Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis)
Nyilván, csak akkor picit megnahazítem a dolgot az elmenetellel!
Ha meg neki mindegy lesz van-e papír vagy sem, akkor meg végképp vegyen el, mert nekem kell! picit konzervatív vagyok ezen a téren, de nem ismerem el az élettársi viszonyt, nekem férj kell majd, nem élettárs! papírt is akarok erről!
De ha elvesz ,akkor is fennáll ,hogy elhagy ..csak nem gondolod ha megromlik a kapcsolatod akkor a papír összeköt majd .
Szerintem igy sem ..úgy sem vagy átmeneti állomás ,mert ha valaki nagyon szeret papír nélkül is veled marad .
"a boldog együttéléshez nem kell házasság"
Nos ezt nem tudom, mivel én házasságban vagyok boldog.
De minden bizonnyal...
a boldog együttéléshez nem kell házasság
de jelképezheti az örök összetartozást
jóban rosszban
Lassan tíz éve élek együtt a párommal, s kb félidőben házasodtunk össze.
Ezért mondtam, hogy személyes tapasztalatom, hogy nálunk hozot változás ama "papír" ;)
Természetesen, ezt nem is vitatom, és én szívből kívánom, hogy nagyon boldog beteljesedett kapcsolatban élj!!!
Papírral, vagy anélkül, váltással, vagy anélkül.
idézek tőled:
"Házasságra azok lépjenek, akik nem akarnak váltani, ha már nem tetszik, hanem kitartanak mindenben, minden áron, jóban, rosszban. "
ez igy van
a többieknek pedig elég az élettársi viszony is
de attól még élhetnek együtt életük végéig boldogan
Hát igen, had szóljanak a pasik is:)
Én nem igazán értem azokat a véleményeket, hogy papír nélkül is lehet boldog valaki(ez amúgy igaz), meg hogy van aki összeházasodik, és utánna meg elválik.(ezis igaz önmagában)
Mintha az az alternatíva, hogy: összeházasodnak, és boldogan élnek, amíg...; nem létezne.
Igen a papír nem minden, a házasság a minden.
Nem a félfamentes cetli ad bármit is, hanem amiről tanúságot tesz.
Én megértem azt is, hogy "így meg ha nem tetszik, fogom magam, és váltok" ez esetben nem is csodálkozom, hogy nincs házasság.
Amíg ez akár elméleti szinten is, de lehetőségként merül fel, addíg nincs helye a házasságnak.
Házasságra azok lépjenek, akik nem akarnak váltani, ha már nem tetszik, hanem kitartanak mindenben, minden áron, jóban, rosszban.
____________________________________________
"A házasság az a műhely, amelyben két ember bölcsességgel, türelemmel és kölcsönös lemondással a közös boldogságon dolgozhatik. Olyan, mint a jó termőföld: csak azt adja vissza megsokszorozva, amit beléje vetnek."
Nagy Endre
___________________________________________
"Jó házasságban a házasfelek mindennap újra érzik, hogy tartoznak egymásnak, méghozzá napról napra nő a tartozásuk... Ez a világon az egyetlen boldog eladósodás."
Fekete Gyula
_________________________________________
És a legszebb:
"Tanúm legyen a Föld, az ég s a tenger,
a sok madár, a Hold s minden ember,
Neked adom a szívemet, senki másnak,
mellé pedig az életem ráadásnak!"
Johann Wolfgang von Goethe
*******
;) Na de én fanatikus házasságpárti vagyok.
De hát ez nekem a földi mennyország, ííígy könnyű, belátom!
Üdv.
szerintem nem kell papir ha anélkül is boldogok
sajna kisemmizni házasságba is lehet valakit ha válásra kerül a sor :((((
A papír valóban nem minden, hiszem nem biztosít sem örök szerelmet, sem örök hűséget...magam is elváltam.
De számomra nagyon fontos jelentése van, így mivel még csak polgári esküvőm volt, boldogabb lennék, ha a jelenlegi kedvesemmel egyházi szertartáson is részt vennénk.
A másik fele, hogy bár módosítják a jogszabályt, jelenleg mégis ott tartunk, hogy aki élettársi kapcsolatból válik széjjel, az bizony megnézheti magát, ugyanis nagy esélye van arra, hogy kisemmizik!
Sziasztok! Külön örülök, hogy egy férfi is véleményt nyílvánított:)
Épp reggel olvastam a helyi újságban, egy SMS-ező véleményt :
" a házasság nem csak papír, hanem a partner felértékelése, egy magasabb rendű kapcsoalot"Olsen
Röviden, de ez a lényeg.
Még semmi, nem hívtak.
De tudni fogtok róla, ne aggódj, akkora hírverést csapok:)
Szrobcsek nagyon igazad van.
A másik üggyel hogy álltok? Van már valami előrelépés?
A papír nem a boldogsághoz kell, hanem a házassághoz.
Nálunk minden megváltozott, mikor ezzel megpecsételtük a kapcsolatunkat.
Hogy miért? Mindenki gondol, amit akar...
De a közösség célbaért.
Az értelmező kéziszótár szerint a házasság:
"Férfinak és nőnek jogilag elismert és szabályozott életközössége"
Az élettárs pedig:
"Vkivel házasságkötés nélkül életközösségben élő személy."
Hangsúlyozom, ez az én egyéni véleményem, de én nagyon örülök, hogy "férj" vagyok, és nem élettárs.
A két kapcsolati forma között a különbség, hogy a házasság szentesítve van, mindenféle más kapcsolati forma fölött áll.
Mondom én. De hát én egy fanatikusan boldog férj vagyok ;)
Pont azért nem, mert nem változtatna semmit. Miért kérdezték volna meg? Nem, még nem kérdezték meg.
Na, ebben a pillanatban megkérdeztem a lányomat, hogy nem zavarja-e, hogy nem vagyunk összeházasodva. Azt mondta, nem, miért zavarná!?
Amúgy meg feleslegesen nem adnék ki pénzt ilyen papírokra, pont azért, mert nem változtat semmin. Akkor inkább a gyerekeimre költöm azt a pénzt, amit erre költenék.:-)
További ajánlott fórumok:
- Boldog házasság - nyitott kapcsolattal
- Jobb egyedül, szegényebben de nyugalomban, mint házasságban de boldogtalanul, idegeskedve?
- Lehet egy házasság boldog szerelem nélkül?
- Mitől boldog egy házasság? Bővebben nem két szóban.
- Mit változtatnál meg a házasságodban? Sokan boldogtalanok... mi az oka, hogy elhidegülnek egymástól?
- A boldog házasság titka, ha egy férj szereti a feleségét