Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek orvos (belgyógyász, háziorvos), aki felnőttkori bárányhimlő oltással kapcsolatban tud segíteni? fórum

Van köztetek orvos (belgyógyász, háziorvos), aki felnőttkori bárányhimlő oltással kapcsolatban tud segíteni? (tudásbázis kérdés)


10. Rege78 (válaszként erre: 9. - Tündér74)
2010. ápr. 15. 08:46
Igen, én is arra hajlok, akárhogy gondolkodom, még mindig kisebbnek tűnik az a kockázat, persze laikusként.. :-P
2010. ápr. 15. 08:43

Én sem vagyok orvos, de orvos ismerőseim nagyon ajánlották ezt a védőoltást.

Nagyobb a kockázat, ha elkapod felnőttként a bárányhimlőt, mintha beadatnád az oltást.

A bárányhimlő felnőtt korban nagyon veszélyes lehet, súlyos szövődménnyel /pl. agyhártyagyulladás: ami tartós rokkantsághoz vezet stb./ és halállal végződő esetek sajnos minden évben előfordulnak. Én a jelen állapotodban is a védőoltást választanám.

8. Rege78 (válaszként erre: 6. - 61698013d8)
2010. ápr. 15. 08:27

Szegénykém! :-(

Hát ezért félek én is..

Nem tudom, jelen állapotomban melyik a kevésbé kockázatos.

7. Rege78 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 15. 08:21

Ő azt javasolta, hogy kérdezzem meg a háziorvosomat. :-)

De a kedves régi doktornénim már nem dolgozik, aki van helyette, azzal egyszer találkoztam kb. két percet..

Gondoltam próba cseresznye, hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban. :-)

2010. ápr. 15. 08:20
Nekem saját tapasztalatom, a gyermekeimet beoltattam, igaz csak egy oltást kaptak, azóta már új az álláspont és kettő szükséges. Szóval a nagyobb az oltás ellenére elkapta, de viszonylag hamar túl lett rajta. a kisebb nem kapta meg. Viszont én elkaptam és olyan beteg voltam, hogy azt hittem kipurcanok. sok volt rajtam és fájt, viszketett és nagyon csúnya volt. Megnyaltam a kisebb fagyiját, ha már lúd, legyen kövér, akkor legyünk rajta túl véglegesen, de ekkor sem kapta el. őt védte az oltás. Ha a területi Ánszt-t felhívod, akkor ott tudnak felvilágosítást adni arról, mikor adható be.
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Rege78)
2010. ápr. 15. 08:13

az orvosodnak csak egy telefonjába kerülne és felnőtt kórházban, klinikán, vannak immun-szakrendelések, vagy ott,

vagy pedig bármelyik gyermek klinikán talál védőoltás szakrendelést, ott biztosan segítenek :)

2010. ápr. 15. 08:07

Nem voltam még bárányhimlős. A fiam ovis csoportjában most többen is azok. A fiam be van oltva (igaz még csak egy oltást kapott, mert akkor még azt mondták, elég egy a védettséghez).

Hat hete volt hasplasztikám, ami szépen gyógyul, kivétel egy részen lett egy seb rajtam (képeim között látható), ez három hetes, a kezelő orvosom szerint szépen gyógyul. Ha ez nem lenne, az orvosom szerint beadathatnám az oltást, de gyógyuló seb mellett nincs tapasztalata, mi a teendő.

Mi a nagyobb kockázat? Ha most elkapom egy ilyen műtét után, gyógyuló seb mellett, felnőttként, vagy ha beadatom az oltást?


Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 15. 08:06
engem is erdekelne, most akarom beoltatni magam....
2010. ápr. 15. 08:05
kérdezném mi a gond, mert bár egyik sem vagyok a felsoroltak közül, de a fiam felnőttkorban kapott bárányhimlő ellen védőoltást.
2010. ápr. 15. 08:01
Van köztetek orvos (belgyógyász, háziorvos), aki felnőttkori bárányhimlő oltással kapcsolatban tud segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook