Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? fórum

Kezdő cicásnak mit ajánlanál. Honnan vegyen cicát? Menhely, tenyésztő? Milyen kezdő csomag kell a cicákhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
36. Ata06 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2013. júl. 1. 13:11

Soha nem tennék ki ilyennek egy kis állatot!

Amit magunkhoz veszünk, azért vállaljuk is a felelősséget!

Az elhelyezést akkor megoldjuk ha ott leszünk. Az én kutyám nagytestű, most 7 éves, így valószínű, hogy ő sem fog sokáig élni. Ha így alakul, hozzám kerül, ha még velünk lesz akkor a kutyus, akkor a fiamhoz,vagy a lánykámhoz. Szóval ez nem akadály! :)

35. bnedora (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2013. júl. 1. 13:10

Éppen ezt akartam írni én is, még szerencse, hogy visszaolvastam a hozzászólásokat.


Én is csak abban az esetben ajánlanék cicát v. kutyust idős ember számára, ha egyéb okok miatt lesz nekik új gazdája.

2013. júl. 1. 13:08
Az én cicusom vörös és bújós...bár mivel fiatal van hogy megcsócsálja a kezünket!:)
2013. júl. 1. 13:06

Mi is totál kezdőként ettük magunkhoz a cicánkat és ő még picurka is volt.:)

Mindenben segítettek és a mai napig megkérdik hogy hogy van,hogy bírunk vele:)

De hát imádjuk...mi is kutyások voltunk aztán mikor hozzánk került a cicánk rá kellett jönnünk hogy bizony ez nem így van..Még egy ilyen hűséges,bújos,édes,cuki állatkát nem láttam...fantasztikus amikor megjövünk a munkából jön bújik dorombol befekszik az ölembe....egyszerűen imádom ŐT!!:)

És már a férjem is pedig ő ellenezte....:)

Én mindenkinek ajánlom aki egyedül érzi magát!

32. Annette (válaszként erre: 24. - Porcica)
2013. júl. 1. 13:06
A színeket megkérdőjelezném, mert nekem minden cirmos színű bújós, aranyos volt, viszont volt egyszer egy sárga, aki folyamatosan harapott, támadott, szóval abszolút nem színfüggő a viselkedés. Én házi cicát hoznék valahonnan, ha nem ragaszkodtok kifejezettem egy fajtához akkor nem érdemes tenyésztőtől venni.
2013. júl. 1. 13:02

Próbáld meg esetleg tőlük:

[link]


Sok cica vár gazdira, és ők segíthetnek nektek mindenben. Akár abban is, hogy ne egy izgága kölyköt, hanem egy nyugodtabb, alkalmazkodó érettebb cicát találjatok!:)

2013. júl. 1. 13:02

[link]



Ők minden kérdésedre tudnak válaszolni és segítenek is mindenban!:)

29. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Porcica)
2013. júl. 1. 13:01
Szerintem a termeszetuk egyedenkent valtozik, nem szinenkent :o)
28. Ata06 (válaszként erre: 23. - Anyuccci)
2013. júl. 1. 12:59
Igen, igen érdekelne! :)) Minden érdekel, amiben tudtok nekem segíteni! :))
27. szafaripók (válaszként erre: 7. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:59

Kedves Ata!

Jól gondoljátok meg, hogy honnan és milyen cicát hoztok.

Már csak azért is, mertmivel apósod 75 éves, nem biztos, hogy sokáig el tudja látni az állatot - bár kívánom, hogy ne így legyen. Akkor viszont ott lesz megint az elhelyezés kérdése, hogy hova teszitek.

Olyat semmiképp ne csináljatok, hogy hoztok neki egy állatot, aztán ha ő már nem tudja gondozni, "kiteszitek" a szűrét, vagy visszadobjátok a menhelynek. Mivel azt írtad, kutyáitok vannak, ezt mindenképpen mérlegeld, mielőtt magatokhoz vesztek egy ártatlan életet!!

26. Ata06 (válaszként erre: 20. - 99279bb06f)
2013. júl. 1. 12:59

Igen ő már régóta szeretett volna, csak anyósom nem. Most megnyílt az út! :/ :)


Nem is tudtam, hogy a Lehel úti Kórházban is vannak cicák! :O

25. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:58
Neha randaliroznak, de igazabol felveszik a gazdi ritmusat. Az mi cicaink velunk alszanak. Azt megszokjak, hogy mikor kelek, ill. tudjak hogyha megszolal az ebreszto, lehet keltegetni engem. Nalunk a nagyobb kijaros (a pici is az lesz), tavayszal nyaron vmikor kelt, h ki akar menni. Telen ahogy irtam, alszik velunk.
2013. júl. 1. 12:57

A férfinek legjobb a lány cica, mert a cicák is az ellenkező nemű gazdához ragaszkodnak legjobban.

A Freshnapf áruházak hirdetőtábláin is mindig van cica, akit elajándékoznának, az enyém menhelyes.

A cica színe is lehet kérdés, mert a stílusuk más és más. A házi cicák közül a cirmosok sokkal öntörvényűbbek, mint az egyéb színűek, nehezebben kezelhetől. Kivétel a vörös cirmos, ők sokkal nyugodtabb fajták.

Cicaalom: Nekem teszkós van, teljesen megfelelő árban és minőségben is. Almos tálca, alomlapát is kell, amivel a végterméket kiveszed.

A hordozó mindig kell, mert ha a kis állatka megbetegszik, vagy oltani kell, akkor is el kell vinni valamiben, és ez a kerti cicára is érvényes!

Szobacicát nem kell veszttség ellen oltani évente! Féredtelenítő paszta viszont minden évben kell neki, mert a nyers koszttól is elférgesednek.

Szeretnek játszani, de játék gyanánt egy összegyúrt újsággombóc is megteszi, amit befőttes gumival jó alaposan összefogsz. Szóval nem kell nagy kiadás!

Evés: Kiscicáknak azért jó a junior, mert kell q vitamin.

Ivartalanítani mindenképp kell, ha fiú, ha lány. Ha fiú, akkor jelölhet, ami igen kellemetlen, ha lány, akkor "énekel", ha tüzel, az pedig azért baj, mert zavarja a gazdát, de még a környező lakásokat is a panaszos sírásával, ahogy hívja a fiúkat.

Az én cicám nem él éjszakai életet, azt kinövik 1,5 éves korukra kb. Este velem felszik, hajnalban pedig felkel egy őrjáratra, de engem nemzavar, csak csendesen felül az ablakba, és nézelődik. Aztán visszafekszik hozzám, és nem kel fel, amíg én.

Ha a bácsi idős, akkor esetleg egy 1-2 éves cica lehet jobb választsá lenne, de ezt neki kell eldöntenie. Lehet szivesen nevelné kézhez a kis jövevényt, azt pedig kiscicával lehet igazán.

Sok örömet neki hozzá!

2013. júl. 1. 12:56

SZia!

Van egy alapítvány akik megbízhatóak,gyönyörű ivartalan oltott cicákat lehet örökbe fogadni tőllük.Az én cicám is tőllük van 2 éve a családunk tagja.

Ha gondolod belinkelem Neked a címüket.

22. Ata06 (válaszként erre: 18. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 1. 12:56

Ivartalanítva mindenképp lenne!

A tápokról tudok annyit, hogy vackot biztos nem veszünk neki. De azt nem tudtam, hogy a cicának a száraz táp nem jó. A Royal Canin se?

2013. júl. 1. 12:52

Én személy szerint biztosan házicicát választanék. Én 6 hetesen "vettem", és el is vittem még akkor kiheréltetni, mert hallottam, hogy ez egy új eljárás, még ivarérettség előtt elvégzik a műtétet, és így nem hülyül meg, nem spriccel, és nem hízik el. Valóban, egy szép, filigrán, iszonyatosan bújós kiscica. Ha jól szocializálódott az első heteiben, alapvetően a a bújással nem lesz baja.

Ha nem akarjtok műttetni, lányt vegyetek, mert a kandúrok spriccelnek.

Játék kell neki. [link]

Mondjuk egy ilyen :)

20. 99279bb06f (válaszként erre: 15. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:51

Közben írtad, hogy apósodnak kellene a cica. Kérdezted, elfogadja? Nem szereti mindenki a cicákat, van aki esküszik a kutyákra.


Inkább idősebb cicát ajánlanék én is, aki már komótosabban játszik, nem szökik el - nyugodtabb. Ilyent pld. biztos, hogy az Állatkórházban a Lehel úton találsz.

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:50
A kristalyossal kevesebb a macera, mert ritkabban kell cserelni. Idoaranyosan, mivel tovabb tart eg zacsko, nem dragabb, mint a tobbi, es por szeempontjabol sokksl jobb.
18. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 14. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:49

Cirmi sztem az egyik legjobb. Nagyon jó áron is van. Vagy mi még jó az a Penny-s alom. A szilikonosok is jók, csak kicsit drágák és nekünk nem egy cicu van.


Kaja is fontos. Ha tehetitek minőséget vegyetek és itt nem a wis@-ra gondolok, az nem minőség. Nedves tápból nem olyan fontos, mert az nem okoz vesekövet, de ezek a nomál szárazok nagyon károsak.


Játék. Egér, ilyen fonal gombóc, vagy az a bot mainek a végén tollak vannak.


Egy cicia bútor sem árt, nagyon szeretik, minél magasabb annál jobb.


Ivartlanítás is fontos, majd később. Ha nem engeditek ki akkor is. A fiú ügye jelől majd, a lány, meg majd megveszik amikor tűzel.

17. 99279bb06f (válaszként erre: 14. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:48

Se nylon, se alufólia, se szivacs - ilyesmit ne adj játszani, bármennyire is szereti. Jó egy papírzacskó, amelyiket összegyűrsz, hogy zörögjön. :)

Az enyémek imádták a ping-pong labdát - én már nem annyira, mert éjjel az ágyneműtartó alatt pattogtatták. :)

Lényeg, hogy ha plüss állatot adsz, abból is a jó minőségűt, hogy ne harapja-karmolja szét, ne egye meg véletlenül sem.

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:47
Egy kiscica kikorito tud lenni, barmilyen aranyos is. En idos embernek mindenkepp egy nyugodt felnott cicat vennek.
15. Ata06
2013. júl. 1. 12:46

Fajta tisztát keressek vagy házi cicát?

Lány legyen vagy fiú?

Természetükről mit tudtok mondani?

Azt hiszem neki egy bújós ,kedves cicus kellene. Nem?

Mennyi szőr van a cica után? Szőr oldóról is hallottam, amit adni kell nekik. Olyan kell?

14. Ata06
2013. júl. 1. 12:41

Benti cica lesz, mert pestiek vagyunk. Alomból is úgy tudom ,több fajta van, melyik a jó, ami elfogadható árban van?

Játék?

2013. júl. 1. 12:41
Én teszvesz-en vettem cicát, 1 ft-ért :)
12. 99279bb06f (válaszként erre: 9. - Ata06)
2013. júl. 1. 12:38

Az Állatkórházban is mindig van cica. Beviszik egy kis beavatkozásra és otthagyják. :(

Az állatorvosok is tudnak mindig címet mondani.

2013. júl. 1. 12:36

Alomtálca

Alom (teljesen mindegy milyen. Ha kinti cica lesz, ezek nem kellenek neki)

Tálka etetéshez/itatáshoz

Cicakaja (konzerves és száraz egyaránt, mindg a korának megfelelően). Az hogy milyet adsz neki, az elsősorban pénztárcafüggő,mert olcsótól a csillagos égig nagyon sokféle van. És ha az apósod szeretne cicát, boldogan fog utánajárni ezeknek :) Szerintem vidd neki a cicát 2 tálkával, egy heti kajával, a többit bízd csak rá. ;)

10. Ata06 (válaszként erre: 4. - Fc7e2cab8d)
2013. júl. 1. 12:35
Mi Pestiek vagyunk, Te merre vagy? :)
9. Ata06 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2013. júl. 1. 12:34
Örülnék ,ha tudnál ajánlani menhelyet!
2013. júl. 1. 12:33
Neveléssel kapcsolatban? Éjszakai állat úgy tudom, akkor "rajcsurozik" éjjel? :)
2013. júl. 1. 12:32

Nem nekem kellene, hanem apósomnak . 75 éves és most halt meg a felesége, így egyedül maradt.:(

Régóta szeretne cicát, így úgy gondoltam , jót tenne neki, ha tudna kihez szólni.

Mivel nekem meg kutyusom van nem igazán tudok ebben neki segíteni.

Kajáról mit tudnátok mondani? Milyen almot ajánlotok? Nagy kérés lenne, ha felsorolnátok, mint egy "hülye" gyereknek :P, hogy pontosan mit kell hozzá beszerezni?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook