Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? fórum

Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3283. hpkati (válaszként erre: 3281. - Kicsianikó)
2012. máj. 26. 18:36
Én is remélem!!!
3282. EsztyMorgan (válaszként erre: 3281. - Kicsianikó)
2012. máj. 21. 17:11
Hát nem lenne hátrány. Eddig mindenhol az AXA-ról beszéltek, de az Évgyűrűkről még egy szó sem esett.
2012. máj. 21. 17:02

"Nem szállnak le a kasszákról


Ötmilliárd forintos hűtlen kezelés gyanújával folytat nyomozást a BRFK az Aegon nyugdíjpénztárral szemben - értesült a Magyar Nemzet. A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnökének feljelentésében szereplő másik két pénztár, az Erste és az AXA magánnyugdíjpénztár ügyében az V. és a XIII. kerületi ügyészség dönthet. Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott május elején sajtótájékoztatón jelentette be, hogy újabb jelentést készített a pénztárakról, a KEH pedig ezzel egyidőben döntött úgy, a három kassza ellen büntetőfeljeletést tesz." Remélem, az Évgyűrűkre is sor kerül...

3280. hpkati (válaszként erre: 3279. - Waterphone)
2011. nov. 30. 19:25
Arra én is kíváncsi vagyok, mikor kerül sorra az évgyűrű is!!!
2011. nov. 29. 10:53

Az AXA-val szemben már megmozdult vmi.

[link]


No és az Évgyűrűk?

3278. Ibibaba82 (válaszként erre: 3277. - Vik78)
2011. nov. 3. 16:10

Igen ezért is írtam,hogy akinek lehetősége van rá.Mert tudom,hogy nehéz de aki változtatni akar az szerintem tud!Én is két kisgyerekkel fogok neki vágni az új életnek!!!És nem a szomszédba,hanem Torontóba fogunk menni!Ott az itteni fizetés 10-szeresét keressük meg. És ott sem drágább az élet,mint itt.Onnan könnyebben törlesztem a hiteleimet is!

És remélem,hogy pár éven belül azt is elfelejtem,hogy Magyarország a térképen van!!!

3277. Vik78 (válaszként erre: 3276. - Ibibaba82)
2011. nov. 3. 14:33
Teljesen egyet értek veled! Én is mindenkinek azt tanácsolom, hogy húzzon innen, amíg lehet...ezzel is csak az a bökkenő, hogy ahhoz is pénz kell, hogy elindulhass, bárhova is mész és ha ez mégis összejön, a hátrahagyott devizahiteledet is lehet fizetgetni :(((
3276. Ibibaba82
2011. nov. 2. 14:32

Én már lesz...m ezt az egészet. Ez az ország egy halott.Itt nincs lehetőség semmire!!!

Az emberről még a bőrt is lenyúzzák.Ez az ország egy szeméttelep.És akkor reklamálnak,hogy elmennek az emberek??

Vajon miért?Mert mindig azt hajtogatják,hogy nálunk olcsó az élet!!!Kinek is??? A külföldieknek,mert nem kell messze menni csak a szomszédba és már ott megkeresnek majdnem 10-szer annyit,mint itt. Akkor miről is beszélünk???

És akkor vártam ezt a szaros kis reálhozamomat???Amit 0-ra hoztak ki???Hát szégyeljék magukat ezek a szemetek!!!

Remélem hamarosan eltudok indulni a családommal és elmegyünk innen,mert már az éhenhalás küszöbén vagyunk!!!Ezt nem veszi észre senki???

Orbán bácsi jó reggelt!!!Éheznek az emberek!!!Ezzel kéne valamit kezdeni!!!

És mindenkinek ezt tudom javasolni akinek van lehetősége húzzon el innen,mert ez mocskos-sz...t ország!!!Én is ezt fogom tenni. Én ezeknek többet egy fillért sem adózok!!!

Új életet kezdek a tengeren túlon. Ott még szegénynek is jobb lenni,mint itt.

UNDORÍTÓ EZ AZ ORSZÁG!!!

3275. bariba (válaszként erre: 3217. - Etniez)
2011. okt. 20. 08:49

Pukk!

Mi van?


Azt vonták, a nyugd.jár.-t (nálam 10%-ot mutat). 2+8 IS 10.


Az előbbiből kimaradt a nem. -nem vonták a nevezett hónapokra a tagd.-t.

2011. okt. 18. 12:31
S így lőn szép csendben vége az ügy folyásának?
3273. etniez (válaszként erre: 3272. - Dagd)
2011. okt. 10. 18:56
???
3272. dagd
2011. okt. 9. 20:09
Azért nézzetek rá a retkeknek a veboldalára!Nagy hirtelenjében eggyesül mindenki mindenkivel.Gyakorlatilag igy lehet megforgatni a pénzt és tisztára mosni.
3271. etniez
2011. okt. 3. 19:50

Apeh-ról ne is beszéljünk, 2007-2008 között kritikán alul teljesítettek. Nem adták át semmit a pénztáraknak fél évig, időnként évekig. De ugye ők a hivatal...


Kíváncsi vagyok, hogy van-e ebben az országban olyan ember, akinek a reálhozam számítása nem borult meg az apeh által beszedett bevallások miatt. Szerintem egy sincs ilyen...

3270. etniez (válaszként erre: 3269. - Maszathusom)
2011. okt. 1. 20:28

Nem tudsz két számlaértesítőt összehasonlítani. A tagi számlán időszakra van összesítve, a reálhozamos meg jóváírás dátumára.

Mivel két külön rendező elv alapján van összefésülve, ezért nem lehet összehasonlítani.


A reálhozamos kivonatodon az látszik, hogy az apeh egy nagyobb adag jó bevallást október-novemberben adott át az évgyűrűknek, aki feldolgozta őket decemberben.

Ezt a tagi kivonaton havi bontásban látod helyesen. A reálhozamoson meg egy összegben, szintén helyesen. Hiszen X dátummal került jóváírásra a számládra. Sejtésem szerint a 2007/01-10 lett egy összegben lekönyvelve, a többi meg 2008-ban.


Már lent is leírtam, hogy ne évente nézd meg, hanem 2007-2010.


"Mikor hazudik akkor vagy most a mnyp?"

Már megint vádaskodsz, ahelyett hogy kérdeznél.

2011. okt. 1. 18:09
Az évgyürük kiküldte szépen a 2007 évről hogy megkapta minden hónapban a befizetéseimet. Amit meg most küldött részleteset azon 2007 ben januártól novemberig a nagy semmi és decemberben egy nagyobb összeg. De ez a nagyobb összeg is sokkal kevesebb mint amit a munkáltatóm leigazolt befizetésként. És ez így van több évnél is. Akkor most megkapta havonta szépen vagy az apeh ült rajta 1 évig?? Mikor hazudik akkor vagy most a mnyp? Monden évemnél 20-30 ezer ft hiányzik! Erre varjál gombot etniez!! Ezt mivel magyrázod??
3268. etniez (válaszként erre: 3266. - Jozsyi)
2011. okt. 1. 09:13

A média mit csinálna? Hoztak egy törvényt, pénztárak meg végrehajtották.

Kezdjék el szidni Orbánt? :))


Egyébként az Axa-nál valaki elkezdett valamit szervezni, de már onnan is nagy a csend. Vagy elkezdték, vagy rájöttek, hogy butaság.

3267. etniez (válaszként erre: 3265. - BatyaCO)
2011. okt. 1. 09:11

A nyp-d a nyugdíjad 25%-át adta volna, 75%-át az állám, lévén ők 24%-ot szednek be rád a munkaadódtól.


Most is mondom, kezdjetek takarékoskodni MOST, mert nyugdíj nem lesz elég semmire.

3266. jozsyi
2011. szept. 30. 21:07
Írtok itt próbaperről, a TV ÜGYVÉDről, de minden marad a régiben...Senki nem lép semmit,azon kívül,h.nyomkodjátok a billentyüket.Miért nem foglalkozik velünk a média;
3265. batyaCO (válaszként erre: 3249. - Etniez)
2011. szept. 30. 20:54

Bízom benne hogy 4 hónap múlva már mi sem leszünk "itt"!A család.Vagy legalábbis én.Elég volt,a szarakodásból.


Folyton átbasznak,egyik sem különb a másiknál!

Kérdés mire lett volna elég az a nyugdíj "akkor majd" nagyjából 1 évre ha elég lenne.

Letettem minden magyar "bizalomról".

Világos,elsősorban nem a mnypak voltak a hunyók a történtek miatt!!!!

3264. etniez (válaszként erre: 3263. - Dagd)
2011. szept. 30. 20:47

Ki? Pénztár? Azt kirámolta az állam. Azt lehet perelni, kanyijuk sincs.


Ha valaki bukja a pert, akkor az a magyar költségvetés lesz. Ebből gondolom, hogy az állam be fog avatkozni a perbe az alperes mellett.


Egyszerűen a pénztáraknak nincs vesztenivalója. Se tagjuk, se pénzük. Még a "nagyok" is azon gondolkoznak, hogy hagyják az egészet a francba. Havi tíz millióból nem lehet pénztárat üzemeltetni...


Többek között ezért is feleslegesnek tartom a pert. Azon kívül, hogy nonszensz maga a kereset (olyan dolgot akarnak számon kérni, amit senki nem garantált nekik) tárgya, vicc az egész. Biztos találnak vmi megélhetési ügyvédet, aki majd 2-10 évet elpereskedik a pénzükön... :))


Most mindenki magabiztos, de amikor be kell dobni az első ötvenest a feneketlen lyukba, majd átgondolják a dolgot.

3263. dagd
2011. szept. 30. 20:00
Ha vixont a próbapert bebukják nagyot fognak xopni!
3262. dagd (válaszként erre: 3253. - Etniez)
2011. szept. 30. 19:59
Egyébként én már ezt a 0ft-ot akkor leszartam mikor kiküldték az értesítőt!Mindig az erősebb kutya baxik ezt érdemes észben tartani.Csak egy kicsit bosszantó hogy egy kibaxott értesítőt sem küldtek mióta átléptem hozzájuk hogy bukják a pénzem.Tagdíjat tudtak vonni de dolgozni nem dolgoztak meg érte.
3261. etniez (válaszként erre: 3259. - Vándor37)
2011. szept. 30. 18:51

Már lentebb leírtam, mi a helyzet.


Céged levonja a béredből a 8%-ot mondjuk 8-án. Elutalja NAV-nak 9-én. NAV tovább utalja nyp-nek 11-én. Nyp megkapja 12-én és ráteszi függőre.

Céged elküldi a bevallást mondjuk 8-án. NAV megkapja és továbbítja következő hónap 8-ig. Pénztárad feldolgozza 30 napon belül, ha hibátlan. Ha nem, akkor vissza adja NAV-nak javításra. NAV jó esetben 30 napon belül visszaküldi javítva, majd a pénztáradnak ismét 30 napja van feldolgozni.


Tegyük fel, hogy januárról beszélünk. A januári pénzed legkorábban márciusban kerülhet az egyéni számládra. Ha hibás a bevallás, akkor legkorábban májusban. És akkor fel sem tételeztük, hogy a NAV újra rosszul adja át...

Ezért olyan furák a könyvelések 2007 óta. Előtte nem játszott a NAV, elvileg ott teljes rendnek kell lennie. Az viszont nonszensz, hogy a NAV hibáiért a nypd-et szidod.


Így néz ki a rendszer, ilyen törvényeket hoztak Gyurcsányék. Ezért írom már sokadjára (de te sem olvastál vissza), hogy ne havi bontásban számolgasd az összeget, hanem 2007-2010 között összesen. Ha így is kevesebb, akkor kérdezz rá, hogy mit nem írtak jóvá és miért.

Egyébként remélem megnyugtat a tudat, hogy mind a 3.000.000 volt nyp tagnak így néz ki a reálhozam számítása.

3260. etniez (válaszként erre: 3259. - Vándor37)
2011. szept. 30. 18:15

Azért, mert azok a cégeid bevallásainak adatai...

Ha nem érted, akkor mindegy.


Megmondtam már, azért nulla mert baszakodott a NAV a bevallásokkal, volt hogy fél évig nem adták oda a nypknek.

3259. vándor37
2011. szept. 30. 17:42

Sziasztok!

Én is megkaptam a hasonlóan érdekes elszámolást, mint itt annyian, sőt a NAV-tól is érkezett egy levél, hogy a részletes adatokat nem adhatják ki, csak ha küldök nekik a munkáltatómtól engedélyt. Mi a bánatnak kell a saját befizetéseim ill levonásaimhoz munkáltatói engedély? Nem a szomszéd emberét vagy a kollégáim adataiba kértem betekintést... Lényeg a lényeg, a nagy "0" ft a végén.

3258. etniez (válaszként erre: 3257. - 7a44ea564a)
2011. szept. 30. 16:31
De, én vagyok az Évgyűrűk internetes Rambója, aki diverzáns akciókat hajt végre a front másik oldalán... :))
3257. 7a44ea564a (válaszként erre: 3254. - Etniez)
2011. szept. 30. 14:38

Kis Gyanús :D Komolyan csak azt nem értem,hogy miért lehetnél a pénztár beépített embere? :D

Bosszantó , felháborító a nullaforint , de felesleges szerintem összeesküvés elméleteket gyártani! További szép napot mindenkinek! :)

3256. szijjsa
2011. szept. 30. 07:28
bocsi 0ft.:-)
3255. szijjsa
2011. szept. 30. 07:27

Gyerekek én per le.......rom a 0et-os reálhozamot,

ebből már úgy sem kapunk egy fillért sem.

Amit itt el vett az állam azt most duplán adta vissza a végtörlesztéssel!:-) Én most jöbban örülök annak, hogy végleg megszabadulok a hitelemtől. És ember legyen a talpán aki engem mégegyszer hitelre, vagy önkéntes nyugdíj megtakarításra rábeszél. Ezekkel ugyanis csak a bankok, és a biztosítók járnak jól!

3254. etniez
2011. szept. 30. 06:55

A reálhozam képlet egy nagy szar, mert nem az átlagos inflációt nézi, hanem a befizetések könyvelési időpontjára esőt. Minden tagtól 100.000 Forintokat vett el az állam.


Tényleg nem veszitek észre, hogy ezzel az egésszel csak Orbán nyert, a pénztárak szívtak?

Pénzed nincs már ott, csak a munka van veled és őket szidod a JOGSZABÁLYOK MIATT. Zseniális.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook