Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted a jogsi szükséges rossz, vagy életcél volt, hogy megszerezd? fórum

Szerinted a jogsi szükséges rossz, vagy életcél volt, hogy megszerezd? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
127. lolita2112 (válaszként erre: 126. - Guruljka)
2018. okt. 28. 02:19
regen akar egy "libaert" is megkaphatta barki,persze azota valtozott.itt lehet oktatoval es anelkulis megtanulni vezetni.eloszor vizsgazni kell kresszbol/regen 33 dollar volt/napjainkban nem tudom mennyibe kerul.escsak utana lehet megtanulni termeswzetesen vezetni,amit lehet oktatoval/ez penzbe kerul/,de lehet egy barattol,vagy testvertol is megtanulni.nekem mindket gyerekem oktatoval tanult meg vezetni es fiam/nem hazudok 11 orai vezetes utan kapott jogsit.itt nincs meghatarozott oraszam ,mint otthon 30 ora/,de feltem melle ulni az autoban,egy nagy szerencseje volt,nagy autoja volt az elso,mara persze nagyon jol vezet,de eleinte………..hiaba gyakorlat teszi a mestert!
126. Guruljka (válaszként erre: 125. - Lolita2112)
2018. okt. 28. 01:09
És a jogosítványt hogyan lehet megszerezni? Mennyi pénzbe kerül?
125. lolita2112 (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2018. okt. 28. 01:08
a tomegkozlekedes itt annyira rossz es ezert muszaj mindenkinek venni autot es azt hasznalni!
124. Guruljka (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2018. okt. 1. 15:19
Azt tavaly még nem is tettem hozzá, hogy biztos nem az én családom az egyetlen, ahol sem autós, sem autótlan nagyapa sincs. :D
123. Guruljka (válaszként erre: 122. - Lolita2112)
2018. okt. 1. 15:17
Ez rendben is van, de gondolom, többek közt azért is élsz ott, mert ott nem probléma autót venni és fenntartani.
2018. okt. 1. 02:59
otthon nem szukseges feltetl;enul,de nalunk igenb,mert a tomegkozlekedes nagyon rossz.
121. maya75
2018. jan. 5. 07:18
Nekem életcél volt a jogsi,és nem bántam meg imádok vezetni😊😊
120. Guruljka (válaszként erre: 117. - SykMeli)
2017. dec. 7. 13:45

Ez a "hagyjuk már" is olyan, mintha külföldi nyaralásra költenék ahelyett, hogy kocsira spórolok.


Vannak másfajta költségvetések is. Éveken át jártam úgy a boltba, hogy az eladó egyik keze a párizsi, másik keze a lecsókolbász fölött volt, melyiket kérem.

Manapság már nem tudja, mit fogok választani, de egy kocsi ára ma is egy évi jövedelmem nagyjából.

Még a tanfolyam is megviselne anyagilag. De nyugodt vagyok, mert sehonnan nem szakad rám a vezetés kényszere.

119. Guruljka (válaszként erre: 117. - SykMeli)
2017. dec. 7. 13:38

Pedig nem telik. Nem is telt. Már anyámnak se telt. A nagyszüleim is kocsi nélkül haltak meg.


Ha egy jogsi évekig csak van, hamar elvész az a kis gyakorlat is, amit a tanfolyamon szerzett az ember. Tényleg kimennél csak úgy vezetni a forgalomba sutty?

118. globus
2017. dec. 7. 13:18
Engem sosem érdekelt. Családban mindenkinek van jogsija, van autó is, mégsem.
117. SykMeli
2017. dec. 7. 12:50
Hagyjuk már ezt a nem telik kocsira ... Attól még lehetne jogsi. Nincs ebben semmi rossz. Nagyvárosban éltem, volt busz, villamos, troli és bicikli. Hosszú évekig szajkóztam én is, hogy ha majd lesz autóra... Na nost olyan helyen lakok ahol 6km kell menni a boltig, hidegben, esőben, tűző napon. Nagybevásárlás??? Ja. Lehet takarózni mindennel, hogy anyukám se vezet, a szüleim nem fizették volna, egyedülálló anya vagyok, stb. Ezt most már tisztán látom, hogy huszon fejjel könnyebb lett volna megcsinálni. Sebaj, meglesz most. A fiamnak nem kötelező, de a diploma előtt ajánlott lesz neki is. Pedig nem is akarja, nem vágyik kocsira. Viszont vannak helyzetek amikor KELL! Ez nem kérdés. Ha bem vesz autót, nem kell fizetni, ha kell ott a nagyapjáé, tankol bele, mehet. Ennyi. Ne akkor kelljen gebeszteni érte amikir már kell a jogsi
116. Guruljka (válaszként erre: 115. - Jozsi.38)
2017. nov. 29. 18:59

Sajnos ez érthető.


A családban sem volt autó soha, illetve a távolabb élő nagynénéméknek csak. Nálunk így hozták a családi körülmények. Gyakorlatilag egy keresős család volt gyerekkoromban is, felnőttként is.

115. jozsi.38 (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2017. nov. 29. 17:37
ismerek olyat, aki itt lakik, nincs autója és bizony baromi nehéz az élete erre kocsi nélkül, mert nem telik rá nekik. Mindig rá van szorulva valakire, akinek autója van, szinte folyamatosan
114. Guruljka (válaszként erre: 107. - Jozsi.38)
2017. nov. 28. 22:36

Nem az élethelyzetet nem értem.

Te nem érted, hogy mi van akkor, ha egyszerűen nem telik autóra.

2017. nov. 28. 06:07

Imádok vezetni,nagyon szeretem az autókat,alig vártam, hogy legyen jogosítványom.

Minden nap vezeték,ha semmi dolgom,akkor is kitalalok valamit ami miatt kocsiba ülhetek:)

2017. nov. 28. 04:53
nalunk szukseges.
111. 4c1a787e8f (válaszként erre: 110. - Pomponlány)
2017. ápr. 8. 06:38

Ez mind szép, és mindeddig én is az autó szükségessége mellett érveltem, és érvelek is, de most azért én mondom azt, hogy ehhez szerencsés család is kell, ahol ez anyagilag, életszervezésileg lehetséges. De egyébként jól teszitek.


Annak én is örülök, hogy a szüleim vezetnek, a mai idősebbeknél ez óriási előny.

2017. ápr. 8. 01:31
Számomra a kocsi olyan mint a levegő. Meghalnék nélküle.:) A jogsi meg nekem mindig is evidens volt. A családomban, mindenkinek van jogsija/kocsija. Sőt, a most 66 éves anyukámnak 2 kocsija is van. Napi szinten vezet, soha nem volt még balesete, viszont gyorshajtásért már többször is büntették.:D
109. jozsi.38 (válaszként erre: 108. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 7. 18:07
így van. Ha valami baja van az embernek, és mentőt hív, nyugodtan felfordulhat, nem jön ki a mentő. Szomszéd apjához évekkel ezelőtt kihívták a mentőt, hogy rosszul van az öreg, és nem ment ki a mentő. Nem mellesleg agyvérzése volt a bácsinak, autóval vitették be a kórházba.
108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - Guruljka)
2017. ápr. 7. 08:39

Álom.

Hívtuk a mentőt. Nem jött.

Be a gyerekkel a kórházba autóval.

Ott meg fel akartak minket jelenteni, hogy az életveszélyben lévő gyerekhez miért nem hívtunk mentőt..

Ez van.

És én 2km-en beül lakom a kórházhoz...

Akkor mi van azzal, aki tényleg kis faluban él??

Esélye sincs.


De ugyanezt eljátszották velem is.


Sőt, amikor a negyedik gyerekkel beindult a szülés, és nem volt autó a közelben, akkor is alig akart kijönni a mentő, merthogy nem taxi. Pedig külön szólt az orvosom, hogy azonnal hívjak mentőt, ha megindul, mert a 4. gyerek akár 10 perc alatt is jöhet, ne kockáztassunk...

107. jozsi.38 (válaszként erre: 104. - Guruljka)
2017. ápr. 7. 08:29

Nem, nem jön a mentő automatikusan, ne álmodozz :P Nem fogok miden nap 10km-t gyalogoltatni a gyerekeimmel senki kedvéért az iskolába, bocs (5 oda és 5 vissza az testvérek között is ennyi, megnézném melyik gyerek gyalogol ennyit iskolába) Te melyik világban élsz? Na és ahogy már írtam buszjárat felejtős.

Nem bonyolult, maximálisan megértem, hogy sok embernek nincs szüksége autóra, ha olyan helyen élnék, én sem tartanék fenn autót, elég lenne a bicikli, meg a busz. De neked úgy látszik bonyolult megérteni, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor igenis szükség van autóra, mert egyszerűen nincs más mód. A szívességkérés, pedig bizony kuncsorgás, akárkit is kérsz meg, ha közvetlen családtagot, annak is borítod a programját, ha el kell vinnie valahova.

106. Guruljka (válaszként erre: 90. - Jozsi.38)
2017. ápr. 6. 23:13

Orvosi ügyeleti rendszer pedig van. Még ahol gyakoribb a buszjárat, ott is kijönnek.


Jó csöndes lehet a falud, én a közlekedés szerint jobb helyen élek. De van helyben is orvosunk, más dolog, hogy kijön-e, én még nem próbáltam.


Soha nem kértem senkit, hogy vigyen be orvoshoz, eszembe sem jutott. És senkitől nem várok alkalmazkodást. Mindenki elvan magának. Megszakadsz a cipelésben, akkor is elmegy melletted a szomszédod az autóval. Vagy szakadó esőben gyalogol a kisiskolás a nehéz táskájával - majd megszokja.

De még csak nem is akarat kérdése, nem bírok autót venni, és ezzel messze nem vagyok egyedül.

105. Guruljka (válaszként erre: 92. - Jozsi.38)
2017. ápr. 6. 23:04

NEM ÁLL AUTÓ AZ UDVARBAN... :D


A fű szokott kinőni, az autót megvenni kell. Tudod ezt egyáltalán?

104. Guruljka (válaszként erre: 101. - Jozsi.38)
2017. ápr. 6. 23:02

Azzal kellett volna kezdened, hogy azért legyen autó, hogy...


Ha nincs autód, te is csak tanfolyamot tudsz vezetni maximum, esetleg Kreszt... :D

Ennyire bonyolult, hogy sok embernek nincs autója?


Ha a gyerek beveri a fejét és elveszti az eszméletét, akkor jön a mentő, és az anyja nem remegő kézzel vezet, a gyerekre figyelve.

Ha nem veszti el az eszméletét, akkor jön a busz. Vagy valaki beviszi az anyjával együtt. Kuncsorogni nem szokás itt, mert az anyját se viszi el a nagy többség.

Magabiztosan.

103. mmacus
2017. ápr. 6. 20:35
Én sose akartam vezetni tanulni, nem is tettem. Egyáltalán nem hiányzik az életemből a jogsi. Rajtam kívül a családban mindenkinek van jogosítványa is, autója is. Nekem ez így pont jó.
102. jozsi.38 (válaszként erre: 94. - Kristo_f)
2017. ápr. 6. 20:24
én akkor hajolok előre, ha parkolóhelyet keresek :)
101. jozsi.38 (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 19:32
nem. Azért kell egy nőnek jogsi, ha bármi gond van, autóba tud pattanni, és menni vele magabiztosan. Ne kelljen senkinek kuncsorognia, hogy ugyan vigyél már el sürgősen, ráérsz-e esetleg, vagy akármi. Beteg a gyerek, autóba pattan, kész. Suliban lefejeli az oszlopot a gyerek, autóba pattan és ott van, és viszi a balesetire, nem szervezkedik, hogy ki ér rá éppen, hanem megy. (Legutóbbi saját példa)
100. 31bc25d879 (válaszként erre: 92. - Jozsi.38)
2017. ápr. 6. 16:23
Jogos.
2017. ápr. 6. 16:01
Persze, hogy felnőtt, de már más világ van. Sok mindent nem szabad, nem érdemes a múlthoz hasonlítani. A többiben egyetértek.
2017. ápr. 6. 15:57

Akkor van értelme. (Valamit elnyomtam az előbb. Nem véletlen, hogy nem akarok vezetni tanulni, balesetforrás lennék.)

De kötelezővé tenni már azért sincs értelme, mert nagy költséget jelentene az államnak, feleslegesen. Akinek van autója, az úgyis megszerzi a jogsit.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook