Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fizessen az első randin? fórum

Ki fizessen az első randin? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 24. 20:56
férfi
2014. máj. 30. 05:05

faxinak kellene alapesetben.

legalábbís én még nem láttam nőt fizetni.

66. ildi992 (válaszként erre: 65. - Sensitiv)
2014. máj. 30. 04:43

Ha megértő lett volna, akkor már az elején elhitte volna, hogy beteg vagy, napolta volna a randit, és várt volna rád. Talán még egy gyógyuló kis apró ajándék is belefért volna.

Aki elrángat 38 fokos lázzal, attól mit lehet várni?

Nem érti meg, így ha összejöttetek is volna, lázasan is csinosíthatnád a lakást, meg főzhetnél neki... Jobb ez így.

2011. márc. 6. 20:36
azt hiszem sokan futottunk már ilyen pasasokba. én úgy jártam, hogy amikor beteg voltam, akkor hívott találkára. nagynehezen igent mondtam, bár nem szívesen csatangoltam, mert lázas beteg voltam. de úgy éreztem, hogy megpróbálok egy gesztust gyakorolni az illető felé, és áldozatot hoztam, utólag kideült, hogy feleslegesen. még előre meg is beszéltük, hogy teázni fogunk. gondoltam, ez nem drága, nem okoz nagy gondot. erre mit csinált az ürge? beültünk egy helyre, nem rendeltünk. én meg óvatosan tettem a burkolt célzást rá, hogy azért mégis kellene, mert gyógyszert kell bevennem, mert oltárian lázas vagyok. hagyta, hogy szenvedjek, vattát köptem órákon keresztül, majd a végén nem hozott teát, hanem két üditőt. már azt hittem elájulok, de egyben örültem, hogy lenyelhetem a lázcsillapítót. éphogy bevettem egy korttyal, letettem a poharamat, s dumáltunk tovább. ő megitta az üditőjét, és fogta, felkapta az én poharamat, és kiitta az én üditőmet, és visszarkta elém az üres poharamat. azt hittem ott menten elájulok. már az is bunkó volt tőle, hogy tudta, hogy beteg vagyok, és sok folyadékra lett volna szükségem a láz és a gyógyszer miatt, aztán az is bunkóság volt, hogy nem az elején rendelt, de az, hogy a megrendelt üditőt elkapta előlem és lehúzta azonnal az már mindennek a netovábbja volt. és utólag a fejemhez vágta, hogy biztos nem szívesen adtam volna neki. :D ilyen bunkó, tahó paraszttal még nem találkoztam. :( az volt az ucso talink.
2011. febr. 26. 11:55

Ha első látásra nem jön be a fiú, jobb ha közösen fizettek.

Később ebből nem lesz probléma és talán észre is veszi magát.

De ha bejön neked, akkor ő fizesse a számlát.

63. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Pipacs05)
2011. febr. 17. 13:50

az a gond, h az ilyen fiúkkal nem érdemes foglalkozni. ebben a szituban rögtön megmutatkozott, h pitiáner, kicsinyes ember. az ilyen ember úgy indult neki ennek a kapcsinak, h össze fog jönni, szinte biztosra vette az egészet. és az idő eldöntötte, h mégsem így lesz. és mivel csalódott, vereségnek érezte az egész randit, és sértettségében ilyen alacsony szintre süllyedt le. és hogy miért? mert annyira szánalmas alak, h egy lányt befektetésnek érzett, és nem jöttek be a számításai, azaz elment a pénz, de a kamat elmaradt. bocsi a hasonlatért.

sértett hiúságukban ilyesmiket művelnek az otromba, bunkó, tapintatlan pasik. azt hiszik, hogyha fizetnek vmit, akkor érte jár vmi cserébe. ez titpikusan arra mutat rá, h nem nagyvonalú, de kimutatta a foga fehérjét is, és felszínre hozta azt is, h nem önzetlen ember. képtelen volt felfogni az alacsony értelmű agyával azt, h örülnie kellett vna annak is, h szerzett egy barátot magának, mégha nem is lettél a szíve hölgye.

62. hajno1
2011. febr. 17. 13:45

Ha ő hívott téged randira, természetes, hogy ő fizetett. A következő randikon - mivel nem állapodtatok meg másban, és valójában nem is komoly összegről volt szó - rendben van, hogy ő fizetett. Ha jól értem, mindez csak akkortól lett probléma, amikor barátságot kezdtél emlegetni. Itt tehát egyértelműen nem a fizetésről van szó, hanem a fiatalember sértett ego-járól. Képtelen kezelni a helyzetet, hogy visszautasítottad, mint férfit.

C'est la vie, ahogy a művelt orosz mondja. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, nem kell vele foglalkozni tovább, nem vagy a szárazdadája, oldja meg a helyzetet maga, nőjön fel.

Nem vagyunk egyformák, nagyon sokféle emberrel fogsz még találkozni életed során, akivel nem gondolkoztok ugyanazon elvek szerint, vagy akivel nem vagytok ugyanazon a szellemi-lelki fejlettségi szinten. Ez egyáltalán nem baj, jobb is ezt időben felismerni, így nem kötöd magad hozzá, hogy később sokkal nehezebb legyen szabadulnod tőle.

Kár erre több szót és gondolatot fecsérelni. Tedd el magadnak tanulságul az emléket, és örülj, hogy csak ennyi volt!

61. c191c35515 (válaszként erre: 50. - Orsolya33)
2011. febr. 16. 06:11
úgy-úgy:))))
2011. febr. 15. 10:29
Jaaa, és ezek után nekem egy ilyen fickó még ismerősnek nem kéne, nem hogy havernak..!!!!
2011. febr. 15. 10:28

Igen a pasinak illik kifizetni az első randin a fogyasztást. Főleg, ha az csak egy tea. Mert például ha moziba mentek első randin és ő veszi a jegyeket (nyilván), akkor vedd te a kukoricát és az üdítőt.

Ha pedig annyira rosszul áll anyagilag, akkor sétálni hívjon, ne egy teázóba...

58. jana48
2011. febr. 15. 08:55
Egyértelmű! ☺ (pasi)
57. orsolya33 (válaszként erre: 56. - Jstefan)
2011. febr. 13. 12:24
Így van. Sőt, én még azt is figyelembe vettem, hogy hagy e jattot egy vendéglátó helyen. Persze ne szórja a pénzt, viszont az se jó ha smucig. Igen is lepjen meg és ezt azért merem így kijelenteni,mert én is meglepném, nem egyoldalú egy párkapcsolatban az anyagi kiadás és mindkét félnek jól esik. Volt egy kapcsolatom,szülinapjára megleptem parfümmel,majd jött az én szülinapom,nem hogy nem emlékezett rá és a figyelmét is más hívta fel arra, hogy a szülinapom van, de ennek ellenére sem kaptam semmit!!!! Rosszul esett,de elnéztem,na de jött a karácsony, vettem neki szép ajándékot, ha jól emlékszem egy nem olcsó márkás pulóvert,amiről tudtam, hogy az Ő stílusa,én SEMMIT!!! NA ,AKKOR MÁR TUDTAM, HOGY ALAPOZNI JÖVŐT RÁ NEM LEHET,MERT SZERINTEM A GYEREKEIRE IS SAJNÁLT VOLNA EGY CSOKIT,ÉS MÉG A SZÜLETÉS NAPJÁT SEM JEGYEZTE VOLNA MEG.
56. jstefan (válaszként erre: 1. - Pipacs05)
2011. febr. 12. 20:50
Alapvető udvariassági szabály hogy a pasi fizet, ő hívja meg a nőt.Még a régóta fennálló párkapcsolat esetén is a pasinak illik fizetni.Az ilyen pasi aki ennyire smucig,kicsinyes azzal azonnal szakítani kell mert később ,együttélés esetén számon kéri rajtad hogy mennyi vizet,villanyt, vagy bármit használsz!
2011. febr. 12. 17:19
Szerintem is a fiú,az a kávé,vagy üdítő nem nagy kiadás,és elkerülhető minden kellemetlenség:-)
2011. febr. 12. 17:17
Szerintem is a pasi.
2011. febr. 12. 04:53
Férfi
52. Pipacs05 (válaszként erre: 48. - Orsolya33)
2011. febr. 11. 21:46
Szia Orsolya! Köszönöm a hozzászólásaidat, és egyetértek veled:) Én is úgy gondolom, hogy attól még nem függök egy férfitól, ha ő fizet a randin:) Egy kapcsolatban is természetes az adok-kapok, de randizáskor szerintem az minimum elvárható a fiútól, hogy udvarias és előzékeny legyen, és később ne hánytorgassa fel, ha ő fizetett, még ha nem is lett ebből végül kapcsolat. Ezzel azt hiszem azt a barátságot is elrontotta, amit komolyan gondolva felajánlottam neki kettőnk között. DE miután sértegetve lettem általa, és én azóta is nagyon rosszul érzem magam, így szerintem nem akarok vele többet beszélni.
2011. febr. 11. 21:20

Én nem várom el, de elfogadom, ha meghívnak. Szerintem ez a ki hívott kit elég zavaros dolog. Ha elfelejt egy barátom hívni, akkor nem fogok én azért nem csörögni, mert épp nincs pénzem az ő piáját/kajáját is állni.


Amúgy változó. Valamelyik barátommal/barátnőmmel mindig a sajátunkat fizetjük. Valakivel hol az egyik, hogy a másik fizet. Valakinek sokkal többet fizettem én, mert jobb anyagi körülmények között élek, és ha ki akartam mozdulni vele, akkor csak én tudtam fizetni. Olyan is van, aki eddig mindig fizetett helyettem.

Annyi a lényeg, hogy mindenki húzza meg magát a takaró alatt, és ne várjon vagy engedjen olyasmit, ami a másiknak megterhelő. Amúgy ez a tea reklamáló egy piti alak lehet. Én tuti a kezébe nyomtam volna a saját és az ő teájának az árát, aztán kalap, kabát.

50. orsolya33 (válaszként erre: 49. - C191c35515)
2011. febr. 11. 21:10
:)))))))))) Lovag :))))
49. c191c35515 (válaszként erre: 1. - Pipacs05)
2011. febr. 11. 20:55

Szerintem normális,ha az első randin a pasi fizet!

Utána meg már mindegy...de azért az elsőn a férfinak kell meghívnia a hölgyet:))

Amúgy csak a sértettség beszélt belőle sztem:)

2011. febr. 11. 20:30
Szerintem az alapsztori egy kivételes negatív eset. Tény,hogy nagyot fordult a világ,a női férfi szerepek össze mosódnak,de én úgy veszem észre, hogy azért vannak még romantikus, udvarias férfiak.Szerintem attól még nem függsz a férfitól,hogy meghívott valamire,viszont ha így érzed,akkor vissza hívod. Egy házasságba már más,ott természetes az adok kapok.
2011. febr. 11. 19:39

Manapság már a lovagiasságot el kell felejtenünk, hiszen a világ teljesen megváltozott. Már nekünk nőknek is figyelnünk kell arra, hogy vajon a fiúnak telik e rá.


És számomra az is fontos, hogy ne függjek azért valakitől, mert vett nekem, vagy meghivott valamire.


A leirt történet csúnya. Ennek nem ez az elintézési módja, de vannak ilyen emberek is. Meg kell tanulni kerülni őket, vagy nem feladni függetlenségünket.

2011. febr. 11. 19:17
Szerintem az a lovagias,ha a fiú fizet,még barátság esetén is,viszont úgy illik, hogy vissza hívja a lány is.Ha vacsiról is szó van, fizessen a fiú, viszont ebben az esetben én meghívnám még egy italra,oda vissza. Ősidők óta a fiú hívja el a lányt randira,szerintem ezzel járt és jár,ha a lány igent mond,valószínű, hogy nem az ingyen kaja miatt teszi. Mondjuk az első hsz. teáról szólt és a lány fejéhez vágták,ez elég kicsinyes,hihetetlen,hogy milyen hapsik vannak. Még a végén egy tea miatt "lehúzós leszel".
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Pipacs05)
2011. febr. 11. 18:51
Szemétségnek nem nevezném azért. De épp az ilyen kellemetlenségek miatt tisztább, ha mindenki fizet magának.
2011. febr. 11. 18:50
Első vagy sokadik, szerintem fizesse mindenki a saját fogyasztását.
2011. febr. 11. 16:14
szerintem a pasi
42. spinneli (válaszként erre: 41. - Spinneli)
2011. febr. 11. 16:02

bár tudom, hogy egyes illemet be kell tartani és tilos gyakorlati oldalról megközelíteni a kérdés, mert az illem az illem, ha van értelme ha nincs.

Sajnos az én gondolkodásom ennél jóval kritikusabb és praktikusabb, evvan.

41. spinneli (válaszként erre: 32. - 2e0264df59)
2011. febr. 11. 16:00

nálam ez nem jólneveltség, maximum valami maradi értelme nincs illem.

Jóval átláthatóbb barátok között ha mindenki a magáét fizeti.

De így lehet fújni a másikra, ha magasabb értéket rendel az Ő kontójára-tényleg jobb.

:)

2011. febr. 11. 14:36
Első randin természetesen a fiúnak/férfinek illik fizetni. Főleg egy teát. Jó soher örülj, hogy nem ott a teázóban kezdett el veled kiabálni, hogy mint képzel, hogy nem fizetsz.:))))
2011. febr. 11. 14:30
2 is van akit szeretnek pontratenni x(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook