Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? fórum

Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
156. bd55e3f068 (válaszként erre: 155. - Ata06)
2013. júl. 15. 19:36

Általában idővel már nem annyira lesz érdekes, max. szemmel követi.

A mi pindurkánk az a típus, aki nem csak vadászni szeret, hanem imád csúszkálni, kifarolni a vizes kövön.

Általában leszoknak erről, bár volt egy cicánk, aki soha nem nőtte ki azt, hogy imádott a domestossal(!) felmosott padlón elfeküdni.

155. Ata06
2013. júl. 15. 18:36

Köszönöm, az ő nevében is.:) Már nagyon kezd feloldódni a kis drágaság.:D Azt hiszem vadászik. :)Megrohamozza felmosó moppot és úgy mosok fel, hogy rajta van.:D Amíg kimosom, lehámozom róla, de ahogy kiveszem a vödörből ő már újból rajta van. :D Vagy éppen a bokámnak ugrik neki. :D Ez így nagyon vicces- eleinte. :D

Ez elmúlik majd magától vagy tanítanom kell és mondanom, hogy nem szabad? Egyáltalán hogy kell nevelni egy cicát?

154. emagdi (válaszként erre: 153. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:21
most nézem én is, tényleg tündéri:))
153. szafaripók (válaszként erre: 151. - Ata06)
2013. júl. 15. 17:03
Most néztem az adatlapodat, hát nagyon cuki a kis macskajövevény!:)))) Édes!:)))))
2013. júl. 15. 12:23
hmmm igen...igen...megmosolyogtattatok Pirka koszi Mindenkinek hehe
151. Ata06 (válaszként erre: 148. - E32d76b828)
2013. júl. 15. 10:25

"Kedves" Piri néne!

A soraidat böngészve,- mert sajnos olvasni nem igazán tudtam- arra a következtetésre jutottam, hogy neked komoly kihívást jelent bármilyen írás.

Szinte érthetetlen amit írsz!

Javaslom mielőtt bármilyen fórumban írnál forgasd egy kicsit a helyesírási szótárt.

Ki gyártja a selejtet? Én biztos nem, mert a felvilágosult emberek közé tartozom,akik ivartalanítják az állataikat. Azok az emberek gyártják a hibrideket, akik ezt nem teszik, hanem felelőtlenül ivarosan, hagyják az állataikat kóborolni.

Ha jól fejetettem meg az írásod, Te is ezek táborát gyarapítod!

Az én családom nem hanyagol el, sőőőőt szép nagy családom van. De miért is baj az, ha egy idős néninek, akinek nincs senkije, vagy egy egyedülálló bácsinak van kivel foglalkoznia, van kinek adni a szeretetét, amit viszonoznak is?

És mi van a hajléktalanokkal ,kiknek 20nm -es paneljuk sincs? Dirigálni vesznek emberek magukhoz állatot? Nem kell ehhez állat, ott a család.Nem hallottál a családon belüli erőszakról? A legtöbb ember azért veszi magához az állatot ,mert sajnálja, hogy nyomorultul, társ nélkül kelljen leélni a szerencsétlennek az életét. És a mentett állatok ezt örömmel fogadják is és hálásak egy jó szóért és a szeretetért, amiben addig nem volt részük.

A macskádnak nyomorúságos élete volt? Valóban. Mert miközben te azon törted a fejed, hogy tedd el őt láb alól, ő mindennap visszament hozzád, mert szeretet remélt tőled.

Szégyen hogy egyáltalán ilyet leírsz! Az empátia a lekisebb jelenlétét sem látom benned!

Verebekkel etetted? Ha ezt a macska teszi, akkor ösztönből cselekszik, ha te- nem véletlenül írom kisbetűvel a 'te' szócskát- akkor csak egy lelketlen lény vagy. Mert megtehetted volna, hogy másképp cselekszel mégse tetted.

Azzal hogy tejet adtál neki-elkeserítelek-, nem teszed el láb alól, de fogalmad nincs róla, hogy hasmenése volt tőle, vagy mennyire érezte rosszul magát.

Hogy nem ütötte el autó? Hogy nem kapott olyan fertőző betegséget, ami el vitte volna? Szerencséje volt! Ha dolgoznál ilyen helyen akkor tudnád, hogy mennyi cica vagy kutya hal meg nyomorúságosan ,fájdalmakkal telve , hogy a féreg mászik elő a szeméből és folyik a fenekéből a vér a vírus következtében, amit egy oltással vagy féreghajtással meg lehetett volna előzni.

Honnan tudod, hogy az cicád amelyik rótta az utakat hány kölyköt hagyott maga után? Ivartalanítattad vagy esetleg ő is hibrideket-ahogy te nevezted- hagyott maga után?

Az utolsó mondatoddal különösen nehéz volt megbirkóznom, de mintha arra akartál volna utalni, hogy nem írsz ide a továbbiakban.

Na azt nagyon jól tennéd, mert erre a lelketlen megnyilvánulásra senkinek nincs szüksége.

Remélem egyszer te is megtapasztalod, milyen az ha szeretsz valakit, mert a mostani szíved úgy látom erre nem alkalmas!

2013. júl. 15. 09:56

"tod eletem soran tobb mindent +tapasztaltam es a gyakorlat az aaaaz? h az ollan szemelyek akiket elhanyagol a csaladja no!ezek keresnek kedvukre dirigalhato tarsat..az idegrohamok es szeretet-elnyomas elszenvedoje tht tobbnyire a "szerencses" aproallat... "


Sajnállak, hogy ilyen környezetben élsz, én nem vagyok fiatal, de az én tapasztalatom teljesen más..

149. emagdi (válaszként erre: 148. - E32d76b828)
2013. júl. 15. 09:32

most magadról írsz?

remélem meg fogod tudni oldani a problémáid.

148. e32d76b828 (válaszként erre: 146. - Ata06)
2013. júl. 15. 09:29

"Amen" tobb mint a fele sotet maradt olvasva soraidat...hejjj be kar...

szornyu hybridekrol irka amiket koszonhetunk az onzetlen oda-adasnak,a kolcsonos "lelekerzesnek?"pfff altalad nevezett oda-adasnak...baromsag...elragadtatasotokban gyartjatok a selejtet...ha nincs terulet csak 20nm panel mi a fr...nak egy macska v kutya hisz ott vagy Teakarki...

tod eletem soran tobb mindent +tapasztaltam es a gyakorlat az aaaaz? h az ollan szemelyek akiket elhanyagol a csaladja no!ezek keresnek kedvukre dirigalhato tarsat..az idegrohamok es szeretet-elnyomas elszenvedoje tht tobbnyire a "szerencses" aproallat...

mint irtam nekem valoban volt 1 macs...kinti macs es nyomorusagos elteben 19 evig elt a nyomorult... egesz koran megproszaltam mar eltenni lab alol de valahogy nem sikerult...etethettem a cict mindenfele baromfi nyesedekkel,egerrel v verebekkel olykor gyumolccsel v szarazkenyerrel...itathattam

tejjel v csak sima vizet kapott pfff nem deglett meg a nyavajas!vidaman hevereszett es vadaszgatott tovabbra is a kertunkben...meg szerencse h tuleltem

a MERTEK az...na azt nem tudjatok betartani Pirka nem feleslegel tovabb mert nem egy az objektive

147. emagdi
2013. júl. 14. 22:08

Igaza van Ata06nak. A mai háziállatok többsége nem lenne képes már önállóan a vadonban élni. (megjegyzem ha képesek lennének, már akkor sem igen lenne nekik természetes élőhelyük, mert az ember mindet belakta...)

Természetesen egy állatnak a lehető legoptimálisabb körülményeket kell(ene) biztosítani, de szerintem az állattartó gazdik többsége ezt meg is teszi, a lehetőségeihez mérten. Sokan jobban tartják az állataikat, többet megadnak nekik, mint esetleg saját maguknak.

146. Ata06 (válaszként erre: 145. - E32d76b828)
2013. júl. 14. 21:28

A legtöbb tenyésztett állatnak jobb helye van ott ahol gondoskodnak róla. Ezek nem vadállatok!

Kint az utcán elüti őket az autó, ha meleg van nem jutnak vízhez, élelemhez sem igen, csak ha az ember megszánja- a nagy butaságában. Télen jobb esetben fáznak és megfagynak.A bolhák és a férgek felfalják a kis testüket. A fertőző betegségek kínnal teli halálhoz-én halálnak hívom az ő halálukat is- vezetnek. Ez nem csak a cicáról szól. Az embernek lehetősége van segíteni, hát segít- a jobb emberek. A kutyákat mi édesgettük magunkhoz, tehát joggal számítanak ránk. Láttam én már megfagyott kutyát és varjak által széttépett macskát. Most akkor miről is beszélünk?

Az állatkertek nagy többsége menti a fajokat, mert az orvvadászoknak köszönhetően rengeteg faj a kihalás szélén áll.

A gyerekek honnan ismernék meg az állatokat?

Szóval nem minden a természetes élőhely. Nekünk hatalmunkban áll rajtuk segíteni és sok állat szerető ember meg is teszi. Aztán vannak akik csak azért veszik magukhoz az állatot, hogy kínozzák, ami manapság sajnos eléggé elharapódzott szuper jog rendszerünknek köszönhetően. Vagy éppen kereskednek velük, nem látva ,hogy ők is érző lények, fáj nekik, ami nekünk fáj és tudnak örülni.

Sokan csak felesleges éhes szájnak tartják őket, mert nem haszonállatok. Nem is, ezt úgy hívják, hogy társ állat , amit hiába mond az állatszerető egy olyan embernek ,aki nem szereti az állatokat. mert attól hogy valakinek van vagy volt állata nem biztos hogy állatszerető.

Nem kell hogy szeresd az állatokat, de legalább ne szólj meg érte másokat, bár ez rámutat arra, hogy milyen is a lelked.:( Szomorú ez, hogy így gondolkodsz. Azok az emberek gondolkodnak így, akik a saját nyugalmukat, kényelmüket többre tartják, mint hogy törődjenek egy rászorulóval. Vagyis egyszóval-mit szépítsünk- önzők.

És "záróakkordként" csak ennyit mondanék neked:

"AMIKOR EGY ÁLLAT SZEMÉBE NÉZEK, NEM AZ ÁLLATOT LÁTOM.

AZ ÉLETET LÁTOM.A BARÁTOT LÁTOM.ÉRZEM A LELKÉT."

2013. júl. 13. 10:24

barmilyen elolenyt magadhoz veszel annak es azert felelosseggel tartozol felre az onzoseget...azt kotelezo nezni Neki mi a legjobb es nem Neked...

/minderrol tajekozodhatsz a fellelt iromanyokban/

lehet kutya,macska,tyuk,tengeri,patkany stb.

elsokkent a termeszetes elohelyet,taplalekat,

szokasait terkepezd fel es ha a kornyezetedben nemtod szamara ezeket megfeleloen biztositani

hagyj fel a vaggyal,ne kinozd mert en tapasztaltan szamtalanx lattam/maskepp mint Ti/rengeteg macs es egyeb allatka szenved a direkt-szeretetektol... a szabadsag megvonastol,bezarjak oket egy keccoba csupan onzosegtol es rettenetnyi butasagtol vezerelten...hejjj kedvemre tegyen igaz?

a tejrol es egyebekrol nem ejtenek szot...maradjon csak az en butasagom hehe

144. szafaripók (válaszként erre: 134. - E32d76b828)
2013. júl. 12. 13:20

Jajajajajajajjjjj!! És akkor a többit inkább hozzá gondolom...

De azért annyit: nem csak az állat, az ember is büdös a lakásban, ha nem megfelelően "tartják"...

143. csgybzs (válaszként erre: 134. - E32d76b828)
2013. júl. 12. 11:54
Ne haragudj meg, de ennyi butaságot összehordani egy hozzászólásban! :O
142. Ata06 (válaszként erre: 141. - Emagdi)
2013. júl. 12. 10:45
Jó, köszi megnézem.:)
141. emagdi (válaszként erre: 140. - Ata06)
2013. júl. 12. 10:33

igen. a kutyás S-es méret a macskaméret.

vagyis hát árulják macskás csomagolással is, de gyakorlatilag a macska furminátor és a legkisebb kutyás méret az egy és ugyanaz :)


aukciós oldalakon érdemes körbenézni, ott olcsóbban ki lehet fogni, én is úgy vettem annakidején.

140. Ata06 (válaszként erre: 139. - Emagdi)
2013. júl. 12. 10:31

Igen ismerem. Van külön cicusoknak való is?

De elég húzós az ára.:/

139. emagdi (válaszként erre: 138. - Ata06)
2013. júl. 12. 10:30
a fésülésről jut eszembe: furminátor! :) nézz utána, kutyákra való is van. nekünk nagyon bevált.
138. Ata06 (válaszként erre: 134. - E32d76b828)
2013. júl. 12. 10:24

Ha a szőre át van kefélve hetente, akkor a szőr mennyisége is kevesebb, amit elhullajt. De cserébe kapsz egy barátot, aki meg vigasztal ha bajod van. Mert az emberek többsége közönyös. Sőőőt ha majd nagyobbak lesznek a gyerekeid - ha vannak-, akkor rájössz, hogy a kamaszkorral elszálltak azok az édes angyalok, akik voltak.:/

A kutyám után is van szőr, pedig ő rövid szőrű és egy percre sem bántam meg, hogy bele vágtam.

A barátnőmnek a lakásban van kutya, macska, teknős, tengerimalac és mikor belépek a lakásba, ha nem tudnám, hogy van állat soha nem mondanám meg. Ha ivartalanítva van, akkor nem lesz szaga.

Különben tejet nem lehet adni a macskának, mert nem tudja a tejcukrot bontani csak pár hetes koráig amíg szopik, így aztán jó kis hasmenést okoz neki.

A macska ragadozó állat rövid a bélrendszere, így nem mindegy milyen kaját kap. Ahogy a kutyát sem lehet kenyérrel és csonttal etetni.

Persze nem hal éhen, de Te sem halsz éhen, ha állandóan hamburgert eszel, még sem egészséges.

137. emagdi (válaszként erre: 136. - Ata06)
2013. júl. 12. 10:19

ráadásul ezek a cicák már kimondottan "beltérre" lettek kitenyésztve, kint nem is lehetne tartani őket.


másrészt akkor még tisztább egy állat, ha ki sem teszi a lábát a lakásból, nem értem, hogy akkor mitől lenne koszos? (Piri nénének szólt ez utóbbi)

136. Ata06 (válaszként erre: 133. - D878fb6317)
2013. júl. 12. 10:17

A szomszédomnak kint mászkálós cicuja van, de ez pesti belvárosi lakás. Tehát csak a házon belül közlekedik. Egyik nap jött a szomszéd és megmutatta mit hozott neki a kicsike ajándékba, be a lakásba. És kicsomagolt egy hatalmas gyíkot. :O

Legközelebb, meg patkányt :O kapott ajándékba.

Na rögtön hívtam a közös képviselőt, hogy intézkedjen.

135. emagdi (válaszként erre: 134. - E32d76b828)
2013. júl. 12. 10:03

Piri néne, hát, itt két macska van, de egyik sem büdös. Az igaz, hogy szőr az van. Mindig. Mindenütt.

De miért lennének büdösek az állatok?

Ha az alom rendszeresen takarítva van, az állat nem beteg, akkor nem büdös. Sok macskás és nem macskás lakásban jártam már, a szaghelyzet nem attól függ, hogy épp van-e állat.


Kandúrnak lehet szaga, ha nincs ivartalanítva. De a lakásban tartott kedvenceket úgyis ivartalanítja a gazdi.

134. e32d76b828 (válaszként erre: 117. - Ata06)
2013. júl. 12. 09:41

nem gonoszkodtam hiszen nekem is volt macsekom de nem a keccoban...iszonyat "budos"

ha furdeted,ha fesulod,ha almot-parnat cserelsz,a szore hullik folyamatosan amit nem latsz es nagyon nem jo a tudodnek es a gyermekednek,bemegy mindenhova ha nem latod,ha latod?tok rendes es hizeleg mert hibatlanul valasztottal egyszoval kinti allat tutira...o is jobban erzi magat ott mert szabadon van,tehet amit...

szamtalan keccoban tartanak macsekot eskudozve mind ez nem igaz...hat menj vendegsegbe 1x egy macskas hazhoz,gyozodj meg a leirtakrol

cicat onnan ahol jol tartottak,lehet menhelyi v tenyeszto oly mind1,kezdocsomag a szeretet kajanak barmit megeszik,ragadozo minek ezt reszletezni...tej legyen es par falatos ennyi

133. d878fb6317 (válaszként erre: 114. - 99279bb06f)
2013. júl. 12. 07:47
:)) Szerencsés vagy, hogy nem lepett meg vele a lakásban:))
2013. júl. 12. 07:46

Teljesen természetes, hogy néhány napig bizalmatlan. Új környezet, új emberek. Foglalkozni kell vele, de nem erőszakosan.

Egyébként a legegyszerűbb dolgok a legjobbak játékra.

A közeledbe csalni leginkább úgy tudd, hogy a paplan vagy pléd alatt mozgatod a kezed, biztos ráugrik.:) Ezzel mondjuk csak az a baj, hogy ha éjszaka alszol és megmozdítod a lábad, akkor is megcsinálja. Legalábbis nálunk volt ilyen, majdnem frászt kaptam, mikor először rám ugrott:))

131. 99279bb06f (válaszként erre: 129. - Ata06)
2013. júl. 11. 23:11
Az egyiknek, Vincének volt a kedvence az éjjeli ping-pongozás. Parkettás a lakás végig, szőnyeg sehol, mert könnyebb így takarítani, az ágy ágyneműtartós (alul furnér) ... és Vincém éjjel ott pattogtatta az ágyneműtartó és a parketta közt. Az tök jó volt, mert sokáig pattogott, meg zajos is volt - nagyon élvezte! :D
130. 99279bb06f (válaszként erre: 128. - Ata06)
2013. júl. 11. 23:09
A másfél méteres, vastagot nem nyeli le! Főleg ha a karom van a másik végén! :D :D
129. Ata06
2013. júl. 11. 23:07
Meg ping-pong labdát is. :D
128. Ata06 (válaszként erre: 125. - 99279bb06f)
2013. júl. 11. 23:07

A cipőfűzőt nem nyelheti le? Hogy játszott vele?

Én is veszek! :DD

127. Ata06 (válaszként erre: 124. - 99279bb06f)
2013. júl. 11. 23:06

Nagyon bírom őkegyelmességét. Nem is gondoltam volna,hogy két nap alatt is így belopja a szívembe magát. :) Másszon csak én nagyon jól szórakozok.:D

Most rendeltünk neki cica bútort. Inkább azon tornázzon, nehogy valami baja legyen. Egy órája zuhant le a függönyről :D , de a talpára esett. Nem hiszem, hogy tetszett neki, mert azóta kerüli a függönyt.;) Vettünk az ablakra cica hálót is. Teljesen fel vagyunk szerelkezve már. :P

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook