Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
372. ujlany
2008. máj. 12. 11:25
sziasztok! csak bekoszonok. Sajnos mi ma dolgozunk. Este minden kerdesre valaszolok, es leirom majd a dietat is. Addig is szep napot nektek!
371. a9e1c02a7b (válaszként erre: 370. - C6153aa748)
2008. máj. 12. 10:49
Mi az a szurdopedagógus?
370. c6153aa748 (válaszként erre: 369. - Újév)
2008. máj. 12. 10:33
jah! azt hittem, sima otthoni léböjt... azért óvatosa, nehogy ártson végül az a kávé! :) már lebeszéltem a készüléket, lesz majd kattintgatás délután :)
369. Újév (válaszként erre: 367. - C6153aa748)
2008. máj. 12. 10:31

Egy speciális szirupot iszom.

Elvileg ebben is tilos a kávé, csak én nem vagyok hajlandó lemondani róla. Egyet megiszom reggel üresen.

A képet kíváncsian várjuk:).

2008. máj. 12. 09:28

Sziasztok régi és új kényszerevők, ill. volt kényszerevők :) Egy fél napot nem vagyok, és máris tele a fórum, tök jó! Mindenki nagyon ügyes, végre már képeket is látok, azt hittem, ezt a kérésemet elfüleltétek.


Ujlány, nagyon látványos a fogyásod, de tényleg!!! Leírnád légyszi, hogy az egyes étkezésekre miket eszel pl.? Vagy egy napodat?


A léböjtösöknek is nagy gratula, ehhez tényleg kell akaraterő. Szurdos, elég durva ez a cumi ügy! Szerintem amúgy mindannyiónknál vmi ilyen dolog áll a háttérben, csak nem tudjuk, hogy konkrétan mi.


Képzeljétek, a héten sütni fogok hamis "Norbis" kenyeret. Ez a recept is a szójatejporos fórumon van, kértem tanácsot a sütögetős oldalról, azt mondták, elképzelhető, hogy meg lehet csinálni. Na, majd látjuk milyen lesz.


Fobe, mi van veled, rég jelentkeztél. Remélem, jól megy a fogyi. Én most inkább nem akarom rontani az összképet, úgyhogy nem nem mondok semmit a hétvégémről.

367. c6153aa748 (válaszként erre: 363. - Újév)
2008. máj. 12. 08:45

Milyen léböjtöt csinálsz? én tisztitókúrának megfelelő 10 naposat. csak turmixolt, leszűrt zöldséglevek, tisztitóteák és ásványviz, meg napi 1x facsart gyümilé. reggel keserűsó ( a beöntést nem tudtam megoldani). mert ebbe sjana nem fér bele a kávé. :(

Holnap lesz az első almám, már nagyon várom! :) és este felteszek képet magamról.

366. szepijuci (válaszként erre: 359. - Ujlany)
2008. máj. 12. 07:44
Hát nem semmi, amit elértél most néztem meg a képeidet! GRATULA!Nagyon ügyes vagy ,mennyi idő alatt fogytál le?
2008. máj. 12. 07:41

Sziasztok csajok!


Végre ma nem kell mennem dolizni, szóval a napom már jól indul, meg azért is,mert úgy tűnik hogy szépen fogyogatok. Most azt szoktam csinálni,hogy reggelente 40perc torna, és este 6-ig eszem. De semmi rizs,meg tészta,meg krumpli, csak sali meg norbis keksz, meg jogcsi. De már tök lapos a hasam, mondjuk nekem inkább a combommal van gond, de majd eltűnik az is előbb-utóbb :)

364. Újév (válaszként erre: 360. - Ujlany)
2008. máj. 11. 20:54

Húú, nagyon köszi, nagyon jók képeid:)!!! Ez aztán az ösztönző:D. Gratulálok, nagyon csinos vagy:).

Nekem most van fent "előtte" kép.

Remélem hamarosan tudok felrakni olyan képet is, hogy "ide akartam eljutni";).

363. Újév (válaszként erre: 362. - C6153aa748)
2008. máj. 11. 20:52

Én most közben is kávézom (tudom, nem kellene) üresen. Szerintem a tejjel várj, amíg beindul az emésztésed (ergo amikor már szilárdat eszel), mert nagyon meghajthat.

Szóval szerintem, ha már eszel rendesen, a felépítő napok után.

362. c6153aa748 (válaszként erre: 349. - Újév)
2008. máj. 11. 17:48
nem tudod véletlenül, hogy léböjt után hány nappal lehet elezdeni a kávét tejjel inni? tudom, se a kávé, se a tej nem egészséges....
361. c6153aa748 (válaszként erre: 360. - Ujlany)
2008. máj. 11. 17:33

gratulálok! :) én is készittetek holnap magamról képeket. én is tavaly nyáron még majdnem 90 kiló voltam. Imádom a nagy tükröket! :)))

Valahogy én is megpróbálom majd ezt az unalmamban evést kontrollálni. Ma kitaláltam, hogy mivel a zabkorpa és a szója is 1es kódú, igy ebből lehet tepsiben olaj nélkül sütni kis golyócskákat. Ez lehet nasi is. Szerintem jó, majd mesélek, hogy hogy vált be. Holnap még semmi kaja, kedden ehetem az első almát. alig várom. :)

360. ujlany (válaszként erre: 356. - Újév)
2008. máj. 11. 16:54
felraktam a kepeket. A regiek 2005-bol valok, akkor nem 87 kilo voltam, hanem 89, de az a ket kilo nem sokat szamit ilyen sulynal.
359. ujlany (válaszként erre: 357. - C6153aa748)
2008. máj. 11. 16:04

mar nem tudom szo szerint felidezni, de valmi olyasmit mondott nekem a dietetikus, hogy az eletminosegem es az eletem hossza leginkabb talan a megfelelo taplalkozastol fugg, es en most azt akarom neki megmagyarazni, hogy pont arra nincs idom, ami a legfontosabb az elethez?

Valahol nagyon igaza volt...


Hat ez az unalmamban eszek, ez szerintem a legnehezebb dolog. Marmint, hogy lekuzdeni. En pl. azt csinaltam, hogy felszereltem magam protein csokival. Egy szelet 141 kaloria, ha nagyon ramjott, hogy valamit csak ugy ennek, akkor elmajszoltam abbol egyet. Mentruacio elotti napokon volt ugy hogy kettot is egymas utan.

En egyebkent eleg fanatikus voltam/vagyok/lettem, tenyleg csak teljeskiorlesu dolgokat eszem, magam sutottem a kenyeret, sajtos rudat, sajtos pogacsat, es kinosan ugyeltem ra, hogy feherliszt, cukor meg csak veletlenul se keruljon bele.

Kiszamoltam, hogy hany darab sajtos rudat ehetek meg, azt bele tettem a kis muanyag dobozba, ha majszolhatnekom volt, akkor belenyultam, de tisztaban voltam vele, hogy lassan kell felzabalni, mert ez a kajam van egesz napra, ha delelott megeszem, akkor ehezni fogok delutan.

(de azert ilyen ritkan volt, eleg jol tudtam uralkodni magamon, es csak akkor enni, amikor szabad volt)

Ha valamit maskepp csinalnek ebben az elmult egy evben, akkor az az lenne, hogy meg tobbet sportolnek. Most egy honapja elkezdtem futni, es nagyon jo hatassal van az alakomra, ami hatarozottan osztonoz es motival.

358. ujlany (válaszként erre: 356. - Újév)
2008. máj. 11. 15:52

Szia! :-) sok sikert. Szerintem az is fontos, hogy az etrend teljesen rad legyen szabva, ugyhogy az elso idoben adj visszajelzest az edzodnek, hogy mit tudsz konnyen betartani, es mi okoz nehezseget. Aztan ugy alakitjatok, hogy neked jo legyen.

Eppen ma keszult rolam par kep, ugyhogy estere felteszek egy ilyen volt, ilyen lett (ilyen most) kepet. (bar az " ilyen volt" -ot meg most is nehezemre esik megnezni, hogy mar csak a multam resze).

Sok sikert megegyszer, majd neha bekukucskalok, hogy lassam az eredmenyeidet :-)

2008. máj. 11. 15:47

tényleg tanulságos a történet, én a léböjtöt követően napi 5x próbálok majd enni. A kifogások nálam is megvannak, de nagyon a fejembe vettem, hogy változtatok, és valahogy biztosan magamra fogom erőszakolni ezt a rendszerességet.

Esetleg arra van valami ötleted, ötletetek, hogy ha unalmamban eszek, akkor mit lehet tenni ellene? nem azért, mert nincs dolgom, munka van otthon is, de közben valamit mindig úgy érzem, hogy ennem kell. Nekem elsősorban ez a problémám. Nem eszem sokat, de azt folyamatosan. :(

356. Újév (válaszként erre: 355. - Ujlany)
2008. máj. 11. 15:17

Szia:)!

De örülök, hogy ezt beírtad:). Júniustól (igaz a sport miatt) én is ilyen értrendre fogok ráállni, az edzőm fogja összerakni nekem az értendemet, és az szinte dettó ugyanez, amit mondtál:D.

Ezek szerint ez működő módszer, akkor nekem is be kell, hogy váljon:).

Ez most olyan lelkessé tett! Soha többé nem akarok hányni meg mértéktlenül zabálni!

355. ujlany
2008. máj. 11. 14:55

Sziasztok! Mar olvasgatlak benneteket egy ideje, es szeretnem elmeselni az en tortenetemet. Nem szeretnem, ha barki azt hinne, hogy azzal a szandekkal jovok, hogy na majd en itt megmondom a tutit. En csak azt tudom elmeselni, hogy nekem hogyan sikerult legyozni. (bar ezt majd csak 10-15 ev mulva merem kijelenteni, hogy veglegesen sikerult.)

Hateves koromig egeszen normalis meretu gyereknek szamitottam, picit husos voltam, de nem logtam ki a tobbi gyerek kozul. Akkor egy perforalt vakbel miatt azonnal mutetet kellett vegrehajtani rajtam. Olyan gyorsan tortent, hogy senki nem tudott felkesziteni a mutet utani idoszakra. Igy amikor az operacio utan felebredtem, akkor szembesultem a tennyel, hogy a kovetkezo 24 oraban nem kapok enni. Ez valami miatt akkora sokkot okozott bennem, hogy en onnantol kezdve allandoan enni akartam, minden egyes alkalommal amikor lehetoseg volt ra. Mivel ugye a szuleim nem vadaszo eletmodot folytattak, igy etel az mindig rendelkezesre allt. En pedig ettem. Egy darbig nyiltan, aztan amikor lathatoan hizni kezdtem, es a szuleim probaltak visszafogni a kaloria bevitelemet, akkor rajottem arra, hogy milyen jokat lehet titokban enni. Onnantol kezdve ettem mindenhol, ahol nem lattak. Persze sokszor lebuktam, mert a csokis papirokat legtobbszor egyszeruen a zsebembe gyurtem.

Egeszen tavalyelottig az evest hasznaltam minden helyzet kezelesere. Ha rossz kedvem volt azert ettem, ha boldog voltam, akkor azert.

Tavalyelott oktoberben valami nagyon drasztikus hanyasos-hasmeneses betegseg utan rajottem arra, hogy bizony akar napokig is ki lehet birni zabalas nelkul, es akkor ugy dontottem, hogy dietazni kezdek. Azt gondoltam, hogy a dietazas egyenlo a minel kevesebb evessel. Gyotortem magam, fogytam is, de lassan es szenvedessel. Tavaly aprilisban aztan elmentem egy dietetikushoz, aki majdnem dobott egy hatast a zsirszintemtol es a kinzo dietaimtol. Adott egy dietat, amiben egyaltalan nem hittem, de megegyeztunk, hogy ket hetig betartom, es utana meglatjuk. A dieta lenyege az volt, hogy naponta hatszor kell enni. Feherlisztet, cukrot el kellett felejteni (amennyire lehet, mert rejtetten mindenben benne van). Persze sok kifogasom volt, nincs ra idom, hogy hatszor egyek stb, stb, nagy vitaink voltak, de a dietetikus meggyozott az erveivel. Alig ket het kellett ahhoz, hogy a kenyszerevesem egy kicsit javuljon. Ennek oka az volt, hogy kb2-2,5 orankent ehettem, igy mindig csak a kovetkezo 2,5 orat kellett tulelnem. Persze meg hosszu honapokig ramjottek idonkent zabalasi rohamok, volt amikor ellenalltam, es volt amikor nem. De egy dolgot mindig megtettem, megkerdeztem magamat, hogy most eppen melyik problemamat akarom megoldani ezzel a zabalassal. Aztan egyre tobbszor volt a valaszomnak a vege az, hogy az eves ezt ugysem oldja meg, becsuktam a konyhaszekrenyt es nem ettem.

Azota is naponta hatszor eszem, es reggel alig 10 percet vesz igenybe, hogy a reggelimet elkeszitsem es tanyerra tegyem, a tizoraimat, ebedemet, uzsonnamat muanyag dobozba tegyem, amit aztan viszek magammal. Vacsorara altalaban valami konnyut keszitek. Potvacsorazni mar nem szoktam, helyette az ebedemet szoktam ket reszletben megenni, igy az uzsonnamat valamikor 4-5 ora korul eszem meg.

Eleinte volt, hogy furcsan neztek ram, ugyanis delelott fel 11-kor akar az ertekezlet kozepen is elovettem a muanyag dobozomat es megettem a tizoraimat.

Volt, hogy ram szoltak, hogy kavezni lehet a megbeszeles alatt, de enni nem, akkor mondtam, hogy sajnalom, de a sajat szabalyaim szerint elem az eletemet.

Nem sokkal kesobb mar csak elismero megjegyzeseket hallottam vissza, hogy milyen fegyelmezett vagyok a taplalkozasomban, es mennyire odafigyelek ra.

Az eredmeny - nagyjabol latszik a merlegelombol is - valamivel kevesebb mint 20 kilo. Meg hatravan 5-6 kilo, ami mar lassan megy, de haladok, es ez a lenyeg.

Voltak nagyon rovid idoszakok, amikor valami gyorsabb eredmenyt igero dietak miatt letertem a helyes utrol (anyagcsere, Atkins dieta), de mindig megbantam,es visszatertem a napi hatszori eveshez.

Regen ha kaptam egy doboz bonbont, megbontottam, es addig jartam ra, amig meg nem ettem. Igy voltam a chip-szel, a mogyoroval, es a tabla csokikkal is.

Manapsag ha veletlenul meg is kivanok 1-2 szem bonbont, akkor felbontom a dobozt, megeszek belole 2 szemet, aztan hetekig eszre sem veszem a nyitott dobozt, pedig ott van az orrom elott.

Remelem, hogy a jovoben nem fog olyan trauma erni ami miatt visszamenekulok az evesbe, illetve bizom benne, hogy gyorsan fel fogom ismerni, hogy ez az ut csak visszavezet a pokolba, ezert gyorsan meg kell fordulnom, es elindulnom a masik iranyba.

hat ez az en tortenetem, koszonom, hogy vegigolvastatok, remelem, hogy ti is megtalaljatok a kenyszerevesbol kivezeto utat.

2008. máj. 11. 13:56
:D:D:D:D
353. Újév (válaszként erre: 352. - C6153aa748)
2008. máj. 11. 13:47
Ááá, minden a péniszirigységre vezethető vissza:D! :D:D:D
2008. máj. 11. 13:42
még az jutott eszembe, hogy az evéskényszer egyorális fixáció... nekem az az egyik emlékem ezügyben, hogy a szomszéd Morzsi kutyája kivette a cumit kiskoromban a kezemből, és elszaladt vele. nem vettek nekem másikat, mert nem vigyáztam rá eléggé. :) Talán ettől van ez a hülyeség? :D
2008. máj. 11. 13:41

A léböjt utolsó napjában vagyok, már majdnem az álomsúlyomnál tartok. :) Ezután update-ezni fogok, ahogy előtte is. Ez jó, és van, amit lehet csipegetni napközben, de van, amit nem, és nyilván az a kapósabb. :(

Bolero nekem is bejött, az ize elég volt, nem kellett falatozgatás közben... csak ahogy te is mondod, elég egészségtelen, és igy nem túl jó, ha sokat iszunk belőle. Az éngyomromnak elege lett, ezért is kellett a léböjt. Ez a 9. napom, és már nagyon várom, hogy vége legyen. :)

Rágó. Folyamatosan rágózom, de ettől nem érzem, hogy szomjas lennék, és már az izeket is unom, pedig sokféle van belőle. És a rágó mégsem olyan, mint az evés... Most nagyon, de nagyon elszánt vagyok, mert annak ellenére, hogy eszem, amint hazaérek, mégis nagyon szép eredményeket értem el a fogyásban. Talán ez túllendit az evésen...

Borzalmas ez az állapot, szörnyű, hogy az ember nem képes felnőtt létére uralkodni a cselekedetein... :(

350. Babe7
2008. máj. 11. 13:23
szurdos,mi éppen ezért vagyunk itt,mert igazából mi sem tudjuk....Közösen próbáljuk meg kitalálni a probléma gyökerét és beszélgetni,hátha ez segít...De nincs recept..csak akaraterő...vagyis éppen,hogy szerintem az sincs...Egyébként,tudom nem túl jó csajok,de nekem volt olyan időszakom,amikor megittam naponta vagy 2-3 liter bolero port..Mert pl megittam fél litert és totál eltelített,meg finom is..és bár egészségtelen,még mindig jobb,mint egy tepsi süti... Próbáljátok ki!Sztem én is visszaállok..
349. Újév (válaszként erre: 348. - C6153aa748)
2008. máj. 11. 13:23

Mi fórumozással teszünk ellene, meg azzal, hogy kitűzünk magunk elé célokat, beszálomunk róla egymásnak és biztatjuk egymást;).

Welcome:D!

Te is küzdj sikerrel ellene;).

Én épp léböjtölök, mert ha semmit nem ehetek, akkor könnyebb "mértéket tartani".

A többiek a tudatos táplálkozás mellett törtek lándzsát, és szépen haladnak...

Egyébként szokták a rágót és sok ivást is ajánlani erre.

Meg fejben dől el. Meg kell tudni különbözetni a "kívánós" éhséget a rendes éhségtől...

Mondja ezt egy olyan, aki évek óta ebben szenved:-S.

2008. máj. 11. 12:52

sziasztok.

már rég keresek egy helyet, ahol kényszerevésről lehet beszélgetni. Ti mit tesztek ellene? mikor itthon vagyok, és hiába van dolgom, akkor is ehetnékem van. Kellenek az izek, vagy én nem tudom. ha dugig zabáltam magam, akkor is ennem kell, ezért gondolom, hogy inkább az izek miatt lehet ez...

Mit tanácsoltok, hogy lehet megállni ezt a dolgot?

347. zsif* (válaszként erre: 344. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 11. 12:02

Ja, akkor bocsánat, én ezek szerint rosszul tudtam ezt a korpás dolgot...Akkor majd én is veszek rendes korpát:P

Hát a kefírnap jó volt, egy napig nem zabáltam és estére is lapos volt a hasam, de hát a többi nap nem tudok ésszel enni, csak mindent ami épp eszembe jut (pizzás csiga, fagyi, tészta, stb..)

Szóval kiderült megint, hogy csak a szigorúbb előírásokat tudom betartani, kefírnapot meg nem lehet mondjuk másnaponta tartani, hogy kompenzáljon:(

De remélem az atkinses újra használ, kár hogy abbahagytam (akkor rontottam el mikor 7végére elutaztunk, és nem volt lehetőség atkinsosan kajálni, utána meg itthon már nem tudtam megállni h ne bűnözzek)

346. Újév (válaszként erre: 343. - Babe7)
2008. máj. 11. 11:32

Köszönöm:)))))

Léböjtöt csinálok, egy speckó szirupot iszom, meg sok-sok vizet:).

345. Újév (válaszként erre: 337. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 11. 11:31
Nekem már bent van a kedvencek közt;) egy ideje, majd böjt végeztével szemezgetek onnan is.
344. a9e1c02a7b (válaszként erre: 340. - Zsif*)
2008. máj. 11. 11:22

Akkor most mi van a kefírnappal??? Az nem hozott eredményt?


Még egy fórum: keressetek rá a szójatejpor szóra. Ott minden van szójatejporból atkins diétához: palacsinta, kenyér stb. Lisztmentes cuccok.


Amúgy a darált zabpehely az darált zabpehely, nem zabkorpa. A korpa a zab emészthetetlen része, héja. A zabpehely pedig az egész zab lapítva. De nem okoskodni akartam :)

343. Babe7
2008. máj. 11. 11:11
Bettyboop:köszi a zabkorpás recept-tippet,tényleg klassz:-) Újév:ügyes vagy,csak így tovább:)és szép lassan olvadozni fogsz:-)Milyen diétát is csinálsz? Én ma gyümölcsözök,tekintve h tegnap vagy 5000 kalóriát ettem:-s Ezért ma kerültem a mérleget is:-) Legyetek erősek lányok!!! Puszi
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook