Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki is az alkoholista? fórum

Ki is az alkoholista? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki is az alkoholista?

1 2 3 4 5 6
35. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2009. dec. 3. 19:46
Arra lennék kíváncsi, vajon az egyetemista évek után változik-e a helyzet....
2009. dec. 3. 19:43

Az az "igazi" alkoholista biztos, hogy borzasztó lehet egy családban...:(

Aki a családtagjait rettegésben tartja, elissza a pénzt, stb...

Ilyet soha nem ismertem.

Báár, a családomban, a felmenőim között bizony voltak alkoholproblémákkal küzdő emberek (nagypapáim pl., aztán Apu tesói....)

Engem most leginkább az érdekel, érdekelne, hogy vajon mi vár az én gyerekebre ABBAN a közegben, amiben él.....

Mi a véleményetek erről a bizonyos "művészvilágról", stb.

2009. dec. 3. 19:36
Hú, sziasztok, most értem ide, most olvasok.
32. fbb53e1d99 (válaszként erre: 31. - Kata62)
2009. dec. 3. 19:35
Van valami csudagyógyszer..tudod, amit beültetnek, de nem sokan élnek vele.
31. kata62 (válaszként erre: 30. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 3. 19:28

Ti megtettetek mindent, amit lehet.

Jó lenne kitalálnának erre is valami csodagyógyszert, mert Magyarországon ez iszonyú probléma, biztos ez a pesszimista mentalitásunkkal is valahogy összefügg.

30. fbb53e1d99 (válaszként erre: 29. - Kata62)
2009. dec. 3. 19:18
Nagyon sokat könyörögtünk a volt férjemnek, a gyerekek is, én is, és a férjem is. Volt olyan, nem is egy esetben, hogy a férjem ment el hozzá, mert a lényom sírva jött haza, h az apu vért hány, és nem enged mentőt hívni. A férjem kocsiba ült, és beszélt vele, hogy legalább a gyerekeit nézze, engedjen mentőt hívni. 3 alkalommal sikerült így "megmentenünk". Az utolsó eset sikertelen volt:(
29. kata62 (válaszként erre: 27. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 3. 19:09

Teljesen egyetértek.


Először fel kell ismertetni vele, valamilyen módon, hogy alkoholista. Ha felismeri, hogy nem tud leszokni és le akar, akkor meg segítséget kell kérni szakembertől, nem szabad szégyellni.

A baj az, hogy azt hiszik le tudnak szokni, bármikor és valójában már nagyon régen nem.

28. fbb53e1d99 (válaszként erre: 25. - 3cf80f2b78)
2009. dec. 3. 19:03
Igen, ez így van..
27. fbb53e1d99 (válaszként erre: 26. - Kata62)
2009. dec. 3. 18:58

Én sem bántam meg. Ha elölről kezdeném, ugyanezt a lépést tenném meg. A temetés napján nagyon kivoltam.Zokogtam, h én is hibás vagyok, mert ha nem válok el, akkor lehet, h ez nem így történt volna. de tudom, h ez nem igaz. Bennünket is tönkretett volna...engem még haggyán, csak a gyerekeket féltettem nagyon, hiszen én ugyanígy nőttem fel, és megfogadtam, ha nekem gyerekem lesz, ő nem fog ilyenen keresztülmenni.


Sokan szenvednek életük végéig egy alkoholista társ mellett. nem tartom helyesnek.Lépni kell, mert hiába a sok ígéret, mert ahhoz értenek, nem valósul meg belőle semmi.

26. kata62 (válaszként erre: 22. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 3. 18:53

Szia!


Én is érintve vagyok, azért is mértékkel iszom, csak alkalmakkor. Mert, ha kipróbálja valaki, hogy nyakló nélkül iszik, hogy vajon rá tud-e szokni vagy sem, ha igen akkor nincs visszaút.

Hát szörnyű lehetett Neked ilyen körülmények között élni. A nagy baj az, hogy kívülről nem lehet segíteni se, ha nincs belül akarat. A változás csak csekély és ideiglenes. Hatalmas belső elhatározás szükséges. Beleolvastam a naplódba is közben. Sajnálom a volt férjedet, de nagyon nagyon helyesen tetted annó, hogy kiléptél ebből a kapcsolatból, nagyon jó döntés volt. Nem tudtad volna megváltoztatni, annak belülről kell jönnie. Mint a végeredmény mutatja nem volt képes rá és csak Titeket is tönkretett volna.

25. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 24. - Winny)
2009. dec. 3. 18:40
Ezek nem kúltúremberek!Ők egy idő után teljesen kivetkőznek önmagukból!!!!
24. winny
2009. dec. 3. 18:34

Aki függő!

Ha nem ihatja meg a megszokott akármijét:)Attól még lehet kulturember.

2009. dec. 3. 18:30
Akivel még együtt élek,de már nem sokáig!!!
22. fbb53e1d99 (válaszként erre: 21. - Kata62)
2009. dec. 3. 18:29

Szia, Kata!


Valóban a génekben benne lehet az öröklődési hajlam. A mi családunkban is nagy fokban benne van a hajlam. Anyu, apu, nagymama, és a volt férjem is alkoholisták (voltak).

Nekem eddig még nem sikerült:) És ami a lényeg, a gyerekeim sem isznak abszolút:) Úgy tűnik, véget ért az átok. Viszont én nagyon sokat szenvedtem a hozzátartozóim alkoholproblémái miatt.

21. kata62
2009. dec. 3. 18:21
Az aki mindennap iszik az nem biztos, hogy alkoholista. Vannak nagyivók és vannak alkoholisták. A géneknek fontos szerepük van. Van aki minden nap iszik, de soha nem szokik rá, bármikor abba tudja hagyni.Az alkoholista az, aki sok sok ivás után, már nem tudja az ivást abbahagyni, és ezt sokszor fel se ismeri. És az a baj szerintem, hogy az alkoholizmusból, ha valaki rászokott nem lehet kigyógyulni, csak szüneteltetni lehet. Ezt persze lehet elvileg egy életen át is. Az alkoholizmust betegségnek tartom. És akinek volt a családjában, a felmenői között alkoholista annak nem ajánlanám, hogy naponta igyon.
2009. dec. 3. 18:17
Érdekes volt ez a cikk és az alkoholizmus fogalmának különböző nézőpontjai. A családunkban is volt alkoholista és látom, h mennyire tönkreteszi az ember életét az ital. Mégis azt nem nevezném alkoholistának, aki hétvégén összejön a baráti társasággal és iszogatás mellett beszélgetnek, elfelejtve ezzel a hétköznapokban felgyülemlett feszültséget. Véleményem szerint az alkoholista, akinek nap kezdetekor első gondolata, h igyon és nincs olyan nap amikor megállná.
19. Maggie047 (válaszként erre: 16. - Doxikri)
2009. dec. 3. 17:39
Így van...napi rendszerességgel vacsora mellé meginni egy pohár bort vagy sört az én szempontomból sem alkoholizmus. Az alkoholizmus ott kezdődik hogy valaki nem tudja ellátni a feladatait az alkoholos befolyásoltság miatt, illetve már dolgozni is ittasan megy, esetleg ott még folytatja is. És az is alkoholista aki ezzel a családját padlóra vágja mert egyébként az alkohol sincs ingyen, tehát aki a semmiből is még alkoholt akar teremteni bármi áron. Alkoholista az, akit a környezete annak ítél meg, ugyanis már leplezhetetlen ennek a ténye. 2 férfi aki ugyanannyi alkoholt fogyaszt sem vehető pl. egy lapra, hiszen az alkohol mindenkiből mást hoz ki, van aki már egy pohártól bolond-agresszív-jókedvű, van aki csak 8-10 után. Addig nem alkoholista az ember amíg nem torzul el tőle a személyisége és önmaga marad.
18. fbb53e1d99 (válaszként erre: 16. - Doxikri)
2009. dec. 3. 16:54
Teljes mértékben egyetértek.
2009. dec. 3. 16:53
Viszont anyám fiatal korától keményen ivott. 7 éve egy kortyot sem. De már késő...az az idő nem hozható vissza. Most 65 éves.
2009. dec. 3. 16:51

Én hülyeségnek tartom, hogy az is alkoholista, aki napi rendszerességgel, mondjuk a vacsora mellé megiszik egy pohár bort....vagy kaja előtt egy aperitivet. Akkor a fél világ az lenne....

Viszont nekem a szüleim is és a volt férjem is alkoholista volt. Anyám cukros lett, 105 kilósból 10 év alatt 35 kilós lett, amputálták a lábát érszűkület miatt. Apám teljesen demens, cukros, alig bír járni, kész a mája. a volt férjem 5 éve halt meg, szintén az alkohol miatt.

Az az alkoholista, aki nem is akarja letenni a poharat és tönkreteszi a családját és saját magát az alkoholizmusával....ja, és úton-útfélen azt hangoztatja, hogy ő nem alkoholista, bármikor le tud állni! Lehet....ha az életéről van szó....de a régi énjét, soha, de soha az életben nem kapja vissza.

2009. dec. 3. 16:50

Én csak 7 évig éltem a gyerekek apjukkal....nem bántam meg, h elváltam.

Sajnos 3 hete meghalt 49 évesen. Elvitte az alkohol. Brutál halál:(

14. Gaby76
2009. dec. 3. 16:45
egyébként örülök, hogy végre felmerült ez a téma is, nekem az egész életemet végigkísérte ez a téma, párválasztásnál az 1. számú szempont volt az, hogy a párom ne igyon rendszeresen. Naná, hogy így sincsenek garanciák, de 29 évig éltem alkoholistával egy fedél alatt
13. Gaby76 (válaszként erre: 9. - Genlips)
2009. dec. 3. 16:40
A szomszéd miatt nem innék. A legutóbb akkor ittunk, amikor a férjem munkhelyet váltott és azzal jött haza, hogy a beígért fizetés helyett 50 százalékkal kevesebbet fog kapni. Mivel munka nélkül volt és más lehetőség nem volt - azóta sincs - ezért dühünkben megittuk a tavaly karácsonyra vett vodkát... ennyi volt - ez kb 1-masfél hónapja lehetett. azóta én nem ittam
12. Bri*
2009. dec. 3. 16:40
Akkor alkoholista valaki, ha vágyik arra, hogy igyon és annak a hatására. Pl. Ha munkahelyen nem ihat, fél 4-kor már ideges és remeg, hogy mikor lesz 4 óra, hogy alkoholhoz juthasson végre.
11. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2009. dec. 3. 16:37
Én nem látom annak, ha hétközben nem iszol. Az alkoholista egy napot se bír ki ital nélkül, és agreszív, buta lesz, ha nem kapja meg aza dagját.. Sajnos tudom, miről beszélek..
2009. dec. 3. 16:35
Én hétvégente általában sörözöm a barátaimmal, ettől ugyan nem érzem magam alkoholistának, de aláírom, hogy a más életstílusú emberek ezt annak láthatják.
9. genlips (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2009. dec. 3. 16:35

napi szintű ivásról írtam... nem említettem? :D

és nem méregről, hanem lelki bánatról, amit ezzel nyom el...

bár őszintén, így első hallásra fura, hogy méregből isztok. nehezen tudom elképzelni azt, ha pl. felbosszantott a szomszéd és erre inni kell :)

2009. dec. 3. 16:35
Szó volt a színészekről! Nos a párom egy egész színitársulatta barátkozott évekig, mert a színház mellett lakott. A véleménye nagyon durva róluk. A többségük minden fillérjét bulizásra, italra költötte.
7. Gaby76 (válaszként erre: 5. - Genlips)
2009. dec. 3. 16:32
Mi a férjemmel néha - hangsúlyozom: nagyon ritkán - tehetetlen mérgünkben szoktunk inni! és nem vagyunk alkoholisták! Mert aztán fél évig sem iszunk még egy sört sem!
2009. dec. 3. 16:32

A legáltalánosabb definíció az alkoholistát a mindennap ivóban határozza meg, ahogyan írtad mennyiségtől független.

Az már más kérdés mekkora probléma a fenti def. szerint alkoholistának lenni, ha ez az életmód a mindennapi munkában, kapcsolatokban nem okoz problémát.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook