Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Számodra miért szükséges, hogy legyen párod? fórum

Számodra miért szükséges, hogy legyen párod? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
135. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Bichi)
2020. okt. 10. 15:13
Na, végre egy válasz a kérdésre. :) Nem vitafórumot akartam nyitni. :-o
134. tumbo2 (válaszként erre: 131. - Forrest2010)
2020. okt. 10. 08:52
mikor beköltöztünk a faluba,némelyek csodálkoztak,nem ismersz meg.honnét a bánatból,mi csak az iskolába jártunk,de ugye minket mindenki ismert.a rendőr "szép" lányai.
2020. okt. 9. 23:01
Nem szükséges.
132. forrest2010 (válaszként erre: 130. - Epresturmix)
2020. okt. 9. 15:10
... végül is ja :)
131. forrest2010 (válaszként erre: 129. - Tumbo2)
2020. okt. 9. 15:09
... mi nem sok helyen laktunk , nekünk ez a 4. de ez az utolsó előtti és a leghosszabb ideig itt éltünk :) eddig 40 évet :) majd az utolsó a hegyoldal ? lesz :) v ahol szétszórnak :) majd !!! 1x valamikor !!! 20-25-30 év múlva :)
130. Epresturmix (válaszként erre: 120. - Forrest2010)
2020. okt. 9. 11:57

Nem kell mindent ízekre szedni. Ezt csak úgy otthagytam, minden ellenérzês nélkül. Megjegyeztem viccesen. Ennyi. Nem több.

Nincsen család, nem viszi el senki elöl. ;)

129. tumbo2 (válaszként erre: 128. - Mirrmurr2)
2020. okt. 9. 11:09
lakóhely? mi vagy 8 helyen laktunk.legtöbb szolgálati lakás,innét már csak a hamvasztóba visznek.
128. Mirrmurr2 (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2020. okt. 9. 10:40

"De remekül eldöntöttétek,hogy kutyakötelességem lenne imádni a lakóhelyemet."


Ezt ki mondta? Az "imádás" és a "Köcsögfalvának nevezés" között vannak fokozatok.

127. Bözsi néni (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2020. okt. 9. 09:26

Senki nem mondta, hogy szeresd.


De ha nem szeretsz is ott lakni, még nem jelenti azt, hogy ilyen neveket kellene aggatnod rá.


De érted te ezt, csak nem akarod érteni.


Boltba a fiad jár, te írtad.

126. Idhikai (válaszként erre: 119. - Forrest2010)
2020. okt. 9. 09:05

A szüleimnek volt/van xar házassága. Én nem alkuszom. Amíg fiatal voltam és szép (44 éves koromig), addig használtam, voltam szerelmes, randiztam, éltem. Utána következtek az életcélok, a gyerekeimet elindítani az életben, aztán lett egy nevelt kislányom, most az ő életét istápolom, és persze a szüleimét. Tehát nem vagyok egyedül, úgymond van társaságom, akik figyelnek rám, urambocsá még függ is tőlem a boldogságuk, tehát a fontosságérzetem is ki van elégítve.

Nem vágyom másra. :) Ha vágynék, akkor valószínű úgy élnek... jobb/rosszabb/bármilyen párkapcsolatban. :)

125. tumbo2 (válaszként erre: 119. - Forrest2010)
2020. okt. 9. 08:20
a lányom sem.sok házaspárt ismer,de egy olyat sem látott,amitől megirigyelné a házasság intézményét.együtt élni lehet,de ,hogy életük végéig?változnak az emberek,a körülmények,akik ezt túlélik,szerencsések.meg persze nagy szerelem kell is hozzá,ami ugye idővel elmúlik általában.akkor aztán ásó-kapa.az apám meg az anyám nagyon szerelmesek voltak egymásba,az anyám 18 volt,az apám 25.de hogy főzött volna neki egy kelkáposztafőzeléket,mert azt szerette,hát?
124. forrest2010 (válaszként erre: 47. - Garabonciás)
2020. okt. 9. 01:32
... mára már nincsen , de volt , sokan elvesztették már 70 környékén azt , akivel életük nagyobbik részét leélték :) és ha úgy látja ? h jó volt ? szép volt ? akkor valamit csak tudott , ha ilyen utólag is a véleménye a házasságukról :)))
123. forrest2010 (válaszként erre: 44. - Garabonciás)
2020. okt. 9. 01:28
... na bakker !!! akit már el kell tartani ?
122. forrest2010 (válaszként erre: 42. - Vigyefene)
2020. okt. 9. 01:26
... na ez aranyos :) :) de ez se mindenhol működött :)))))Anyóséknál se , nálunk se :( :( / férjem szerint minket összetart a nyomor :((((((( hát nemtom :(
121. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Vigyefene)
2020. okt. 9. 01:23
... mikor láttam h más hogyan csinálja jobban ? előfordult h nem bántam volna , ha a miénk is hasonló :) aztán felébredtem :( :( mert másnak is tetszhetett az az életforma :( és vitte a pasit 1 huszassal fiatalabb nő ! :( :( bár , ki tudja ? ma már semmit nem úgy látok , mint 20-30-40 éve ! :(((((((
120. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
2020. okt. 9. 01:18
....keresse + arra a hobbira valót ! és akkor mindjárt kisebb az a gond :) / mert ha a családtól veszi el , akkor az kaki :( :(
119. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2020. okt. 9. 01:10
... végülis , ha car volt esetleg , akkor nem is csoda h nincsen rá igényed :( / sose tudtam megérteni h hajdanán Anyum hogy a manóba volt képes elviselni a pasit ? akihez másodjára hozzáment :( :( de hát már az elsőt se értettem :( :( pedig szegény ! ő volt az Apám / a lányom már viszont nem volt képes kompromisszumokra :( :( a felhozatalt látva :( :( lesújtó a véleménye :((((((((
118. Guruljka (válaszként erre: 115. - Bözsi néni)
2020. okt. 9. 00:29

Semmit nem tudok a szomszédaimról, de a boltba eljárogatok. Meg néha a könyvtárba is.

A szomszédaimmal egyébként nagy mázlim van, kivételesen rendes emberek. És egyik sem igényel nagy társalgást.

De remekül eldöntöttétek,hogy kutyakötelességem lenne imádni a lakóhelyemet.

Pestet se szerettem nagyon, képzeld. Pedig ott születtem. Akkor még szürke volt és nagyon zajos is. Mostanában szerethetőbb, pláne, ha nem lakik ott az ember.

Hogy mi esik akrumpli orromba, az majd kiderül.

117. 184481d874 (válaszként erre: 115. - Bözsi néni)
2020. okt. 8. 20:19
Telitalálat az utolsó mondatod.Egyetértek veled.
116. andi6020 (válaszként erre: 115. - Bözsi néni)
2020. okt. 8. 19:56

Gyalázod :DD Beszarok, micsoda hangzatos duma.

Neked amúgy nem tök mindegy, hogy minek hívja azt a porfészket, ahol lakik?

115. Bözsi néni (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2020. okt. 8. 19:37

Akkor miért hívod "Köcsögfalvának", meg "Bunkófalvának" meg a jó ég tudja, még minek elgyalázod?


Azt írod, nem ítélsz meg és el senkit, nem nézel le senkit de az ott lakókat köcsögnek meg bunkónak szidalmazod.


Anélkül, hogy ismernéd őket, mert még csak a boltba sem mész el. Az, hogy egy szomszédodról tudsz egy-két dolgot, az még nem az egész település összes lakója.


Vedd lejjebb az orrod, mert beleesik az eső!

114. Guruljka (válaszként erre: 111. - VendrinerPiroska)
2020. okt. 8. 18:23

"A legtöbb ember, nyilvánvalóan vagy titokban, vágyik rá, hogy legyen egy számára ideális társa érzelmi és praktikus okokból. Kinél melyik dominál."


- ebben viszont teljesen igazad van.


Semmi különös nincs a dologban, csak nem kell ráfogni a nyuszira vagy a hagyományra. Ennyi.

113. Guruljka (válaszként erre: 111. - VendrinerPiroska)
2020. okt. 8. 18:21

"Guruljka szintén nem a középkorban nőtt fel, de itt úgy adja elő magát, mintha a szingliség apostola lenne, holott maga is hosszú ideig élt társas kapcsolatban - mindez saját jószántából, ahogy mondja - amit láthatóan nem csak én találok álságosnak."


Nekem csak az tűnt fel, hogy a kérdés nem arra irányult, vannak- e itt házasságellenesek, hanem arra, hogy kinek miért szükséges, hogy legyen párja. Jelenidőben.

Én megírtam, hogy (jelenidőben) nem akarok párt, erre álságos vagyok.

112. Guruljka (válaszként erre: 107. - Mirrmurr2)
2020. okt. 8. 18:19

Nem nézem le ezt a Köcsögfalvát, csak utálom.

A boltba járok időnként, és mivel sok bolt nincs, nem nehéz eldönteni, mit lehet kapni vagy mit nem.

Milyen három családtag kapott többféle segélyt és támogatást?

Én kértem, egyedül, és kaptam is,talán kétszer, amikor nem volt más esélyem. Nem jóindulatból, hanem mert JÁRT. Másutt is, másoknak is. Azaz nem a falu érdeme volt, hanem országos rendelet.


Hogyhogy jelentselek újra? Nem jelentettelek.

Az, hogy nincs fodrász, az nem is baj. Kozmetikust nem is kerestem. A marhabelsőséget nem azért írtam, mintha érdekelne, de láthatóan másutt kapható.


De nem tudhatod pontosan, mit miért teszek.

Ráadásul ez a Te problémád, és nem az enyém. Nem akarok Neked (sem) megfelelni.

111. VendrinerPiroska (válaszként erre: 96. - Tumbo2)
2020. okt. 8. 13:56

Sajnálatos módon, nagyon is tudom, hogy mi a lelki terror. Bár terrorizálni egy bizonyos kor felett már csak azt lehet, aki hagyja magát. Családom nő tagjai megfelelő bizonyítékot szolgáltattak rá az elmúlt cirka 150 évben.


Megnyugtatásodra közlöm, hogy az én generációm is (50 körül vagyok) hallotta ezt a kérdést, meg ehhez hasonlókat éppen elégszer. Sőt szerintem van olyan család, ahol ugyanúgy kérdezgetik ezt manapság is és amint látom, a társadalmi nyomás sem tűnt el. Ha kinyitod a tévét, tudod. Azért ettől még nem kell az oltárhoz rohanni az első jövő-menővel.


Guruljka szintén nem a középkorban nőtt fel, de itt úgy adja elő magát, mintha a szingliség apostola lenne, holott maga is hosszú ideig élt társas kapcsolatban - mindez saját jószántából, ahogy mondja - amit láthatóan nem csak én találok álságosnak. Mellesleg teszi ezt kb. min. 20 hozzászóláson keresztül fensőbbséges stílusban.


Lehet, itt arról vitatkozni, hogy Arisztotelészt hogyan fordítja valaki, de az kétségtelen antropológiai tény, hogy ember kezdettől fogva csoportban és családban létezik. Ha nem így lenne, már kihalt volna az emberiség.


A legtöbb ember, nyilvánvalóan vagy titokban, vágyik rá, hogy legyen egy számára ideális társa érzelmi és praktikus okokból. Kinél melyik dominál. ;)

Hogy a számunka ideális társ valaha az útunkba kerül-e, vagy nem derül-e ki, hogy álmaink hercege valójában egy béka, esetleg csótány, és ettől esetleg egy életre elmegy a kedvünk a partnerekkel való kísérletezéstől, és a kényelmesebb pártalanságot választjuk - ez már más lapra tartozik. Ugyanis mindez már "kényszer" pártalanság.

110. timycat
2020. okt. 8. 13:48
16 éves korom óta elmondhatom, hogy folyamatosan van párom. Nem mondom, hogy ez szükséges, nekem így alakult és nem tudom milyen nélküle.
109. Epresturmix (válaszként erre: 105. - Guruljka)
2020. okt. 8. 13:19

Ha nem így van, elnézést. Viszont kezdem kicsit unni az itteni emberek hozzászólásait. Olyan lenêzőek egyesek, hogy nekem van lassan szégyenêrzezetem. Kezdve a családi háztól (nálam itt kezdődött), mert csak az a jó, mindenki más panelproli, aztán jött a fűtéses fas*ság (neki ne momdja meg senki, hogy mikor fűt be-->távhőd van? Fagyjál meg proli) a párkapcsolatokról meg már ne is beszéljünk.

Kicsit be lehetne már fejezni!

Kezd nagyon undorító lenni ez az egész!

2020. okt. 8. 13:19

A megbánás méreg, kifordítja az ember életét, s csak a kétségbeesés meg a keserűség marad.

-Susan Kay-

107. Mirrmurr2 (válaszként erre: 105. - Guruljka)
2020. okt. 8. 12:46

"Senkit nem nézek le" - írod.


A falut, ahol élsz, Bunkófalva vagy Bunkónia és hasonló sértő nevekkel emlegeted.

Ha ez nem lenézés, akkor nem tudom, mi számít lenézésnek. Nem keresek vissza, de biztosan mások is emlékeznek rá, hogy pocskondiázod a falut: nincs fodrász, nincs kozmetikus, nincs marhabelsőség, az emberek maradiak és irigyek, nem adnak neked kaprot, inkább kikapálják, nem lehet eztaztamazt kapni.


Ezt mondja az, aki alig jár ki a házából, így hogy tudná megítélni, hogy mit lehet kapni és mit nem?


Ezt mondja az, aki a falut, akinek az önkormányzatától családja mindhárom tagja többféle segélyt és támogatást kapott és kap, leszólja, lenézi és Bunkófalvának nevezi.


(És nyugodtan jelents újra, ezeket nem én szoptam az ujjamból, hanem te írtad le.)

106. Guruljka (válaszként erre: 103. - Guruljka)
2020. okt. 8. 12:34
Kedvelem = kedvelek, hibásan írtam.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook