Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szüléskor gátvágás mikor szükséges? ki hogyan élte meg? fórum

Szüléskor gátvágás mikor szükséges? ki hogyan élte meg? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
129. dzsigg
2009. nov. 25. 10:15

Én rendesen könyörögtem hogy vàgjanak màr,mert nem fog kiférni a baba.Utolso percekre halasztottàk...De bizony én hàlàt adtam érte,mert igy hamar kibujt a babàm.Még a varràs se érdekelt..Nekem a szülés mellett ez csak egy védöoltàs fàjdalmaként ért...

Màsnap igaz nem birtam ülni,de két-3 nap,nem is éreztem màr..

2009. nov. 25. 10:08
Nem szivesen emlékezek vissza rá!
2009. febr. 5. 14:31
Nekem két gyermekem van.A lánnyal(17hónapos)volt gátmetszésem,hát bevallom rosszabb volt mint a szülési fájdalmak.A második babónál(ő fiú 3hónapos)nem volt gátmetszésem.Meg is voltam nélküle.Tök jó volt!
2009. febr. 5. 14:26
Nekem eddig egy gyerkőcöm van, most lesz májusban a második. Nekem is volt gátvágásom, nekem fájt mert nem adtak érzéstelenítőt, valószínűleg mert a köldökzsinórt megcsavarta a pici. De az volt az egészben a legjobb mert azután már kipottyant:) A varrás nem fájt akkor kaptam érzéstelenítőt, varratszedésre meg nem kellett mennem.
125. Tündi7
2009. jan. 28. 10:12
sziasztok.nekem van jo és rossz élményem is.az elsö gyereknél szinte nem is éresztem a gátvágást.de a másodiknál igen még a doki is megjegyezte igen életlen volt a szike amivel vágott.éreztem is.sokan azt mondják a második szülés könyebb.hát én nem igy látom.nekem sokkal rosszab volt és nehezebb a második.
124. macs77
2009. jan. 28. 09:51
Nekem vágtak (első gyerek), nem fájt, és semmi gondom nem volt vele, hamar be is gyógyult.
2009. jan. 28. 00:53
Az első két szülésnél mindenképpen szükséges,a harmadik babánál már gátvédelemmel szülsz,nem vágnak.
2009. jan. 27. 12:02

A gátmetszést én szinte meg se éreztem. Utána a varrás se volt vészes, a varratszedés is hamar megvolt.

Nem vészes. Olyankor fel van villanyozódva az ember, végre láthatja azt a kis életet. Az adrenalin csökkenti a fájdalomérzetet.

Legalábbis velem így volt.

Persze mindenki másképp éli meg.

121. winny
2009. jan. 27. 11:18

Nagyon rossz emlék!

A második gyermekem születésénél is vágtak utána a varrás annyira fájt,hogy üvöltöttem.

Szerintem nem adtak érzéstelenítő injekciót.

120. Ymanie
2009. jan. 17. 19:09

Nekem az első kettőnél volt gátmetszés.Az elsőnél szinte észre se vettem,ültem ,feküdtem ahogy akartam.Csodálkoztak is a többiek.A másodiknál már éreztem,sehogy se volt jó semmi,de a varatszedés után már jobb volt.A harmadiknál nem vágtak,mert kicsi volt a baba feje,csak egy picike repedésem volt.

Érdekesnek tartottam,hogy az első szülés után évekig érzékeny volt a gátam az időjárás változásra.

119. supin
2009. jan. 17. 14:00
Ha nincs repedés!
2009. jan. 17. 13:53
Nekem mind a két szülésemnél volt gátmetszés.Az elsőnél 3-szor vágtak,legalábbis én annyit éreztem. Utána maga volt a pokol.Alig birtam megmozdulni, első csak a jobb oldalamon tudtam feküdni. Na ezért jól leszidott a csecsemős, hogy miért forditok hátat a babának( aki a mellettem lévő kiságyban aludt) 2 hétbe telt, mire normálisan tudtam ülni,addig több kispárnát tettem a fenekem alá, annyira fájt. És lázam is volt. A kisebbik születése után nem volt semmi bajom. Reggel 7-kor szültem, délbe hozták az ebédet, és én azt már törökülésben ettem. Volt is csodálkozás.
2009. jan. 12. 17:27
nekem is vágtak a lányom születésénél, de amugy is repedtem, nem éreztem belőle semmit, meg kaptam érzéstelenítőt is. Nyugi semmit nem érzel belőle még ha nem is kérsz fájdalomcsillapítot.
2009. jan. 12. 17:03
Nekem olyan gyorsan jött a babám, hogy nem volt idő ilyesmire. Egy kicsit repedt a gát, de sokkal jobban jártam így, mintha vágtak volna!:-)))
2009. jan. 12. 02:00

Nem mondta a Dokim-miért? igaz én bizom benne a mai napig, hogy miért tette..

De nem fájt..utána sem :)

114. Mokka78
2009. jan. 11. 22:12
Engem szanaszét vagdostak :( de fájások alatt vágott ,semmit nem éreztem belőle! vagy csak nem tudtam megkülönböztetni mi fáj! Fájt az egész :)
2009. jan. 11. 22:03
Nekem az első kettőnél vágtak, a harmadiknál gátvédelemmel szültem,de nem éreztem,mert mikor nyomsz akkor csippentenek oda mikor még a fej nem gördül ki.Ne félj nem fogod érezni.
112. pmjudit
2009. jan. 9. 11:04

Nekem az elsőnél vágtak, mert hosszú volt a vajúdás, kicsi vágásom volt, nem éreztem sem a vágást, sem az érzéstelenítő beadását. A varrás picit kellemetlen volt, de pár öltés és csak kívül. A gátsebem gyorsan gyógyult 2 nap múlva már tökéletesen ültem. A gyakori zuhanyozás segített. A varratok felszívódoak voltak.


A második szülésemnél nem vágtak, örök hála a szülésznőnek, pedig 4150 g volt a kisfiam:)))

2009. jan. 9. 11:01
én nem éreztem a vágást, bár hiába vágott én szakadtam is:(3900 g lett a fiam, de amúgy azt sem éreztem!a varrás már más tészta!!hát az nekem nagyon fájt, a belső és a külső varrat is!!
110. K.né
2009. jan. 9. 10:52
Észre sem vettem a vágást, és a varrás sem volt annyira fájdalmas. De én is részesültem a "félresikerült pingvin" dologban :-) Féloldalasan ültem, vízsugárral pisiltem. És nekem nem felszívódó volt a varratom, ha kiszedte a doki. Na mennyei volt. De akkor is örülök a gátmetszések, mert tuti repedtem volna: 4,20 kg volt Balu.
109. Mokka78
2008. aug. 23. 13:12
Engem szanaszép szabdaltak! Vákummal szültem .. De én nem bírtam megkülömböztetni hogy tolofájás vagy a vágás vagy egyéb fájt!!!! Egyszerűen NAGYON FÁJT :(
2008. aug. 23. 01:11
Nkem kb 4-5 centis vagasom van.Arra elenken emlekszem,hogy nagyon fajt.Olyan eles fajdalom hasitott belem,mikor elvagta,pedig ezt tolofajas kozben csinaljak,akkor az elnyomja kicsit.Mindenesetre biztosan jobban fajt volna,ha elrepedek.
107. Sena (válaszként erre: 102. - Vanet)
2008. aug. 22. 21:15
Nem mindenkinek egyformán rugalmas a gátizma és a bőre. Valaki repedés nélkül is megszül egy nagy babát, valaki kis súlyú babánál is szanaszét reped. Az az orvos dolga hogy észrevegye időben hogy kell-e vágni. Nekem fél centis vágásom volt, 2 öltéssel összevarrták, nem volt vészes. De éreztem szülés közben hogy ha nem vágnak repedzni fogok, és az szerintem kellemetlenebb lehet. Remélhetőleg ma már minden szülésnél gátvédelmet alkalmaznak, de ha nem használ akkor vágjanak!
2008. aug. 21. 16:40
Észre sem vettem. Majd utánna a varrást azt már igen.
2008. aug. 5. 17:46
Semmit nem éreztem. Mikor varrtak, na, az már fájt!:SSSS
104. 1eb84e4bad (válaszként erre: 102. - Vanet)
2008. aug. 5. 16:50
Na igen, de ha repedsz a végbeledig, akkor nagyobb a kár, intha vágtak volna... Szerintem a vágás nem oylan nagy dolog!
103. 1eb84e4bad (válaszként erre: 99. - Krizsanevi)
2008. aug. 5. 16:48
dettó. De a varrás azért fájt :-)
102. Vanet
2008. aug. 5. 12:22
Ha hagynák a dolgokat a természetes úton haladni a legtöbb nőnek nem kéne sem vágni és nem is repednének. Gátvédelemmel szültem meg a 3100 grammos lánykánkat, pedig nem túl széles a csípőm, pici nő vagyok. De ha már választani kéne akkor is inkább repedés, mint vágás. A vágás izomig megy le, a repedés csak a hámrétegig.
101. krizsanevi (válaszként erre: 100. - 705b04a4b3)
2008. aug. 5. 12:04
Azért nagyban függ az orvostól, az is, hogy maga a vágás mennyire fáj, és az is, hogy utána fáj-e ill. mennyire fáj....
100. 705b04a4b3 (válaszként erre: 99. - Krizsanevi)
2008. aug. 5. 12:02
a mázlista!!!!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook