Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal? fórum

Ki fizesse a 19 éves gyerek nyaralását a haverokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
147. paki1968 (válaszként erre: 146. - 1967f14e72)
2016. febr. 10. 09:58
Hát remélem nem így lesz.
146. 1967f14e72 (válaszként erre: 145. - Paki1968)
2016. febr. 10. 09:57

Könnyebb engedni?

Egy frászt!

Öreg korotokba meg belétek rúg,mert az könnyebb,mit levest tálcán bevinni!

145. paki1968 (válaszként erre: 144. - Trapiti)
2016. febr. 10. 09:23
Igen teljes mértékben tökéletesen írtad le a helyzetet,ugyanis pár éve csak cirkusz van bármiről is legyen szó és tényleg könnyebb engedni,mint kikészülni idegileg.
144. trapiti (válaszként erre: 142. - Paki1968)
2016. febr. 10. 09:21
Hagytátok gondolom idáig fajulni a helyzetet, nem volt elvárás, valamiért engedtétek hogy kimaradjona dolgokból és nem volt következéménye ha nem csinált semmit. Gondolom sokszor könnyebb volt hagyni mint vitázni vele... most meg azon agyalsz hogy fizeted meg hogy béke legyen, mert gondolom abból is vita lesz ha nem adsz a nyaralásra...
143. paki1968 (válaszként erre: 141. - Trapiti)
2016. febr. 10. 09:19

A tanulás más kérdés,mert csak velem tud tanulni,ugyanis SNI-ű tanulási nehézségek miatt és a 12 évet végigvitte velem együtt egy jó erős közepes eredménnyel.Az érettségire is velem készül minden nap,mivel olvasás megérté képtelensége miatt csak hallás után tud tanulni

.Szerencsére tudok neki segíteni.Azt megértem,hogy ezek után nem a legkedvesebb tevékenysége a tanulás,hisz az iskolában angyon sok megaláztatás érte e miatt sajnos.

142. paki1968 (válaszként erre: 132. - Forrest2010)
2016. febr. 10. 09:16
Képzeld el itthon nem ezt látta,ugyanis mi mindenért megdolgoztunk.Nem azt mondom,hogy a szüleimtől soha nem kaptunk semmit,persze ők is hoztak túró rudit,stb az unokáknak,kaptunk kölcsönt,kaptunk mindig ajándékot,de a házunkért mi dolgoztunk meg.És most is dolgozunk a nap 20 órájában a szőlőben az állatok körül, a kertben stb.Tehát nem azt látta,hogy mi nem csinálunk semmit.És nem is erre tanítottuk.A testvéreinek természetes,hogy pl a disznóvágáson ,a fahordásba morgás nélkül segítenek,de neki nem.Akkor hogy rontottam el.Csak őt,a másik hármat nem?Biztos csak őt nem szerettem?A másik hármat igen?vagy hogyan gondolod?Mert én nem tudom.
141. trapiti (válaszként erre: 140. - Paki1968)
2016. febr. 10. 09:16

Na itt a baj. Ha dőlne hozzátok a pénz, akkor sem értem hogy miért lenne normális, és elfogadott, hogy a gyerek semmit nem csinál, de mindent megkap gondolkozás nélkül...

Tanulni legalább tanul? (mert mondjuk oltári nagy ballagást sem kell szerintem rendezni akkor ha a gyerek csak ellógta a 4 évet...)

140. paki1968 (válaszként erre: 137. - Fincsi5)
2016. febr. 10. 09:11
Persze,hogy nem ezen a télen lett eltolva,mert kb 4 éve nem segít.előtte segített.De persze,ha dőlne hozzánk a pénz biztos el sem gondolkodtam volna azon,ki fizessen és mennyit,mert az lenne a megszokott,hogy mindig mindent megkapnak,amit szemük-szája megkíván.csakhogy havi 120000 ft-ból nem lehet mindent megvenni.Sajnos.Nagyon be kell osztani a pénzt ahhoz,hogy a mindennapok le tudjanak zajlani.A + pénzt,amit a siketségemre kapok,azt teszem félre,hogy meg tudjam tartani neki a ballagást,el tudjunk menni a családdal nyaralni és szerintem ez a pénz arra már nem elég,hogy neki is adjak külön.Ha megmondod,hogy ezek után honnan adjak pénzt adok én,hogy ne én legyek a szülők legrosszabbika.Hidd el,ha csak rólam lenne szó azt neki adnám,ami van,ilyen körülményke között is,de nem csak én vagyok a családban ,meg ő,hanem rajtunk kívül vannak még 4-en.
139. trapiti (válaszként erre: 137. - Fincsi5)
2016. febr. 10. 08:56
Én is mentem. Persze ha lehetett, mentem mással is, de a családdal is. És a barátaink, kollégáink, rokonaink nagy gyerekei is mennek a családdal is... ez csak attól függ hogy amúgy milyen a légkör a családban. Épp most nézegettem unokatesómék családi telelésének a képeit, huszonéves egyetemista a legnagyobb, 19 éves a középső és 12 a kicsi, együtt nyaralnak-telelnek. A nagyok persze barátokkal is, de ez nem zárja ki a közös nyaralást. Igaz, hiába jómódúak, munkára vannak szoktatva a gyerekeik, a 12 éves rendszeresen segít az apjának a műhelyben, a 19 éves most volt egy évet az USA-ban cserediákként, ahol végig volt diákmunkája, a nagy pedig az orvosi egyetem mellett dolgozik. Szeritem ennyi... ahol jól nevelik a gyerekeket, és jó a viszony a szülők és a gyerekek között, ott meg is látszik a gyerekeken.
138. b598e4912b (válaszként erre: 50. - Kristo_f)
2016. febr. 10. 08:46

a hsz melyik részéből szűrted le, hogy csak 12 éves koromig tanultam?????

12 éves korom óta minden nyáron dolgozom, később suli mellett is!

137. fincsi5 (válaszként erre: 127. - Paki1968)
2016. febr. 10. 08:45

Ja, mert elengednéd, de pénz nélkül? Nem gondolod komolyan.:))

Beszéljétek át, a veletek nyaralás már nem megy ebben a korban. / bár én mentem, de más világ volt/

A munkához való viszonyulása nem ezen a télen lett elrontva. :)

136. trapiti (válaszként erre: 131. - Forrest2010)
2016. febr. 10. 08:06
Igen, emiatt is fontos. De ami talán még fontosabb: a gyereknek is, és minden családtagnak éreznie kell, hogy egy csapat vagyunk, együtt részesülünk mindenből ami jó és együtt vállaljuk a felelősséget is a dolgainkért, így a feladatok is közösek. Nincs olyan, hogy valakinek csak a munka jut, másnak meg a szórakozás. Ez az egyetlen út ahogyan egy család működhet.
135. trapiti (válaszként erre: 133. - Forrest2010)
2016. febr. 10. 08:04
Az én férjem is így nőtt fel, és én is. Nincs is semmi gondunk itthon azzal, hogy ki mit csinál, vagy hogy panaszkodni kellene, mert a másik nem mozdul meg... :)
134. forrest2010 (válaszként erre: 84. - Kristo_f)
2016. febr. 10. 07:44
Kedves Kristóf ! ha a szülő eldobja a kanalat ? mert ez is benne van a pakliba , akkortól nem fordulhat majd elő ? h segélyen v minimálbéren fog élni a gyereke a családjával ?! akkor ki a manó fog segíteni ? h tudja fizetni a rezsit ..... ?! én is segítem a gyerekem , ha tudom ! de tuti , h azért , h neki ne kelljen megmoccanni , nem mennék el pluszba se takarítani .....se ...se...se ! h ő nyaralhasson ! / mi SOHA nem voltunk nyaralni , családiházban élünk , egész évben nyaralunk , üdülünk ! :) az + h közbe az állatainkat se hagyhatjuk magukra , se nem tehetjük füstre , míg mi nyaralnánk . pedig nem is nagyüzemi állattartók vagyunk . /
133. forrest2010 (válaszként erre: 71. - Andi6020)
2016. febr. 10. 07:31
.....az is igaz , h pasi ....Megboldogult fiatalkoromban volt egy nagyi korú kolleganénim , ő mesélte , h a 2 fia mindenbe besegít hétvégén , amikor a java zajlik az otthoni munkáknak ! megcsinálják közösen , amit kell , aztán a délutánjuk szabad , nemcsak a fiúknak , hanem apjuknak-anyjuknak is , mindenki azzal tölti kevéske szabadidejét amivel akarja ! / Irigylem ezeknek a fiúknak a feleségét , mert szerintem mikor megnősültek folytatták tovább az otthonról hozottakat ! /
132. forrest2010 (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2016. febr. 10. 07:18
...az egyik azért , mert otthon azt látta ?
131. forrest2010 (válaszként erre: 51. - Kristo_f)
2016. febr. 10. 07:11
......egy frászt tökéletes ! az élet úgy működik ! h adok és kapok ! amikor már egy gyerek kikerült a " pelenkából " és bármi kicsi tevékenységgel hozzájárul a hétköznapokhoz , akkor csak tegye meg , mert később fizetést is úgy fog kapni h adom a munkámat , kapom érte a járandóságot ! nincs ingyen semmi az életben ! / persze legyen rá esze annak a gyereknek , h ezt ne kizsarolnia kelljen a szülőnek ! moccanjon az a gyerek magától is , pláne 19 évesen ! /
130. forrest2010 (válaszként erre: 31. - Kristo_f)
2016. febr. 10. 06:46

Kedves Kristo_f !

...." egy család normális kapcsolati rendszeréről " nem mondod ! h ez a normális ?! h Anyud élete végéig támogatott !!!!

Természetesen , míg a gyereke tanul ! nem kezd önálló életet ! na de élete végéig ?! azért álljon már meg a díszmenet !!!

Persze ! ne nézze mennyit ad haza a gyereke ! na de ez oda-vissza kellene , h működjön , és ha teheti !! hozzájárul a gyereke lakásszerzéséhez is , ha teheti ! de a gyerekem el se várná , h én életem végéig !!!! támogassam azért , h ő nyaralhasson , motort , autót vehessen .....szerintem valahol ez már túlzás ! főleg " kemény kétkezi munkával " !!!!

129. Dodi44
2016. febr. 10. 05:35

Ha meg egyetemista, vagy mas iskolaba jar, nyaron dolgozhat es abbol mehet nyaralni. 19 evesen, mar kitudja torolni a hatsofertajat egy fiatal ember. Ha viszont nem eleg onallo, akkor marad a feneken es majd elmegy nyaralni, ha lesz ra eleg penze. Nekem a szuleimtol csak altalanos iskola alatt fogadtam el penzt. Nekik sem volt sok, es en azt belattam.

Van egy idopont, amikor mar illik nem kihasznalni a szuleinket. Ez az en velemenyem.

2016. febr. 9. 21:59
Nálunk 20 évesen ment először külön nyaralni a gyerek, eleve olcsóbb helyet néztek, és rövidebb volt az idő is, mi fizettük neki a költségeit. Amúgy segít (ha megkérem, fiúgyerek :) szorgalmasan tanul, dolgozik is diákként, a keresett pénzt gyűjtögeti, nem szórja el, ezért úgy gondoltuk, megérdemli a támogatásunkat.
127. paki1968 (válaszként erre: 125. - Andi6020)
2016. febr. 9. 21:54
Persze, mehet, nem az elengedesről van szó, hanem a fizetésről
126. paki1968 (válaszként erre: 101. - Elbb)
2016. febr. 9. 21:52
Ne gúnynak szántam hanem csak azt akartam vele kifejezni, hogy hiába 19 éves, még ne felnőtt
125. andi6020 (válaszként erre: 123. - Paki1968)
2016. febr. 9. 21:50
Hát akkor meg hadd menjen nyaralni a haverokkal! :)
124. paki1968 (válaszként erre: 107. - Kicsimanóci)
2016. febr. 9. 21:49
Azért írtam haverokat, mert inkább fiú barátai vannak, de a lányokat is így emlegetik itthon
123. paki1968 (válaszként erre: 117. - Emagdi)
2016. febr. 9. 21:45
Igazad van, én rontottam el. Ugyanis 4 gyerekes anyaként mindig itthon voltam és megcsináltam mindent. De kicsi korában sokat segített, kamasz korában kezdődtek a gondok.. Tudom már késő, csak arra voltam kíváncsi, mi a véleményetek, fizetnétek-e a nyaralást. Amúgy jó a kapcsolatunk, szinte mindent meg tudunk beszélni, csak a segítségével van baj igazán De sajnos azzal nagyon. Amikor azt írtam a 19 éveske nrm gúnynsk szántam, inkább csak azt akartam kifejezni vele, hogy még ettől függetlenül nem felnőtt.
122. kicsimanóci (válaszként erre: 121. - Emagdi)
2016. febr. 9. 21:09

"Belülről" nehéz lesz.

Férjem is elkezdte a gyerekénél a szánalomkeltéssel (milyen jó dolgod van itthon, mindent megteszünk érted, azonnal ugrunk, stb), gyerek tojt rá.

Akkor bekeményített, hogy nincs ez, nincs az, egyből kezesbárány lett (bár lehet, hogy a nagyhalálba kívánt minket).

De a poén, hogy most viszont (eltelt 20 év), nála segítőkészebb fiatalembert nem ismerek.

Szóval lehetnek akár csodák is.

121. emagdi (válaszként erre: 119. - Kicsimanóci)
2016. febr. 9. 20:47
igen, igazad van, nehéz lehet egy "kész" embert megváltoztatni... de az is igaz, hogy sosem késő:)
120. kicsimanóci (válaszként erre: 118. - Trapiti)
2016. febr. 9. 20:40
Kb. ezt írtam, csak "szómenésem" volt:)
119. kicsimanóci (válaszként erre: 117. - Emagdi)
2016. febr. 9. 20:38

Igen, csak a fórumindítónak már késő lenne ez a dolog, mert a belső indíttatás nem alakult ki a gyereknél, és nem is most fog kialakulni 19 éves korában, ez el lett rontva.

És akkor marad az, hogy vagy segítesz, vagy nem mész.

Én is a Tieddel értek egyet, persze, hogy az lenne az ideális. De ha már el lett cseszve, akkor sem kell ráhagyni, akkor most ilyen módszerrel vezetődik majd rá a segítésre (ami persze nem belső indíttatás, de a semminél több, mert ha otthon mereszti a ...csáját, akkor nincs pénz nyaralásra, így járt.)

Tudom, mit beszélek, férjemmel is parázs viták voltak ezen, mert az ő gyereke sem csinált itthon semmit saját jószántából, és ő is hatalmi szóval fogta meg. Nem belülről jött, ez tény.

A közös gyerekünk viszont ugyanannyi idős lány, mint a fórumindítóé, ő önszántából segít, könnyebb volt vele úgy alakítani, de hát az enyém.

Bocsánat, hogy bő lére eresztettem, szóval a lényeg, hogy ha már nem tudták kialakítani neki felnőtt korára azt az értékrendet, akkor sem kell (szerintem) most már ráhagyni, és elfogadni, hogy nem segít semmit otthon, amíg otthon él (ami lehet még adott esetben 5 év is).

118. trapiti (válaszként erre: 117. - Emagdi)
2016. febr. 9. 20:38
Ideális esetben persze az a jó ha a gyerek kicsi korától érzi hogy ő is része a családnak és ezáltal nemcsak jogai hanem feladatai is vannak. De ha mégsem így van akkor valahogy mégis rá kell erre ébreszteni, elsősorban a gyerek érdekében.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook