Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet rávenni az apát, hogy fizesse a gyerektartást? fórum

Hogyan lehet rávenni az apát, hogy fizesse a gyerektartást? (tudásbázis kérdés)


9. Niki29 (válaszként erre: 7. - Kicsigitta)
2013. okt. 21. 05:44
nem baj,h.hosszú lett. kb ez az én véleményem is,de eddig reménykedtem a csodában, abból kiindulva,h.önként vette a nevére.
2013. okt. 20. 08:28
szolsz a biroságon nem akar fizetni
7. kicsigitta (válaszként erre: 5. - Niki29)
2013. okt. 20. 08:21

A keresete 20%-a. Amúgy szerintem ha elismerte- akár utólag, h az övé, akkor is jár visszamenőleg. De a bíróságon biztos tutira jobban tudnak mindent, ott úgyis elmondják a lehetőségeidet. Én a helyedben kérném visszamenőleg ameddig csak lehet, egy baby nem egyszemélyes, 2 ember kellett ahozz is, hogy egyáltalán létezzen , és sajnos sok olyan gyökér van aki azt gondolja ha nem fizet a nővel szúr ki, pedig sokszor a gyerekkel, arról nem is beszélve, hogy ezzel nagy ívben szarik a gyerekre, az én szememben apailag 0, mert szerintem ha egy apa igazán apa, akkor is gondol és gondoskodik gyermekéről, ha az anyjával valami okból kifolyólag nem alkothattak egy családot.

Bocsi h ilyen hosszúra sikeredett, csak ez a véleményem.

6. Niki29 (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. okt. 20. 07:31
6 hónapos a kislány,de nem volt a nevén rögötn,mert én nem szóltam neki,h.megszültem,és nem kértem apai elismerőnyilatkozatra sem terhesen, utólag ő ajánlotta fel,közben a gyámügy is levelezett, szóval így került a nevére. akkor is jár visszamenőleg?
5. Niki29 (válaszként erre: 4. - Kicsigitta)
2013. okt. 20. 07:28
mi alapján ítélik meg a százalékot?
2013. okt. 19. 18:13
Szomorú történet. :-( Nekem anno 20-20%-ot kellett fizetnie az exemnek gyerekenként. Menj be a bíróságra, ahova tartozol, ott kell lennie ilyen esetekre ügyfélfogadásnak- általában panasznap a neve. Ott elmondják mik a lehetőségeid, mivel jár- járhat egy ilyen procedúra. Szerencsére nálunk nem volt " hadakozás, de hallottam már macerásabb gyerekelhelyezésről. Mondjuk a te esetedben tök egyértelmű, hogy te neveled egyedül a picit és hogy nem segít anyagilag- ezt nyilván bizonyítania kéne, amit nem tud. Sok szerencsét!
2013. okt. 19. 18:06

Gyermektartás megállapításai iránti per megindítása. Bíróságra bemégy ügyfélfogadási napon; vidd az összes dokumentumot, mely a gyermek megszületését, személyazosságát igazolja.

Illetékmentes! 6 hónapra visszamenôleg lehet követelni!

2. Niki29 (válaszként erre: 1. - Niki29)
2013. okt. 19. 17:42
Terhes voltam amikor kidobott, egy másik nőért, akinek van egy lánya, azt az idegen gyereket nevelgeti az exem, de mindent benyeltem, hogy a fájdalmam ne legyen gát, apa és lánya között.
2013. okt. 19. 17:39
Ez év áprilisában megszületett a kislányom, a szüléskor már egyedül voltam, lelépett az exem,de a szülést követően a nevére vette a kislányt. Akkor azt ígérte,hogy látogatja, anyagilag segít, szó szerint ezt mondta; "szeretnék gyerektartást fizetni,gondoskodok a lányomról". Azóta hónapo teltek el, teljesen egyedül nevelem, fél éves a kislány, háromszor látta, és egyetlen fillért sem fizetett, nem azért mert nincs, elég tehetős család, ő pedig BV-s dolgozó. Mindenféle ürügy, indok van,h.most miért nem, majd a jövőhéten. Megelégeltem. Olyanok segítségét kérném, akik már voltak bíróságon gyt. ügyben, pontosan hány % az annyi, hogy bonyolódik le egy ilyen procedúra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook