Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ingyenes még a felsőoktatás a GYED/GYES-en lévőknek? fórum

Ingyenes még a felsőoktatás a GYED/GYES-en lévőknek? (tudásbázis kérdés)


2007. szept. 3. 10:50

Én a BME Okleveles Mérnöktanári képzésére járok. Szeptember 27-ére vagyok kiírva hivatalosan, és a hivatalos (orvos által igazolt) időpont előtt 28 nappal már el lehet menni szülési szabadságra, azaz terhességi-gyermekágyi segélyre. Ezt meg is tettem, mert most kezdődik az utolsó félévem, és szerettem volna megspórolni a tandíjat. Jól megijesztett ez a topic, úgyhogy gyorsan utánanéztem, és ezt találtam:


"BUDAPESTI MŰSZAKI ÉS GAZDASÁGTUDOMÁNYI EGYETEM

Térítési és juttatási Szabályzat

26. §

Költségtérítés

(6) Mentesülnek a költségtérítési kötelezettség fizetése alól az adott szakon, szakképzésben

a) a 2006. december 1-je előtt hallgatói jogviszonyt létesítő, költségtérítéses képzésben részt vevő, az adott félév (oktatási időszak) első napján terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő hallgatók, amennyiben a Szabályzat hatálybalépésekor ezen feltételnek megfelelnek."


Ez elég világos, tehát nekem szerencsére jár még ez a kedvezmény. Tehát mindenki nézze meg a saját egyeteme szabályzatát, az a tuti.

2007. szept. 3. 07:53

A tvaly beiratkozottaknak igen, az idén iratkozottaknak már külömböző feltételek vannak.

Teljesen nem ingyenes nekik sem.

2007. szept. 2. 21:47
Én úgy értesültem, hogy most már mindenkinek fizetni kell. De van felvételi pontkedvezmény. Ezzel akarták kompenzálni, amit elvettek. Hát én inkább nem fizetnék, és többet tanulnék a felvételire. Hiszen egy kismamának van elég fizetnivalója így is.
2007. aug. 13. 22:11
Én úgy tudom igen.
9. erikpipi (válaszként erre: 6. - 5464505f6a)
2007. aug. 13. 11:07
Off. Ha apád csak nyolc általánost végzett azért is + jár. Tényleg szánalmas....
2007. aug. 3. 13:10

Kismamákan a felősoktatás csak az államilag támogatott képzésekben ingyenes, vagyis nem kell képzési hozzájárulást fizetni. Azonban aki,

költségtérítéses szakra jelentkezett, fizethet, 2006.decemberig az állam tandíjmentességet adott, de sajnos ezt követően visszavonta.

2007. ápr. 17. 07:44
Mi ingyenes manapság?
2007. ápr. 17. 02:16

Ha nem tudtok vmit miért irtok össze-vissza mindent????

Felvételinél többletpontot kapsz-dehogy mire???Marha igazságtalan.

2007. ápr. 16. 21:35
A Kismamában olvastam néhány hónapja, hogy már nem fizetik a kismamáknak a felsőoktatást.
4. zoma
2007. márc. 22. 08:24
Az tuti, hogy akinek már van egy diplomája, és másoddiplomát szeretne szerezni és jelenleg GYED-en, GYES-en van, annak már nem ingyenes 2006 dec. 01-től. Ha most akarod szerezni az első diplomát, akkor jobb ha a felvi.hu lapon nézel körül, ottt meg tudják válaszolni.
2007. márc. 4. 08:31
Szerintem igen, az állami felsőoktatásban ingyenesnek kell lennie.
2. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Eb3745168d)
2007. jan. 30. 13:08

Az, csak kérdés, hogy hova jársz. Az állami intézményekben igen. De a legegyszerűbb felmész a honlapotokra, ott kell lennie a kérelemnek, amit ki kell tölteni, meg igazolást is kell vinned.


Hívd fel a TO-t, ha nem igazodsz el rajta, minden suliban vannak eltérő beidegződések!


t.

2007. jan. 30. 13:02
Idén szeretném folytatni a tanulmányaimat, és költésgtérítéses képzésre járok! Ingyenes ez még, vagy már nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook