Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bolti tej, tehéntej, vagy babatej (porból csinált babaital) egy éves kor felett? Kinek mi a véleménye? fórum

Bolti tej, tehéntej, vagy babatej (porból csinált babaital) egy éves kor felett? Kinek mi a véleménye? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 28. 00:53
A nagyobbik fiam 3 éves,és a mai napig porból készítem a kakaót reggel és este. A kicsinek kiírja a doki,úgyhogy még olcsóbb is,mintha bolti tejet vennék,és szerintem egészségesebb is.
2013. jún. 26. 22:31
Egyiket se. Az enyeim megvoltak/vannak ezek nelkul is.
2013. jún. 26. 22:28
Másfél éves koráig csak porból készült "babatejet" kapott, utána bolti tejet. Semmi baja nincs tőle, nem is volt. Más tejtermékeket is eszik, iszik, szerintem ha nem szoktatjuk hozzá idejében, akkor később lehet, hogy tényleg nem fogja bírni a szervezete.
9. kisj
2013. jún. 26. 19:34

babatej???

furán hangzik

én maradnék a tehénnél

(persze valami jó minőség, nem tartós tej)

2013. jún. 26. 16:29
A bolti tejnél szerintem,minden jobb.
2013. jún. 26. 16:24
Kecsketej. Osszeteteleben legjobban hasonlit az anyatejhez.
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - C3b5778d88)
2013. jún. 26. 16:12
Mondjuk tehéntejet semmiképp nem adnék még jó pár évig az biztos. Én pl. a mai napig nem iszom meg.
2013. jún. 26. 16:02
Ahányan vagyunk annyiféle vélemény lesz. Én a babatejet használom, mindig annyit készítek frissen amennyi éppen kell, vannak benne vitaminok, szereti is ráadásul a gyerek. A bolti tejnél-szerintem-mindenképpen jobb. Az összeöntözött tehéntejnél is jobbnak találom. Gyerekkoromban a szomszédból, megbízható, tiszta helyről hordtuk a házitejet. Azt -szigorúan csak forralva- nagyon szerettem, ha most lenne lehetőségem ilyen helyről beszerezni, azt adnám a gyerekemnek is. De nincs, így még egy darabig babatej, majd később a bolti tejet kapja ő is.
2013. jún. 26. 15:57
Szerintem erre nincs helyes válasz:) Ha egy gyerek 3-4-5stb.korában allergiás lesz,ráfogják azért,mert tejet ivott...Az én fiam tehén tejet kapott,először higítva,aztán nem higítva.Sőt! Mivel fosott,egyszer elfelejtettem felforralni,és úgy kapta.És NEM FOSOTT tőle!!! Onnantól forralatlanul kapta.12 éves,és semmire nem allergiás...Tudom,tudom! Most jönnek a kövek.Nem érdekel!Az agyon tartósított kaja sem tesz jót egy babának. Senki nem látja,hogyan,és valójában miből készülnek a kereskedelemben kapható,finom baba pépek,miegyebek!Megbízható helyről származó tehén tejet adtam neki.
3. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Tbt0801)
2013. jún. 26. 15:54
Én is sokat gondolkodom mostanában. A lányom két hét múlva lesz egy éves. Én úgy terveztem eddig, hogy ilyen poros tejitalt adok majd neki, de páran már "ijesztegetnek" a baráti és a rokoni körből,h azért ezek a poros cuccok sem a legjobbak és még ugye drágák is. Bár ugye mihez képest... a gyerekem egészsége többet ér pár ezer ftnál.
2013. jún. 26. 15:52

Mi bolti tejből készítettünk kakaót, illetve azt itta simán, nagyszülőknél pedig a forralt tehéntejet, amit azóta már nyersen is megisznak a papával, semmi baja nincsen tőle, s nincsen még 3 éves.

Inkább az, mint a ki tudja miből készített por.

Persze először próbálkozni kell az allergia miatt.

2013. jún. 26. 15:50
Bolti tej, tehéntej, vagy babatej (porból csinált babaital) egy éves kor felett? Kinek mi a véleménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook