Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Előrehozott érettségivel kapcsolatban szeretnék kérdezni... fórum

Előrehozott érettségivel kapcsolatban szeretnék kérdezni... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 22. 20:14

Sziasztok!

Megkérdeztem az oktatási hivatalt, és ezt kaptam:


Érettségi vizsgát egy adott vizsgatárgyból a tanulói jogviszony keretében csak akkor lehet tenni, ha a tanuló az adott vizsgatárgyból a középiskola tantervében meghatározott követelményeit teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja. Az előrehozott érettségi vizsga esetében nincs meghatározva semmilyen évfolyam korlát, akár a 9. évfolyam során is tehet előrehozott érettségi vizsgát a tanuló, ha az adott vizsgatárgyból teljesítette a teljes tanulmányi időre vonatkozó követelményeket.

Ha a tanuló "saját" középiskolájának a helyi tantervében nem szerepel az adott vizsgatárgy oktatása, de ebből a vizsgatárgyból szeretne érettségi vizsgát tenni, vendégtanulói jogviszonyt kell létesítenie egy olyan középiskolával, ahol ezt a tantárgyat tanítják. Vendégtanulói jogviszony létesítéséről az adott intézmény igazgatója dönt.

Mivel a tanulói jogviszony alatt tett érettségi vizsgának ebben az esetben is az a feltétele, hogy a tanulónak az adott vizsgatárgyból meg kell szereznie a helyi tantervben előírt összes évfolyam anyagából az év végi osztályzatot, ezt a vendégtanulói jogviszony keretében ebben a középiskolában kell teljesíteni. Az előírt osztályzatokat az írásbeli vizsgák kezdetéig kell megszerezni, és ennek módját és időpontját is ez a középiskola határozza meg.

A vendégtanulói jogviszony esetében a vizsgázónak a saját középiskolájában kell érettségi vizsgára jelentkeznie, még abból a vizsgatárgyból is, amelyiket vendégtanulóként egy másik középiskolában tanul. Jelentkezését azonban egyeztetnie kell a másik középiskolával is, mert csak ott, vendégtanulóként vizsgázhat.



Hát, akkor elmegy nyelvvizsgára tavasszal, ennyit nem papírozunk.

38. 432d0af620 (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2011. nov. 12. 19:15
igen, mert fordítva van, az emelt szintű felel meg a középfokú nyelvvizsgának. :-)
2011. nov. 11. 14:24
Nagyon szépen köszönöm ám, sokat segítettetek:)) Akkor nyomozok a suliban is.
36. mosolyka1111 (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2011. nov. 11. 14:22
Zebra, de hogy az érettségi kiváltósdi nincs, az hagyján, de be kell ülnie az angolórákra, és fingja nincs, hol tartanak (náluk az angolóra arról szól, hogy a könyvben oldanak meg feladatokat, utána pedig ellenőrzik). Gőze nincs, hol tartanak, mert unja, mint állat, amíg az osztály megold egy fél oldalt, addig ő előre megold 10 oldalt. És akkor is bent kell ülni órán. Elbaltázott egy suli:( Minden szervezetlen, semmire sincs egységes állásfoglalás náluk.
35. mosolyka1111 (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2011. nov. 11. 14:19
Mármint értem, Zebra, régebben biztosan volt, szerintem most is jogos lenne amúgy.
34. mosolyka1111 (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2011. nov. 11. 14:19
Nincs ilyen. Lányomnak angolból nyolcadikban megvolt a középfokú nyelvvizsga, de (bár emelt szintű érettséginek felel meg), de nem váltja ki.
33. 432d0af620 (válaszként erre: 32. - Szabot.88)
2011. nov. 11. 10:33
mikor Én érettségiztem (2006), akkor az emelt szinte érettségiért lehetett kapni azt hiszem 80% felett középfokú nyelvvizsgát, kevesebb %-ért alapfokút. ez 1000%, hogy így volt akkor, hogy most hogy van...minden hónapban változtatnak már.
32. szabot.88 (válaszként erre: 31. - 432d0af620)
2011. nov. 11. 10:19
Bocsi, de én úgy tudom nem váltja ki...
31. 432d0af620 (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2011. nov. 11. 10:16
már fordítva van, az emelt nyelvi érettségi váltja ki a nyelvvizsgát.
2011. nov. 11. 10:10

[link]



itt olvasgass kicsit

hátha jobban leírják mint Mi:)


ja és sajna szomorúan olvasom, hogy már nincs ez a kiváltósdi:(

2011. nov. 11. 10:06

és már nincs az, hogyha van neki nyelvvizsgája akkor az kiváltja az érettségit?

régen Nálunk volt ilyen, persze az osztályból 1 embernek volt és Nekik ki is váltották

bár már lehet, hogy ez nem működik

28. mosolyka1111 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2011. nov. 11. 10:05
:))
27. mosolyka1111 (válaszként erre: 22. - Szabot.88)
2011. nov. 11. 10:04

Köszönöm!

Én régen voltam érintett, sajna férjem nagyfia pótérettségizett, ezért égett belém az oktőber, mint negatív érettségi időpont.

Nem tudtam, hogy azóta más szelek fújnak, lányom nyolcosztályos gimiben kilencedikes (15 éves).

Persze, megérdeklődöm a suliban.


Amúgy igen, nyelvvizsgára is menni fog, úgy tudom, március környékén lesz. (Azzal nincs is ekkora hercehurca, bejelentkezik, leteszi.) Csak ha továbbtanulás miatt kellene a japán érettségi, mert bele van zuhanva ebbe a nyelvbe, ezért is tenné le, mert imádja, is, hobbija is.


Lányod milyen nyelvből ment?

2011. nov. 11. 10:03
lehet az írásbeli volt októberben azért emlékeztem arra
2011. nov. 11. 10:02

na csak elő vettem a bizimet

bocsi nem októberben érettségiztem hanem november 23.án

mondom, hogy már olyan rég volt, hogy nem is emlékszem:))))))))))))))))))

2011. nov. 11. 10:00

Kedves Zebra, és Szabot88, sokat segítettetek.

Így már tudom, hogy mik azok a kényes pontok, amiket tisztázni kell.

Nagyon köszi!!! (Csak ne lenne a lányomék sulija olyan szervezetlen:((

Elitgimi, de ott eligazodni valamiben:(

2011. nov. 11. 10:00
És nem lenne jobb, ha nyelvvizsgázna??
2011. nov. 11. 10:00

Most is vannak érettségik, az írásbeli megvolt, a szóbeli pedig azt hiszem 22-én.

Én se tudnám ezeket, ha nem lennénk érintett!

De hidd el az a legjobb, ha az iskolában megkérdezed!

21. mosolyka1111 (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2011. nov. 11. 09:57
Akkor lehet, hogy kilencedik év elejétől "ketyeg" az a bizonyos két év, úgy érted, ez lehetséges, ugye?
20. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Mosolyka1111)
2011. nov. 11. 09:57

Nem nevetlek ki

igen, akkor voltak az előrehozott érettségik amikor a pótérettségik, itt egybe történik az ilyen.

19. mosolyka1111 (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2011. nov. 11. 09:56

Ez is sok segítség már, ahogyan Te csináltad, nagyon köszi!

Amúgy miért októberben mentél? (Ne nevess ki, de én le vagyok maradva, azt hittem, akkor a pótérettségisek mennek. Szóval, nem kiröhögni:))

2011. nov. 11. 09:55
lehet, hogy akkor nem fontos, hogy tanultad e azt a tantárgyat 2 évig ha nem kötelező és nem kötelezően választott hanem ezeken kívül akar érettségit tenni?
17. mosolyka1111 (válaszként erre: 13. - Szabot.88)
2011. nov. 11. 09:54

Köszi, akkor mielőbb!

Csak féltem, hogy lecsesznek, mit sűrítek én tanév elején érettségivel.

Mert akkor még azzal az adott sulival is fel kell venni a kapcsolatot, ahol írni fogja, mármint a bizonyos záróvizsga miatt.

2011. nov. 11. 09:53

egyébként ezután a 2 év után is érdemes utána járni mert ilyesmit Nálunk is pedzegettek

viszont a férjem 20 év után érettségizett informatikából és nem járt Ő soha informatika órára csak most bement pár felkészítőre de csak pár alkalom volt

szóval 2 évig biztos nem járt infó órára

de van valami ebben a 2 évben mert nekünk is mondták annó

csak már olyan rég volt, hogy nem emlékszem rá

15. szabot.88 (válaszként erre: 12. - Mosolyka1111)
2011. nov. 11. 09:52
Kell záróvizsga, legalábbis a lányomnak kellett, de persze ők ott tanulták a nyelvet.
14. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Mosolyka1111)
2011. nov. 11. 09:51

akkor tényleg igyekezzetek mert Én augusztusban tettem le azt a záróvizsgát és októberben már túl voltunk az érettségin

persze lehet máshol nem így van


jó lenne ha valaki szakértő tudna segíteni Nektek

Én csak azt tudom mondani amit Én csináltam

13. szabot.88 (válaszként erre: 11. - Mosolyka1111)
2011. nov. 11. 09:51
Én a helyedben minél előbb kérdeznék a suliban, mert időpontok vannak, amíg jelentkezni kell!!!
12. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2011. nov. 11. 09:48

Igazad is lehet.

Pl. most agyalok az első válaszodon. És ha úgy vesszük, hogy le kell vizsgázzon adott tárgyból ahhoz, hogy előrehozott érettségit tehessen, akkor még ez is lehet, hogy japánból az adott iskolában tennie kell egy úgymond záróvizsga szerűt, hogy érettségire bocsáthassák őt (na, ezt jól megaszondtam.)

Majd akkor ezeket még kibogarásszuk.

Mert persze letenné akkor azt a vizsgát is, csak nehogy akkor az időből kicsússzunk.

Oké, körbejárjuk.

11. mosolyka1111 (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2011. nov. 11. 09:44

Köszi, igen, az lesz, majd olyan második félév elején beszélek az ofővel. (Csak itt a sulijukban nagyon nehézkesek, és szervezetlen minden.)

Ezért tájékozódtam Tőletek egy kicsit előre.

2011. nov. 11. 09:44

nincs mit

de azért jól járjátok körbe ezt, ki tudja, hogy is van ez

sajnos nagyon könnyű elveszni az ilyen dolgokba

Én legalább is most taposom a fősuli utolsó évét de még mindig sokmindennel nem vagyok tisztába:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook