

a raktárban azért , hogy kihozzuk,

hogy ne szenvedj hiányt semmiben!

ha valamit nem találsz a helyén , az nincs is .

nem dugjuk el előled!

az az érdekünk, hogy elégedetten távozz,

hogy holnap hozzánk gyere vissza vásárolni!

MOSOLY ? Igen,szükségünk van RÁ!

ebből tudjuk, hogy EMBERNEK nézel,

és értékeled , hogy vagyunk NEKED!

ha köszönünk NEKED, ne nézz ránk úgy,

mintha "anyáztunk volna!!!

pakolás közben felrúgsz,mert "láthatatlanok " vagyunk, de ha kérni akarsz,egyből " láthatóvá"

válunk !

még sorolhatnám,de azt hiszem,a lényeget leírtam!

hozzáteszem, igaza van annak ,

aki ilyen véleménnyel van az eladókról,

mert valószínű,hogy ezt tapasztalta!

csak annyit mondhatok, hogy helyettük is szégyellem magam! elég nagy baj,

hogy miattuk egy kalap alá vesztek mindenkit,

és eleve " csőre töltött nyelvvel "jártok vásárolni!

szeressetek minket, egymásért vagyunk!

gyertek vásárolni, mert egyébként éhen halunk!!

de ti is! sziasztok!

2008. jún. 28. 19:29
A nagy bevásárlóközpontokban nullák.
2008. jún. 28. 19:27
A hideg kiráz amikor, azt hallom, hogy a vevőnek mindíg igaza van!dehogy van igaza mindig. Néha-néha csak. Eladó-vevő véleménye.
2008. jún. 28. 14:52
Összességében nincs róluk véleményem, mert van ilyen is és olyan is, nem szeretem az általánosítást.
2008. febr. 10. 11:23
Mi a véleményem?Ez csak az enyém ám,ne vegye magára senki sem.Bemegyek a boltba,van,ahol szivélyesen megkérdezik,miben segíthetnek?Van,ahova be sem megyek,mert olyan a légkör,hogy az eladók csak azzal vannak elfoglalva,ki mit csinál,szóval előttünk,vevők előtt veséznek ki bizonyos embereket,ilyen helyekre inkább be sem megyek,mert engem nem érdekel,ki mit csinált,és nem a vevők előtt kellene az ilyent megbeszélni...de csak szerintem...
2008. febr. 10. 10:05
Szerintem inkább a másik oldalt is meg kéne egy kicsit nézni én is butikban dolgozok és fiatal vagyok de nem gyorstalpalón szereztem a szakmám, 4 évet tanultam érte!!! Nap, mint nap tapasztalom az emberi bunkóságot, mert amikor pl. én vásárolok én sem szoktam az eladót a sárga földig lehúzni és elküldeni melegebb éghajlatra.... pedig ma már ez a divat... sajnos! A vásárlók valahogy teljesen elvetik a súlykot! Sokszor meg nem érdemelt 5% kedvezményért(!) képesek negyed órát üvöltözni, szídkolózni és a vásárlók könyvével fenyegetőzni! Manapság ez a normális próbléma kezelés??????? Mert szerintem nem!!!
2008. jan. 24. 21:44

Én mint kereskedő,(jelenleg gyesen)tudom,a vevőnek mindig igaza van! és ha vevő vagyok? szerintem az a baj hogy túlhajszoltak a mai eladók,kevés pénz,sok meló,sok felelősség!kiv.a butikok és hasonlók.a mai "fiatalság" 1 része egyébként se tud normálisan beszélni az emberekkel.hátha még le is van terhelve!

a multiban dolgozók pedig tudatlanok!én még 3 évig tanultam,és tanulóként szivattak,de talán megtanultam a szakmát.ma pedig mi van? 4 hónapos gyorstalpaló,: és boltvezető.ez van.

De mint tudjuk kivételek mindig vannak!!!!

157. 53cc09e608 (válaszként erre: 151. - Kata0928)
2007. dec. 11. 18:49
Igazad van ,oda kellett volna írnom ,Tisztelet a kivételeknek ! Mert persze azok is vannak ! És ugyan úgy mint az imént írtam ,hogy akadnak búnkó vevők is !Erre volt is egy esetem ,már engem vevőt is kiakasztott ! Mert a pénztárost nagyon kellemetlen helyzetbe akarta hozni ! Mivel kifogyott a szalag !Na de nem hagytam szónélkül ,mondtam ha siet belehet állni a másik sorba !Valamikor a szalagnak is kikell fogyni ! És kiis kell cserélni ! És a tapasztalatom az ,hogy a kissebb boltok , lehet drágábbak ,de barátságosabbak az eladók ! Na ezért vásárólók 90 % -ban ott ,annak ellenére ,hogy kicsit drágább ! :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook