Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban fórum

Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
548. opál (válaszként erre: 547. - Mankamanka)
2007. szept. 5. 14:44
A Stonehenge építésének ideje,körülményei,építészeti formái,az építők feltételezhető céljai!!
547. mankamanka (válaszként erre: 546. - Opál)
2007. szept. 5. 14:34

Szia,

ha szabad érdeklődnöm,akkor mi a témája?

Klasszicizmus,szentimentalizmus,vagy rossz helyen tapogatózom?:-))))

546. opál (válaszként erre: 545. - Mankamanka)
2007. szept. 5. 13:56

Szia!!


Hát izgatott vagyok és Müvészet történetből már kaptunk is feladatot....azt dolgozom most ki!!:-))

545. mankamanka (válaszként erre: 544. - Opál)
2007. szept. 4. 22:27

Szia,

örülök,hogy tetszett,biztos nagyon jól fog menni:-)))

544. opál (válaszként erre: 542. - Mankamanka)
2007. szept. 4. 18:14

Szia!


Naaa megvolt az évnyitó...laza volt az egész..Müvészet történetet fogunk és latint tanulni a kötelezők mellett!!:-))

Jövö kedden lesz a következő óra és akkor kapjuk meg a cd-t is,amin minden rajta van amire szükségünk van ebben az évben!!


Informatikából és Müvészet történetből házi dolgozatokat kell készíteni irásban és azt osztályozzák le!!


Szóval tetszik és most azért vagyok izgatott,mert már várom a következő órát!!:-)))

543. mankamanka (válaszként erre: 540. - Safirah)
2007. szept. 4. 18:08

Szia,

emiatt semmi esetre se hagyd abba a sulit,főleg ne azért,hogy a többiek mit mondanak.Beszélj nyugodtan az illetékesekkel,és meglátod nem lesz semmi gond belőle.Azzal pedig ne törődj,hogy ki-mit mond,mert hülyeségeket beszélni a legkönnyebb,de nem tudom,hogy hasonló helyzetben Ők hogyan viselkednének.

Neked van egy célod,és nagyon sok sikert kívánok az eléréséhez:-)))

542. mankamanka (válaszként erre: 539. - Opál)
2007. szept. 4. 18:01

Szia,

remélem csak jókat mondanak majd azon az évnyítón,és szorítok,hogy a suli is jól kezdődjön.Ha bármiben segítségre szorulsz,akkor,ha gondolod,(és persze,ha tudok)segítek(habár nem hiszem,hogy neked ez a suli problémát okozna):-)))


Köszi az idézetet,ez is nagyon telibe talált:-)))

541. opál (válaszként erre: 540. - Safirah)
2007. szept. 4. 13:13

Szia Safirah!


Húúúú...rögtön tanultatok is,jó ez más mint ahova én fogok "járni".....kiváncsi leszek rá,hogy hogy fogom bírni az itthon tanulást!!!


Nem vagy könnyü helyzetben azt meg kell hagyni,de szerintem ne futamodj meg!

Beszélj az osztályfőnökkel és a tagozatvezetővel,szerintem megértik majd a problémádat és segíteni fognak abban,hogy lásd a táblát!

A többiekkel ne foglalkozz,mert ahogy irtad is minden csoda 3 napig tart!!

Biztosan ciki lesz számodra,de bizz az emberekben nem mindenki rosszindulatú és gondolj arra,hogy ha ezt is "leküzdted" akkor mehetsz tovább azon az úton amit kijelöltél magadnak!

Légy erős és mutasd meg,hogy nem futamodsz meg....!!

540. Safirah (válaszként erre: 536. - Opál)
2007. szept. 4. 10:55

Szia Opál!


Nekem tegnap meg volt a 10 perces évnyitó és rögtön utána kezdődött is a tanítás!

2 angol, magyar, történelem, biológia

Szerdán már 6 órám lesz. ( földrajz, művészettörténet, 2 matek, 2 angol) Az nagyon meglepett, hogy pl. történelem, mint kötelező érettségi tárgy 2 hétben 2 van, angol viszont 2 hétben 6 óra! Van A és B hét is. De magyar is 3 van (nyelvtan + irodalom együtt!!) és matek is 4 a 6 angollal szemben. Lehet, hogy én nyelviskolába járok és nem gimibe? Mindenesetre ezen nagyon meglepődtünk. És az angol nekünk még nem kötelező érettségi tárgy, mert csak 2010-től lesz az.

Na, de a magam dolgáról is pár szót....

Jelenleg nem tudom, hogy lesz - e tovább...:((( Ugyanis itt 3X olyan messze van a tábla az első sortól, mint az előző suliban volt. Magyarúl az égvilágon semmit nem látok. :((( Már az első angolon is igen erősen küzködtem a könnyeimmel, mert a tanár végig a táblára írt....:((( A magyart meg a törit meg tudom tanulni, ott nem gond a tábla, de a matekhoz, fizikához, kémiához, angolhoz nélkülözhetetlen, hogy kövessem, amit a tanár felír. És ezeknél a tárgyaknál írnak is sokat általában. Nem tudom, hogy mi lesz. :((( Mindíg emiatt hagyok abba mindent, hogy nem látom a táblát.... De ezt már az első beírásomban részleteztem nektek... :( Most sem tudom, hogy hogyan tovább??? Vagy feladom és utólag sírok majd, hogy megint kudarcot vallottam vagy.... Vagy egy megoldás van még. Megkérdezem az osztályfőnököt + a tagozatvezetőt, hogy lehetne - e, hogy az órák előtt előre húzzam a padomat a táblához közelebb és a tanítás végén meg vissza. Gondolom nem lenne ellenvetésük, csak, hát az osztálytársak.... Nekem ez az egész olyan kellemetlen...:((( Tudom, hogy nem kéne azzal foglalkoznom, hogy mit gondolnak - mondanak mások, de képtelen vagyon ettől elvonatkoztatni... Olyan nehéz!:((( Persze lehet, hogy nem is "izélnének" és amúgy is talán minden csoda 3 napi tart és elfogadnák - megszoknák, hogy é elől ülök.... Nem tudom.... Szívem szerint folytatnám, hisz a másik suliban is jól ment a tanulás.... De akkor el kell viselnem az esetleges bántásokat. Na, ez az, amit sosem tudtm. Mindíg a megfutamodást választottam...:((( Mit csináljak?????

539. opál (válaszként erre: 538. - Mankamanka)
2007. szept. 4. 09:37

Szia Barátnőm!


De jó,hogy nem vesztél el....kerestelek és nem tudtam hol lehetsz!:-(

Akkor sűrű volt ez a három nap neked...aztán a Johannának már el is kezdődőtt a suli!!:-))


Képzeld ma lesz az "évnyitom"...délután 15-órakor...kiváncsi vagyok miket mondanak és milyen anyagot adnak majd a tanuláshoz!!:-))


Megint találtam neked egy idézetet:"Miközben megpróbálunk mindent megtanítani gyermekeinknek az életről, gyermekeink megtanítják nekünk, hogy miről is szól az élet."

(A. Schwindt gondolata)

538. mankamanka (válaszként erre: 537. - Opál)
2007. szept. 3. 19:44

Szia Barátnőm,

itt vagyok nem tűntem el.

Most három napig szabad voltam,így el tudtam menni a Johannának bevásárolni a suliba,elmentünk az anyósomhoz,szóval volt dolgom elég jól.

Veled mi újság?

537. opál
2007. szept. 3. 14:33
Hol vagy Manka?????:-(((((
536. opál (válaszként erre: 535. - Safirah)
2007. aug. 31. 09:56

Én távoktatásban fogom elvégezni,tehát így gondolom teljesen más lesz!

Nekem cd-n fogják odaadni az anyagot és mint már irtam is 1 héten 1x lesz konzultáció!!:-))

535. Safirah (válaszként erre: 534. - Opál)
2007. aug. 31. 09:05

Ahová én eddig jártam, ott rendesen még évnyitó is volt, utána meg tájékoztató. Fizetnivalókról, lediktálták az egész évi "menetrendet": mikor lesznek szünetek, mikor lesznek az írásbeli - szóbeli vizsgák, melyik tanár milyen könyvet kér.... És még azt is lediktálták, hogy melyik tantárgyat ki tanítja. Szóval nagyon korrekt volt.

Szerintem ott, ahová most megyek, nem lesz évnyitó. Elvileg arra számítok, hogy elmondanak ezt - azt, aztán kész. Papíron már a hétfő is tanítási nap lenne, de szerintem még nem lesz. De szerdán már biztosan...

534. opál (válaszként erre: 533. - Safirah)
2007. aug. 31. 08:39

Köszi a biztatást...hidd el nagy szükségem van rá!!:-)))

Nekünk 4-én kezdődik,de még nem tudok részleteket...hogy szokott ez zajlani?

533. Safirah (válaszként erre: 532. - Opál)
2007. aug. 31. 08:36

Hidd el, biztosan minden ok lesz!:DDD Majd belerázódsz!:D

Én is várom már, hogy elkezdődjön, bár egy kis félsze bennem is van az új suli, új tanárok miatt....:( Igen, az persze nagyon jó, hogy többedmagammal megyek át....:D

Tegnap adtam le a bizonyítványomat. Hétfőn 14:20-ra kell mennem.... Akkor tudjuk meg a részleteket, kapjuk meg az órarendet.... stb.

532. opál (válaszként erre: 529. - Safirah)
2007. aug. 30. 11:24

Az én sulim szeptember 4-én indul és én már nagyon várom....kicsit ideges vagyok,de talán ez nem is baj!!!:-)))

Jó hír,hogy mások is mennek át a régi iskolatársaid közül!!!!:-))))

531. Safirah (válaszként erre: 527. - Mankamanka)
2007. aug. 30. 09:36
Gratulálok a munkaszerződés meghosszabbításodhoz!:DDD Nagyon büszke lehetsz magadra, hogy nem mindenki maradhat és te igen!:DDD Biztosan jól csinálod a dolgod!:DDD
530. Safirah (válaszként erre: 524. - Mankamanka)
2007. aug. 30. 09:35
Köszönöm szépen a jó kívánságot!:D Mindent meg fogok tenni azért, hogy jól menjen továbbra si a suli!:D
529. Safirah (válaszként erre: 522. - Opál)
2007. aug. 30. 09:33
Én is remélem, hogy minden ok lesz!:D Kb. 1 óra múlva megyek majd át a bizonyítványommal a suliba.:D Az is jó, hogy úgy néz ki, hogy végűl többen is ezt a sulit választottuk a folyttáshoz. Szóval legalább lesznek ismerősök, nem egyedűl csöppenek be egy 2 év alatt összeszokott társaságba.:D
528. opál (válaszként erre: 527. - Mankamanka)
2007. aug. 30. 07:59

Szia!


Látod-látod mégis sikerült.....azért ez nagyon jó hír,pláne azért mert nem mindenkiét hosszabbították meg.......ügyes vagy!!!!!

2007. aug. 30. 07:53

Szia,

képzeld tegnap meghosszabbították a szerződésemet,így ha minden igaz,akkor van szeptember30.-ig állásom.

Na,mit szólsz?

(Nem mindenkinek hosszabbították meg):-(((

526. mankamanka (válaszként erre: 525. - Opál)
2007. aug. 29. 23:10
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
525. opál (válaszként erre: 523. - Mankamanka)
2007. aug. 29. 17:21
Nincs is mit.....neked kerestem,mert a barátnőm vagy!!!:-))))
524. mankamanka (válaszként erre: 520. - Safirah)
2007. aug. 29. 16:47

Szia,

kívánom,hogy legyen szerencséd és nagyon sok sikert kívánok az új iskolához:-)

523. mankamanka (válaszként erre: 519. - Opál)
2007. aug. 29. 16:44
Nagyon szépen köszönöm:-))))
522. opál (válaszként erre: 520. - Safirah)
2007. aug. 29. 13:48

Ez nagyon jó....remélem minden jól alakul!!

Szerintem árba és egyebekbe is jó és tényleg kell a 2 év mindenképpen,hiszen azért nem olyan egyszerű a suli!!!

521. Safirah (válaszként erre: 520. - Safirah)
2007. aug. 29. 10:27

10 havi részlet akart lenni!

101 havi elég érdekes lenne!:DDD

520. Safirah
2007. aug. 29. 10:25

Sziasztok!


Az én lányom már októberben tölti a 12-t, de még mindíg nehezen viselem, ha mondjuk táborba megy.:( Olyankor mindíg nagyon hiányzik és aggódom érte, hogy nehogy baja essen.


Az iskoláról.....

Úgy tűnik, végre megtaláltam azt a sulit, ahol folytatni tudom a tanulmányaimat. Elvileg 2 lehetőségem volt:

1. Az itteni fősuli gyakorló sulijában azzal a feltétellel mehettem volna, ha a 10. osztály után a 12.-ben folytatom. Ugyanis náluk már csak az az egy évfolyam van. (Ott is meg szűnik a levelező sajna.) Szóval, a 12. osztály óráira jártam volna ben, de a 11.-ből is le kellett volna vizsgáznom úgy, hogy otthon sajátítom el teljesen egyedűl. És akkor tavasszal már érettségizhettem volna. Fizetni harminc valahány ezer Ft-ot kellett volna, 101 havi részletre elosztva. Az még így nem lett volna gáz.

2. Egy jó nevű gimi, amit ha kinézek a nappaliból az ablakon látok. Szóval gyalog 1 perc. Itt a 11.-ben tudnám folytatni, ahogy kell. Szóval még 2 év lenne a 2 év. (Halkan jegyzem meg, már itt is csak 11. és 12. évfolyam van és ahová én mennék, abba az osztályba is 10 ember jár.)Heti 2X délután kéne járni. Hétfő és szerda. A fizetni való évi 10 000 Ft, amit november végéig kell befizetni, akár részletekben is. Hirtelen ennyi.


Természetesen én a 2. sulit választottam. Jó lenne mielőbb megszerezni az érettségit, de talán könnyebb lesz 2 év alatt befejezni, mint 1 alatt.

Közben kikértem a bizonyítványomat abból a suliból, ahol a 9. - 10. -et jártam. Csütörtök délelőttre van megbeszélve az igazgató - helyettes - tagozatvezető nővel, hogy beviszem az új helyre. Megnézik, hogy eddig milyen tárgyakat tanultam és mennyi volt az éves óraszám. Elvileg ezután tesszük rá az i-re a pontot. Remélem minden ok lesz és hétfőn már mehetek is suliba!:DDD Egyébként többen is oda megyünk át onnan, ahová eddig jártunk. Nem mintha sok közűl lehetne válogatni....:(((

519. opál
2007. aug. 29. 10:25

Ezt neked kerestem!

"Ha anya vagy, sohasem maradsz igazán egyedül a gondolataidban. Egy anya mindig kétszer gondolkodik: egyszer önmagáért, másodszor a gyermekéért."

/Sophia Loren/

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook