Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? fórum

Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
186. Skyfall
2015. aug. 26. 14:25
Ha valaki szeretne kiscicát, 6 hetes cicák ingyen elvihetők (Budapesten). Már nem szopiznak.
185. Ata06
2013. júl. 20. 18:43

Képzeljétek, felment a cica bútorra. :)))

Igaz, hogy tele aggattam minden sz@rral.:D

Pakolásztam a szekrényben és mindent cica szemmel néztem, úgyhogy most a lakás cica akadálypálya és mennyország.:D

Itt egy doboz, ott egy szatyor, amott egy kupak lóg, emitt meg egy fonal. :) Élmény nézni, hogy hogy játszik és milyen rendetlenség van! :D

184. emagdi (válaszként erre: 180. - Ata06)
2013. júl. 19. 17:22

nálunk az egyik macska szinte megőrül a fültisztító pálcikáért:)) eldobjuk neki, visszahozza:D

nem, nem eszi meg, nem is rágogatja :))

nem tudom miért szereti, de már más macskánál is láttam.


igazából csak azért írtam ezeket, mert látszik, hogy nem igazán kell beruházni macskajátékokba, mert a háztartásban található legegyszerűbb dolgokkal tökéletesen elvannak. ezeket jobban szeretik, mint az állatkereskedésben kapható színes-szagos játékokat:)


kössetek valami galacsint neki egy madzag végére, azt húzogatni is lehet neki, vagy ha felakasztjátok kilincsre vagy valahova, akkor ütögetni tudja

183. d878fb6317 (válaszként erre: 179. - Ata06)
2013. júl. 19. 17:21
Szeretnek felfedezni, majd az Ő kis
182. d878fb6317 (válaszként erre: 179. - Ata06)
2013. júl. 19. 17:20

Szeretnek felfedezni, majd az Ő kis tempójában elkezd játszani is.

A macskákra ráerőltetni semmit nem lehet. Kínáltok lehetőséget és majd választ.

181. d878fb6317 (válaszként erre: 179. - Ata06)
2013. júl. 19. 17:18
Szeretnek felfedezni, majd az Ő kis
180. Ata06 (válaszként erre: 178. - Emagdi)
2013. júl. 19. 17:17
Fülpiszkáló? :O Azzal mit csinál?:) nem tudja feldugnia torkába? :)
179. Ata06 (válaszként erre: 177. - D878fb6317)
2013. júl. 19. 17:16

Dobozt, papír szatyrot letettünk neki, de még semmi reakció. Illetve annyi, hogy megszagolta és tovább ment. :/

A fiók és a szekrény viszont tetszik neki!:D

178. emagdi
2013. júl. 19. 13:39

húst nyugodtan adhatod nyersen is, sütve is :)

(sertést sehogy sem)


jutalomfalat: hát, nálunk nagyon megy ez a "kolbászka", hosszú rudak, egyenként lefóliázva, több van egymás mellé csomagolva. ebből is több márka kapható, nálunk a lidl-s meg aldi-s vált be a legjobban :D

de szeretik a whiskas-os jutalomfalatokat is, ezek ilyen kis macskafej formájú műanyag dobozkákban kaphatóak. (a dental akármi fajta az nem annyira megy, mert nagyon kemény de az összes többit szeretik).

meg hát van még egy csomó féle, igazából ezt csak kikísérletezéssel lehet megállapítani, hogy a ti cicátoknak melyik ízlik :)


játék: szerintem semmi extrát nem kell venni, papírgalacsin, fülpiszkáló, ásványvizes kupak... :D esetleg a valódi szőrból készült kisegerek v pomponok, csak azt már nagyon kevés helyen lehet kapni, már mindenhol csak műszőrből készült van.

jól meg lehet futtatni őket a lézer pointerrel (tudod, az a piros pont:)), csak vigyázni kell nehogy a szemébe világíts.

hát, kb ezeket tudnám javasolni:D

177. d878fb6317 (válaszként erre: 176. - Ata06)
2013. júl. 19. 10:36

Doboz, szatyor, papírgalacsin, fiók és szekrény kissé kinyitva...

Én is összevásároltam mindent mikor kezdő macskás voltam, de csak azok a tárgyak nem érdekelték Őket.

176. Ata06
2013. júl. 19. 10:08

Játékot mit tudunk vele játszani?

Vettünk neki csörgős labdát, de nem érdekli.

Boton lógó egeret-még ez a legérdekesebb számára ,ezzel képes már 10 percet is eljátszani.:D

De utána csak ül és várja az újabb ötleteket játék terén.

A cica bútorra rá se bagózik.

És vettünk neki még egy olyan egeret, amiből ha kihúzunk egy zsinórt, pár másodpercig mozog.

Hát úgy látom ezzel nincs kielégítve a kisasszony.:P

Szóval ha tudtok valamilyen szuper ötletet, örülnék neki, mert úgy látom kifáradhatatlan és ha nem játszunk vele, mintha unatkozna.;)

Komolyan, jön utánunk, nyávog és csak néz ránk azzal az édes kis pofijával és szemeivel.:))

175. d878fb6317 (válaszként erre: 174. - Ata06)
2013. júl. 19. 07:32

Adj Neki nyers csirkehúst bátran, tudom sokan ellenzik, de a cicák gyomra igazából erre van "kitalálva". Csak hát elég erős az állateledel lobbi. Meg valljuk be, egyszerűbb is a tápokkal való etetés.

Én kutyának és a cicáknak is adok nyers husit rendszeresen. Sokkal könnyebben emészthető mint főve. Etesd vegyesen, mert a csak száraz etetés is problémás lehet idővel.

174. Ata06 (válaszként erre: 173. - Emagdi)
2013. júl. 18. 18:53

A húst nyersen szoktad adni? Vagy főzzem meg? nekem úgy biztonságosabbnak tűnik.

Macska füvet már vettünk, de nem eszi. Illetve próbálkozik vele, de nem megy neki.

Jó minőségű a száraztáp -Royal Canin. Meg vettem neki jó minőségű konzerveket is, de azt mondta a tenyésztő, hogy ritkán adjunk ,mert "függő" lesz.

Jutalomfalatnak tudtok valamit ajánlani?

Vettünk valamit, de olyan por állagú, fogalmam sincs ,hogy adjuk neki oda,mert megfogni sem tudom.

173. emagdi (válaszként erre: 172. - Ata06)
2013. júl. 18. 17:49

konzerven és tápon kívül? húst :)) (sertés tilos)

esetleg a tojások sárgáját (fehérjét ne adjatok neki nyersen, több okból se)


macskafüvet érdemes ültetni, és azt rágogathatja, ezzel megelőzhetitek hogy rákapjon a szobanövényekre (amik közül nagyon célszerű a mérgezőeket elajándékozni).


nekem két macskám van, az egyik imádja a levesesebb zöldségeket és gyümölcsöket, de szerintem csak azért, mert látja hogy mi is esszük, és biztos azt hiszi, hogy akkor az sokkal jobb étel mint amit ők kapnak :D... (de csak ilyen mikro adagokat kap belőle, szóval nem mennyiség).


ha jó minőségű a száraztáp, akkor nem kell külön vitamint adni neki.


esetleg valamilyen jutalomfalatot vehettek neki, nasinak. (ezekkel kísérletezni kell, mert nem minden ízlik nekik, hiába van ráírva a csomagolásra, hogy hű de fincsi:))))

172. Ata06
2013. júl. 18. 17:36

A konzerven és a tápon kívül, milyen kajákat lehet neki adni? A vitamin szükségletüket hogy szoktátok fedezni? Tényleg, gyümölcsöt azt esznek?

Tudom, hogy húsevők , de a kutyák is szoktak. Illetve másoktól hallom, mert az enyém csak akkor eszi meg, ha bele rejtem a kajájába. :P

171. Ata06 (válaszként erre: 169. - 99279bb06f)
2013. júl. 18. 09:48
De édes. :DD Nagyságával? 15 centi max. hosszában. :D
170. 99279bb06f (válaszként erre: 168. - Ata06)
2013. júl. 18. 02:43
Ha a farkát lengeti, akkor kb. azt jelenti, hogy el is szaladna, meg nem is. Vagyis állandó készenlétben van, hogy mikor fog játszásiból elszaladni, és ezzel az ellenfelet is ingerli persze. :) Édes pofák! Imádom őket.
169. 99279bb06f (válaszként erre: 168. - Ata06)
2013. júl. 18. 02:41

:) Játszani akar, azért púposodik a háta, elrettenti Apósodat a "nagyságával" és oldalaz - ez a játék része, tanulja a támadást/védekezést (mint a vadonban a nagymacskák).

Még kiscica, ő képes a fennléte alatt végig játszani, csak akkor nem játszana, ha alszik. Nagyon nagy a mozgásigénye, vonzza az ismeretlen.

Örülök, hogy Apósod jól megvan vele. Majd egymáshoz szoknak, már szavak sem kellenek egy idő után, a mozdulatokból tudják, hogy ki mit akar.

168. Ata06
2013. júl. 17. 20:41

Nagyon jól érzik magukat egymás társaságában. :) Vannak még nehézségek egymás testbeszédének értelmezésében, de azt hiszem összességében nagyon jól tettük ,hogy cicut vittünk a házhoz.

Ha apósom valamit csinál azt meg kell nézni :), kíváncsian odamegy - szemlél, de abban a pillanatban ,hogy feláll és elindul, Mici előtte megy lassan, de közben púpos a háta. Hát... ezt még nem értjük. Fél vagy játszani akar? Ha meg játszik lengeti a farkát jobbra-balra. Ez normális? Azt olvastam ezt akkor csinálják, ha idegesek. Akkor játék közben ideges?

167. 99279bb06f (válaszként erre: 165. - Ata06)
2013. júl. 17. 18:39

Lehet, hogy egy veréb ment az ablakhoz. A verebek tudnak egy helyben lebegni, és a macskára a frászt hozni.

Majd ha mekeg és remeg a szája...az hogy fog tetszeni. (Enyémeken mindig annyira bírok olyankor nevetni.)

A cicalakást majd belakja idővel. Ha el akar bújni, akkor fogja tudni, hogy hova menjen.

A falhoz azért bújhat, mert most meleg van, és a fal a leg hűvösebb hely a szobában. Vagy fél az idegenektől, és ott érzi biztonságban magát.

Idővel azt is meg fogja szokni, hogy idegenek vannak a területén.

Apósoddal jól megvannak?

166. d878fb6317 (válaszként erre: 165. - Ata06)
2013. júl. 17. 18:30
:)) Ez aranyos.
165. Ata06 (válaszként erre: 164. - D878fb6317)
2013. júl. 17. 18:10

Azt hittem az odúért oda lesz, mert most is időnként a fal és az ágy között van. :)

Ha jön valaki apósom oda adja az elem lámpát, hogy az illető meg tudja nézni. :D

164. d878fb6317 (válaszként erre: 163. - Ata06)
2013. júl. 17. 17:48

Az ablakot nagyon szeretik, az enyém is sokat van ott, mondjuk főleg télen, mert Ő kijárós.

Állandó alvóhelye is az ablak.

Cicabútor az ebédlője, mert a kutya miatt csak ott tud nyugodtan enni. Ő sem használta egyébként, a kis odúban talán egyszer volt, mikor ivartalanítottuk, akkor oda bújt el.

163. Ata06
2013. júl. 17. 17:26

Vettünk a gyönyörűségnek a cica bútort.

Rá se hederít. :( Pedig befújtuk macska mentával ezt is és a kaparófát is. Pár percig furán viselkedett a macska mentától, aztán ennyi!:/

Remélem megbarátkozik vele. Inkább az ablakban üldögél és nézelődik. Ma nagyon megijedt valamitől az ablakban. Hátrafelé szaltózott egyet a radiátorról. :D Aztán várt egy darabig és már megint újra fent volt. Hogy milyen figurákat tud csinálni!:O :)

162. emagdi (válaszként erre: 160. - Ata06)
2013. júl. 16. 11:56
vagy megijedt valamitől amit lát, vagy csak játszik, és bármibe "ellenséget" képzel :)
161. d878fb6317 (válaszként erre: 160. - Ata06)
2013. júl. 16. 11:26

Lát valamit, amit eddig még sosem és nem tudja még, hogy ellenség vagy barát:))

Próbál nagynak és félelmetesnek látszani.

Bármi lehet. Majd tapasztalod, hogy ha egy tárgyat a megszokott helyéről elteszel, egyből észre veszi, vagy ha oda kerül valami ami eddig nem volt ott azt is alaposan körbejárja...

160. Ata06
2013. júl. 16. 11:00
Megint kérdésem lenne.:/ Szóljatok ha sok vagyok. :P Cicuka minden látható ok nélkül borzolja a hátán a szőrt és púposít. Mitől lehet?
159. 99279bb06f (válaszként erre: 158. - Ata06)
2013. júl. 16. 08:17

De jó. Mutasd meg neki, hogy MIT nem szabad. Tedd az asztalra...vedd le, és ütögesd az asztalt, hogy lássa - ide nem szabad felmennie.

Ettől függetlenül fel fog menni, csak akkor, ha nem látod. Cica, aki a ház ura! Neki mindent szabad. Majd megszokod. :)

158. Ata06 (válaszként erre: 157. - 99279bb06f)
2013. júl. 15. 23:06

Köszi, hogy szóltál a mérgezés miatt. Megmondom őszintén nem jutott eszembe.:/

Ha felmászik a kaja mellé, hogy neveljem játékkal? Mit csináljak? Ma konyha asztalon sétálgatott, mondtam neki, hogy nem szabad és letettem onnan.

Ez nem jó?

2013. júl. 15. 22:08

A "nem szabad"-ot csak akkor használd, amikor nagyon szükséges, mert aztán ha mindenre azt mondod, akkor nem fogja tudni, hogy mit nem szabad.

Játékkal neveld, mivel a cica játékos.

Ha a felmosórongyra rámegy, akkor kaphat ám MÉRGEZÉST a mosóportól! Ez eszedbe jutott?

A kőre sem lehet beengedni őket, míg fel nem szárad!

Tedd be addig a szobába, míg felmosol, és adj neki játékot. Ellesz ő ott.

Első az ÉLET, amire neked kell vigyáznod!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook