Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? fórum

Kinek mi a véleménye a bolti dolgozókról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
156. 53cc09e608 (válaszként erre: 139. - Coline)
2007. dec. 11. 18:42
Lehet igazad van ,az igényem valóban nagy ,mint a saját munkám ,mint mások munkáját nézve ! :DDD Na de , azért nem megyek el a pénztároshoz és nem megyek át a másik sorba ,ha valamit megkérdezek ! És természetesen vannak kivételek is ! Az a vevő ,aki a pénztárost kérdezi ,az nem tudja , mi a szezon és mi a fazon ! :))) Nyilván nemtudja az egész árúház árúkészletét ! És az is igaz vannak nagyon bunkó vevők is ! .)))
155. LoLiNa (válaszként erre: 152. - Coline)
2007. dec. 4. 13:54
ez velem is megesett, csak más szituban :) egy nagyon jó barátnőt szereztem magamnak :) igaz, anyám lehetne... :) nagyon megszerettem :) és ő is engem :)
2007. dec. 4. 07:43

erről csak annyit, hogy anyósom egész életében boltban dolgozott, dolgozik, úgyhogy átfogó képet kapok a boltok működédéről, a vevőkről, stb.

Már nagyon unom!!!

2007. dec. 4. 07:24
néha durvák nem tudják mi a tisztelett
152. coline
2007. nov. 27. 09:20

Bocsi az előzőjért!

Akkar=Akar korán van még:))))


Ilyenkor kell elővenni a panaszkönyvet!

Én is megszoktam kérdezni azt, hogy van-e aprója a vásárlónak.

Történt egyszer egy szar napomon (ilyenkor monoton dolgozom, mint egy robot) A vásárló jött belenéztem a kocsiba, Jónapot kívánok köszöntem lekasszáztam és * Ft kérek... köszönöm * Ft a visszajáró,viszont látásra. És az Úr két részre vásárolt és én észre sem vettem csak akor mikor megint fizetet ua. elmondtam mégegyszer neki(Ő szerintem végig vigyorgot rajtam) Nagyon jót nevettünk a végén és feldopta a napomat.

És ha rámosolyogtok az eladóra/vásárlóra, vissza fog mosolyogni. Probáljátok ki!

151. kata0928 (válaszként erre: 138. - 53cc09e608)
2007. nov. 27. 09:05
Én egy kis ABC-be dolgozom,és minden hazugság nélkül állítom ,hogy hozzánk szívesen jönnek a vevők és ezt szóvá is teszik.Hiszen azt kapják amit szeretnének,és ugy ahogyon szeretnék.Persze vannak különös vásárlók,de ilyenek a ritkábbak.Ha vevővő elégedett akkor az nekünk is jó, és tudjuk,hogy szívesen jön vissza.Ugy,hogy szerintem nem kell minden eladót egy kalap alá venni.Bocs,hogy nem osztom a véleményed.Ez most nem bántó szándékkal írtam le.
150. Biabig
2007. nov. 27. 08:03

Sajnos rossz a tapasztalatom. Mellettünk lévő elég nagy élelmiszerboltban kb 30-an dolgoznak, de ebből jó ha 5 normális. A pénztárosnő (egyik) a következő: hiába köszönünk, nem köszön vissza, majd végez ugye és azt mondja (pl.) 3006,-Ft. adok egy 5000,-. Erre ő: nincs apró? Hát sajnos nincs. Felháborodva és fennhangon a válasza: Hát ez aztán nagyon jó!

Egy másik eladó épp pakolta a tejfölöket én pedig mellette nyújtozkodtam a gyereknek túró rudiért. Nemhogy segített volna, hanem dobbantott a lábával és a mellette álló kolléganőjével elkezdték a következőt: Nem hiszem el hogy ezt a sz... tejfölt nem tudom kipakolni mert itt állandóan mászkál valaki.

De tisztelet a kivételnek! Vannak rendesek is.

149. coline (válaszként erre: 146. - 0260f21e84)
2007. nov. 27. 07:34

Ezzel nincs semmi baj én még abban a kategóriába tartozom aki beszélget az emberekkel és ha kigyózik a sor akkor is felkelek és babázok vagy idős embereknek segítek elpakolni stb.... Pont tegnap szakadt le az arcom egy VÁSÁRLÓN. Fiatal picsa, volt vagy 22 éves és előtte vásásárolt egy nagyon idős bácsi és lassú volt. A csaj beszólt neki:

-Milyen jó,hogy maga nyugdíjas és így ráér!

Döbbenten annyit mondtam:

-Mi is megöregszünk ám egyszer!

Mire Ő:

-Én ilyen vén ember nem akkarok lenni.

-Ez nem akkarok nem akkarok kérdése...

Nos, nem feszegettem a témát tovább, amilyen gyorsan bírtam kasszáztam csak szababaduljak tőle.

2007. nov. 27. 07:04
Ők is csak emberek. Nem irigylem azokat, akiknek sok embert kell kiszolgálni, mert nagy az isten állatkertje. Sok türelemre van szükség.
2007. nov. 27. 06:34
nagyon változó!!!!!!!!!!!!-
146. 0260f21e84 (válaszként erre: 145. - Coline)
2007. nov. 26. 19:12

szegeny, biztos nincs senkije, akivel beszelhetne. Vagy nagyon szimpi vagy neki :D

Elhiszem, hogy neha bosszantoak, csak...

145. coline
2007. nov. 26. 19:10
Igen ez így van.Mi is kilenckor zárunk és akkor még jönnek befelé az ajtón és a vasárnap sem kivétel. Miért nincsenek az ágyba már kilenckor? Nekem büntetés volna 18:30 után a vásárlás.Volt olyan vásárló, aki megmondta a frankot unatkozott, ezért jött le. És a múlt héten szerdán reggel 5:50-kor már a bejárati ajtónál állt a bácsi,kérdeztem tőlle, tudja-e, hogy csak 7-kor nyitunk és igennel felelt.
144. Kalmár Edit (válaszként erre: 139. - Coline)
2007. nov. 26. 18:36
Sok nyugdíjas záróra előtt "totyog be" és szőrnyűlködik, hogy már pakolunk be. Hát hol volt eddig? Kérdezem!!!!!
143. Zojci
2007. nov. 26. 17:59
Én most kezdtem dolgozni a kereskedelemben,egy önkiszolgáló barkácsáruházban. Rentgeteg ember fordul meg egy nap,és hatalmas türelem kell egy-egy vásárlóval szemben! Ha pl.épp az építő osztályon keresztül megyek,tuti megállítanak,én hiába mondom,h ez nem az én osztályom,keresek ehhez kompetens eladót,még nekem állnak,h akkor minek vagyok,kedvesen válaszolok,h ha a lakástextil részre téved,bármiben segítek:) Mint vásárló én azt utálom,h ha belépek egy üzletbe egyből nekem esnek,h miben segíthetek,nah ettől frászt kapok. Amúgy a legtöbb áruházban járnak tesztvásárlók és ha 3x kevés pontot kapnak akkor kereshetsz másik munkát.
142. 0260f21e84 (válaszként erre: 140. - 0260f21e84)
2007. nov. 26. 16:29
persze, en olyan varosokban eltem, ahol ez kivitelezheto volt
2007. nov. 26. 16:02
Szerintem nem szabad általánosítani. Biztos mindenki találkozott már kedves, segítőkész eladóval is és olyannal is, aki nem volt éppen az. De hogy mindegyik "modortalan" meg "bunkó" lenne...na, ez azért erős túlzás.
2007. nov. 26. 15:54

Aki emberekkel dolgozik, nagy turelemre van szuksege.

En szivesebben megyek onkiszolgaloba, hamarabb megvan, tobb idom van eldonteni, mit akarok, nezegethetem, ameddig akarom, nem tartok fel senkit a penztarnal a bankartyammal, a pontgyujto marhasagokkal. Probalok a sajat es masok idejeve, energiajaval takarekoskodni.

Kisebb uzletekben sem tapasztaltam gyakran modortalansagot,inkabb segitokeszek, mint nem. Ellenkezo esetben kijovok. Van valasztek

139. coline (válaszként erre: 138. - 53cc09e608)
2007. nov. 26. 15:12

Nem ismersz még engem:DDD

Lehet,hogy nagyok az igényeid, meg persze kicsit spártai lett a vásárlás. Engem is mikor kérdeznek hol a tojás? Válaszolok ott ön mögött nézek a vásárlóra, hogy ez most komoly persze én még mosolygok. Hidd el megkeseredik az ember én is fényemet vesztettem, mikor lekúrvaanyáztak azért, mert nem adom oda a selejt vhagymát. A vásárlók vissza élnek a "jógaikkal". Mikor tőlem kérdezik van-e még akciós túró és nemtudok válaszolni, mert én a pénztárban ülök és nem látom ,hogy van vagy nincs akkor is megkapom a magamét. Rengeteg vásárló bosszantani jár le hozzánk.

138. 53cc09e608 (válaszként erre: 135. - Coline)
2007. nov. 25. 10:04
Hát a bolti alkalmazottak ! :))) Ők tévesztettek pályát ! Mert még eggyel sem találkoztam ,aki igazi vérbeli eladó! Ha megkérdezel valamit zokon veszik ..,ez még idáig rendben is ,de mikor felvilágosítást sem tudnak adni ,mit hol találsz,az már mindennek a teteje ! Modortalanok.
137. LoLiNa (válaszként erre: 133. - Kalmár Edit)
2007. nov. 25. 06:19
ez nagyon ismerős.. még köszönni is lusták.. bunkók..
2007. nov. 24. 17:28
Bementem ma több üzletbe körülnézni, mivel télikabátot szeretnék venni. Szinte rám mászott az eladó, tukmálta az árúját, úgy hogy ki is fordultam gyorsan az üzletből. Végig sem engedett nézzni.
135. coline (válaszként erre: 134. - 53cc09e608)
2007. nov. 22. 15:40

Hm?

Bocs,de nem értem mit akar ez jelenteni!Kicsoda vagy mi?

2007. nov. 22. 14:24
PÁLYÁT TÉVESZTETTEK!
2007. nov. 4. 19:54
Na még attól tudok kiakadni, amikor köszönés nélkül oda áll elém és mondja: abból 20-at. Én előszőr köszönök Neki és visszakérdezek, hogy abból tecccik kérni??? Persze rögtön kapcsol és én vagyok a cinikus?
132. Jeannie
2007. nov. 4. 19:50
Az az elado,aki bunko, menjen gyarba dolgozni! Ha nem tudja kezelni az embereket,semmi keresnivaloja az eladoi szakmaban.
2007. nov. 4. 18:50

Mindkét oldalon áltam már, így tanuja voltam egy két dolognak. Mid az eladók között, a vevők között is akadnak olyanok, hogy az ember legszívesebben kikaparná a szemét. Bár ez leginkább akkor lép érvénybe, mikor türelmetlen...de mivel ez nem a vevők topikja, így inkább lényegre térek.

A minak az egyik boltban, egy nagyon rokonszenvetlen eladónőnél fizettem..rémes volt milyen képet vágott. Hiába kérdezte szépen egy két dologról, mintha meg sem halotta volna, vagy ha felelt is, akkor úgy éreztem, mintha nem is ember lennék...nem értem néha ezeket...

de azért szerencsére akadnak kivételek is.

130. coline (válaszként erre: 129. - Hetessycintia)
2007. nov. 4. 18:41
Ez igaz a vásárlókra is!Van, hogy sorozatban nem köszönnek vissza.Nagyon nehéz mosolyogni mikor ezer felé kell figyelni és 7-8 óra alatt 250-350 embert kell kiszolgálni, félórás kajaszünet a pihenő.A legutóbbi vitám a karfiol konyhakészre pucolása miatt volt.A vásárlókat figyelmeztettem,hogy nem szabad igy megpucolni mire Ők állítsanak őrt a karfiol mellé.Persze,nem is adtam "ezzeknek" oda. Aki elnézést kért annak lemértem és elvihette.Nagyon sok primitív ember van aki felhúzza az eladót és sajnos ezzel el is cseszheti az egész napját az eladónak és persze ez a normális embereken csattan.Bár én nagyon sok erőt nyerek a kedves emberekből és bizony nagyon sok ember az én kasszámhoz jön ha bentvagyok,mert töbnyire mosolygok és pár kedves szavam mindenkihez van.Szertem ezt a munkát és az embereket.De már nem egyszer kiborultam egy két k....gtől aki csak azért jön le,hogy kötekedjen. És megnézném azt a vásárlót is aki ezzek után 8 órában mosolyog.Mert azt azért tudni kell,hogy a főnőkök mérik mennyi terméket húzol le 1 perc alatt.Tehát ezért dolgoznak egy-két helyen olyan gyorsan.
2007. nov. 4. 17:45
Én általában mosolyogva lépek be a boltokba és előre köszönök,és sajna azt tapasztalom,hogy vagy vissza sem köszönnek,vagy csak rámnéznek,vagy kinéznek a boltból.Tisztelet a kivételnek.Nem vagyok kötekedő vevő,de sajna egyszer-kétszer volt már gondom!Külömben pedig én is eladó voltam!A jobbik fajtából:)
2007. nov. 4. 17:06
Én megőrűlök attól,ha nem tudnak mosolyogni,és köszönni,ja persze attól is ha kinéznek az üzletből"mi a francnak jöttél ide" pofával!
2007. nov. 4. 12:46
Eladó voltam 22 évig. Az egyik követelmény az volt, hogy még a vevő szinte be sem lépett, már "jónapotkivánokmitadhatok", a reagálás rögtön jött, hogy szétnézhetek előbb? Hát persze, hogy igaza volt, én biztos kifordultam volna és a válaszom, most már semmit! Ha hagytam, hogy a vevő szétnézzen, gondolkozzon... akkor rögtön kaptam az utasítást, hogy miért nem foglalkozom a vevővel, ezért fizetlek? Az volt a baj, hogy nem is a főnök volt a rossz, hanem aki egy pár évvel előttem ment oda dolgozni. Tehát a főnök mellett volt még vagy 2-3 "főnök".
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook