Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki, hogy oldja meg a gluténmentes élethez szükséges alapanyagok finanszírozását? fórum

Ki, hogy oldja meg a gluténmentes élethez szükséges alapanyagok finanszírozását? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
102. Nyamitörp (válaszként erre: 100. - Globus)
2018. júl. 25. 21:39

:DDD


Én a legtöbb teendőt pedig szerettem. Csak a vasalást utáltam mindig meg a porszívózást. Ja meg a sütőtakarítást.

101. Nyamitörp (válaszként erre: 99. - Globus)
2018. júl. 25. 21:37

Tudom sajnos :-( csak azt nem tudom, hogy hogy fogom rávenni magam. Pedig egyébként meg kíváncsi lennék rá, hogy tényleg gluténérzékeny vagyok-e vagy valami más a bibi. Azért könnyebb volt az élet a diéta előtt.

Bár a tejjel is úgy jártam, hogy a laktózérzékenységet kimutatták, de a tejallergiát nem. Nem rég olvastam, hogy otthon is ki lehet próbálni, hogy valamire allergiás vagy-e. Be kell kenni az alkart a tesztelni kívánt anyaggal (liszteknél pici vízzel kell elkeverni) és ha előjön valami tünet, akkor szinte biztos, hogy azt az élelmiszert nem kéne fogyasztani. Nálam a tejnél kiütéses lett a bőröm, de a vérteszt meg negatív lett. Viszont ha nem lesz semmi tünet, az még nem jelenti azt, hogy kizárható az allergia. Azt határozottan érzem, hogy a tejet hasznos volt kiiktatnom.

100. globus (válaszként erre: 98. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 21:25
Allergia takarításra, ezt el tudom képzelni.. :DDD
99. globus (válaszként erre: 97. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 21:24

Az a baj, ha diétát tartottál tükrözés előtt, hamis eredményt mutat a vizsgálat. Szövettan a bélbolyhok károsodását sorolja be Marsh stádiumok szerint.

Diéta hatására a bélbolyhok regenerálódtak, egészséges képet mutatnak, így könnyen az derülhet ki, hogy nincs semmi baj, még ha valójában coeliakiás is vagy. Van még ellenanyagmérés vérvételből, de ez is lecsökken normál értékre diétával.

Sajnos, ilyenkor alkalmazzák a visszaterhelési műveletet. Tükrözés előtt fogyasztani kell a glutént, pontosan nem tudom, mennyi ideig. Vizsgálat előtt okvetlenül említsd meg, hogy már tartod a gm diétát.

98. Nyamitörp (válaszként erre: 97. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 21:18
Viszont amióta diétázom ingadozik a vércukrom illetve nem tudom, hogy ingadozik-e, inkább alacsony. Meg egy csomó mindenre allergiás reakciók jönnek elő és mindig okoz gyomorpanaszokat is. Nem tudom hogy a francba lehet puffadni a takarítástól, de nekem sikerül. :-D
97. Nyamitörp (válaszként erre: 95. - Globus)
2018. júl. 25. 21:13

Még nem próbáltam lisztkeverékeket, mert nálam még nem diagnosztizálták a gluténérzékenységet. Csak magamon tapasztaltam ki, bár nem kifejezetten a gluténérzékenység tüneteit produkálom. Ha gluténtartalmú ételt eszek, akkor közvetlen utána a gyomromban késszurkálásszerű fájdalmat érzek. Kiütéseim lesznek. Megfájdul az arcom, olyan, mint az arcüreg gyulladás, csak nem folyik az orrom. Viszont így is muszáj orrcseppet használnom (az lelohasztja a gyulladást), mert különben nem kapok levegőt, megfájdul a fejem és a fogaim is.

Az orvosok akiknél jártam ragaszkodnak a gyomortükrözéses szövetmintavételhez. Most már úgy néz ki meg is tudom majd csináltatni, csak voltak gondok a véralvadásommal.

Egyébként két autoimmun betegségem is van és amióta gm meg tejmentes diétát tartok, azóta rendben vannak az eredményeim.

2018. júl. 25. 21:01

[link]


Itt is jók az árak. Három pesti boltjuk van, rendelni is lehet náluk.

95. globus (válaszként erre: 91. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:58

Tényleg egyszerű :) Ez a legfontosabb, ha már babrálsz vele, minél előbb legyen meg.

Drága lisztkeverékeket nem is használsz?

94. globus (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. júl. 25. 20:57
Még nem főztem kölest, csak héjasan láttam, apám hozott madaraknak. Gondolom, hántoltan árulják... fogalmam sincs :)
93. Evike003 (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. júl. 25. 20:57
Klassz gyors köreteket vettem a minap a Pennyben Jázmin rizst, kölest. Mert a burgonya sem megengedett vagy hanyagolandó annak akinek izületi bántalmai vannak. Úgyhogy nemigen eszem krumplit.
92. globus (válaszként erre: 86. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:56
Auchan online oldalán van, de elég drága. Eurofamilyben kb. 400 ft-tal olcsóbb. Nem emlékszem pontosan, 699 vagy 799, és csak 1 literes kiszerelésben létezik.
91. Nyamitörp (válaszként erre: 88. - Globus)
2018. júl. 25. 20:55

Kipróbálom majd ezt a zsemlét.

Én egy nagyon egyszerűt szoktam sütni.

Lenmagliszt

Tojás

Szódabikarbóna


Annyi kanál lenmagliszt kell hozzá, ahány tojásból csinálod. Szódabikarbónából egy csipet. Só meg ízlés szerint. Ezt mind összekevered, kanállal "zsemle" formákat raksz egy tepsibe és sütöd 15 percig 180 fokon. Sütőpapír kell alá.

90. Nyamitörp (válaszként erre: 88. - Globus)
2018. júl. 25. 20:52
Az agar-agar ha jól emlékszem egy fajta sűrítő anyag.
89. Nyamitörp (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. júl. 25. 20:51

Igen, rosszul írtam. Csak a puffasztottra gondoltam. Köleskását szoktam is csinálni, meg köretnek is, viszont a lisztjével még nem kísérleteztem.

Meg a burgonyát is kihagytam az előbbi felsorolásból. Az sem drága általában, csak én nem nagyon szoktam enni, de beillik a gm diétába.

88. globus (válaszként erre: 83. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:50

[link]

Ez pl. jól néz ki, de mi az az agar-agar por...?


[link]

Zsemlét tudom ajánlani, gyakran megsütöm, pontosan ugyanilyen lesz. Nem olyan hatalmas, mint a búzalisztes, de íze teljesen rendben.

87. Guruljka (válaszként erre: 83. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:48

A sima (nem puffasztott) köles nem annyira drága, és lehet rizs helyett enni.

Annyiban gazdaságosabb, hogy sokkal több vizet vesz fel, mint a rizs.

86. Nyamitörp (válaszként erre: 81. - Globus)
2018. júl. 25. 20:44

Az újpesti az még egész baráti távolságban van. Köszönöm.:-)


Auchanban nincs. Oda sűrűn járunk és sehol nem találtam. Se a rendes tejszínek között, se a laktózmentes között és a növényi tejszínek között sem.

85. Nyamitörp (válaszként erre: 82. - Evike003)
2018. júl. 25. 20:42
Köszi! Megnézem majd.
84. Nyamitörp (válaszként erre: 78. - Globus)
2018. júl. 25. 20:42

VioL.fe

Lehet, hogy csak bio áruházakban. Én könnyű helyzetben vagyok, mert 10 perc sétával eljutok a Bijóba.

Vio L.fe

83. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Aggodomatesomert)
2018. júl. 25. 20:39

Én úgy oldom meg, hogy nem étkezem túl változatosan. Többnyire barna rizs meg valami hús. Saláták, tojás. Édességet még nem is nagyon sütöttem a diéta óta. Fagyit csináltam mandulatejből meg gyümölcsből, illetve szintén mandulatej + gluténmentes pudingpor. Meg ugyanezeket kókusztejből illetve a fagyit kókuszkrémmel is csináltam már. Zsemlét szoktam sütni lenmaglisztből. Egyszer csináltam zabpalacsintát, de az nem esett jól. Reggelire általában gm abonett, margarin és felvágott. A Kom.ta mostanában minden mentes felvágottakat gyárt, azokat szeretem meg a virslijét. Puffasztott rizs, most már abból is lehet kapni barnát is. Zabpehely helyett meg puffasztott kölest vagy amarantot szoktam enni. Bár a köles árát pofátlanul magasnak találom, úgyhogy azt ritkán.

Ezek nem olyan nagyon drága alapanyagok, kivéve a növényi tejek, de abból én keveset használok. Kávéba nem teszek, édességet ritkán eszem.

82. Evike003 (válaszként erre: 71. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:36
Nem merek rá megesküdni, de mintha a Sparban vettük volna.
81. globus (válaszként erre: 75. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:35

[link]


Közeledben valahol?

80. globus (válaszként erre: 75. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:34
Google azt mondja, hogy Auchanban is tartanak.
79. Evike003 (válaszként erre: 72. - Globus)
2018. júl. 25. 20:34
Tescot én is hanyagolom. Viszont itt van mellettünk pont egy penny, ott veszem a laktózmentes tejemet, meg a humuszt..
78. globus (válaszként erre: 74. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:33

Üzletekben?

Sütöttem "sajtos ostyát", na hülyeséget beszélek, mert pont sajt nem volt benne :D de nagyon észre lehet venni a hiányát. Tulajdonképpen sajt tartja össze, nélküle csak liszt-vaj jellegű omlós sós tészta. Tojást nem hiányoltam belőle, mert eredetiben sem szerepelt. Itt gondoltam trükközni a majonézzel, kicsit más lett. De azért ehető. Hálás a közönség :)

77. Evike003 (válaszként erre: 65. - Globus)
2018. júl. 25. 20:32
igen, ilyet csináltam én is. van mikor banán helyett 1 tojást tettem bele. isteni. Egyébként a rizstej is klassz annak nincs utó íze (kókuszos). Egyébként még a fiaimnak is ízlett.
76. 0c4eeadbce (válaszként erre: 62. - Globus)
2018. júl. 25. 20:32
Jó ötlet, erről még nem hallottam.
75. Nyamitörp (válaszként erre: 73. - Globus)
2018. júl. 25. 20:32
Metroba nincs kártyám, oda nem engednek be. Most már ismerősöm se, aki odajárna. Az Euro Family-t nem ismerem.
74. Nyamitörp (válaszként erre: 67. - Globus)
2018. júl. 25. 20:30
Lehet kapni növényi sajtot. Én még nem kóstoltam, de állítólag finom, főleg a füstölt sajt. 700-1.200 ft-ig terjed az ára 200 g-nak.
73. globus (válaszként erre: 71. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 20:29

Metróban és Euro Familyben tudtam eddig beszerezni.

[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook