Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban fórum

Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


158. opál (válaszként erre: 157. - Mankamanka)
2007. jún. 14. 17:06

Két suli,de az angolt az érettségivel együtt tanulom,mert kell választott nyelvből is vizsga!

Eddig táppénzen voltam és ez most járt le ill. hétfőtől vagyok újra munkaképes!!:-)

És így mégcsak most kezdem a munkanélkülit!:-)

Ha érdekel priviben elmondom,hogy miért így csináltam!!?:-)

157. mankamanka (válaszként erre: 156. - Opál)
2007. jún. 14. 10:47

Szia,

egyszerre két suli?(És még az angol is.)Nem semmi,de legalább nem fogsz unatkozni.

Eddig a szabadságodat töltötted,hogy még csak most kezded a munkanélkülit?

156. opál (válaszként erre: 155. - Mankamanka)
2007. jún. 14. 07:48

Köszike és te pedig ne szomorkodj biztosan jól fog sikerülni a Johanna ballagása is!!:-)


Képzeld ma megyek utóljára szuriért aztán hétfőtől munkanélküli állományba vesznek!!

És kiderült,hogy az ott elvégezhető tanfolyam(gépírás,szövegszerkesztés)szeptemberben indul és a távoktatásban az érettségi is szeptemberben indul!!

Kicsit húzós lesz,de legalább beindul a gépezet!!:-))

155. mankamanka (válaszként erre: 154. - Opál)
2007. jún. 13. 20:56
Biztos nagyon jól fog esni nekik,hogy ott lesztek,kívánom,hogy nagyon jól érezzétek magatokat.:-))))
154. opál (válaszként erre: 153. - Mankamanka)
2007. jún. 13. 20:46
Ma megkaptuk a másik meghívót is úgyhogy nincs visszaút ha menni kell hát menni kell!!:-)
153. mankamanka (válaszként erre: 152. - Opál)
2007. jún. 13. 11:10
Hát remélem igazad lesz:.-( :-)
152. opál (válaszként erre: 151. - Mankamanka)
2007. jún. 13. 07:38

Nagyon sajnálom,de biztosan jó okuk van rá,amiért távol maradnak!

Bár azért ez nagy esemény és ott lenne a helyük,de mindenki maga dönti el,hogy mit csinál!

Ne szomorkodj a lányodnak elösször biztosan rosszul fog esni,de mivel már (kis) felnőtt meg fogja érteni!:-)

151. mankamanka (válaszként erre: 150. - Opál)
2007. jún. 12. 22:38

Szia,

még semmit konkrétat nem tudok a munkával kapcsolatban.

Azt hiszem most egy kicsit szomorú vagyok.Úgy néz ki,hogy a rokonaim közül senki nem tud eljönni a lányom ballagására.Hogy fogom neki megmondani?

150. opál (válaszként erre: 149. - Mankamanka)
2007. jún. 12. 16:30

Neeem!

Ez csak az ülőmunkától van és ezt igazából majdnem minden ebben a munkakörben dolgozó nőnek meg kellene kapnia,csak persze nem használják ki ezt a lehetőséget!!

2700ft a 3X1 injekció és ennyit szerintem megér az egészségünk!!:-))


Ti hogy vagytok? Mi újság állásügyben?

149. mankamanka (válaszként erre: 148. - Opál)
2007. jún. 12. 10:21

szia,

csak nem beteg vagy,hogy injekciót kapsz?

148. opál (válaszként erre: 147. - Mankamanka)
2007. jún. 12. 09:11

Nálam is minden oké!!

Ma megyek injekcióra a kórházba, amit a hátul a nyakizomba adnak,aztán el kell már kezdenem a munkanélkülivel kapcsolatos intézkedéseket is és így oda is megyek ma,aztán tanulás!!

Holnap a párom uncsitesojának a gyerekeire vigyázok úgy 1-2 órát,aztán megint tanulás!!

147. mankamanka (válaszként erre: 146. - Opál)
2007. jún. 11. 19:22

Szia,

nem tanultam mert elég sok dolgom volt,délelőtt a férjem aludt,mert éjszakás volt,(a Marcival szoktam játszani amíg alszik,hogy ne ébredjen fel),halkan megfőzök közben,a délután pedig borzasztó hamar elmegy,jóformán semmit nem tudunk befejezni,Igaz,hogy este 8-kor el kell neki menni,na nem azért mert olyan messze lakunk a munkahelyétől(csak 40km-re),hanem a szerződéses járat amivel jár nagyon sok faluba bemegy,így a 10-kor kezdődő műszakra már ilyen korán el kell indulnia.

Úgyhogy igazából semmi különös nem történt,minden ment a maga megszokott módján.:-)

146. opál (válaszként erre: 145. - Mankamanka)
2007. jún. 11. 13:18

Igazad van!!


Mi újság veletek? Jól telt a hétvége? Tanultál?

145. mankamanka (válaszként erre: 144. - Opál)
2007. jún. 11. 10:23

Szia,

gondolod,hogy az ilyen emberek valaha elismernék,hogy valamit rosszul csináltak?

Akinek nem hiányzott a család fiatalon,az miért keseregne öregebb korára?Akkora elfelejtik azt a sok fájdalmat,amit csupán a megjegyzéseikkel tettek?

144. opál (válaszként erre: 143. - Mankamanka)
2007. jún. 11. 07:42

Szia!!


Szerintem sem boldog,vagy ha mégis akkor érzelmileg nagyon szegény és majd öreg korára érti meg,hogy milyen jó lenne,ha nem volna egyedül!!:-(

143. mankamanka (válaszként erre: 142. - Opál)
2007. jún. 10. 20:17
Szerintem az ilyen emberek nem is boldogok.
142. opál (válaszként erre: 141. - Mankamanka)
2007. jún. 10. 19:21

Az én ex főnőkasszonyom szingli volt(38 éves) és kijelentette,hogy neki soha nem kell gyerek,mert neki a karrierje a legfontosabb!!:-((

Na képzelheted mennyire értette meg mások problémáit!!

A párom uncsitesója jelentkezett anno irodai munkára és azért nem vette fel,mert akar-e még gyereket kérdésre :-igen volt a válasz!!:-(

Szánalmas felfogás!!:-(

141. mankamanka (válaszként erre: 140. - Opál)
2007. jún. 10. 19:00
De bezzeg,ha nekik van gyerekük és ne adj'Isten beteg,az teljesen természetes,hogy otthon maradnak vele.Csak nekünk pór népnek nem lehet semmi problémája,örüljünk,hogy dolgozhatunk.
140. opál (válaszként erre: 139. - Mankamanka)
2007. jún. 10. 18:45

Sajnos így van!!

Ha van gyereked akkor az a hátrány,ha szeretnél akkor pedig az nem jó,mert a kismama az nem munkaerő és ha vissza akarsz menni,akkor sajnos nem tudnak foglalkoztatni!!

Szomorú a helyzet és elgondolkodtató,hogy akkor most jó vagy nem ha van gyerek?

A válasz természetesen az igen,de a munkáltatónak a másik válasz tetszene!!

139. mankamanka (válaszként erre: 138. - Opál)
2007. jún. 10. 18:02

És semmi más nem érdekelné csak a munka,meg a munkahely.Amikor voltam meghallgatáson (divatos szóval:interjún),akkor minden esetben elhangzott:túlórát tud vállalni?A gyermekek mennyi idősek?Igen?És meg tudja oldani az elhelyezésüket betegség esetén?

Mintha a gyerek csak egy kolonc lenne:-(((

Nevetséges!

138. opál (válaszként erre: 137. - Mankamanka)
2007. jún. 10. 15:58

Biztosan megoldjátok valahogy,csak az a szomorú,hogy az embernek nem mindig van választása,mert belekényszeritik olyan helyzetekbe amiket,ha rajtuk múlna igénybe sem vennének!:-(

A munkáltatoknak az volna a legjobb,ha mindenki szingli lenne vagy agglegény!!:-(

137. mankamanka (válaszként erre: 136. - Opál)
2007. jún. 10. 12:37

Pontosan így van.

Semmi esetre sem tűztem ki életcélommá ezt a fajta munkarendet.Nagyon hamar tönkre megy benn az ember.

Szoktam látni azokat akik már régóta dolgoznak így,hát azonkívül,hogy azt sem tudják milyen nap van,eléggé bele vannak fáradva,elgyötörtek.


Meg az az igazság,hogy éjszakánként nem szívesen hagyom itthon a gyerekeket.

Nem tudom,majd alakul valahogy.

136. opál (válaszként erre: 134. - Mankamanka)
2007. jún. 10. 12:28

Nem baj....én így is értem ámmmmm!:-))


Hát igen egy házasságnak nem éppen jó a váltott müszak,vagy inkább az a kérdés,hogy ezt mennyi ideig lehet csinálni!!:-(

Nehéz kérdés és ezt jól gondoljátok át szerintem is,de a pénz is nagy úr sajnos!!:-(

Kicsit patt helyzet!!

2007. jún. 10. 12:15

Nem állát,hanem állást:-)

Nem tudom mi van velem,össze-vissza írkálok:-)

134. mankamanka (válaszként erre: 133. - Opál)
2007. jún. 10. 12:13

Képzeld el,mi lett volna,ha oviba jár.

Már tuti kirúgtak volna,vagy a férjemet,ha ő maradt volna itthon betegszabadságon,mivel lehet,hogy nekem még az sem lett volna megengedett.

Azt gondoltam ki,hogy mivel a férjem januártól az irodáról vissza került 4 műszakba,nekem is ilyen állát kellene vállalnom,de ellenkező műszakban.Csak hogy ennek van egy apró pikantériája:szinte sosem találkoznék a férjemmel.Igaz a Marci szinte sosem lenne úgy,hogy csak a mamával van,maximum 1x,2x 1-2órát.

Viszont lehet,hogy tönkre menne a házasságunk.

Egyszerűen nem tudom mi lenne a legjobb:-(

133. opál (válaszként erre: 132. - Mankamanka)
2007. jún. 10. 11:04

Szia!!


Érdekes az iskola felfogása az egésszel kapcsolatban....ők úgy voltak vele,hogy nincs rá pénz és így nem lesz emlék sem ami persze őket nem érdekli!!:-(

Lesz tablókép aztán slussz!!


Jól elvagyunk,tegnap voltunk strandon és este grillezni a párom uncsitesójánál és van medencéjük amit az illuminált férfiemberek ki is használtak úgy 11 óra körül...aztán éjfél körül értünk haza!!:-))


Nálunk nem volt eső,mára igértek,de abból sem biztos,hogy lesz is valami!!:-)


Szegény Marci....úgy sajnálom,hogy még mindig nem tud kikeveredni a betegségből,pedig ilyen szép időben lehetne mennetek bárhová!!

De lesz rá még alkalom hiszen mégcsak most kezdődött el a nyár!!:-))


Tanuljál ám angolt!!!:-)))

132. mankamanka (válaszként erre: 131. - Opál)
2007. jún. 10. 10:48

Szia,

ez elég érdekes,talán túl drágán csinálták volna.

Vagy elfelejtődött.Vagy nem is gondoltak rá,hogy bárkinek is jelentene valamit.


Hogy telik a hétvége?

Itt akkora eső volt tegnap előtt,hogy még a kutyáim sem mertek előjönni:-)A házunk előtt van egy nagyon mély árok(patakmeder kevés vízzel),az majdnem megtellett.


A Marcinak még mindig szednie kell a gyógyszereit,remélem most már tényleg nem lesz sok a szervezetének.Már nagyon szeretném,ha meggyógyulna.Az egészben az a legrosszabb,hogy nem nagyon mehetett ki a levegőre sem,hogy a Nap ne érje a bőrét.A múltkor már ráadtam egy hosszú ujjú

pólót és kimentünk hintázni,de ez sem megoldás,míg az ember nem tudja mit vegyen le magáról,addig én kénytelen voltam beöltöztetni.Hát mit ne mondjak,nagyon melege volt.

131. opál (válaszként erre: 129. - Mankamanka)
2007. jún. 10. 07:38

:-)

Mi 15-én és 16-án is megyünk!:-)


Képzeld a tesom lányáéknak nem csináltatott az iskola meghívót és így mindenkinek más lesz és nem lesz rajta az osztálynévsor meg a tanárok névsora sem!!

Azért ez nem jó,mert ez is egy emlék!!:-(

2007. jún. 9. 12:04
Nem kevesett,hanem keveset:-)))
129. mankamanka (válaszként erre: 128. - Opál)
2007. jún. 8. 21:46

Igen,csináltatott,de kevesett rendeltünk,így kénytelen voltam venni hozzá.Meg eggyet el is hagytam:-(

Ti is 16.-án mentek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook