Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell-e a magánnyugdíjpénztár Gyes-en lévőknek? fórum

Kell-e a magánnyugdíjpénztár Gyes-en lévőknek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. jún. 24. 08:33
azért írtam hogy kellene akkor évente papírt kapnod. érdemes lenne ott érdeklődni ahol dolgoztál...
2009. jún. 24. 08:30
Hát ez az,ha valahova "beléptettek"akkor csak kellene tudnom róla!!??A biztosítok nem tudom mennyire egyformák,néztem összehasonlításokat a biztosítók között,az Allianz a második legjobb,de időm még nem volt alaposabban átnézni.
2009. jún. 24. 08:27
esetleg érdeklődj a volt? munkahelyeden.
28. djeanett (válaszként erre: 19. - Grepike)
2009. jún. 24. 08:27
Köszi az infókat,kezdek afelé hajlani,hogy belépek.9-10 körül jön a hölgy,utánna még visszatérek.
27. 064abada22 (válaszként erre: 25. - Djeanett)
2009. jún. 24. 08:26
akkor Fegu megadta a választ.ha te nem léptél be sehová, beléptettek. de kellene papírt kapnod legalább évente.
2009. jún. 24. 08:22

A magán nyugdíj pénztár 1999. óta kötelező a 30 év alattiaknak.

Gondolom a gyes előtt volt munkaviszonyod, akkor ott beléptél valamelyik nyugdíjpénztárba.

Amíg gyesen vagy az állam fizet utánad a nyugdíjpénztáradba valamennyit. Tehát átléphetsz, de nem hiszem, hogy lenne értelme. Általában egyformák a biztosítók, egyik sem tud jobbat a másiknál. Ez az üzletkötőnek jó, mert pénzt kap érte, ha átléptet, vagy új belépőt visz. Neked nincs jelentősége:)

25. djeanett (válaszként erre: 20. - 064abada22)
2009. jún. 24. 08:22
Én 1999-2001-ig voltam munkaviszonyban és nem töltöttem be a 42-t.
24. Grepike (válaszként erre: 18. - Djeanett)
2009. jún. 24. 08:13
Sajnos, a tények alátámasztják, azért beszélnek róla annyit! Egyre fogy az aktív lakosság. Magyarán egyre kevesebben vagyunk, akik adót fizetünk - mert dolgozunk, és egyre többen, akik csak tartják a markukat! (tisztelet a kivételnek: nyugdíjasok, akik becsülettel ledolgoztak 30 évet!!!)
2009. jún. 24. 08:11
Grepike most így van, változott.
2009. jún. 24. 08:11

A biztosított által fizetendő nyugdíjjárulék mértéke


a) kizárólag a társadalombiztosítási nyugdíj hatálya alá tartozó biztosított esetében 9,5 százalék,


b) magánnyugdíjpénztár tagja esetében 1,5 százalék.

21. 064abada22 (válaszként erre: 19. - Grepike)
2009. jún. 24. 08:09
kamatoztatják, csak épp most a gazdasági válság miatt, nem sok kamatot láttunk. hosszú távon meg nem lehet kiszámítani hogy mi lesz...
2009. jún. 24. 08:08
Eszerint tagságra kötelezett /pályakezdô/: az a természetes személy, aki elsô ízben 1998. június 30-át követôen létesít társadalombiztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyt /pl. munkaviszony, egyéni vállalkozó, stb./ és ebben az idôben még nem töltötte be a 42. életévét. rád ez áll?
2009. jún. 24. 08:05

Magánnyugdíjpénztár:

Van egy korhatár (amit én fejből nem tudok), akiknek már kötelező a magánnyugdíj pénztár!

Minden jövedelemből (munkabér) 8%-ot vonnak nyugdíjpénztárra. Akinek nincs magánnyugdíj pénztári tagsága, annak az egész 8% az állami nagy kalapba megy. Aki rendelkezik magánnyugdíj pénztári tagsággal, attól is 8%-ot vonnak, csak annak 2% megy az állambácsihoz, 6% pedig a saját gyűjtésbe. Ráadásul a saját gyűjtést kamatoztatják is. És a magánnyugdíj örökölhető is!!!! Tehát szerintem mindenkinek "kötelező" lenne ilyet indítani, hisz azt magadnak/gyermekednek gyűjtöd!!!! GYES-en lévőknek is kötelező fizetni - ha ebbe a bizonyos korhatárba bele esel. Ilyen esetben az a szerv vonja tőled (OEP vagy munkáltató - attól függ, hogy kitől kapod a GYEST, GYEDet), akitől a GYEST/ GYED-et kapod!!! Tgyáson lévőknek maguknak kell fizetni a magánnyugdíj pénztárt, mert a TGYÁS-ból csak az SZJA-t vonják!!!

Ha kérdés van, még keressetek nyugodtan priviben is - ha tudok, segítek!!! :)

18. djeanett (válaszként erre: 17. - Grepike)
2009. jún. 24. 08:02
Igen,ezt is sokat hallani..
17. Grepike (válaszként erre: 7. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 24. 07:59

Szia!

Valóban igaza van! Néhány év múlva már nem lesz miből kifizetni az állami nyugdíjakat! Ezért mondhatta, hogy nem lesz nyugdíjad, ha nem gyűjtesz magadnak - magánnyugdíjpénztárba!!!

2009. jún. 24. 07:58
Előtte dolgoztam 2 évet,utánna szinte folyamatosan GYES 2001 óta
2009. jún. 24. 07:57
azért kérdezek ennyit mert csak így tudok segíteni, legalábbis próbálok:-)
2009. jún. 24. 07:56
írtad hogy 7 éve gyesen vagy, közben dolgoztál. vagy előtte?
2009. jún. 24. 07:54
Azért is kérdeztem,hogy tudja-e valaki,hogy kötelező-e!?Bár ha az lenne gondolom azért értesítettek volna..Neten sem találtam erről infót.
12. 064abada22 (válaszként erre: 6. - Djeanett)
2009. jún. 24. 07:50
annak is utána kellene nézned neked nem kötelező -e a magánnyugdíj pénztári tagság? ugyanis akkor nincs miről "beszélgetni"...
2009. jún. 24. 07:48
Hát igen,ez az....
2009. jún. 24. 07:44
csak az a kérdés hová szeretnétek fizetni, az államnak vagy a pénztárnak
2009. jún. 24. 07:43

A gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban, munka-rehabilitációs díjban, rehabilitációs járadékban részesülő személy a díj, segély, támogatás, járadék összege után nyugdíjjárulékot (tagdíjat) fizet.

A gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, a munka-rehabilitáció keretében folyósított munka-rehabilitációs díj, rehabilitációs járadék után a foglalkoztatót [4. § a) pont 5. és 10-11. alpont] terhelő nyugdíj-biztosítási járulékot a központi költségvetés, a gyermekgondozási díj utáni nyugdíj-biztosítási járulékot az Egészségbiztosítási Alap terhére az egészségbiztosítási szerv fizeti.

2009. jún. 24. 07:42

sziasztok

a gyesből vonnak nyugdíjjárulékot, ha magánnyugdíj pénztári tag vagy akkor tagdíjat.

2009. jún. 24. 07:41

Szerintem nem kötelező.Engem is hívott egy hölgy(igaz nem vagyok Gyesen) hogy lépjek be.Mikor nem -et mondtam kiosztott hogy majd nem lesz nyugdíjam.

Szerintem megszerzik az adatokat,és hívogatnak akit tudnak.Ugyanez a helyzet a biztosítással is..

2009. jún. 24. 07:39
Manapság fél már az ember befizetni bármit bármire,tulajdonképpen semmi nem biztos és a magánnyugdíjpénztárakkal szemben is vannak fenntartások.Viszont muszály gondolkodni a jövőn.ma visszajön a hölgy majd alaposan kifaggatom,azért érdekel kinek mi a véleménye a MNYP-ról.
2009. jún. 24. 07:30
Én is gyesen vagyok,épp most keresett engem is egy hölgy az Allianz-tól,hogy lépjek át hozzájuk.Nos nekem a gyesből 8% -ot a magán-nyugdíjpénztár elvesz,mindenképp járj ennek utána.
4. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Djeanett)
2009. jún. 24. 07:23
7 éve még nem volt kötelező, szerintem. Csak az elmúlt pár évben jött ez be, hogy kell. A magánnyugdíjpénztárba a munkáltató fizet a részedre; mivel te most nem dolgozol (teljesen mindegy mi miatt), nem kell fizetned, én úgy hiszem. Hisz nincs jövedelmed. De ha biztos akarsz lenni, kérdezz meg egy illetékest.
2009. jún. 24. 07:12
Igen,ez a része ok,de GYES időszaka alatt nem hallottam még,hogy KELL.Mert addig nem is foglalkoztam ezzel a kérdéssel míg nem lesz ismét munkaviszonyom.
2009. jún. 24. 07:07
A magánnyugdíjpénztár azért van, ha elérjük a nyugdíjkorhatárt, legyen egy kis nyugdíjunk, mert mire mi odaérünk már nem biztos, hogy az állambácsi tud még adni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook