Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
25. otis (válaszként erre: 23. - Kedveske)
2008. febr. 6. 14:48

Minden rajtunk múlik. Bármi lehet romantikus! Csak azzá kell varázsolnunk. Most nem extrém esetekről beszélek, mint halál, vagy csalódás, vagy ilyenek! Ezeket nyilván nem teszem romantikussá, megélem, ahogyan meg kell. De a saját esküvődet te alakítod, és szerencsére már nem a szülők választanak, döntenek, szerveznek.


Csak te és a párod és egy pap, no meg 2 tanú. Bárhol, bármikor, bárhogyan, ahogyan elképzeled a romantikát. Ilyen is lehet egy esküvő! :)

24. otis (válaszként erre: 22. - Sunbird)
2008. febr. 6. 14:44

:)))) Látod, mégiscsak kell papír! Itt kezdődnek a bonyodalmak! :))


Régen, a templom ajtajára kitűzték a jegyességet. Van, ahol most is megteszik.

Ennek az volt a célja, hogy megakadályozza a vérfertőzést, és ha bárki bármilyen okot tudott volna felhozni arra, hogy ne házasodhasson az ifjú pár, azt a misén megtehette.

23. Kedveske (válaszként erre: 21. - Otis)
2008. febr. 6. 14:44
De igen, de egy esküvő nekem nem romantikus.
22. sunbird (válaszként erre: 17. - BALOG75)
2008. febr. 6. 14:40
Nekem is van egy Balogh Csabám. :-)
21. otis (válaszként erre: 12. - Kedveske)
2008. febr. 6. 14:38
Nem is vágysz romantikára?
20. dogiz (válaszként erre: 17. - BALOG75)
2008. febr. 6. 14:37
de azért neked is van papírod, a neved alapján:)
19. otis (válaszként erre: 15. - Nikoletta2007)
2008. febr. 6. 14:36
Tehát ez sérti a lelkedet. Sajnálom! Tényleg!
2008. febr. 6. 14:36
Szerintem nem "kell" papír a boldog együttéléshez, de annyira örültem mikor a férjem megkérte a kezem!!! :-)
2008. febr. 6. 14:35
NEM KELL MINEK IGYIS BOLDOG AZ EMBER LEHET AHA PAPIRLENNE ROLA NEM LENÉK IJEN BOLDOGOK
16. otis
2008. febr. 6. 14:35

Pont tegnap beszéltünk róla a párommal, hogy mindketten feljebb léptünk, vagyis fejlődött a kapcsolatunk, mióta eljegyzett a kedvesem. (meglepetéseljegyzés volt, rendkívül romantikus módon :)

Úgy megyek az utcán, hogy azt hiszem, mások is látják, mi történt velem, velünk. Büszkeség? Boldogság? Nem tudom pontosan körülírni. És ez még nem is esküvő volt!

15. Nikoletta2007 (válaszként erre: 11. - Otis)
2008. febr. 6. 14:34
Ez tetszett,es meghatott.Igazad van.Nem en nem talalom a "tovabb"-ot,hanem keresem a valaszt arra,hogy a parom miert nem latja ezt,vagy mitol fél.
14. dogiz
2008. febr. 6. 14:33

A pszichiáterrel értek egyet, Kedveskével nem.

Sajnos nem rég történt családomba egy eset, ami ezt mondatja velem.

A nagy szerelemből sokkal hamarabb kilép az egyik fél ha "nincs papír".

Miért?

Azért, mert ha valaki arra szánja el magát, hogy az oltár elé álljon, az lélekben felkészültebb egy kapcsolatra, és ha a lángoló szerelme el is múlik (mert tény, hogy nem tart örökké)attól a szeretete, az egymáshoz kötődés - tartozás - bizalom megmarad, és egy házasságnak ez a FŐ alapja.

13. sunbird (válaszként erre: 7. - 9660b961a2)
2008. febr. 6. 14:32

Az igaz, hogy nem köt össze, de ha a párod holnap megkérné a kezed nem mondanál boldogan igent? Persze, hogy működik papír nélkül is, de miért ne házasodnál?

A sógornőm 13 évig élt együtt az élettársával, két gyerekük született. Ő férjhez ment volna de a pasi azt mondta minek az. Aztán 13 év után egyik napról a másikra elhagyta, és 4 hónap múlva feleségül vett egy másik nőt.

12. Kedveske (válaszként erre: 6. - Otis)
2008. febr. 6. 14:32
Jól.
11. otis (válaszként erre: 9. - Nikoletta2007)
2008. febr. 6. 14:32

Mi az, hogy nincs feljebb??


Az első pillantástól a dédunokád öleléséig fejlődik a kapcsolat.

10. otis (válaszként erre: 7. - 9660b961a2)
2008. febr. 6. 14:30
Szerintem a papír nem azért szükséges, hogy összekössön embereket. Önálló felnőttekről lévén szó, miért és kellene máshoz kötni? A kötődés kifejezésére szolgál.
9. Nikoletta2007 (válaszként erre: 2. - Otis)
2008. febr. 6. 14:30
Egyetertek.En is sertesnek fogom fel,hogy meg mindig nem tortent meg.De kerdem en:Mi tortenik azutan,hogy ez mar megvan?Ennel mar nincs feljebb!!Nem itt rontjuk neha el?Talan az,hogy mar nincs hova tovabb lepni,amiatt szurkul el az egesz.Nem tudom....En elvalt vagyok.Megis vagyom ra ujra.Parommal 9 eve boldogok vagyunk,egyutt elunk.De a vegso allomas megiscsak a hazassag,nem?Vagy ezzel elrontanank mindent?
2008. febr. 6. 14:29
1990.aug.óta vagyunk együtt a párommal papir nélkül.Az évek elteltével nem került soha szóba hogy házasodjunk össze.2001.májusában 10 év után megszületett lányunk 2004-ben a fiunk.A rokonság szerint zabigyerekek annak ellenére hogy apjuk nevén vannak.Nem érdekel bennünket mások véleménye.Ahová kellett készitettünk papirt az élettársi viszonyról.Együtt vagyunk jóban-rosszban és szerintem ez a lényeg.Vásároltunk egy kertes házat kettőnk nevére és igy van jól........Ismerek olyan embereket akik össszeházasodtak pár év együtt élés után és 1 év mulva elváltak mert mindenen összevesztek,csalták egymást.Az együttélést alatt soha nem volt vita közöttük és nem csalták egymást.
2008. febr. 6. 14:28
szerintem eggy papir senkit nemköt össze.én a párommal 13éve vagyuok eggyütt,és van 2 gyönyörü lányom.éscsak 29 éves vagyok.
6. otis (válaszként erre: 5. - Kedveske)
2008. febr. 6. 14:24
Ezek szerint az esküvő számodra nem romantikus, inkább anyagi, racionális oldala van. Jól értem?
2008. febr. 6. 14:20

Szerintem ha valaki csak akkor boldog ha "papír van róla", az már régen rossz.


Én személy szerint egyáltalán nem tartom fontosnak, sőt, fölösleges idő és pénzpcsékolásnak vélem a házasságkötést.

2008. febr. 6. 14:19
Én is egyet értek. Voltam már férjnél, el is váltam, de nálam ez nem jelenti azt, hogy a házasság intézménye rossz. Mi voltunk rosszak, illetve igazából a csaló férjem. Ettől még igenis szeretnék férjhez menni, de már csak akkor ha házassági szerződést kötünk.
3. LoLiNa (válaszként erre: 2. - Otis)
2008. febr. 6. 14:16
egyetértek az idézettel..
2. otis
2008. febr. 6. 14:15

Egy pszichiátertől idézek:

"Minden kapcsolatnak fejlődnie kell. A léleknek szüksége van arra, hogy egy szinttel feljebb lépjen. Ellenkező esetben tudatalatti sértődés alakulhat ki. A lelket sértés éri, ha nem veszik feleségül, vagy ha visszautasítják házasulandó szándékát, még akkor is, ha nyíltan erről nem esik szó."

2008. febr. 6. 14:12
Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook