Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki is az alkoholista? fórum

Ki is az alkoholista? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki is az alkoholista?

1 2 3 4 5 6
2009. dec. 4. 11:30

Tehát amiért a "színpad közelében élő" emberek isznak, az azért egy más dimenzió, mint tényleg a magukat ronccsá ivó alkoholisták...

Bár, semmi nem garantálja, hogy nem válnak ők is ronccsá... És akkor meg már ugyanott vagyunk....

64. spinneli (válaszként erre: 62. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 4. 11:29

egyetemes igazságot nem hiszem, hogy találunk a kérdésben.

.)

63. spinneli (válaszként erre: 61. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 4. 11:29

pont ide:


[link]



:)

62. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. dec. 4. 11:28
Na, valahogy én is így gondolkozom, és épp arra lennék kíváncsi, hogy hibás-e a gondolkodásmódom:D
61. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 58. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 4. 11:27

Neeem, most tényleg nem a gyerekről akarok eszmét cserélni, azt is leírtam:)

Csak mivel Ő is rengeteg ilyen emberekkel találkozik (FELNŐTTEKKEL) a saját közegében, meg mi is ugye - zenei berkekben- ezért gondolkodtam el, hogy igazából milyen problémát rejt magában, ha valaki napi szinten iszik.... És aki meg elítéli, mert.. mert mit tudom én miért, annak abszolút nem jobb az élete...:)

Mi mondjuk egyik rétegbe sem tartozunk, nem iszunk naponta, de nem is ítélnénk el, és bizony egy-egy koncert, vagy bármiféle fellépés után persze hogy jólesik egy-egy unicum, stb.

És a Gyerek mesél sokat, ottani dolgokról, amit lát, hall....

Szóval, érdekesnek találtam ezt az egészet.

60. fbb53e1d99 (válaszként erre: 57. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 4. 11:25
Abban nem.....de évek múlva talán szétroncsolódik a mája....leépül az agya...és egyszer csak kívülről is látni lehet.
59. spinneli (válaszként erre: 57. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 4. 11:24
Szerintem a határokat kell megtalálni a mindennapos alkohol fogyasztást én kb. annyira látom problémának, mint az egészségtelen étkezést.
58. fbb53e1d99 (válaszként erre: 56. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 4. 11:23

Én értem, de mit szeretnél? Hogy megerősítsünk abban, h nem lesz baj?:( Ezt sajnos senki nem tudja garantálni. Remény az mindig van.

Ne aggódj...érzem, hogy azt teszed...persze, hogy azt, hiszen Anya vagy! De senki nem tud biztos választ adni a jövőre nézve.

57. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2009. dec. 4. 11:20

Igen, erről van szó:)

Hogy külső szemlélő esetleg alkoholistának titulálja, de ettől Ő még jól érzi magát, tudja csinálni a feladatát, és nem okoz problémát az életvitelében.

2009. dec. 4. 11:18

Tehát konkrétan ezekről a TÁRSASÁGI IVÓKRÓL beszélnék, akik esténként majdnem mindig, baráti beszélgetések kapcsán piálnak.

Nem arról, aki már délelőtt megveszi a sütőrumot, stb....

És azért nem gondolom, hogy mindenki eljutna oda, mivel rengeteg ilyen közvetlen vagy közvetett ismerősöm van, aki azért a hivatásában meg nagyot alkot folyamatosan...

Értitek?:)

55. spinneli (válaszként erre: 54. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 4. 11:18

a skatulyák működnek ebben az esetben is általában, ahogy hajléktalankat is csak büdös-koszosan tudnak elképzelni emberek.

mindenesetre én továbbra is azt gondolom, aki mennyiségtől független mindennap iszik, az alkoholista-de más kérdés, hogy ez problémát okoz az életében, vagy sem.

A kevésbé addiktív droghasználóknál a helyzet ugyanez.

54. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 50. - Cikicakk)
2009. dec. 4. 11:15

Igen, azt hiszem, én azért nem a "sárga földig"-ig ivásról beszélek, tehát az ismerőseim esetében, hanem hogy "mindig van benne valamennyi", tehát érezni a lehelletén, stb.

55-65 körüli emberekről van szó, akik jó pár évtizede így élnek, és mégis fiatalosabbak, vidámabbak.

Úgy látom, a hozzászólók nagy része csak az ilyen abszolút magukat tönkrevágó alkoholfüggőkről írnak, illetve olyanokról van tapasztalatuk....

2009. dec. 4. 10:37

Sziasztok!


Nekem a nagyapám volt alkoholista (isten nyugosztalja), és az apám is. 16 éves voltam, mikor elváltak a szüleim, azóta nem tartom a kapcsolatot vele, az öcsém még egy darabig járt láthatásra, meg is lett az eredménye. Egyszer 13 évesen pont így karácsony előtt részegen jött haza, szinte az alkoholmérgezés határán. Másnap kérdésünkre hogy miért csinálta, azt mondta, kíváncsi volt, hogy miért jó ez az apjának. Azóta tesóm egy kortyot nem képes inni, annyira rosszul volt másnap (nem sajnáltuk, nem pátyolgattuk, ugyan úgy el kellett végeznie a napi teendőt).

Nekem a párválasztás terén volt elvárás, hogy ne igyon a majdani férjem, mivel még egy pohár bort is képes vagyok megérezni a lehelleten. Nem azt mondom, hogy néha-néha nem iszunk meg egy pohár bort, sört. Inkább alkalmakkor van ilyen.

Én sem hiszem hogy attól, hogy valaki megiszik a vacsorához, ebédhez minden nap egy pohár valamit, az már alkoholista lenne. DE! Ha egy nap valamiért kimarad ez a "rituálé" és ettől agresszív, vagy ideges, vagy egyszerűen csak hiányolná, tehát a nap hátra lévő részét befolyásolná a pohár bor/sör/pálesz/akármi hiánya, akkor az igen is alkoholista, még akkor is, ha nem issza magát tök részegre.

2009. dec. 4. 06:20

Az én anyámról soha, senki meg nem mondta volna, hogy alkoholista...mikor józan volt.Nagyon csinos, fess nő volt. Viszont mikor részeg volt, átalakult.Elvesztette emberi mivoltát, rettenetesen csúnyán beszélt, sőt agresszív volt.Ütött is!


Ha józan volt, és kiment az utcára, úgy nézett ki, mint egy dáma.

Viszont az évek során már józanul is látszott, hogy alkoholista. Ahol pia volt, onnan nem lehetett hazarángatni.Padlóra itta magát.


Az utolsó stádiumban már józanul is úgy nézett, mint aki be van rúgva.



A volt férjem szintén így nézett ki, de ő csak 49 éves koráig élt.28 éves korában már 1050 volt a GGT-je. Nagyon csúnyán végezte. Ahol nyílás volt a testén, mindenhonnan jött a vér.Megrepedt az aorta, nem volt kiút.

Fiatal korában zugívó volt. Csak azt vetem észre, hogy kijár a garázsba, és mikor bejön,zavarosak a szemei, és akadozva beszél. Aztán egyszer takarítottam, és megtaláltam az összes üveget. Mindegy, hogy mi volt, csak rövid legyen sörrel.

Így járt sajnos.

Az a véleményem, ha valakit fiatalon "nem fognak meg", ott minden elveszett..


Intermezzo!

Tiszta szívből kívánom, hogy ez ne jöjjön létre. Nem tudom, hogy a fiad mennyire iszik, de ha mindennapos ez a "szokás", ott hiba van a gépezetben. Segítség kellene. Isten ments, hogy megsértselek, csakis jóindulatból írom.

51. doxikri (válaszként erre: 50. - Cikicakk)
2009. dec. 3. 22:29

:))))

Ez így igaz, bár igazából nem vicces, hanem nagyon is komoly.

Egy dolog, hogy mi van a testeden kívül, egy másik, hogy mi zajlik belül. Az alkoholisták belülről kezdenek leépülni!!!!

50. cikicakk (válaszként erre: 45. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 22:27
Azt hiszem, hogy kezd derengeni.Tehát akik isznak a kollégáid közül,nem is keveset, azok fiatalosak.Akik meg elítélik őket az alkoholizálásuk miatt,azok olyan savanyú uborkák.Erre azt tudom írni, hogy azok a kollégáid akik rendszeresen sokat isznak nem fognak sokáig fiatalosan kinézni ha így folytatják.Akik savanyú uborka képpel meg nézik őket, azok irigylik a jókedvüket, és bele sem gondolnak, hogy milyen jó inkább savanyú uborkának lenni,mint májzsugorban meghalni.
49. doxikri (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2009. dec. 3. 22:11
Egy darabig....:).....utána pusztít!
48. doxikri (válaszként erre: 45. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 22:10

Véleményezem: szerintem ez csak egy ideig tart, aztán elkezd látszani az arcukon az alkohol, püffednek, kelttésztává lényegülnek, hajszálerek tömkelege.....vagy éppen elkezdenek aszalódni. Ugyanakkor aki nem iszik, az teljesen normálisan öregszik....ez szerintem csak alkat kérdése.

Anyám, az 55 éves koráig tök jól nézett ki, pedig akkor már nem kevés ideje masszívan ivott. Most 13-14 év alatt, öregedett 30 évet és összeaszott 35 kilósra. Mint egy múmia, már bocsánat!!!

47. spinneli (válaszként erre: 45. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 22:02

konzerválna az alkohol?

:)

46. cikicakk (válaszként erre: 45. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 21:55

aki este iszik, és minden nap, és mindig a sárgaföldig, az reggel remeg.

nem az a lényeg, hogy mikor remeg, hanem az, hogy mikor kimegy az alkohol hatása belőlük akkor remegnek.Lehet, hogy késő van már, és nem fog úgy az agyam, de a hozzászólásod második részét nem értem.Nem kötözködésből mondom,ne érts félre, de tényleg nem értem,pedig már elolvastam 3x is.

45. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 42. - Cikicakk)
2009. dec. 3. 21:16

Ez jóó, először én is így gondoltam, ezt tartom "normális" definíciónak, hogy aki már reggel remeg az alkoholért, azt mondhatjuk alkoholistának..

És az esti ivókat, meg lehet inkább iszákosnak nevezni...


Valaki majd véleményezhetné azt is, hogy hogy lehet, hogy a napi szinten nem kis mennyiségű alkoholt fogyasztó emberek (hát, pár ismerősöm, illetve kollégám) sokkal fiatalabbnak néz ki a koránál, jókedvű, stb. míg aki ezeket az ismerősöket, kollégákat elítéli, az olyan... igazi "savanyúuborka""....:D:D

2009. dec. 3. 21:05

Sajnos énis átéltem gyerekként, és társként is át kell élnem. El kell mondjam a két alkolista nem ugyanaz. A párom nem rossz részeg, nincs vele "semmi baj", csak az hogy nem tud nélküle lenni. Amikor meg akarja állni (eljutott odáig hogy belátja ez nem mehet tovább, tudja hogy beteg), és nem iszik utána beteg, mintha másnapos lenne, de nem tudja elég ideig megállni, mert rosszul van szédül, hány, a vérnyomása ingadozik.

Az a problémánk, hogy külföldön élünk, a nyelvvel még vannak problémáink, Mo-n pedig nincs biztosításunk. Ha tudna valaki, valamilyen segítséget, hogyan lehetne átvészelni,csökkenteni az elvonási tüneteket, kérem írjon.

43. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 41. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 3. 20:59
Köszönöm:)
42. cikicakk (válaszként erre: 32. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 3. 20:46

Azt a gyógyszert amit beültetnek,10 szemet mélyen az izmok közzé " ESPERALL" -nak hívják.Veszélyes is,mert ha arra valaki ráiszik,könnyen bele is halhat.A beültetett 9 szem gyógyszer folyamatosan 1 évig szívódik fel a szervezetben, és megakadályozza, hogy a máj lebontsa az alkoholt.Ha a máj nem bontja le az alkoholt, akkor azt a szervezet méregnek nézi, és úgy is reagál nagyon erős szívdobogás, a vérnyomás hirtelen lezuhanása,( de van akinél pont, hogy felszalad) fulladás érzés, sőt akár fulladás is,ha nem kerül időben orvoshoz a beteg.Nekem a szomszédasszonyom az addiktológia( szenvedélybetegség) főorvosa volt.Ő mondta, hogy az az alkoholista, aki reggel addig képtelen bár mit is kezdeni magával,még a szokásos kezdő adag alkoholt nem itta meg.Addig remeg, izzad, gyenge, nem tud koncentrálni, egyensúlya bizonytalan.Vannak iszákosok, azok akik nem betegek ha nem ihatnak, viszont minden alkalmat kihasználnak az ivásra.A főorvosnő szerint az az alkoholista, iszákos még gyógyítható,aki beismeri, hogy ő alkoholista.Kísérletet tesz a megváltozásra,lelkiismeret furdalása van az alkoholizása miatt.Ők megmenthetők, de soha többé egy kortyot sem lehet inniuk,mert a szervezetük, az agyuk emlékezik.Igazán gyógyult alkoholista nincs, csak olyan aki soha többé nem iszik,de ha elkezdene inni,hamarosan vissza esne oda, ahonnan elindult.

Azok, akik mindenkit hibáztatnak az alkoholizmusukért,szülőket,feleséget,férjet,főnököt,munkahelyet,stb, tehát mindenkit, csak saját magát nem, azok menthetetlenek.Kicsit hosszú lére eresztettem, de a szomszédasszonyommal erről sokat beszélgettünk.Még volt alkoholelvonó addig városunk nagyjai, akik szégyelltek beülni a csóró munkás alkoholisták közzé, ide jártak hozzá elvonóra.

41. fbb53e1d99 (válaszként erre: 40. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 20:19
Én is kíváncsi vagyok. A legjobbakat kívánom!:)
40. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 39. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 3. 20:06

Köszi:)

Kíváncsi leszek, írnak-e mások véleményt erről a fajta "alkoholfüggésről", ami most a "legfontosabb érdeklődési területem":D

Szóval, hogy mi a helyzet azokkal az emberekkel, akik a szereplési, vagy egyéb stresszt oldják SZINTE MINDEN ESTE nagyobb mennyiségű alkohollal.

És másnap délelőttől persze újra helytállnak.

39. fbb53e1d99 (válaszként erre: 38. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 19:57
Akkor jó irányban halad egyenlőre. Együtt érzek veled. Az anyai aggódás határtalan.
2009. dec. 3. 19:53

Szia:)

Hát, hihetetlen, az biztos...

Jóóóó, mondják, az egyetemisták nagy százaléka piál, rendben, majd kinövik (talán...)

Báár, hozzá kell tennem, az én gyerekem pillanatnyilag lényegesen KEVESEBBET iszik, mint középiskolás korában....

37. fbb53e1d99 (válaszként erre: 34. - Ec78bc2bf8)
2009. dec. 3. 19:49

Sajnos ebben nem tudok segíteni, és véleményt sem tudok alkotni, mert nem mozgok a "művészvilágban", de remélem lesz olyan, aki véleményt tud alkotni.


Azt sajnos senki nem tudja megmondani, hogy mi vár rá ABBAN a közegben:(

2009. dec. 3. 19:48

Van egy nagyon súlyos hiba a cikkemben, amit a naplómban már kétszer leírtam, hogy szeretnék helyesbíteni:


HIBÁS mondat:


"És akkor most rátérnék a gyermekemet körülvevő FELNŐTT közegre, illetve hát a művészekre, művésztanárokra, előadókra, énekesekre, stb.

Mint köztudott, ezek az emberek azok, akik szinte napi szinten isznak, jobb esetben a nap végén."


JAVÍTVA:

Mint köztudott, ezek között az emberek között NAGY SZÁZALÉKBAN vannak olyanok, aki napi szinten isznak, stb., a többi már ugyanaz.

Tehát, nem gondoltam, hogy kivétel nélkül MINDEN művész, stb. piál, dehogy!!:D:D


Nnna, ezt fontos, hogy leírjam, mert nagyon nagyon sértő és rágalmazó ez e javítás nélkül.......

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook