Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
342. zsif* (válaszként erre: 339. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 11. 11:01

Én úgy szoktam a tejbezabit, hogy annyi evőkanál zabkorpa, ahány dl tej.. Felfőzni, utána belekeverni lekvárt vagy mézet és fahéjat/kakaót...

Én ezt 100x jobban szeretem mint a darás+cukros változatot.

Persze ez nem fogyis, csak nyálcsorgatásnak mondtam:P

De lehet kipróbálom édesítővel, úgy még nem csináltam, de biztos nem rossz úgy sem...

341. zsif* (válaszként erre: 338. - 98b468bba8)
2008. máj. 11. 10:57

Zabkorpát könnyű otthon is csinálni, csak kávédaráló kell hozzá. Zabpelyhet kell durvára darálni, ennyi az egész (a finomra nem jó, mert akkor zabpehelyliszt lesz, ami gyorsabban,és nagyobb részben felszívódik a szervezetben).

És ez azért jó, mert a zabpehely kb fele annyiba kerül, mint a zabkorpa...

340. zsif*
2008. máj. 11. 10:55

Sziasztok!

Ma rámerészkedtem a mérlegre, és hát a kétheti zabálás eredménye "szépen" látszik:(

63 kg vagyok, 2 hét alatt 3 kg plussz:S

Húsvét után voltam 59, akkor egész jól éreztem magam a bőrömbe, azt kéne újra megcélozni...

Még abban reménykedem, h ezek a kilók még nem annyira ragaszkodó típusúak, és viszonylag könnyen lemennek ha odafigyelek.

Terv: visszatérni az atkinsre, de nem hirtelen, mert akkor kómás leszek a hirtelen ch megvonástól.

1. hét: atkinsos vacsora

2. hét: atkinsos ebéd+vacsora

utána: rendes atkins (első szakasz ameddig bírom+ fogyok, aztán második szakasz...)

339. a9e1c02a7b (válaszként erre: 338. - 98b468bba8)
2008. máj. 11. 10:43

Lehet kapni szinte minden boltban Spar, Tesco, Coop, nálunk ezek vannak, mindegyikben lehet kapni zabkorpát. De van a DM-ben, Rossmannban is. Én a DM-ben veszem, Alnatura bio zabkorpa csírával. Ez nekem bizalomgerjesztő, nincsenek benne olyan kosz-szerű akármicsodák, mint némelyikben.


Eddig mit reggeliztél? Itt írták alább ezt a tejbezabit. Én úgy szoktam, hogy 2 dl tejbe teszek egy csipet sót, 2 ek. zabpelyhet és 1 ek zabkorpát. Felforralom és még főzöm ameddig kicsit besűrűsödik. Teszek bele pici édesítőt, meg ami van itthon (pl. mazsola, aszalt áfonya, kókuszreszelék, nyers gyümidarabok, fahéj stb.) Elég finom, szerintem még jobb, mint a tejbegríz. Ha iszol utána, egy jó darabig nem leszel éhes. Vagy teljes kiőrlésű kenyérből szendvics, jó sok zöldséggel. Nem tudom, eddig mit ettél és mihez képest szeretnél egészségesebbet enni. Nekem reggel kell, hogy laktasson, én nem vagyok el 1-2 gyümivel vagy egy kis turmixszal.

2008. máj. 11. 10:25
Zabkorpát lehet venni valahol csak úgy? Én még nem láttam erre felénk. Hm. és a kímélő nap tényleg jó ötlet. Nincs valami ötletetek, hogy a reggelit hogy lehetne egészségesebbre cserélni?
337. a9e1c02a7b (válaszként erre: 330. - Ea9c78b99a)
2008. máj. 11. 10:15
Figyusztok! Láttátok már azt a fórumot, hogy "Zabkorpás receptek"? Mindenféle recept van zabkorpából a pizzatésztától kezdve a süteményeken át tényleg minden! Tök jó!
336. a9e1c02a7b (válaszként erre: 335. - Újév)
2008. máj. 11. 10:13

ÚÚÚ, de gratula, nagyon ügyi vagy!!! Ki nem bírnám!


Igen, úgy kellett volna, de ma már megint mivel indítottam? Egy szelet tortával! De már szerencsére nincs, úgyhogy a nap többi részében tényleg csak lájtosan kajálgatok!

335. Újév (válaszként erre: 332. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 11. 09:18

Javaslom, ma tarts valami kímélő napot, hogy a szervezeted magához térjan;).

Én ha a zabálás után nem tudok hányni és ott marad a pocimban a rengeteg kaja, márnap kimondottan jól esik csak gyümölcsöt meg zöldséget enni;).

334. Újév
2008. máj. 11. 09:16

Ja, és lányok már az ötödik (hatodik) napja tartom a diétát:D.

Azóta természetesen egy deka zabaroham nem volt:D.

Húúú péntekig kell már csak kibírni, utána jöhetnek a zöldséglevek:D.

333. Újév (válaszként erre: 329. - Babe7)
2008. máj. 11. 09:14

Szerintem ez nem szégyen. Ha fogyózok nekem sincs itthon semmi kaja:).

Sőt doppingnak behívtam exemet, hogy ha itt van valaki, akkor könnyebben tartom magam. Úgy vásároltunk neki kaját, hogy csak olyat vettünk, amiket én nem eszek meg:D.

Szóval egy cipőben járunk;).

332. a9e1c02a7b (válaszként erre: 330. - Ea9c78b99a)
2008. máj. 11. 08:22

Zabkorpás "tejbegrízt" én is szoktam enni, bár én zabpehellyel keverem a korpát, úgy jobban ízlik.


Na, a tegnapi napomat ne tudjátok meg!!! Vendégség volt nálunk, hát nem bírtam ki, hogy ne egyek az epertortából. De még nem is lett volna baj, ha eszek belőle egy keveset, de én a negyedét megettem + sajtos stangli + mindenféle. Merthogy a Norbis muffomat befaltam már délelőtt, nem maradt, mire kellett volna.

2008. máj. 11. 07:58
Hát sajnálom Pincike, hogy nem vált be a tabletta, de a zabkorpa még mindig megmarad, az legalább tényleg használ, én is ettem tegnap is. Nekem olyan mintha már valamit fogytam volna, persze ez kiloban még nem mutatkozik,csak én úgy érzem, biztos a sok torna, meg a sok sali miatt. A változatosság kedvéért ma is megyek dolizni, hát ez van. Egyébként szerdán, vagy csütin megveszem a norbis lisztet,hogy egy kicsit felgyorsítsam a fogyást, remélem használ. Majd beszámolok! Szép napot mindenkinek!
2008. máj. 10. 23:10
jelentem a korpatabletta lószart sem ér! beletettem egy szemet egy pohár vízbe kísérletképpen, hogy megnézzem mekkorára dagad és kikalkuláljam hogy mégis 5 szem mennyi helyet tölt ki a gyomromban. hát csajok! az a rohadt bogyó nem hogy nem dagad meg, hanem szétfolyik mint a híg fos és leülepedve rámvigyorgott a pohár aljából! én naiv azt hittem, hogy valami jó nagy sokszorosára duzzadt zselészerű valami lesz belőle, de nem!hát ilyen alapon akkor mi a lószart tölt ki ha szétfolyik és ugyanakkora marad csak folyékony formában? na erről ennyit! ne vegyétek meg mert csak fölösleges pénzkidobás. a zabkorpa legalább dagad és olcsó és finom. a lidlben veszem fél kiló 250Ft körül van és zsírszegény tejben édesítőszerrel megfőzve nagyon jó kaja még a gyerekeimnek is ízlett pedig eléggé finnyásak. kefírbe joghurtba is lehet keverni csak picit várjatok amig megázik mert felpuhul és megdagad.
329. Babe7
2008. máj. 10. 15:40
Igen..én is 2 napot vagyok itthon.Nekem csak ez a kritikus...Ha nincs kaja,akkor potenciális veszélyforrás is kilőve. Mint valami óvodás--Szégyen,de ez van.
328. a9e1c02a7b (válaszként erre: 327. - Babe7)
2008. máj. 10. 15:35
Én is egész nap ennék, ettem is, de mostmár nincs itthon semmi kaja. Se fogyis, se rendes... Már fehérjepor-mérgezést kapok.
327. Babe7
2008. máj. 10. 14:55
Ja,de ma persze nem csak fehérjét meg gyümit..:-(
326. Babe7
2008. máj. 10. 14:54
Hát...ma éppen sehogy..:-S ANNYIRA GUSZTUSTALANUL sokat ettem,hogy ezalól ma nincs feloldozás...Egyébként csak gyümiket eszem,meg max fehérjét. És keveset egy nap,mondhatni koplalással fogyok. De most a kedvem is olyan borús. Rossz életszakasz..:S negatív életeseményekkel. Szóval most ma elengedtem magam,de amúgy tényleg nem eszem a héten. Majd beszámolok.
325. a9e1c02a7b (válaszként erre: 324. - Babe7)
2008. máj. 10. 13:20
Hogy fogyózol? Miket eszel?
324. Babe7
2008. máj. 10. 10:14
Köszönöm:-)Persze,mindig így mérem magam én is:) Csak hát eddig gyüminapokat tartottam,és azzal látszott is az eredmény.Na de majd most begyorsítok..:-)
323. a9e1c02a7b (válaszként erre: 322. - Babe7)
2008. máj. 10. 08:38

Hát ne este méregesd magad, hanem reggel, pisilés után, ruha nélkül :) Este annyi mindentől függ, hogy mit mutat a mérleg! Nem rossz a muffin, jobb híján. Itt is csak rendelésre sütnek, alapból nincs.


A hétvégén most arra gyúrok, hogy ne hízzam vissza a leadott 1 kilómat.

322. Babe7
2008. máj. 9. 22:06
Sziasztok! Beszámoló:nem tudom mi van,de nektek a ch mentes kaja beválik?,Mert pl én ma csak fehérjét ettem és estére egy kilóval több is lettem..:-S Ez mitől lehet? Amúgy jól elvagyok,eszegetek,de a menetrendem szerint:) Bettyboop,ez a norbis muffin finom? Basszuskulcs én PESTEN nem tudok sehol venni...Pedig már annyiszor akartam.Puszi Nektek!
321. a9e1c02a7b (válaszként erre: 320. - Újév)
2008. máj. 9. 13:17
Megpróbálom, hátha... Attól függ milyen süti lesz. Azért jól elvagyok. Már nagyban takarítanom kéne, meg kitalálni, hogy mit kéne sütni, erre itt ülök egész nap és csak lesek ki a fejemből. Akkora kupi van a konyhában, hogy kedvem sincs nekiállni.
320. Újév (válaszként erre: 319. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 9. 09:59

Nekem a norbis rozsos kis rudacskák nagyon bejöttek:). Az eltelít.

Szerintem igyál sok vizet közben, vagy rágózz. Mondjuk én ilyenkor nem bírtam még soha megállni:(.

319. a9e1c02a7b (válaszként erre: 318. - Újév)
2008. máj. 9. 09:39

Nem kaja lesz, hanem süti, pogácsa, üdítő, mogyi stb. Úgyhogy gázos kicsit. DE: rendeltem magamnak 4 db Norbis muffint a Fornettisnél meg veszek még egy pár szál sós rudat (Norbis szintén), és veszek diétás üdítőt. Hááát, remélem összejön, hogy a diétás kaják után nem vetem magam rá a többiekére is!


Gratula, hogy ilyen jól megy az ivászat:)

318. Újév
2008. máj. 9. 09:35

Jelentem a másodk napom lesz ez étel nélkül, és megy:)...


Bettyboop egy képvisleőfánk nem a világ, ha "csak" azt vacsiztad, és csak egyszer a héten, szerintem még nem vet vissza. A vendégségbe meg trükközd ki, hogy te nem eszel köretet, csak húst meg savanyút, és máris csökkented a CH-kat, amik a legfőbb ellenségeink:D.

2008. máj. 9. 07:13

Úgy látom, mindenki nagyon ügyi volt tegnap!!! Egészen este 8-ig én is, akkor ugyanis befaltam egy képviselőfánkot anyósoméknál. Hiába minden elhatározás, hogy majd ott csak vmi joghurtot eszek vagy gyümit, ennek nem tudtam ellenállni. Úgyhogy mára nem fogytam semmit, de a "heti" 1 kilóm már megvolt 3 nap alatt, úgyhogy nem csüggedek. Viszont hétvégén veszélyzóna, szombaton vendégség nálunk.


Na, ez a fehérjepor: tényleg nagyon fini, mint egy gyümileves! Viszont nem lakok jól tőle egyáltalán. Vagyis kb. annyira, mint egy pohár kakaótól. Ch-ja, kalóriaértéke nagyon kevés. De nem bántam meg!

2008. máj. 9. 06:26

Köszi Újév,hogy átküldted!

Hát szerintem én csak azután fogom kipróbálni, ha ez nem válik be, amit most csinálok. MInden reggel tornászok Réke cd-re, 40perc és nagyon kemény. És 6 után nem eszek semmit. Meg ha minden igaz ma hozzák a norbis lisztemet, és azzal már remélem jól le tudok fogyni. Megrendeltem a gyógyszerét is, bár a hatásáról még nem hallottam, majd kiderül. Hallottatok már róla valamit? Egyébként szép napot mindenkinek és kitartást! Már nagyon nyakunkon van a bikiniszezon!

315. adrika59 (válaszként erre: 313. - Zsif*)
2008. máj. 8. 21:15
Szia! Igazából van... a könyvtár 10 percre sincs innen. Én is ezt fontolgattam, ott legalább a gondolataim sem kóborolnának el annyira. És rám is férne hogy ne csak itthon ücsörögjek. Most nem beszélünk a párommal, nem is mondhatnám hogy összevesztünk, csak mindkettőnk ráhagyta a másikra, és most nem tudom kezdeményezzek-e én... Túl sokszor én mentem már oda az utóbbi időben. Így most olyan üresnek érzem magam. Meg még a hasam is üres persze.
314. Újév
2008. máj. 8. 20:35

Azt hiszem kijelenthetem, hogy az első napom túl vagyok:)...

(A második elsőn:D.)

313. zsif* (válaszként erre: 289. - Adrika59)
2008. máj. 8. 19:53

adrika!

nincs lehetőséged rá, hogy ne otthon tanulj? például a szép időben kiülni a kertbe, vagy ha nincs akkor vmi szép zöld parkba? és csak vmi répát vagy vmi egészségeset vinni rágcsálni?

vagy esetleg a könyvtárba beülni tanulni..

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook