Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? fórum

Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2007. júl. 8. 12:06
22 éve vagyok eladó. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy eladó nem csak eladó, hanem pszihológus is, mivel egynémelyik vevő, ha kiváncsi vagy, hanem elpanaszolja búját-bánatát és kénytelen vagy meghallgatni, viszont fordítva már nem így működik. Egyébként azt adom vissza a vevőnek, amit kapok Tőle.
2007. júl. 8. 09:59
Nagyon idegesítő,ha kérdezel valamit és rád se néz.
2007. júl. 8. 09:57
Általában fáradtak.
2007. júl. 8. 09:56
Vannak barátságosak,de vannak morcos bolti dolgozók is.
2007. júl. 6. 21:08

minden hol kellene dolgozni és akkor esetleg mindeki megértöbb lenne

bár mindenhol van ilyen is meg olyan is

91. minimano1979 (válaszként erre: 90. - Minimano1979)
2007. júl. 6. 08:17
jujjjj,bocs ezt nagyon elirtam,a masik forumba akartam irni(latszik,h ma koran ebredtem:D)
2007. júl. 6. 08:16
telefonaltam,ittam egy tejeskavet
2007. júl. 6. 07:40

Szerintem ez is épp olyan fontos munka mint minden más. Sajnos van rossz tapasztalatom is, de oda soha többet nem megyek vissza vásárolni ahol morcos, durva az eladó. Oda viszont ahol kedves, előzákeny oda szívesan megyek.

Tufdom nehéz és idegölő a munkájuk, de kérdem én kinek- kinek nem az?

Mindenki maga választja meg hol és mit szeretne dolgozni, és gondolom tudatába van ezen munka előnyeivel és hátrányaival.

88. kenzol (válaszként erre: 87. - A1a3db480a)
2007. jún. 24. 16:21

az a baj, hogy 1 ilyen vevő elrontja az ember egész napját, de hála az égnek nincs mindennap ilyen vevő :)

És teljesen igaz, legtöbbször a gyereken csattan az ostor :(


Az ilyen kötözködős embereknek a másik oldalra kéne állni 1 napra és akkor Talán .....



Van egy vásárlóm akinek direkt mindig többet mérek az áruból, mert folyamatosan kötözködik. Szombat délután kinyitottam egy késői vevőnek és meglátta, hogy nyitva vagyok már jött Ő is, ez nem baj, hisz ha kinyitottam kiszolgálom Őt is. A zsákba több mint 18 kiló valami volt, de 17,5-re állítottam, hogy lássa nem csapom be. Erre elkezdi:"vonjak le fél kilót a zsák súlyára"

Mondtam neki, ha az övébe mértem volna akkor is ennyi lenne.Beütöttem az árát, és még akkor is megkérdezte, hogy levontam-e a fél kilót.Mondtam: nem.Ne tudd meg milyen pofát vágott :(

Hát ennyit az előzékenységemről és közben mosolyogtam rendületlenül, hisz a vevőnek mindig igaza van :(((((

87. a1a3db480a (válaszként erre: 86. - Kenzol)
2007. jún. 24. 15:54

Én 83-óta vagyok a kereskedelem más-más területén, tudom, miről beszélsz!!!! Nekem gyári a mosolyom, nem kellet sosem erőltetni, amikor vevő volt, így is 'rúgtak' ha akartak. Te is 'maci' vagy. Azt hiszem a Nagy Bandónak volt ez a 'Macieffektus' mondása:

-Igazgató nem kapott éjjel szexet, ezért ballábbal ment dolgzni, és jól számon kérte a helyettesét. Az jól leszidta a kisfőnököt! Az jól 'belemart' a beosztottba, az haza ment és megbántotta a párját. Az ideges lett és végül a gyereken csattant az ostor... gyerek pedig? Szegénykém legfeljebb felkapja a plüssmacit és jóóól behaítja a sarokba...

Nem jogos, nem igazságos, de szerintem ilyenkor mi is a 'Macieffektus' áldozatai vagyunk. Tény, sok érzéketlen, kiégett ember rohangál köztünk, nekik ez okoz örömet :(

86. kenzol
2007. jún. 24. 14:12

3. éve vagyok eladó a boltunkban. Úgy vettük a házat, hogy volt hozzá egy tápbolt. Sikerült egy jó kis boltot csinálni belőle az állandósággal és a jó minséggel.Egy olyan faluban lakunk ahol 5000-en laknak, és ez az egyetlen tápbolt. Jönnek az emberek mindenkivel kedves és segítőkész vagyok,mégis a falu pletykafészkei rám találtak mondván: "pénzéhes vagyok: a borravalóra :/"

Nagyon rosszul esik, hisz mindenkinek pontosan visszaadok, kedves és segítőkész vagyok, de mint látjátok nem lehet mindenkinek megfelelni.Vannak olyan történeteim, hogy el se hinnétek,a vásárlók azt hiszik nekik mindent lehet, és nekem bármit le kell nyelnem, és tényleg le kell nyelnem, még jó, hogy a férjem mellettem áll :)

2007. jún. 24. 13:43

Ezt a munkát ők választották,nem én.Ha bemegyek egy boltba,legyenek udvariasak,segítőkészek.

Ez általában így is van.De ha még sem,akkor oda nem megyek többet,vagy megjegyzést teszek.De mint említettem az utóbbi nagyon ritka.

84. jemma
2007. jún. 23. 20:18
kiszolgáltatott munka, nem szívesen csinálnám, nehéz nekik. mindenki azt hiszi, hogy az eladóval bármit meg lehet csinálni. de ugyanez a pincér is, nem sokan veszik emberszámba őket, pedig nagyon fárasztó és strapás meló.
83. a1a3db480a (válaszként erre: 82. - Szika)
2007. máj. 27. 22:11
Jogos.
82. szika
2007. máj. 27. 22:04

Ez a bolti dolgozósni, és vevősdi is pont ugyanazt veti fel, mint az összes többi fogalálkozásról szóló kérdés, fórum...mindenhol vannak kedves, normális emberek, akiktől egyszerűen jobb lesz a naunk, és vannak szemetek, bunkók, akiktől meg még hetek múlva is felforr az agyunk. Ez minden szakmában és élethelyzetben előfordul.


Eladó: nem egyszer tapasztalom, hogy ruhaboltban hülyének néznek, vagy pofákat vágnak. Ennek általában a mimikájukat figyelve több oka is van, változatosan:

-szerintük úgysincs rám való ruha, hát mia túrót keringek én ott bent (eszébe sem jut, hogy ha ez így is lenne, akkor sem biztos, hogy magamnak vásárolok, na de máshol is költhetem én a pénzem :D)

- túl csóri avgyok én ahhoz az üzlethez, mert nicns rajtam egy kiló smukk, és nem ultramárkás ruhákban feszítek...

- minek zavarom én meg az ő rejtvényfejtését, csacsogását azzal, hogy bemegyek, és még vásárolni is akarok.

Aztán az egyik vélet, aki nem kerül elő, még fizetéshez is, kérdezni meg nem is lehet, a msáik, aki meg midnenáron a sarkadban akar lihegni, és minden szart eladni..holott nézelődni kifejezetten egyedül szeretek.

De inkább nem is folytatom.

Bár a kedvencem: a pénztáros hölgy miután lehúzta a joghurtomat, kedvesen bedobta a nayg kosárba, ahol szétrobbant, erre modndta: hoppsz. röhögött egyet, és szerinte el is volt intézve..én meg álltam egy összemázolt kosárral magam is nyakig joghurtosan, és fizettem valamiért, amit még haza sem vihetek...majd a első döbbenetemből amgamhoz térve közöltem, hogy akkor köszönöm, én befejezetem a vásárlást, pápát intettem, és távoztam...egyszerűen kész voltam tőle...


Vevő: a húgom is vendéglátós, előtte pénztáros volt...nem semmi,a mit mesélni szokott. Az már csak a jghegy csúcsa, hogy szolának tekinti őt egy-egy vevő, de a vendégek sem mind normálisak..volt, hogy zárásra mentek oda, hogy avcsorázni akartak..addig nyöszörögtek, míg a szakács is vállalta a túlórát...variáltak egy csomót, 2,5 órát voltak, majd forintra leszámolták az árat...durva volt...Azt hittem a húgom felrobban, mert már így tovább voltak, nem hogy még miattuk...(2re ért haza hajnalban egy kisvárosi vendéglőből, durva szeritnem)..nem fokozom. A lényeg, hogy bunkók mindenhol vannak. :D

81. a1a3db480a (válaszként erre: 80. - Kék)
2007. máj. 27. 21:48
Szerintem teljesen igazad van. Én is kereskedelemben dolgozom már több mint húsz éve. Nagyon sok primitív emberrel találkoztam már, de a feléjük küldött mosoly csodákat tesz. 90%-ban sikerül 'leszerelni' az ilyeneket, és úgy köszönnek el, hogy némelyik még elnézést is kér, amiért türelmetlenebb volt. Viszont az eladókról is meg van a véleményem! Én azok közé sorolom magam, aki udvariasan türelmesen a vevő kiszolgálását tartom szem elött, és az az érdekem, hogy máskor is visszajöjjön. Viszont a tapasztalatom az, hogy ha valahova bemegyek vásárolni, nem tudom megkülömböztetni a próbababát az eladótól... Nem köszönnek, mosolytalanok (mi a francnak jött ez ide? a tekintetükben), flegmák, vagy csak egyszerűen nem érdemlem meg, hogy elvegye a nyamvadt telefonját a füléről... szóval még tudnám mesélni... és természetesen ismét tisztelet a kivételnek!
80. Kék
2007. máj. 24. 22:04
Eladóként dolgozom és sokszor megdöbbenek,hogy milyen bunkó módon "vásárol" néhány ember,ennek ellenére igyekszem ugyan olyan módon kiszolgálni azt is,mert általában az a tapasztalat,hogy a szép szó jó hatású,és visszább vesznek.Ugyan akkor ,ha én találom magam olyan eladóval szemben akinek a viselkedése hagy kívánni valót maga után,általában néhány keresetlen szó kíséretében hamar ott hagyom,és. soha többet nem veszek ott semmit
2007. máj. 7. 00:41
Én ékszerboltban dolgoztam másfél évig mint eladó és becsüs..hát megmondom őszintén nagyon sok bunkó, türelmetlen ember van...tisztelet a kivételnek!
2007. máj. 6. 23:52

Érdekes dolgot tapasztaltam, bár már ezen a helyen, ahol ma voltam mindig ilyen jó tapasztalataim vannak. Anyu szülinapja és persze anyáknapja volt ma ugye. Torta vásárlás, az akkor csak az az egy cukrászda lehet, ahova akármikor beesek legalább 30 féle különböző nagyon jó minőségű torta közül választhatok, jah és sokszor ennyi féle mindenmás közül, ami szem-száj ingere :). Igaz én kimondottan nem vagyok oda a sütikért (mi lenne velem, ha odalennék értük, atyaég :S).

Szóval beestünk, természetesen mindig dugig van vevőkkel a cukrászda, nagyon sok eladójuk van, nem is tudom, hogy hogy tudják egymást kikerülni biztonságosan. Amúgy nem nagy hely, de nagyon családias a légkör, nagyon nagyon kedvesek a dolgozók, nem kell várni, hogy észrevegyék akarsz vásárolni, komolyan lébecolva ott még nem töltöttem 2'-nél többet. Azonnal jött valaki, hogy ha tortát akarok, akkor segít választani. Érdekes nem bosszantó egyáltalán, míg egy ruhaboltban, vagy fehérneműs vagy akármilyen másik boltban zaklatásnak venném, de itt érdekes módon nem tűnik annak. Szóval a lényeg náluk nincs unatkozó vevő, vagy kedvetlen, vagy rossz tapasztalatokkal távozó.

Egy másik ismerősnek mi ajánlottuk a helyet, fagyizni mentek, és ott tanácstalankodtak, hogy melyiket válasszák, ahelyett, hogy az eladó mondta volna, hogy vegyenek mindenből, amit meg akarnak kóstolni, szemrebbenés nélkül kínálta őket meg a kérdéses fagyi fajtákból, mindezt mosolyogva, szájhúzás nélkül, jah és térítésmentesen.

Ami még nagy előnye, igen kedvezőek az áraik :). Bár az is igaz, hogy nem a belvárosban van, hanem kint (asszem XVI. ker...). Azon morfondíroztunk, hogy vagy nagyon meg vannak fizetve a lánykák, vagy ennyire elhivatottak :). De jó betérni oda, mégha nem is vagyok oda a sütikért :). ---- de van finom pogi is... sajnos...

2007. máj. 6. 21:00
Barátnőm egy élelmiszer boltban boltvezető. Reggel 5.30-tól este 10-ig. Nagyon kevés pénzért. De a kényszer nagy úr. Mindig fáradt, nyúzott, és valóban nagy sok sajnos a " bunkó" ember.Mikor legutóbb láttam nagyon sajnáltam.
2007. máj. 4. 12:09
én nem lennék vendéglátós.sok hülye rigolyás ember van, de tiszteletem a vendéglátosoké, mert ök tudják kezelni ezeket.bár nagyon sokan még a normális vásárlót is elküldik melegebb éghajlatra, ha az mer valamit kérdezni.
2007. ápr. 29. 21:41
Nekem mind a két fiam a kereskedelemben dolgozik és hát bizony nagyon fárasztó reggel10-től este 9-ig állni és kedvesnek lenni mindenkihez.Ahány ember annyiféle,főleg mikor egy üzletbe valaki elkezd alkudozni ahol szabott árak vannak.De ahol most van a kisebbik nincs is ideje megkérdezni,hogy miben segithet egyfolytában jönnek a vevők,már második éve eladóként dolgozik de a kollegái is megvannak vele elégedve,ahogy Ő modja sürög-forog.
2007. ápr. 29. 20:48
Én is voltam másfél évig egy kis boltban eladó,azért némelyik vevő sem kispályás.Kiváncsi lennék ha ő állna a pult másik oldalán akkor ő mit szólna hozzá ha én is azt csináltam volna vele amit ő is velem ill más eladókkal
2007. ápr. 29. 11:20
Én is csak sajnálni tudom őket,sajnos én is kereskedelemben dolgoztam. A vásárlók azt hiszik a pénzükért bármit megtehetnek! Hát többek kötött ezért nem vagyok már eladó...Minden tiszteletem azoknak akik még mosolygós,és kedves eladóként tudnak dolgozni! :)
72. aebal
2007. ápr. 27. 13:59
Sajnálom őket, én is voltam az
2007. ápr. 15. 21:17
Hol vanak az eldók? Ébn elég ritkán - vagyis sosem - találkozom velük. Van egy telefon ha bajod van, kérdezni akarsz, csak dúfelemeled és jön a munkatárs, aki majd felvilágosít -vagy nem.
2007. ápr. 15. 19:18
Egyetértek az elôttem szólókkal.En is kereskedelemben dolgoztam,es ugyanakkor tudom azt is,hogy sokszor tehetsz bármit,úgysem tudsz megfelelni mindenkinek.A vásárók sem egyformák.Viszont ami engem nagyon duhit,ha az eladótól kérek tanácsot valamilyen termékkel kapcsolatban,és semmit nem tud róla mondani,fogalma sincs,hogy mit árul.Persze mindenki minden árut nem ismerhet,de minden részlegen vannak kulon elárusítók,és bár azt illene tudnia,ami az ô területe.
2007. márc. 24. 08:28
Mint ahogy mindenki mindenkinek nemtud megfelelni ,igy a kereskedelemben dolgozokkal is igy van.Van ki nekem felel meg van aki másnak.És szerintem senki nemtud megfelelni mindenkinek.
68. kandi
2007. márc. 23. 19:27
Én is dolgoztam eladóként és tudom, hogy nem egyszerű mindenkinek a kedvére tenni. Szerintem az természetes lenne, hogy ha valaki bemegy az üzletbe köszönnek egymásnak - persze ez nem mindig van így sajnos. Én mindig köszöntem, nekem nem mindig köszönnek. Viszont mindenkinek mások az elvárásai. Én pl. ki nem állhatom, ha nyomulnak rajtam és az első pillanattól a sarkamban vannak. Ha valami érdekel úgyis megkérdezem. Viszont vannak olyan vevők is akik elvárják, hogy körülugrálják őket. Ezt nehéz eldöntenie egy eladónak, hogy ki mit részesít előnyben. De úgy gondolom, hogy az eladó egyik legfontosabb tulajdonsága az udvariasság legyen akkor is ha épp rossz napja van.
2007. márc. 23. 12:09
Sajnos vannak olyan "kereskedők" akik még véletlen sem odavalók. Én mindig köszönök pl. ha valahová bemegyek, de sokszor még vissza sem köszönnek, nem hogy megkérdezzék mit akarok. Szerintem erre születni kell, van aki kedves, aranyos, foglalkozik a vevőkkel, de ennek az ellenkezője is sokszor előfordul.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook