Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? fórum

Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
66. Ata06 (válaszként erre: 60. - Szafaripók)
2013. júl. 2. 22:44
Ez nagyon aranyos volt! :DD
65. Ata06 (válaszként erre: 63. - Porcica)
2013. júl. 2. 22:41

A barátnőmnek az állatorvos azt javasolta, hogyha valamit nem akar, hogy csináljon, akkor vízi pisztollyal spriccelje le. Igen? Ez a nevelés náluk?


A családban van egy hat éves kisfiú, biztos oda lesz a cicától. Mit szabad neki engedni és mit nem? Hozzányúlhat egyáltalán? Azt hallottam, hogy beteg lehet a sok simogatástól. Fostos? Ugyan nem tudom pontosan mit jelent ,de nem hangzik jól! :P

64. Ata06 (válaszként erre: 59. - Szafaripók)
2013. júl. 2. 22:37

Hűűű, nagyon köszönöm Nektek a kimerítő beszámolót!:)

Mire ezt megtanulnám könyvekből, több év is beletelne.

A kutyámnál rengeteg könyvet elolvastam, mire profi lettem. Ha ezt meg kéne várni a cicánál, akkor még egy jó darabig nem lenne cicánk! :P

Most hallottam, hogy kell neki nyers húsit meg májat is adni. Igaz ez?

Megmondom őszintén a kutyámnak semmit nem adok nyersen, mert féltem a betegségektől. Szalmonella, féreg, vírusok...

A másik, hogy úgy tudom a cicák elég finnyásak kaja tekintetében. Mi van ha nem ízlik neki a kaja ,amit vettünk? Dobjuk ki, próbálkozzunk másikkal? Még valamit hallottam-, hogy a lakásban több helyre kell neki kirakni vizes tálkát, mert képes nem inni, ha messzire kell blattyogni hozzá. ???? Elég nagy a lakás, most minden szobába tegyünk neki vizet? :D

63. Porcica (válaszként erre: 59. - Szafaripók)
2013. júl. 2. 16:01
Nálam nem kaparja a kanapét! Azt is meg tudja tanulni, hogy mi a tabu kaparás szempontjából. És szép szóval is megérti, ha egyértelműen jelzed neki...
2013. júl. 2. 15:47

Örökbefogadó nap - Macskamentők alapítvány

Júli 06., szombat, Bp., Récsey Center (1146 Bp, Szabó J. u. 6.)

2013. júl. 2. 15:44
Szerintem egyáltalán nem baj az, hogy pici cicát szeretne. És ha apósod nem megy el napokra otthonról, akkor nem kell feltétlenül két kiscica. Apóssal is el fog játszani, a többi időben meg úgyis alszik...:)
2013. júl. 2. 15:33

Hogyan adjunk be a cicának gyógyszert? - oktatófilm!:)


[link]

2013. júl. 2. 15:32

Szerintem egy csomó dolog függ attól is, hogy milyen cicát fogtok örökbe fogadni - mert fajtánként is eltérő a jellemük. Pl. nem feltétlenül igaz, hogy imádnak a magasban lenni, viszont a szfinx-macskák kifejezetten igen. De érdemes kicsit utánaolvasni könyvekben, vagy ha eldöntöttétek, hogy menhelyi cica lesz, azok általában "házimacskák".

És persze a kandúrok és nőstények jelleme is más, még akkor is, ha ivartalanították őket (menhelyről csak úgy adnak ki állatot, ill. ha még nincs ivartalanítva, akkor ivartalanítási kötelezettséggel vehetitek magatokhoz - ezt is érdemes végiggondolni, mert ennek is költsége van, idősebb cicánál ezzel már nem kell Nektek foglalkozni!)

Etetés: nálunk a lakásban a macseknak folyamatosan van kint száraztáp, ezt szokta meg, mindig csak akkor eszik, ha éhes. Egyedül van, szóval tudja, hogy nem eszi el előle senki, ill. nem kell addig ennie, amíg látja, mert azt is tudja, hogy lesz utánpótlás. Így az etetést is ki kell tapasztalni, mihez van szokva a macsek.

Mindenképpen minőségi tápot vegyetek, változatosan - ill. felváltva szárazat is (ez kell a fogai miatt is), ill. nedveset (az enyém mondjuk egyáltalán nem eszi meg a nedveset, csak lenyalogatja róla a szaftot). Érdemes rászánni a pénzt, mert hosszútávon hidd el, jobban jössz ki - mi Royal Canint veszünk a perzsánknak, ami baromi drága, amikor megvesszük, de amikor nem tudtuk beszerezni, más tápokat vettünk, abból több fogyott, mivel több benne az adalékanyag. Összességében így minimum ugyanott vagyunk anyagilag, de a macsek egészségének sem mindegy, mivel eteted.

Nekem egyébként több macskám is allergiás volt a csirkehúsos tápokra, állatorvosunk azt mondta, ez gyakoribb jelenség, mint gondolnánk - figyeljetek majd nagyon oda!

Alom: a lakástól is függ, hogy fedeles vagy fedél nélküli. A fedeles esztétikusabb, de nem minden cica szeret belemenni. És az sem igaz, hogy nem tud mellécsinálni, ha fedeleset veszel - tapasztalat, hogy tud...:)

Alomból is van a szilikátos, ill. a csomósodó. A szilikátos szerintem azért jobb, mert tényleg megköti a szagokat is, és csak ki kell piszkálni a nagydolgokat, és 1 macskára kb. 3-4 hétig elég egy zacskó. Nekünk a csomósodóval csak bajunk volt, és cserélni is rosszabb volt, gyakrabban is kellett. Egyedül a narancsos illatú volt olyan, hogy elnyomta a szagokat, de azt meg hetente cserélni kellett.

Szőrápolás: hosszú vagy félhosszú szőrű macskánál mindenképpen kell fésű. Hosszú szőrűnéél naponta, félhosszúnál legalább hetente kell fésülni, ez jó kis móka..:)

Több olyan táp van, ami tartalmaz "anti-hairball" formulát, ez benti macskáknál igencsak lényeges. De ne legyen illúziód, szőrhossztól függőne változó gyakorisággal fogsz "kapni" ajándékba szőrcsomót, mint a Shrekben a csizmás kandúr. Szőroldó pasztát csak hosszú szőrű macskáknál javasolt, vagy lehet kapni a szakáruházakban (mint fressn*pf) macskafüvet, amit szintén szeretnek rágcsálni.

Amikor elhozzátok, valószínűleg oltva kapjátok meg a cicát, de évente érdemes újraoltatni. Férdegteleníteni kb. negyedévente. Elhozatalkor nézzétek át, hogy van-e benne bolha, de mindenképpen érdemes venni egy bolhanyakörvet, vagy spot-ont (frontline, stronghold), és kúrálni egyet a cicust. Mert ha nem is láttok bolhát, lehet benne, és a lakásból is kiírtani sokkal nehezebb, mintha megelőzitek, hogy elszaporodjanak. Ha más állattal nem érintkezik, később ezzel nem kell foglalkozni, de időnként nézzétek át a bundáját.

Én nem értek egyet azzal, hogy ne fürdessétek - mi a perzsánkat negyedévente szoktuk, minőségi macskasamponnal, vagy állatkozmetikusnál. Volt olyan macskám, amelyik kifejezetten szerette a vizet (olyan fajta volt), még a gyerek minimedencéjébe is folyton belemászott fürdeni...

Viszont ha lakásban tartjátok, vegyetek neki kaparófát, hogy legyen hol élezni a körmét. Ill. mi a miénknek vágni szoktuk a körmét, mivel kaparófa ide vagy oda, imádná tépni a kanapét - erre vannak speciális ollók, de semmiképp ne egy remegőkezű illető fogjon hozzá, és kérjetek meg valakit, hogy mutassa meg, hogyan kell csinálni!!

A gyógyszer beadása... Hát, szerencsére nekünk eddig max. hasfogó kellett a cicának, amikor elkapott valami bogarat, és attól hasmenése lett... Azt simán beletettük egy falat ételébe, vagy csak a táljába, és megette. Ilyen gyógyszer érdemes, ha van nálatok, arra azonban nagyon figyeljetek, hogy a legtöbb embernek adható gyógyszer halálos lehet a macskára - pl. van olyan (talán az algopirin vagy az aszpirin...), amit kutyának lehet adni, de a macska tuti belepusztul. Szóval erre nagyon figyeljetek, és ne adjatok neki!!

58. Porcica (válaszként erre: 57. - Anyuccci)
2013. júl. 2. 13:43
Így van!
2013. júl. 2. 13:38

Szerintem sem kell bolhaírtó,viszont 3 havonta féregteleníteni kell...ha lakásban van akkor is.

Én nem értettem miért aztán a doki elmagyarázta hogy a cipőnkkel is bevihetjük a férgeket amit a cicus benyal és bele is halhat.

56. Porcica (válaszként erre: 54. - Porcica)
2013. júl. 2. 13:33
Úgy értettem "jobban meg tudja neki tanítani, mit szabad és mit nem"...!
55. anyuccci (válaszként erre: 41. - Ata06)
2013. júl. 2. 13:33

Nagyon önnálló lény a cica...ez tény...de szerintem hálás is tud lenni.Az én cicusom kétszer eszik egy nap,reggel és este és a száraz kajája egy kicsi mindig van a tálkájába ha esetleg megéhezne.Három tála van egy vizes,egy konzerves és egy száraz és alatta egy tálca...Fedeles alom tálcánk van a nagy méretű.És kefés kesztyű amit a kezemre húzok és simogatás közben fésülöm...na ez után tud ám úgy dorombolni meg bújni....mi ez ha nem hála:)

Én heti 1x szoktam Neki adni macska füves tápot amit a DMben veszek....


Amúgy abból is látszik hogy hűségesek,amikor apukám elment....ő is nagy cicás volt,volt egy szürke cirmos lányka cicája és egy fekete ami minden reggel kísérte boltba az ajtóban megvárta aztán együtt haza:)...szóval amikor elment a fekete cicus eltünt azóta se láttuk a szürke meg többször is bekéreztőzött a házba és apum helyére fekve olyan fájdalmasan nyávogott....Ők is érző lények és tudnak sírni én akkor jöttem rá erre.:)

2013. júl. 2. 13:32

Lakásba nem kell bolha irtó!

Ha apósod ráér, már pedig gondolom nem dolgozik, akkor jobb 1 cica. Rá rendesen oda tud figyelni, jobban meg tudja neki tanítani mit szeret és mit nem! 2 macska húzza bele egymást a hülyeségbe, mint a rossz gyerekek. 1 cica viszont, főleg, ha kicsi, akkor nagyon kézhez tud szokni, igazi társsá válik. Az 1 cicát javaslom!

53. Ata06
2013. júl. 2. 13:20
Ha lakásban lesz, akkor kell bolha irtó spot-on vagy nyakörv?
52. Ata06
2013. júl. 2. 13:19

Na keményedik a helyzet!;)

Apósom úgy döntött, inkább kicsi cicát szeretne, akit ő kezd el nevelni! Nnnna most nem tudom, erősködjek a nagyobb macska mellet vagy hagyjam ,hogy legyen neki "kicsikéje"!:P

Sőt ismerős már azt is megemlítette neki, hogy jobban jár ha egyszerre két cicát vesz magához, -persze ha kicsik-, mert akkor egymással is el vannak és van társ ,ha esetleg apósom nem lenne otthon. ??????

Én úgy olvastam, hogy nem minden esetben jó kettő cica, mert egymásnak is mehetnek és mivel territoriális állatok kaparhatnak, meg az alom mellé pisilhetnek.

51. Porcica (válaszként erre: 50. - Ata06)
2013. júl. 2. 09:29

Nem kell szőr oldó! Lehet kapni olyan csemegéket, amikben van szörgombóc képző adalék. Sajnos azonban elkerülhetetlen néha, hogy képződjön, és az kijöjjön. A cicatartás ezzel jár, az van. Az én cicámnak télen az is segít, ha eleht zöldséget. Minden cica ízlése persze más, ki kell tapasztalni, mit szeret. Az enyém a konzerv őszibarackot nagyon szereti (kis falatkákban adom neki kézből), és a konzerv kukoricát. Néha az ecetes uborkából is megeszik egy-egy pici falatkát. Csak kézből, tenyérből eszi meg, onnan esik jól neki, tányérból nem.


Cicát nem fürdetünk! A kismacska "fostos" lesz tőle, szóval nem szabad. Ha olyan koszos helyről érkezik, ahol nagyon koszos a bundája, akkor is csak nedves törölközővel kell többször átsimogatni a bundáját, de ne túl sűrűn, mondjuk csak napi 1x, és ne legyen a törcsi, vagy rongy túl vizes, mert nem tesz jót a cicának. Néhány nap alatt szépen megisztul a bundája. A cicák tökéletesen tisztán tudják magukat tartani már egész pici koruktól kezdve.

Csak akkor jöhet szóba fürdetés, ha a cica nagyon ferőzőtt kullancsal, bolhával, de akkor is csak az orvos (állatpatika) által adott szerben szabad. Meg kell kérdezni az állatpatikust, ők tudnak tanácsot adni. De erre csak nagyon szélsőséges esetben van szükség!

50. Ata06
2013. júl. 2. 09:20

Köszönöm a válaszokat! Figyelek! :)

Kérdeztem már? Nem tudom!

Szőr oldót kell venni?

Gyógyszert hogyan kell beadni?

Fürdetni szokták a cicát? Hogyan? Gondolom ha hazahozzuk a menhelyről ráférne egy kis fürdetés, nem?

49. d878fb6317 (válaszként erre: 46. - Ata06)
2013. júl. 2. 08:03

Nálunk a száraz mindig ott van, de Ők kijárós cicák. Vadásznak, fára másznak, sokat mozognak.

Nedveset az itthoni cica egyszer kap este, a tanyasiak kétszer reggel-este.

Mivel lakásban nem mozog annyit úgy kell igazítani az étkezését, nem jó ha elhízik.

Alomtálca, teljesen jó a fedél nélküli is, az a lényeg, hogy eldugott helyen legyen, ahol a cica zavartalanul tudja végezni a dolgát.

Jó, ha van saját fekhelye, bár sokszor a leglehetetlenebb helyekre tudják magukat befészkelni. Szekrények, dobozok, szatyrok, fiókok.

Szerintem a lakótelepen a legnagyobb gond az unalom lehet, jó ha van mivel lefoglalja magát. Nem feltétlen drága játékok, elég egy papírgalacsin vagy bármilyen hétköznapi tárgy.

Nagyon szeretnek az ablakban nézelődni, jó ha ez biztosítva van neki. Érdemes az ablakra szúnyoghálót tenni, így szellőztetni is lehet és a cica sem ugrik ki.

A másik szenvedélyük a magasság, esetleg emeletes macskabútor vagy a szekrény teteje is megteszi.

A bútorok kaparászása gyakori probléma, kaparófával kivédhető.

48. Porcica (válaszként erre: 47. - Ata06)
2013. júl. 2. 07:47

Én a 9.-en tartottam cicát, és másképp nem ment, csak úgy, hogy háló volt az erkélyen. Már úgy értem az egész rész, ahol ki lehetne esni, az be volt fedve egy nem túl kicsi, de nem is túl nagy lukakkal ellátott kötélhálóval. Legalább a galambok sem repültek be, és nem piszkítottak oda. :)

Amúgy, ha nincs erkély, akkor megteszi egy egyszerű keretes szúnyogháló, és akkor a meleg hónapokban egész éjjel nyitva lehet az ablak.

Az én kis cicám nagyon rosszcsont volt, pillanatok alatt a szomszéd erkélyén volt, ezért találtuk ezt ki (a szomszédban kutya volt). Azóta 9,5 éves, és kertesben lakunk. Hámmal sétáltattuk a kertben 2 hétig, utána felügyelet mellett volt kint, végül teljesen megszokta. Lakótelepi 2 évének köszönhetően egyáltalán nem tekergős, ritkán hagyja el a kerítés nyújtotta biztonságot. Nem is bánom! :)

47. Ata06
2013. júl. 1. 20:53

Még valami! 5. emeletről van szó, ott milyen óvintézkedéseket tegyünk nehogy kiessen a cica?

Ti hogy szoktatok szellőztetni?

Macska biztossá kell tenni a lakást, ezt tudom, de mire figyeljünk?

46. Ata06
2013. júl. 1. 20:52

Az étkezést hogy kell náluk csinálni? Meghatározott időben? Hányszor?

Vagy egész nap legyen előtte a kaja?

Alomtálcából fedeleset vegyünk, vagy csak szimplát?

Húú, egyszerre ennyi kérdésem lenne, de bármit meg osztanátok velem, mert fontos, örülök neki!:)

45. Ata06 (válaszként erre: 40. - Szafaripók)
2013. júl. 1. 20:49

Iiiigen, boxerem van. :)

A szomszédban van két cica, tőlük nincs elragadtatva. :P

44. Ata06 (válaszként erre: 30. - Anyuccci)
2013. júl. 1. 20:47
Köszönöm, felkeresem az oldalt. :)
43. Ata06 (válaszként erre: 31. - Szafaripók)
2013. júl. 1. 20:47
Nagyon köszönöm, hasznos oldal. :) Átnézegetem. :)
42. Ata06 (válaszként erre: 39. - 99279bb06f)
2013. júl. 1. 20:44

Persze mindenképpen együtt megyünk cicát választani. :) Ő már régóta szerette volna! Talán azért is cicát, mert tudatában van annak, hogy egy kutya, -főleg a városban- sokkal nagyobb kötöttség. Az én kutyámmal napi 3 * másfél órát sétálok. Azért ez sok egy idős embernek. Még nekem is! :/

Az állatorvos azt javasolta, hogy ne pici cicát válasszunk, hanem süldőt egy idősebb ember mellé.

Megpróbálok mindenre felkészülni, mert nem akarok még egyszer olyan helyzetbe kerülni, amiben a kutyámmal voltam mikor magunkhoz vettük.

Mi a helyzet a bútorok karmolásával?

És hogy kell egy idősebb cicát magunkhoz szoktatni? Hova kell neki tenni az ágyát? van egyáltalán egy cicának ágya? :D

41. Ata06 (válaszként erre: 33. - Anyuccci)
2013. júl. 1. 20:34

Jéééé, ezt még nem hallottam, hogy egy kutyus párti átpártol a cicákhoz. :O :)

Mindig azt hallottam a cicákról, hogy nem ember függő, hanem terület orientált. Meg hogy nem hálás, mint a kutya. Akkor most ez nem igaz?

40. szafaripók (válaszként erre: 39. - 99279bb06f)
2013. júl. 1. 17:37

Azért nem csak a kutyának kell elfogadni a macskát, hanem viszont. A boxerek (jól láttam, hogy az van?) nem tudom, mennyire macskakompatibilisek.

Anyukáméknak volt egy kutyája, abszolút bárgyú, a macskák a táljából ettek, stb. De amikor átvittem "megőrzésre" a mi macskánkat (nyaralni mentünk), a macska azzal nyitott, hogy megkarmolta az orrát. A kutya nem bántotta volna, de a macska folyamatosan provokálta, aztán persze a kutya is vissza, majdnem rossz vége lett...

Úgyhogy azért ezt így nem jelenteném ki...

2013. júl. 1. 17:21

Ritka, hogy egy férfi szeretne cicát magának! Üdv Apósodnak! :)


Ha valami gond lenne Apósoddal és a cicát el kellene helyezni, természetesen magatokhoz tudnátok venni. A kutyus fogja érezni rajta az Apósod szagát, és azonnal el is fogja fogadni. Hidd el az állatok okosabbak mint mi. :)


A cicafajtákról nem tudok semmit, mivel nekem csak házicicáim voltak. A mostani perzsa már 3-4 évesen került hozzám, de nyugodt, csendes, nagyon kedves cica.

A szomszédnak volt egy Sziámi cicája, aki "nagydumás" volt. Amint kinyitotta a szemét, már mondta is az ő csodásan mély hangján. Azt is meg lehetett szokni. Na és a szemei!!!! :)


Legjobb lenne, ha Apósod is menne veletek cicát választani. Tudod: szerelem első látásra! Ez mindig bejön. :)

38. Porcica (válaszként erre: 32. - Annette)
2013. júl. 1. 13:51

Ez egy saját tapasztalat, azért mertem leírni. :)

Nekem volt már jópár cicám, anyukám is cicás, neki is. Mindig a cirmosok voltak az öntörvényűbbek. Persze az életkor is számít, meg a neveltetés. Nyilván kisgyerekek, vagy kevesebb törődés mellett vadabbak lesznek.

Amúgy én is inkább az elárvult, eldobott cica örökbefogadása mellett szavazok!

37. Ata06
2013. júl. 1. 13:13

Jajj, jaj, annyi mindent írtok nekem, De Írjatok is, csak most mennem kell!

Örülök, hogy ennyien segítetek nekem!

Este jövök! addig is csak ontsátok a tudást! :D

Köszönöm nektek! :)))))

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook