Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal? fórum

Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. febr. 9. 15:34
Együtt a család minden évben elmegy nyaralni,de az idén ő nem velünk szeretne jönni.Azt kérdezte,hogy akkor ő megkapja a nyaralás árát,amibe neki kerülne,hogy el tudjon menni a haverokkal?Hát meglepődtem.Én megértem,hogy a haverokkal el szeretne menni,de szerintem azért tehetne érte valamit.ha mást nem,legalább itthon,a szőlőben ,az állatok körül segíthetne.Főleg azután,hogy én minden nap segítek neki felkészülni az érettségire-mivel diszlexiás,egyedül nem tud tanulni,csak hallás után....Tanulok vele,együtt csinálom vele a feladatsorokat,stb.
26. globus (válaszként erre: 19. - Paki1968)
2016. febr. 9. 15:26
Igaza van.
25. trapiti (válaszként erre: 19. - Paki1968)
2016. febr. 9. 15:19
Ilyen hozzáállás és lehetőségek mellett nem fizetném ki. Részben mert 19 évesen már ennél többet is tehetne a családjáért és a saját igényeinek kielégítéséért, részben pedig mert nem venném el azt a pénzt a másik háromtól... Ha van vagy lesz miből, akkor elmennék valahová családostul, az összes gyerekkel, de ha ez neki nem felel meg, nem venném el a nyaralásra szánt pénzt a többi gyerekemtől azért hogy ő elverhesse a haverokkal. Ha megtenné ami tőle telik, akkor más lenne a leányzó fekvése, de így nem is gondolkoznék rajta.
24. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2016. febr. 9. 15:13
Ha arra már elég nagy, hogy önállóan a haverokkal akar menni, akkor legyen arra is önálló, hogy a költségeit ő állja. Ha a szülőkkel megy nyaralni, akkor természetesen a szülőké a költség, pláne, hogy még tanul.
23. babyapocakban (válaszként erre: 19. - Paki1968)
2016. febr. 9. 15:11
Ilyen körülmények között én nem fizetném a nyaralását. Dolgozzon meg érte maga, ha már nem, a saját kertetekben, otthonotokban tegyen ki magáért.
22. b598e4912b (válaszként erre: 19. - Paki1968)
2016. febr. 9. 15:02

épp itt az ideje megtanulnia mennyit is ér a pénz!

Nem, egy vasat sem adnék neki nyaralásra! Talán kegyetlen vagyok, de akkor megkérdezem hány éves koráig tartod el?

2016. febr. 9. 14:58
Ilyen esetben akkor vagy menjen el diákmunkára, vagy ne menjen nyaralni a haverokkal.
20. paki1968 (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2016. febr. 9. 14:52
Akkor igen ha a családdal megy,de ha a haverokkal,már nem vagyok abban biztos,hogy nem kellene -e megdolgoznia érte.
2016. febr. 9. 14:51
itt folytatom,mert véletlenül elment:a házimunkából sem veszi ki a részét.Itthon meg van a veszekedés,hogy ő bizony nem velünk jön nyaralni,hanem a haverokkal és azt bizony mi fizessük ki.Elvár igazából mindent,de szerinte ő sosem kap semmit.Rajta kívül még 3 gyermekünk van.Tehát az anyagi lehetőségeink végesek.Meg hiába hajlanék rá,hogy fizessük,de párom nem is akarja.
18. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2016. febr. 9. 14:51

Ha enyém a 19 éves gyerek, az ő részét mi, szülők fizetnénk-fizettük.

Mert kire gondoltál? D

2016. febr. 9. 14:47

Ne haragudjatok,de a kérdés elment és a hozzászólásomra már nem volt időm,ugyanis el kellett mennem.

A szitu az,hogy nem állunk jól anyagilag ,mindketten leszázalékoltak vagyunk.Igazából azért vetődött fel bennem a kérdés,mert mint trapiti is kérdezte,csak követelések vannak,de segítség semmi.Még tanul,az idén érettségizik,diákmunkát sem vállalt,pedig megbeszéltük,hogy a különleges költségeket ő fizeti.van szőlőnk is a rokkantság mellett de nem nagyon akar segíteni.neki a tavalyi 10x 3-4 óra amit kint volt segíteni az egész nyarat felölelte.

2016. febr. 9. 14:24

Sokmindentől függ...

Tanul-e vagy már van saját jövedelme?

Milyen nyaralást tervez, mennyire áll ez arányban a család költségvetésével?

Mennyire veszi ki a részét a család egyéb dolgaiból (csak követelések vannak, vagy ő is részt vesz a család mindennapi problémáinka megoldásában?)


Ha a gyerekem a támogatásommal és egyetértésemmel tanul, ha egyébként normális a kapcsolatunk, ha kiveszi a részét a család életéből (a feladatokat is beleértve), ha nem az anyagi helyzetünkhöz mérten túl drága utazásra vágyik, és ha módomban áll akkor szerintem elég természetes hogy hozzájárulok a nyaralásához.


Ha dolgozik és jövedelme van, akkor is kérdés pl. hogy a jövedelmét mire fordítja? Pl. hozzájárul-e a család mindennapi életéhez. Ebben az esetben nyilván támogatnám a nyaralását, viszont ha csak él mint egy kívülálló, és a szülők tartják el, fizetnek mindent, akkor nem hiszem...


18 évesen lett először saját jövedelmem, nálunk teljesen természetes volt, hogy első pillanattól a fizetésemből hozzájárultam a lakás fenntartásához, rezsihez, ennivalóhoz. Ugyanakkor ha valamit én szerettem volna, ahhoz hozzájárult a család a közösből. A saját gyerekünket is így neveljük, ugyan még kicsi ahhoz hogy dolgozzon, de tudja hogy ő ugyanúgy felelősséggel tartozik a családunkért mint mi szülők - nyilván minden életkorban a korának megfelelő szinten.

15. sajert
2016. febr. 9. 13:19

Megragadom a lényeget: a 19 éves ember NEM gyerek... Már szavazhat is...

Egyébként meg akinek van rá pénze :-). Én 18,5 éves korom óta dolgozom, azóta fizetem az ellátásomat, nyaralásaimat, hobbit, mindent.

2016. febr. 9. 12:41
Én magamnak fizettem ki, diákmunkán "tartottam el" magam, amíg tanultam és a szüleimnél laktam.
2016. febr. 9. 12:14
19 évesen már akkor is vállalhat diák munkát, ha tanul. Abból összerakhatja a pénzt arra, amire szeretné. De ha a szülőnek úgy tetszik, akkor ő is kifizetheti. Attól függ, mi a cél, mik az anyagi lehetőségek.
12. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2016. febr. 9. 12:03
A lányom összerakta a pénzt először , amire vágyott , majd utána megszerezte a jogsit , utána a pénzt megkereste arra, h világgá mehessen , bébicsőszködhessen -dolgozhasson ...... mit vár a 19 éves ? ki fizesse !!!!! a nyaralását ?!
2016. febr. 9. 11:57
aki akarja, és telik neki rá. Én pl magamnak fizettem. Nekem így egyszerűbb volt.
2016. febr. 9. 11:51

Én fizetem a gyerekeimét. Miért? Mert akarom. Meg mert tanulnak. Meg mert nekem így jó.

23 és 16 évesek.


Nálatok fizesse aki akarja, meg akinek telik rá.

2016. febr. 9. 11:17

Egyetértek, ha szülők úgy gondolják, akkor kifizetik, ha nem, akkor a 19 éves fizeti.


(Kiszel Tündén jót mosolyogtam:D)

2016. febr. 9. 11:15
minden gyerek magának fizesse a saját részét... hogy valakinek a szülője fizeti ki vagy magának kell az szülői döntés
2016. febr. 9. 10:54
Az, aki szívesen teszi.
6. b598e4912b (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2016. febr. 9. 10:52

miből lehet válogatni?

fizesse magának

fizesse a szülő

dobják össze a haverok

kérjen állami támogatást

fizesse Gipsz Jakab

fizesse Kiszel Tünde???


Mi az alap szitu?

2016. febr. 9. 10:48
Ha még tanul akkor a szülők, ha már dolgozik, akkor a gyerek.
2016. febr. 9. 10:47
Akinek van rá pénze és van hozzá kedve.
2016. febr. 9. 10:46
A 19 éves már nem gyerek!
2016. febr. 9. 10:44
A 19 éves "gyerek" - vagy a szülei.
2016. febr. 9. 10:40
Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook