Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal? fórum

Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
117. emagdi (válaszként erre: 55. - Kicsimanóci)
2016. febr. 9. 20:29

igazad van, ideális esetben a gyerek segít otthon, azért, mert úgy nevelték, meg mert szereti a szüleit, és ezáltal próbál kedvükre tenni (segíteni a házimunkában).

de lássuk be, azért van, amikor nem annyira idális a helyzet, és a gyerek nem annyira segít automatikusan. ez azért a nevelés, szoktatás következménye is (amiért a szülő felelős), illetve bármi egyéb oka is lehet.


szerintem nem jó módszer az, hogy a gyereket kvázi kényszerítsék arra, hogy segítsen otthon, és nem arra próbálják meg rávezetni, hogy belső indíttatásból vegye ki a részét a munkából, nem azért, mert egyébként nem kap meg valamit.


de mindenki úgy intézi a családi ügyeit, ahogy neki tetszik :)

116. Shadow Angel (válaszként erre: 113. - Trapiti)
2016. febr. 9. 19:49

Számomra egyértelmű volt, mire írtam. Nem mindenkinek, ezért a kiegészítés. :)


Ha nagyon bele akarunk folyni, ott is van az a lehetőség amikor a szülők viszik el nyaralni, hogy együtt pihenjen a család.

2016. febr. 9. 19:40

Ilyen hozzáállás mellett nem fizetnék.

Tanulja meg értékelni a pénzt.

114. Shadow Angel (válaszként erre: 87. - Fincsi5)
2016. febr. 9. 19:38

Igazad van, kis faluból lehet be kellene menni a városba. De a diákmunkást kereső hálózat országos szintű.

És ha nem is találhat, pláne nem "mentség" arra, hogy otthon a ház körül nem segít, nézi ahogy a leszázalékolt szülők "küzdenek" a szőlővel pl.

Ha kivenné a részét legalább abból, nem hiszem hogy a szülők részéről felmerülne a kérdés. Lehet szoritanának egyet a nadrágon, és kifizetnék, mert "tett le érte az asztalra".

113. trapiti (válaszként erre: 112. - Shadow Angel)
2016. febr. 9. 19:35
Mondjuk ha meg felnőtt lenne és munkanélküli akkor meg éppen nem a 3 másik gyereket nevelő szülők pénzén kell nyaralni...
112. Shadow Angel (válaszként erre: 83. - Cippora)
2016. febr. 9. 19:32

Diákmunkáról Volt szó, arra értettem. Pont azért mert mindenhol hirdetik.

A későbbiekben nehezebb, ezt én is tudom.

Megyeszékhelyen élek, itt sem könnyű, de azért lehet. Vagy csak én vagyok szerencsés, bár szakmámban nekem sem sikerült soha.

111. trapiti (válaszként erre: 108. - Fincsi5)
2016. febr. 9. 19:30
Igen, első lakás, most bérelnek.
110. Flóra76 (válaszként erre: 17. - Paki1968)
2016. febr. 9. 18:55
Finoman szólva is lusta a csaj és ehhez neked is közöd van.Már ilyen téren tehetetlen vagy valószínű.Ebben az esetben, talán nyaraljon otthon, mert azt elhiszem, hogy a családi nyaralás már nem fekszik neki.
109. kristo_f (válaszként erre: 100. - Trapiti)
2016. febr. 9. 18:52
1et értek, csak többen nem akarnak megérteni, de bizonyára én fejezem ki magam rosszul
108. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Trapiti)
2016. febr. 9. 18:49

Apósod igen bölcsen tette, amit.:))

Persze, hogy nem lehet megszabni, hogy adjon a szülő, de ha "normális" a gyerek, és tehetik, ez fel sem merül kérdésként.:)

A rokonoknak első lakásuk /házuk/ lesz ez?

2016. febr. 9. 18:40
Engem az zavart meg, hogy "haverokkal", automatikusan fiúgyerekre gondoltam...
106. kicsimanóci (válaszként erre: 103. - Kristo_f)
2016. febr. 9. 18:39
Nem kell tovább cifrázni, ellentétes a véleményünk, nincs ebben semmi amúgy.
105. 1967f14e72 (válaszként erre: 102. - Fincsi5)
2016. febr. 9. 18:38

azért egy szőlősben nem kell ám megszakadni!!


Nekünk is volt!

5 évesen már vittek segíteni!

19 évesen már mindent tudnia kellene róla!


Oké,hogy nem az őszi zárásról vagy a tavaszi nyitásról beszélek,mert az nehéz,de a hónaljhajtásokat le tudja szedni!!!

Legalább barnul a lelkem,friss levegőn van és elmondhatja hogy valamicskét segített is!

104. andi6020 (válaszként erre: 101. - Elbb)
2016. febr. 9. 18:38
Valami ilyesmit akartam én is írni.
103. kristo_f (válaszként erre: 99. - Kicsimanóci)
2016. febr. 9. 18:35

Neked erős, nekem nem.

Elmondtam a véleményemet, nem tudom tovább cifrázni

102. fincsi5 (válaszként erre: 98. - Paki1968)
2016. febr. 9. 18:31

Figyelj már; ma egy 19 éves lányt a szőlőben vagy gazdaságban, dolgoztatni...nem hinném, hogy sokaknak sikerül.

Találhattatok volna mást neki. De ha már így alakult, én még mindig azt mondom; ne menjen veletek sem, a haverokkal sem.

Maradjon otthon, ez a nyaralása. :))

Ti meg törődjetek bele, hogy nem megy már veletek.

101. elbb (válaszként erre: 98. - Paki1968)
2016. febr. 9. 18:27

"Egyébként erről még nem volt szó:Lány a kis 19 éveske."


Ha te így tudsz nyilatkozni a saját gyerekedről, akkor miért csodálkozol, hogy ő követelőzik? Kettőtök között már nagyon régen nincs normális szülő-gyerek kapcsolat, és erről nagyrészt a szülő tehet. Nem azt akarom ezzel sugallni, hogy rosszul nevelted, inkább az lehet a gond, hogy eddig engedékenyebb voltál, és most már nehéz valakit betörni.

100. trapiti (válaszként erre: 92. - Kristo_f)
2016. febr. 9. 18:23
Szerintem a legtöbb szülő ha azt látja, hogy a gyereke mindent megtesz és van lehetősége akkor ad is. De ezt elvárni, sőt kikövetelni nem lehet. És nem korrekt arra sem számítani mindig, hogy anyám majd kipótolja a pénzemet. Alapvetően meg kell tudni állni a lábán egy felnőtt embernek. Dolgozni kell amennyit csak lehet, keresni amennyit tud és beosztani ami van. Ennyi. Emellett ha valaki ad, azt el lehet fogadni jó szívvel, bár egy idő után fordul a kocka és ne már a 70 fölötti idős szüleim vonjanak meg maguktól valamit azért hogy nekem kevésbé kelljen megerőltetni magamat... én így látom, szerencsére a férjem is, és a gyerekünket is így neveljük. Igenis, tudnia kell, hogy mi mindenben mellette vagyunk, de amit tud azt neki is meg kell tennie, akár 8 éves, akár 18...
99. kicsimanóci (válaszként erre: 92. - Kristo_f)
2016. febr. 9. 18:22

"...de amennyit tud adjon"


Ez az én füleimnek kicsit erős.

98. paki1968 (válaszként erre: 77. - Fincsi5)
2016. febr. 9. 18:21
Igen jól értetted,ha velünk jön semmi gond,természetes,hogy fizetjük,sőt a nyaraláskor mindig megkapnak mindent,amit szeretnének.Ezekre az alkalmakra spórolom havonta azt az összeget,amit fogyatékossági támogatás címen kapok és erre gyűjtjük a 200 ft-osokat egy perselyben,hogy ha nyaralni megyünk az arról szóljon,és ne a kuporgatásról.Egyébként erről még nem volt szó:Lány a kis 19 éveske.
97. kicsimanóci (válaszként erre: 94. - Trapiti)
2016. febr. 9. 18:20
Teljesen korrekt volt a hozzáállása a Szüleidnek, és okosan mérlegeltek, döntöttek.
96. paki1968 (válaszként erre: 75. - Shadow Angel)
2016. febr. 9. 18:19
Köszönöm!Én is valahogy így gondolom.Nem azért mert nem akarok adni és nem azért mert azt várom el,hogy cserébe kapjak valamit.De szerintem nem a cseréről van szó,mint az előbb írták
95. fincsi5 (válaszként erre: 92. - Kristo_f)
2016. febr. 9. 18:16
Pontosan így gondolom én is.
94. trapiti (válaszként erre: 92. - Kristo_f)
2016. febr. 9. 18:15
Nálunk most a csok kapcsán épp kirobbant ezen egy családi vita... :( a hugomék akartak a szüleimtől és az anyósáéktól is kapni. Az én szüleim végülis nem adtak, részben mert a tartalékaikhoz képest az a 2-3 millió is nagyon sok lett volna. Részben mert azt mondták, hogy akkor mindkét gyereküknek egyformán akarnának adni, és a dupláját már nem bírnák. Harmadrészt az igények (33 milliós lakóparki ház) és a befektetett munkájuk, igyekezetük nagyon nem állt összhangban egymással az elmúlt évek során. Én a magam részéről nagyon örülök hogy nem adtak, mert amit most tőlük elvettek volna, azt pár év múlva valakinek vissza kellett volna pótolni, és azok nyilván nem a tesómék lettek volna... :(
2016. febr. 9. 18:11

Szerintem azt megszabni, hogy adjon-e a szülő milliókat egy lakáshoz, vagy tegyen-e a gyereke feneke alá lakást, kocsit stb. nagyon nem lehet.

Nyilván van aki megteheti, és nem okoz különösebb gondot és még a viszony is olyan, hogy szívesen megteszi. És van aki szeretné de nem teheti, és van aki nem is szeretné, szerintem ez csak a családokra tartozik.

Nekem pl. nem tettek alám semmit, igaz, hozzásegítettek ahhoz hogy tanulhassak és ezáltal meg tudja állni a lábamon. Többet értem vele, mintha lakást kapok...


Kötelezettségek egyébként 18 éves korig vannak, 18 után már nem kell senkit eltartani. Nyilván ha olyan a hozzáállása és tudom, akkor bármeddig támogatom, de azt aki nem tesz saját magárét, csak az igények nagyok, azt nem kell eltartani.

Szerintem ezt minden szülő érzi, hogy a gyereke megtesz-e minden tőle telhetőt vagy sem.


Apósom példája jut eszembe, akiről sok rosszat is lehetett mondani, de hogy két szorgalmas, becsületes fiút felnevelt az biztos. Sógorom fiatal volt, akart egy kocsit, apósomnak sok pénze volt, vett neki egyet, de elvárta hogy a fizetéséből törlessze. Nem azért mert rá volt szorulva, hanem mert meg akarta tanítani a fiát arra hogy értékelje amije van és tudta, hogy az ember azt értékeli igazán amiért megdolgozott. Amikor az utolsó forintot is visszafizette, Apósom odaadta neki az egész összeget egyben, végig arra gondolt, hogy ha a fia végigcsinálja és tisztességgel törleszt akkor neki adja a pénzt. Közel 20 éve történt, mégis azóta is úgy emlegeti a fia, mint élete egyik legnagyobb leckéjét, és azóta is jó érzéssel tölti el hogy végigcsinálta.


Azt gondolom, a szülő nagyon sokat tehet azért hogy a gyereke ne egy lusta, ingyenélő parazita legyen, de ehhez időben meg kell fogni.

92. kristo_f (válaszként erre: 88. - Kicsimanóci)
2016. febr. 9. 18:10
Én másképp látom, természetese valami vésztartalék kell hogy maradjon a szülőnek, de amennyit tud adjon
2016. febr. 9. 17:50
Fizesse a gyermek.
90. kicsimanóci (válaszként erre: 89. - 00b3fbf373)
2016. febr. 9. 17:43
Igen, hogy megálljon a saját lábán, így gondoltam.
89. 00b3fbf373 (válaszként erre: 88. - Kicsimanóci)
2016. febr. 9. 17:41
Felnevelni úgy, hogy a továbbiakban képes legyen megállni a saját lábán.
88. kicsimanóci (válaszként erre: 84. - Kristo_f)
2016. febr. 9. 17:35

Én is kérdezek. Mi van, ha a szülő nem TUD segíteni, az általad felvetett lakástámogatásban?

Ha tudna, azzal vagy a jelenlegi életnívóját vinné le a béka segge alá, vagy kialmolna maga alól minden vésztartalékot.

A szülő felnevelte, ennyi volt a dolga. A többit kettőjüknek kell megoldani az élete párjával.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook