Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit változtatnál meg a házasságodban? Sokan boldogtalanok... mi az oka, hogy elhidegülnek egymástól? fórum

Mit változtatnál meg a házasságodban? Sokan boldogtalanok... mi az oka, hogy elhidegülnek egymástól? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 27. 07:45
en semmit,mert boldog vagyok,de sok ember nem,mert onzo,vagy tul akaratos es azt akarja,hogy mindig neki legyen igaza.
42. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 41. - Wigi)
2009. máj. 9. 20:03

Igen itt vagyok, csak még nem volt időm ezt a topikomat végigolvasni. Látom vannak elég sok hozzászólások, de most sincs időm elolvasni. Majd holnap szakítok rá időt.


Nos akkor jól éreztem hogy azóta van ez a probléma?

Talán a férjed nem is tudom hogy fejezzem ki magam - esetleg olyan idegennek érzi most a melleidet, mert van impl-od?

Nem igazán értem a párodat, hiszen most biztosan nagyon szép. Inkább kívánnia kellene.

41. wigi (válaszként erre: 25. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 9. 15:17
Szia Zebra bocsi de csak most tudok válaszolni remélem itt vagy..Igen elég fura de az impl.óta van ez nem is tudom nekem is van 1 ilyen érzésem de ez nem normális akkor is:-(
40. torde (válaszként erre: 39. - Kleona)
2009. máj. 9. 15:10

Lépni kell, ha nem ért a szóból, kell az ultimátum vagy "meghallgatsz vagy moshatsz magadra!De TE azt akarod, hogy boldog legytek!"

NEm csak attól keletkezik egy zűrő, ha sok-sok fiú tapasztalatod van, a szűrő a vágyaiddal keletkezik, tudnod kell, hogy Te mit akarsz, és, ha egy másikba látod, hogy azok az elvárások, amik benned kialakultak nincsenek meg, már tárgytalan a dolog.Én ilyen szűrőkre gondoltam.

1. ULTIMÁTUM a FÉrjnek

2. HA nincs reakció, a cselédség felmond:)

3. Ha semmit nem érsz el vele, költözz el, ha tudsz Anyukádhoz vagy valahova.

Tudom a gyerekek miatt nem lehet, de azért, hogy Ők se sérüljenek, nem csak a Te alázatod kell, szükség van a férjedére, nemcsak Neked kell a gyerekekért áldozatot hozni!

Szerintem.

39. Kleona (válaszként erre: 37. - Torde)
2009. máj. 9. 13:36
Az a baj Torde hogy nekem csak a férjem volt eddigi életemben a férfi hiszen 17 évesen ismertemmeg,tehát bennem a "szűrő"mint olyan nincs én sokéven keresztül egymunkahelyen dolgoztam a férjemmel aztán jött a lányunk akkor 3 évig itthon voltam.Utánna az anyósommal voltam munkatárs aztán jött a fiam akivel még itthonvagyok.Tehát nekem nemisvolt alkalmam tapasztalatokat gyűjteni csapodár flörtölős hapsikról mert ugye érthető miért próbálkoznisem tudtak.Persze nekem ilyesmire nemis volt igényem én szerettem és valahol még mostis szeretem a férjem hiszen velevagyok.A cselédségről meg csak annyit sajnos azt magunknak keressük hiszen sokanvagyunk vele úgy hogy amig szerelmesekvagyunk szívünkel,lenkünkel azonvagyunk hogy jólérezze magát mindene meglegyen.Magunkat háttérbeszorítva csak ő a fontos hát hogyne szoknák ezt meg,és perszehogy nemértik hogy amikormár gyerekedvan akkor már nem ő a legfontosabb,és ugyan úgy igényttart a régi életére.Itt már csak az a kérdés hogy tűrünk vagy lépünk.
38. torde (válaszként erre: 35. - Klenca)
2009. máj. 9. 12:57

Mi az, hogy van cseléd program!Nincs, ha TE nem akarod, nem szabad cseléddé redukálódni, akkor talán észreveszi a nőt is benned!Ne hagyd magad, senki sem született cselédnek!

Ha TE nem kapod meg, ami egy nőnek kijár, nem kell fényesre "nyalni" a fenekét!Már bocs!

Valamit valamiért, hamár ennyire vak, és nem törődöm!

37. torde (válaszként erre: 36. - Kleona)
2009. máj. 9. 12:54
Persze lehet félni az újtól, de nem lehet mindig rettegni, ezentúl már jobb nem lesz, de más mellett lehet jobb, sőt lehet, hogy már egyedül is jobb!Szerintem a beletörődés sivárrá és boldogtalanná tesz, ha megbeszélni nem lehet, ha a fondorlat nem segít, akkor lépni kell, most még fiatalok vagyunk, és egyszer élünk ezen a Föld nevű bolygón.Persze ki lehet fogni barmokat, de már csak van a szemünk előtt ennyi év után valami szűrő, ami nem hagyja, hogy barmok ragadjanak fent.Pont azért,mert egy baromtól menekülünk!
36. Kleona (válaszként erre: 34. - Torde)
2009. máj. 9. 12:21
Igazából nemtudom hogy ha belemer vágni egy új dologba akkor nyere vele vagy többet veszít mint így.Igazadvan mert nem olyan rossz. Mivan ha az újról párhónap után kiderül hogy szadista állat vagy egy perverz barom aki neadj isten molesztálja a gyereked.Vagy szórakoznijár a haverokkal,kocsmázik,csajozik.Ő itthonvan munkaután hazajön ha megmondom hogy ezt kéne csinálni akkor ha nem rögtön de megcsinálja,nekem csak azzal van bajom hogy 41 évesen még mindíg nemtudja hogy miaz amiben segíteni kellene.Vagy önálló döntéseket necsak a kütyükkel kapcsolatba tudna hozni.Jólesne ha figyelmesebb lenne,ha néha számítanék énis úgy mint rég amikor még dúlt a szerelem.De azthiszem bekell látni valahol a legtöbb férfi egyforma csak az a fontos hogy nekik jólegyen.Ha elolvasod a hozászólásokat azért elég szomorú hogy pár éves kapcsolatokban problémavan!
35. klenca (válaszként erre: 16. - E5f926c705)
2009. máj. 9. 10:39

Édesem, ha a melleimet körbetetováltatnám focilabdának, akkor sem venne észre a kedves férjem.


S mivel kifárad a sok tévézésben, számítógépezésben, nincs is már rám szüksége.

Illetve csak a NŐ funkciógombot nem találja, a CSELÉDprogramot naponta futtatja.

34. torde
2009. máj. 8. 19:12

És ez elég indok arra, hogy maradjunk?

Persze a gyerek az jó indok, de a félelem az újtól, ami talán jobb?Akkor igazán nem is olyan rossz nekünk.

És akkor ilyenkor jönnek a szeretők?

33. Kleona
2009. máj. 8. 18:52
Nemtudom talán félünk az újtól?Ha van gyerek akkor meg azért mert nemvárhatod el senkitől hogy más gyermekére költsön.Illetve hogy egyálltalán találsz magadnak valakit.
32. torde
2009. máj. 8. 18:35
Akkor a másik kérdés: és nekünk nőknek mi ebben a jó?Miért tűrjök, és nyugszunk bele?
31. Kleona (válaszként erre: 30. - Torde)
2009. máj. 8. 18:30
Szerintem kényelemből amig meleg kajátkap tiszta ruhát vagy ha kedvevan szexet akkor mért ne.Hiszen ha magalenne akkor valószínüleg csak alkalmi szex maradna mert a legtöbb férfi lusta minden házimunkára.
30. torde (válaszként erre: 22. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 8. 16:57

Tudod zebra el kell hagyni az ilyet 2 év és totális elhidegülés?

Nem nem, mutasd meg mennyire független vagy, Ő meg, ha nem képes elmondani mi a baj, akkor már ne is legyél kíváncsi rá.Tisztára nem értem a férfiakat, miért jó nekik egy olyan kapcsolatban élni és termeteni, ahonnét hiányoznak az érzések, a szeretet, és az, hogy itthon vagyok!Nem értem.

29. torde (válaszként erre: 19. - Fbd0ceb525)
2009. máj. 8. 16:55
Vadmacs, és szoktad felhozni, beszélni a vágyaidról, és akkor milyen a fogadtatás?Közöny?
28. torde
2009. máj. 8. 16:55
Bocs Kleona:)
27. torde
2009. máj. 8. 16:55
Nem tudom Leona, de néha meg kell a férfiúi hiúságát legyezgetni, tudom égő, de más férfitól, szomszédtól kéne segítséget kérni, nem nyírná le a füvet stb, mert a férjem nem csinálja, persze, nem biztos, hogy jó ötlet, vagy valami munkatárs, netán barát, akivel egy kicsit fel lehetne drága párod húzni.
26. Kleona
2009. máj. 8. 13:05
Sziasztok sajnos nálamis aktuális a téma,igaz a mi kapcsolatunk már 16.5éve tart ebből 13év házasság.Van két gyermekünk a lányom 11 a fiam 3 éves lesz.Azért nagy közöttük a korkülömbség mert a lányommalsem úgy foglalkozott kiskorában ahogy az egy apától elvárná az ember.Mindígcsak a saját maga dolgai voltak fontosak az hogy én vagy a gyerek mitszeretne soha nemszámított.Aztán teltek az évek a lányom is mindíg nyagatott hogy szeretne tesót a férjemis megigérte hogy most máslesz minden,válaltam mivel mindezek utánn még mindíg szerettem.Gondolom mondanomsem kell minden a régi bár nálunk nincsennek haverok,kocsma,csavargás de ha nem mondom akkor nemcsinál semmit.Mi kertes házban lakunk úgyhogy itt mindíg van munka illetve lenne ha csinálná.Hazajön a munkából puszi a családnak leül a gépelé felteszi a fejhalgatót amiben ordít a zene,este 10-kor lekapcsolja bebújik az ágyba és ha még fenvagyok megkérdezi hogy szexelünk?Hát mitmongyak nagyéletem van ha beszélünk róla megigéri hogy változik persze marad minden a régiben.Már montam neki hogy költözzön el persze nemakar de én sokáig így már nem bírom meg nem is akarom.
25. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 23. - Wigi)
2009. máj. 8. 10:03

Most néztem meg az adatlapodat. Meglepődtem hogy implantátumot kaptál. Most hogy jól érzed magad lelkileg ezek miatt, nem lehet hogy ez az implantátum okozza a problémát?

Úgy értem azóta nem akar veled lenni a párod?

Vagy esetleg felmerült benned az hogy más valakit szeretnél?

24. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 23. - Wigi)
2009. máj. 8. 10:00

Ha ennyire nincs már kedved a partneredhez, és nem tudod mi okozza, azt gondolom egy házassági tanácsadás jól jönne. De ha már erre sincs energiád érdeketekben akkor még most kell lépned.

Nem tudom, hogy a párodnak mi a szándéka. Szeretnétek még együtt maradni, vagy már csak megszokásból éltek még együtt?

23. wigi (válaszként erre: 22. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 8. 09:30
de a baj az hogy már erre sincs kedvem vele vmi történt és nem tudom h mi...
22. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 21. - Wigi)
2009. máj. 8. 09:23

Hát azt nem tudhatom miért nem kívánod, de az biztos, hogy sokkal izgatóbb ha egy férfi kezdeményezi az együttlétet.

Talán hívd fel magadra a figyelmet egy új hálólucival.

21. wigi
2009. máj. 8. 09:17

Sziasztok jó lenne ha tudnátok segíteni...

Van egy kapcsolatom 2 éve az első 2 év ase vele se nélküle és elég szemét dolgokat csinált most 4 hónapja együtt élünk.. eddig ő volt az akivel mindig mindenhol kívántam a szexet..de az utóbbi időbe nem volt szex mert fáradt volt és most már én nem kívánom.Amkior ezt szóba hoztam mondtam neki h elég szánalmas h a saját páromnak könyörögni kell h szexeljünk..Lehet h már ezért nem kívánom?

2009. máj. 8. 09:01

Igen, én is azt látom sok ember életében a számítógép is okoz párkapcsolati problémákat, de abban is van igazság, hogy talán nem hozzáillő párt választott magának és hagyja irányítani magát.

Nekem is az első házasságom nagyon-nagyon rossz volt.

Egyszer kipróbáltam vele azt, hogy ahogyan ő megnézte a nőket ami bántott lelkileg mert ezzel azt gondoltam nem vagyok neki talán megfelelő egy párszor megcsináltam, hogy jól megnéztem a pasikat, és egyből felfigyelt " mi az? mit néztél?" Majd ezek után egy adandó alkalommal szépen elmondtam neki, miért fáj az egy nőnek ha az utcán feltűnően más nőket néz meg. Erről aztán le is szokott, és megértett.

Igen vannak nagyon sok problémák abból is hogy nem őszinték az emberek egymáshoz, titkaik vannak, majd ez hazudozásokba megy át és így konfliktusok alakulnak ki, majd elhidegülést.

Ha nem foglalkozik veled és gyermekeddel a férjed és külön utakra jár - igen Te is vond magadra a figyelmet azzal, hogy elmentek a férjed nélkül kikapcsolódni, olykor még egyedül is mehetsz, hogy még jobban rád figyeljen vajon mit csinálsz egyedül hiszen eddig nem mentél el.

Ezt csinálnám én, ha ilyen helyzetben lennék.


Én hála a jó Istennek összetehetem a két kezem. Igaz a férjem és Én köztem 13 év van, de ez a mi kapcsolatunkban nem okoz problémát. Sőt!

Az én Férjem nekem sok mindenben segít, és őszintén szeretjük egymást.Ha kell Ő főz, mos, takarít, vasal. Segítjük egymást, hogy több idő jusson egymásra.

19. fbd0ceb525 (válaszként erre: 14. - Torde)
2009. máj. 7. 22:20

Az érdemi beszélgetésről mi már lecsúsztunk. Sokat dumálunk, de inkább csak olyan dolgokról, amiről bárkivel beszél az ember. Magunkról, az érzéseinkről, a vágyainkról stb. stb. /ami nekem fontos lenne/ soha.

Azt hiszem kicserélem a szőnyeget.

18. torde
2009. máj. 7. 20:42
Lizi és ,amikor Ő ráér akkor elvárja, hogy vele foglalkozz?
17. torde
2009. máj. 7. 20:41
Tudod, komolyan úgy gondolom, néha a közöny és az elfordulás segít, csinálni kell a pasi nélkül programot, menj el a fiaddal a barátnődhöz, TE is csinálj kitérőt, főleg akkor ,amikor Ő otthon van.Ne foglalkozz azzal elmegy vagy marad, Te is próbáld meg lekötni magad és alakítani egy programot, amiben jól érzed magad.Veszekedni nem érdemes, inkább törbe kell csalni.
2009. máj. 7. 20:26
Nákunk a haverok, és a család is fontosabb mint én. nem tudok mit tenni. Minden férfi ugyanolyan. Én már próbáltam kedvesen, durván, de sehogysem leszek fontosabb neki még a számítógépnél sem. nem értem őket.
2009. máj. 7. 20:18
Nekem az a problémám,hogy a haverok elsőbbséget élveznek nálam és a kisfiunknál. Már alig várom,hogy költözzünk,ott nincsen sok szomszéd.
14. torde
2009. máj. 7. 20:14

Nem szabad feladni, lehet, hogy csak módszert kéne váltani.

Mondjuk erőltetni a beszélgetést, csak ott a hangnem a döntő!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook