Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szakdolgozatomhoz kéne, hogy segítsetek! Le tudnátok írni, hogy mit gondoltok az APEH-ről mint szervezetről, az ott dolgozókról, stb? fórum

A szakdolgozatomhoz kéne, hogy segítsetek! Le tudnátok írni, hogy mit gondoltok az APEH-ről mint szervezetről, az ott dolgozókról, stb? (beszélgetős fórum)

1 2
58. Spiritus (válaszként erre: 58. - Ginaanyus)
2011. aug. 11. 12:56
azért köszönöm!
57. Spiritus (válaszként erre: 56. - Sztavros)
2010. okt. 2. 13:29
17-es
56. Sztavros (válaszként erre: 50. - Panni58)
2010. okt. 2. 09:45
Szia! Tudomáson szerint, ha valamelyik számládon túlfizetés van, akkor azt senki nem fogja neked átvezetgetni, azt neked kell egy most meg nem mondom hányas számú nyomtatványon. Ki kell tölteni, leadni és aztán megy a dolog!
55. Spiritus (válaszként erre: 54. - Mandella)
2010. szept. 30. 20:10
Az akinek a nevére szól, nem jelentett be új lakcímet az Apehnál. Néha az önkormányzatok nem jelentik be maguktól, a magánember meg ha nincs oka nem megy a hivatalba és nem derül ki.
2010. szept. 29. 20:17

hát nem tudom

nekem a legutóbbi tapasztalatom veük az, hogy a napokban kaptam egy levelet, illetve a postaládámban landolt egy levél (azt hiszem, folyószámla-kivonat), amin a cím helyes volt, de nem az én nevemmel, végül kiderítettem, hogy az a név 8(!!!) évvel ezelőtt volt a lakásom tulajdonosa és lakója. és az eltelt 8 év alatt én vagyok a harmadik lakástulajdonos.

és korábban már természetesen jött az én nevemre is APEH-levél, szóval most nem értem, ilyenkor mi történik.

53. Spiritus (válaszként erre: 52. - Panni58)
2010. szept. 29. 19:47
:) Nem annyira. Vagyis szerintem jó lett, de akik bírálták nem olvasták el....és nem tetszett nekik :) Szóval ez ilyen. Nyílván nem lehet évente több száz szakdogát elolvasni, de akkor minek ez az egész??
52. Panni58 (válaszként erre: 51. - Spiritus)
2010. szept. 28. 20:40

Lehet, hogy megpróbálom. Vagy némi jutalom ellenében megmondom a megoldást, honnan a túlfizetés :)


remélem jól sikerült a szakdogád!

2010. szept. 28. 20:19

Nem adnák vissza :)

17-esen (nyomtatvány) próbáltad már átvezettetni? Azt tuti megcsinálják 30 napon belül.


Szakdogámon meg már fél éve túl vagyok, de azért köszönöm!!!

2010. szept. 28. 09:40

Szerintetek visszakérjem azt a 600ezer forint fővárosi illeték túlfizetést, amelyik már második éve megjelenik az elszámolásomon? :)))

Ennyi ideje nem képesek átvezetni a Pest megyeire, ugyanis együtt rótták ki a fővárosi lakásra, és a Pest megyei nyaralóra az örökösödési illetéket, és azóta a nyaralóra vonatkozót nem képesek jó helyre könyvelni.

lenne meglepetés, ha visszaigényelném! És nem jönne rosszul... :)

2010. szept. 27. 23:30
Persze! Az apeh, büntető és népsúlytó szerv! Ha vizsgál, akkor büntet, ha van baj, ha nincs, talál! Nem fogad el semmilyen magyarázatot, észérvet, tényt. Az ott dolgozók között, mint mindenhol, akad mindenféle ember, nyilván nem ők tehetnek arról, hogy milyen jutalmazási rendszerük van és milyen kötelező büntetésik. Persze, itt talán kicsivel több az érdekember...
2010. jan. 8. 11:06
várom a továbbiakat:)
47. Spiritus (válaszként erre: 46. - Édesmandula)
2010. jan. 6. 11:20
köszi, és főleg a hasonlatot :)
2010. jan. 6. 11:10

manipulálhatóak (ez mondjuk nem baj, de a kicsik fentakadnak, a nagyok megúsznak ez által); a belső pénzkezelésük a többi állami cégéhez hasonló a tapasztalataim alapján - megveszik a drága kütyüket "Józsi ismerőstől" 2szeres árán a boltinak, kiosztják, a dolgozók pedig nem tudják kezelni pl. az egyszerű digitális fotókütyüket sem; néha szigorítani kell, akkor mindenkit lehúznak, mindenbe belekötnek és lehet fellebbezni :)) aztán vagy bejön nekik, vagy nem...

külsőleg olyannak látom őket, mint egy kétfejű, kicsit kövér sárkányt :) amelyiknek az egyik feje kicsit lökött, a másik meg ész nélkül agresszív, és hol az egyik fordul kifelé, hol a másik és akkor vagy harap de nagyon és lehet nevetni néha mikre harap, vagy bárgyún vigyorogva nyalogat...főleg ha elég sok Deákferencet kap a szája :)

nincs olyan, hogy nem lehet lefizetni, legfeljebb nem derül ki, mert senkinek nem érdeme kiderülni...amíg a belső problémáikat ők meg nem oldják, addig hiába teszik kifelé a sérthetetlent, összetartót. Sok intézkedést hoztak a belsőjük pucolására, de szerintem a magok ott maradhattak...

45. manul (válaszként erre: 44. - Spiritus)
2010. jan. 6. 11:01
Szerintem abszolút szervezetlen!Nem bízom bennük!
44. Spiritus (válaszként erre: 43. - Serry)
2010. jan. 6. 10:55
Köszi a leírtakat meg az ötleteket. Én a sajtóban megjelent anyagokat fogom elemezni kategóriánként. Azért kértem a segítségeteket, mert lehet, hogy egy csomó minden van a sorok között amit én nem veszek észre ti meg igen. Ha elmondjátok hogy ti mit gondoltok a szervezetről, akkor megvizsgálom, hogy ez a sajtóban milyen formában jelenik meg. Vannak a kezeim között :) jóval komolyabb kérdőíves vizsgálatok eredményei ami alapján dolgozhatok, csak azokkal is az ötlettelenség volt a bajom, hogy csak ilyeneket néztek hogy menyire bürokratikus, mennyire udvariasak stb. Én ennél kicsit izgalmasabb irányba szeretnék elmenni, ezért akarok minél több véleményt hallani, hogy ki milyennek érzi ezt a hivatalt:)
43. Serry (válaszként erre: 41. - Spiritus)
2010. jan. 6. 10:46

Azért miután összegezted az itt leírtakat szerintem érdemes és releváns lenne ezek alapján egy kérőíves felmérést is csinálnod.

Pl a www.kerdoivem.hu segítségével. Sokkal árnyaltabb képet kapnál. Na persze ez függ a konkrét témacímedtől is.

42. Serry (válaszként erre: 41. - Spiritus)
2010. jan. 6. 10:45

Értem akkor most én is megosztom veled eddigi tapasztalataim. Mint bürokrata szervezet katasztrófa.

Lakásvásárlási illeték miatt még mindig szívunk, pedig illetéket már befizettük. Kezdem a férjemmel.

Kértünk neki méltányosságból részletfizetést. Az övét szépen el is sikerült intézni annak rendje módja szerint. De tavaly be kellett fizessunk1049 Ft- késedelmi kamatot. Nem tudom mire fel mikor mindent úgy csináltunk és fizetünk ahogy a csekkeket kaptuk. Valszeg valami bírságot amire előre megkaptuk a csekket s végül is mivel a határidőket tartottuk fizettettek ki velünk két évvel később. Lakást 2007-ben vettünk.

Én lakóhelyet változtattam vagyis az állandó lakcímem változott. Így az illetékről szóló határozatom is késett,mert két régió közt ingázott kb 2 hónapig. aztán én fizetési halasztást és méltányosságból a GYES-re való tekintettel kértem az összeg csökkentését. Erről is minden megérkezett ahogy kell. A keveredés miatt kétszer kaptam meg a befizetendő eljárási illetékről a csekkeket. Megint nagyon bíztak bennünk előre megkaptuk a büntetésről szóló csekket is. Aztán kérelmeztem,hogy ne kelljen kétszer kifizetni ezt a 2200 Ft-ot a büntetést bezzeg a 2008-as adóbevallásomból levonták mint köztartozást. Jó mi?

Így legyen velük dolgod.

Haragszom erre a rendszerre. Nem azon a kétszer 1000Ft-on,de ha minden kispénzű embertől az országban elvesznek ennyit milyen jó.. jah és kijá lesz? Állambácsié? Fenéket...

S még annyit,hogy nem fogadták el az '%-ot sem tavaly 2009-ben azok a pénzek hova mennek?

APEH egy nagy kalap bürokrácia.. A dolgozókkal eddig nem volt bajom, még nem találkoztam bunkó ügyintézővel. mosat is megyek,mert kell adószám a 2008_ban született fiamnak.

Csak azt nem értem ha a babakötvénnyel kapcsolatos tájékoztatás arról szól,hogy a gyereke automatikusan megkapja az adószámot akkor miért nincs még neki? miért kell nekem rohangálnom ónos esőben maikor kell?

41. Spiritus (válaszként erre: 40. - Serry)
2010. jan. 6. 07:15
tudom, persze, hogy nem az. Ötleteket gyűjtök csak. Tartalom és szöveg elemzés lesz, csak szedem össze a gondolataimat, hogy miket lehetne vizsgálni.
40. Serry (válaszként erre: 1. - Spiritus)
2010. jan. 5. 21:52
Miéert nem készítesz kérdőívet? Ez igy nem releváns.
39. manul (válaszként erre: 35. - Spiritus)
2010. jan. 5. 21:51
Hát akad!:D
38. manul (válaszként erre: 34. - Spiritus)
2010. jan. 5. 21:50

Szerintem sok bába között elvész a gyerek.

Konkrét példa:

Anyukámnak a folyószámláján volt néhány ezer forint késedelmi pótlék.Megkerestük telefonon az ügyintézőt,akinek fogalma sem volt,hogy mi lehet.Azt ajánlotta,hogy kérjünk folyószámla egyeztetést.Én felhívtam az illetékes hölgyet,aki elmondta,hogy felesleges bemennünk,az elszámolásban valami nagy galiba van,kérjünk folyószámla felülvizsgálatot.Kértünk felülvizsgálatot,mire az első ügyintéző behívott az irodába és minősíthetetlen aroganciával kiosztotta a 65 éves édesanyámat,hogy mire föl kért ő felülvizsgálatot,ez nem is ide tartozik,és most ezzel jól megkeverte az ügyet!Persze az anyukám se köpni se nyelni nem tudott,mire én rákérdeztem,hogy akkor talán mondja már meg,hogy most mi a vita tárgya.Erre az ügyintéző kapásból lezongorázta,hogy mi az ami miatt az anyukámnak késedelmi pótlékot kell fizetnie.Megjegyzem ez a hölgy volt az,aki a kezdet kezdetén nem tudott felvilágosítást nyújtani a folyószámlát illetően.

Na ez a kis közjáték nekem bele került közel 10.000 Forintomba,tekintve a telefonálásokat és azt,hogy be kellett autókáznom vidékről a Gvadányi útra!

És ebben nem a felesleges kiadás a bosszantó,hanem az,hogy sok tájékozatlan idős ember van még az anyukámon kívül,akiket beráncigálnak és megaláznak,annak ellenére,hogy az az idős ember évtizedeket dolgozott keményen ezért az országért!


Bocs egy kicsit hosszú lett!

2010. jan. 5. 21:43
hát igen mert a szakterületek szerint is folyton változnak az osztályok. Egyik héten ezzel foglalkoznak, utána meg azzal. Bent is nehéz követni.
36. Panni58 (válaszként erre: 34. - Spiritus)
2010. jan. 5. 21:40

Nem tőlem kérdezted ugyan, de szerintem átláthatatlan :)

Vagy én vagyok béna, pedig már intéztem párféle ügyet. Tudok pár igazgatóságról, meg, hogy mivel foglalkoznak, de egészében nem tudnám rendszerezni.

35. Spiritus (válaszként erre: 33. - Manul)
2010. jan. 5. 21:36
látom neked is van APEH-es fórumtémád :)
34. Spiritus (válaszként erre: 33. - Manul)
2010. jan. 5. 21:32
És maga a szervezet milyen szerinted?
33. manul
2010. jan. 5. 21:29

Néhányszor volt alkalmam ügyet intézni az APEH-ban,vegyes a tapasztalatom.

Találkoztam nagyon kedves és segítőkész ügyintézővel,de volt szerencsém olyanhoz is,aki az irodában élte ki kóros hatalommániáját!

32. Spiritus (válaszként erre: 30. - Panni58)
2010. jan. 5. 21:29
Hát ha ez nem lesz kampányigéret akkor semmi, de nem akarok politizálni :) a téma az APEH arculata, megítélése és nem a kormányé:)
31. Spiritus (válaszként erre: 28. - Panni58)
2010. jan. 5. 21:27
De ha mégsem.. akkor én biztos azt csinálom, hogy az adóbevallással együtt beadok egy méltányosságit. 30 nap múlva kéne fizetnem, de az ügyintézési határidő miatt amíg nem válaszolnak, nem pótlékolódik. És ha én szépen leírom a szitut, akkor biztos megadják. Azért a fizetési kedvezmények osztály szerintem elég ok. Tényleg azokat utasítják el akinél látják hogy ködösít, vagy a nevén van 5 nagy autó meg 3 ház, de nem akar 30ezer forintot kifizrtni.
2010. jan. 5. 21:24
Az új kormányban én nem nagyon bízom... nekik ez talált pénz.
29. Spiritus (válaszként erre: 25. - Mamazon)
2010. jan. 5. 21:24
Sok ilyen ügy volt amíg ott dolgoztam. A problémát a bürokrácia okozta nálunk. Mindenhez felsőbb döntés kellett, és így folyton csak a simább ügyeket oldottuk meg hiszen abban is kb 10ezres lemaradása volt a 13 fős osztálynak, nem hogy még azokkal foglalkozzunk, amikhez ilyen olyan vezetőket kell zargatni. EÍmberileg te hiába érezted, hogy valami jogos vagy jogtalan, tökéletesen meg volt kötve a kezed. És nem egy olyat isismertem sajnos, aki direkt azt akarta, hogy fizessen az adózó, még ha nem is az ő hibája a dolog, de persze volt az elenkezője is :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook