Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban fórum

Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


128. opál (válaszként erre: 127. - Mankamanka)
2007. jún. 8. 14:27

Köszönöm szépen....de inkább az élettől edzett!!:-))


Képzeld tegnap megkaptuk már az egyik ballagási meghívót!!:-))

A Johannáéknak a suli csináltat meghívót??

127. mankamanka (válaszként erre: 126. - Opál)
2007. jún. 8. 10:36

Szia,

mégis csak jól gondoltam,amikor azt mondtam,hogy okos vagy:-))))

126. opál (válaszként erre: 125. - Mankamanka)
2007. jún. 8. 08:27

Jó reggelt!!


:-)

Régen én is érzékenyebb voltam,amikor férjhez mentem és elkerültem egy új környezetbe....rájöttem,hogy gyenge vagyok lelkileg,megbántottak,átnéztek rajtam és nem becsültek(a munkahelyemen)...aztán eltelt 1-2 év és megerősődtem megkeményített az állandó védekezés,aztán akik megbántottak próbáltak közelebb férközni hozzám,de én nem hagytam,mert soha nem tudtam elfelejteni a "fogadtatásukat"!!!:-)

Mikor elváltam és eljöttem....majd leesett az álluk és ez volt nekem az igazi elégtétel én kitörtem a hétköznapokból és felvállaltam a szerelmet(ezt nem mindenki meri megtenni)és ekkor értettem meg,hogy ők mind félnek valamitől vagy csak egyszerűen boldogok akarnak lenni és ennek érdekében sokszor más rovására teszik ezeket a bántó dolgokat!!:-(


Aztán az itteni munkahelyemen már erős voltam és így kevesebb rossz történt velem,mert nem mutattam,hogy félek!!:-))

Az élet sokmindenre megtanítja az embert!:-)

125. mankamanka (válaszként erre: 124. - Opál)
2007. jún. 7. 23:22

Olyan jó ilyenről olvasni,nincs annál fontosabb dolog,mint a szeretet és a megbecsülés.Az én apukám is büszke volt rám,mikor megszültem a kislányomat,mikor nagy nehézségek árán elvégeztem a gimit és leérettségiztem,majd mikor férjhez mentem és megszületett a fiam.

Én pedig arra voltam büszke(és vagyok is mind a mai napig),hogy mindig őszinte voltam hozzá.Igaz nekem a betegségem az őszinteség,és kapom is a pofonokat az élettől,mivel másnak ez annyira már nem fontos.Már eljutottam odáig,hogy ha valami bánt,nem szorul össze a szívem meg a gyomrom,és nem fakadok rögtön sírva.Az embert megkeményíti az élet.Az emberek csak a szomorúságot látják a szememben,sokan szóvá is teszik.De semmi sem számít,csak a gyerekeim legyenek egészségesek és boldogok.:-))))))))))

124. opál (válaszként erre: 123. - Mankamanka)
2007. jún. 7. 16:27

:-)


Apukám nagyon jó fej és én nagyon szeretem és tisztelem,amikor elmondtam nekik,hogy otthagytam a munkahelyemet és tanulni szeretnék.....csak hallgattak és apunak könnyes lett a szeme,hogy lám-lám a lánya akit lebecsült újra meglepte és látni kellett volna milyen büszke volt rám!!:-))

(ahogy ezt irom az én szemembe is könnyek szöktek,mert az apukám büszke RÁM!!)

123. mankamanka (válaszként erre: 122. - Opál)
2007. jún. 7. 11:40

:-)

Apukád biztos nagyon szeret.Bár az enyém szekállna,hogy nem tudom megcsinálni...:-(


Az biztos,hogy a lányok mindig kihívásnak tekintik,ha az édesapjuk feltételezi róluk,hogy valamit képtelenek véghezvinni.De nagyon becsületes dolog elismerni a tévedést.:-))))

122. opál (válaszként erre: 121. - Mankamanka)
2007. jún. 7. 07:57

:-)

Jó reggelt!


Hát így nem könnyü munkát találni pláne,ha ennyi mindent figyelembe kell venni!!:-(


Én vezetni 2 éve tanultam meg és mindenből elsőre átmentem....kivéve a városi vezetést,mert az oktatom rosszúl utasított és beidegesedtem!!:-(

Fő szabály,nem szabad pánikolni és lazán kell venni,ha görcsölsz és vetited az agyadban a drámákat,akkor nem tudsz a vezetésre koncentrálni!!

Figyelni kell és betartani a sebességet,akkor nem lehet baj!

Persze egy jó oktató sem hátrány és olyan legyen aki nemcsak a pénzedre hajt!!:-(

Tanulj meg vezetni,mert szükség van rá és ügyes vagy meg tudod csinálni!!

Én azért tanultam meg vezetni,mert ciki lett amikor kérdezték,hogy tudok-e vezetni! Aztán önállóbb is lettem és bárhová eljuthatok és ha lesz gyerekünk nem kell a páromra várni,ha akárhová is akarunk menni!!

Szóval még lenne rengeteg érvem a vezetés mellett....hajrá csináld meg!!

Tudod az én apukám nem hitt bennem(rosszul tanuló gyerek voltam)és azt mondta,szerinte nem sikerül jogsit szereznem....én bebizonyitottam,hogy igenis képes vagyok rá!!

És tudod mi tőrtént bocsánatot kért amiért nem hitt bennem!!:-)

121. mankamanka (válaszként erre: 120. - Opál)
2007. jún. 6. 19:13

Remélem összejön.Ott ahol mi lakunk most,marha nehéz munkát találni,mert mindentől messze van.Hiába vettek volna fel már több jó helyre,sajna nem lehetett elválallni a bejárás miatt.Így hát marad az a hely,ahová van szerződéses járat.De legalább már lenne...

A kressz-vizsgám meg van,elsőre sikerült,de amikor arról volt szó,hogy vezetnem kell,bepánikoltam.

Elképzeltem,hogy egy kisgyerek kilép elém,és nem tudok megállni...

Így nem lett jogsim.Tiszta hülye vagyok,igaz?

120. opál (válaszként erre: 119. - Mankamanka)
2007. jún. 6. 16:10

:-))

Úgy is van....mindenki tanuljon,aztán lesöprünk mindenkit a piacról!!

Elhiszem,hogy sok a dolgod és tölts minél több időt a Marcival,mert ő még tényleg abban a korban van amikor meghálálja a törödést és az odafigyelést!:-)

Munka...ez biztató remélem összejön és akkor nem lesz gond a Johanna "olcsó" könyveinek finanszirozása sem!!:-))

119. mankamanka (válaszként erre: 118. - Opál)
2007. jún. 6. 16:04

Oké,oké,azért nem vittem túlzásba.Olvasni is nekiálltam,mindennap főzök,mosok takarítok,úgyhogy ki van töltve az időm.A Marcival is sokat kell foglalkozni,mert igényli a társaságot,hát néha örülök,hogy luk van a fenekemen.Ha minden jól megy talán munkám is lesz,(igaz ez majd csak akkor lesz biztos,ha már aláírtam a szerződést.)Muszály melóznom,mert sok a kiadásunk.A Johanna gimis elsős könyvei közel negyvenezer forint lesz.Tiszta ingyen van.Pont ebből a meggondolásból ötlöttem ki,hogy a férjemet is elküldöm levelezőn gimibe,így anyagilag nem kerül kétszer annyiba.

:-)))

118. opál (válaszként erre: 117. - Mankamanka)
2007. jún. 6. 14:36

Hajrá....én bízom benned,menni fog az csak akard és ne add fel!!:-))

Gondoltam,hogy tevékenykedsz valamit,mert kevesebbet vagy a hoxán,de sebaj a tanulásért mindent!!:-)

Azt hiszem én is tanulok,mert még lehagysz a végén!!:-)

117. mankamanka (válaszként erre: 116. - Opál)
2007. jún. 6. 11:32

Szia,

a kutyás mailt nem én csináltam,de tényleg nagyon aranyos.

Tegnap kaptam az angol tanárnőtől egy csomó fordítást,most jól megszívtam:-)Az a gond,hogy nem voltam már rég és nagyon le vagyok maradva.Most felköthetem a gatyámat.:-))De majd összeszedem magam.

116. opál (válaszként erre: 115. - Mankamanka)
2007. jún. 6. 08:36

Akkor majd én bíztatlak és ellenőrzöm,hogy jó kislány voltál-e és tanultál-e???:-)))

A szorgalom tényleg sokmindenen múlik....neked sok más dolog van ami elvonja a figyelmedet,így nem lehet csodálkozni,ha pont ahhoz nincs kedved ami kötelező lenne!!:-))

Tetszett a kutyás e-mail!!:-)))))

115. mankamanka (válaszként erre: 114. - Opál)
2007. jún. 5. 20:49

Köszi a bíztató szavakat:-)

(csak a szorgalom hiányzik):-(

114. opál (válaszként erre: 113. - Mankamanka)
2007. jún. 5. 14:25

Szia!


Biztosan menni fog otthon is a tanulás....egy a lényeg minden nap foglalkozni kell vele és akkor nem veszik el a tudás!!:-)


Szerintem te többet tudsz nálam angolból....én nem aggódnék a helyedben,bizzál magadban és akkor bármire képes leszel!:-)

113. mankamanka (válaszként erre: 112. - Opál)
2007. jún. 5. 10:59

Szia,

biztos szórakoztató lehetett,(mármint a nézőknek),az állatok jobban tudják magukat produkálni,mint az emberek:-),(és jobban is áll nekik).A kutya-macska "viszály" pedig mindig megnevetteti az embert:-)


Ma sem fogok tudni elmenni angolra,a végén nem állnak majd szóba velem:-(

Te már biztos sokat tanultál,azt hiszem nekem is itthon kell majd tanulgatnom.Remélem menni fog.

112. opál (válaszként erre: 111. - Mankamanka)
2007. jún. 5. 07:11

Akkor volt nagy macskajaj!!:-)

A párom mamájánál vannak macskák és egyszer megleptük egy kutyakölyökkel,amig kicsi volt a kutya semmi gond nem volt.

Egyszer ott voltunk a mamájánál vendégségbe,a kutya már nagyobb volt és mivel mindenki utasítgatta nem hallgatott senkire(én félek a kutyáktól)így siettem kifelé a kapun a párom visszament valamiért(ő nem fél a kutyáktól)és véletlenül rálépett a kutya farkára....az úgy megijedt,hogy ráesett a macskára,a macska úgy feldühödött,hogy elkezte pofozni a kutyát,aztán kergette az egész udvaron át!:-)

Olyan hangokat azóta sem hallottam a macska fújt a kutya nyüszített félelmében.

Azóta ,ha megyünk a mamájához a kutya,ha meglát bennünket menekül a kocsi alá,szerintem emlékszik a páromra,hogy ő lépett a farkára és elindította a nagy menekülést!:-(:-)

111. mankamanka (válaszként erre: 110. - Opál)
2007. jún. 4. 22:07

Biztos ők is úgy jártak,mint én.:-),de az is lehet,hogy a ballagás hetében szokták az emberek a meghívottakat értesíteni,nem tudom,de még van majdnem két hét.Talán még nem vagyunk lemaradva semmiről.:-)))

Képzeld,

ma kiugrott otthon a macskám annak a szobának az ablakából,amelyiket csináljuk.A kutyáim majdnem elkapták,rohantak utánna.Na,mondom volt macska nincs macska.Szerencsétlen annyira félt,hogy a házunk háta mögé menekült,(oda nem tudták követni a kutyák),a férjemnek szét kellett vágnia a drótkerítést,mert nem volt hajlandó odajönni hozzánk.Olyan rettenetes hangokat adott ki magából,hogy még a hátamon is felállt a szőr.Az ijedségen kívül nem lett semmi baja,de rettentő szutykos lett.Szépen megfésültem,de most nem nagyon tetszett neki,pedig máskor szerette ha kikefélem a bundáját.De összeségében valahogy szófogadóbbnak tűnik.:-)

110. opál (válaszként erre: 109. - Mankamanka)
2007. jún. 4. 16:28

Jó hogy említed még mi sem kaptuk meg a tesom lányától és a párom tesojától sem!!:))

Lehet,hogy elfelejtettek bennünket??:-)


De nem baj mi akkor is elmegyünk ám...!:-)

109. mankamanka (válaszként erre: 108. - Opál)
2007. jún. 4. 16:22

Szia,

így van és én még a meghívókat sem adtam póstára.

Állandóan kimegy a fejemből,majd végén csak mi leszünk a ballagáson:-)

108. opál (válaszként erre: 107. - Mankamanka)
2007. jún. 4. 15:40

Fel a fejjel és csak pozítívan!!:-)

Néha nekem is vannak rossz napjaim és ilyenkor legszívesebben bezárkóznék egy szobába és csak egyedül lennék....de szerencsére mostanában ritkán éreztem ilyet!!

Amikor dolgoztam akkor sűrűn voltam rosszkedvű és dühös,most csak békét és megnyugvást érzek!

Persze a legnagyobb boldogságom egy kisbaba volna!!:-)


Tényleg közeledik a ballagás jővő héten lesz...az már igencsak itt van !!:-)

107. mankamanka (válaszként erre: 106. - Opál)
2007. jún. 4. 11:32

Szia,

mi csak az anyósomnál voltunk,de ott is csak egy rövid ideig.A szobát csináltuk,hogy legyen kész a Johanna ballagására.(Függönyöket raktunk fel,letettük a padló szegélyeit,stb.)

Sokszor benéztem ide,de csak egy rövid időre,(hátha írtál).Köszi az e-maileket,nagyon aranyosak.

Nem tudom,de most hétvégén elég szomorú voltam,nyomorult hangulatom volt.Remélem nem sűrűn tör rám ez a depi.

Mindenesetre nagyon jó,hogy itt vagy.

106. opál (válaszként erre: 102. - Mankamanka)
2007. jún. 4. 07:51

Jó reggelt!!:-)


A hétvégémet jól töltöttem,mert a párommal voltam és sok minden elintézni valónk volt....voltunk vendégségben is és majdnem elmentünk biciklitúrázni!:-)


Veletek mi újság??

Ti voltatok valahol?

2007. jún. 3. 22:57
:-(,:-(,:-(...
2007. jún. 3. 15:06
:-(
2007. jún. 3. 12:00
:-)
102. mankamanka (válaszként erre: 101. - Opál)
2007. jún. 2. 12:43

Szia,

az biztos,hogy amikor én születtem,jóval kevesebb név közül válogathattak a szülők.


Hogy fogod eltölteni a hétvégét?

101. opál (válaszként erre: 100. - Mankamanka)
2007. jún. 2. 12:07
Különleges és érdekes nevek....olyan jó a mai gyerekeknek hiszen annyi jó név között válogathatnak a szülök,mert már nincsenek előitéletek és tradíciók!:-)
100. mankamanka (válaszként erre: 99. - Opál)
2007. jún. 1. 21:03

Tudomásom szerint még nem kérdezted.

A lányom neve:Johanna,a kisfiamé:Marcell.

:-)

99. opál (válaszként erre: 98. - Mankamanka)
2007. jún. 1. 18:48

Szerintem egy jó anya úgy gondolkodik ahogy te....érthető az aggodalmad!

Én is ismerek sok felelőtlen és nemtörödöm szülöt aki örül,ha lepasszolhatja a gyerekét,ilyen is van de szerencsére ebből van kevesebb!:-)

Nem tudom,hogy kérdeztem-e már a fiad és a lányod nevét.....szita a fejem!!:-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook