Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


145. cukilany (válaszként erre: 130. - 53cc09e608)
2008. márc. 9. 12:15

De igen, ismerem, és ha jól emlékszem pár hónapja van érvényben ez a szabályozás, és szintén el kell menni egy közjegyzőhöz egy papírért, hisz csak akkor védi azt a törvény! Vagyis itt megint jön az a csakazértsem kell a papír, az állambácsi meg jól kitalálta! Úgyanúgy kell a papír, csak azt épp nem az anyakönyvvezetőnél hanem közjegyzőnél írod alá!


MIÉRT TÁMADTOK NEKEM? MERT ÉN FÉRJHEZ AKAROK MENNI? térjetek már magatokhoz! A fórum téma kell-e vagy nem! Nekem kell, ennyi! de ti ketten ezt nem fogadjátok el, mert nem úgy gondolkodom mint ti? hihetetlenek vagytok...

144. cukilany (válaszként erre: 125. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 12:00

Na sztem itt álljunk meg! Hogy megtalálom-e vagy sem nem te fogod megitélni aki még egy picit sem ismersz! Ha meg kiváncsi vagy rá, akkor már meg is találtam, és érdekes nem menekül, pedig első naptól kezdve kimondtam, h mit gondolok a házasságról!


Igen bizalmatlan vagyok, úgyanis láttam más 2 kifosztást, és ha házasak lettek volna, akkor ez nem következik be!


Másrészt meg sztem ti félreértetek, én nem a másik vagyonát akarom a házassággal, mert lehet, hogy te csorón mentél férjhez, de nekem már most több tízmilliós vagyon van a nevemen, köztük pár lakás, telkek, kocsi, stb. Én azt a vagyont nem akarom másnak adni, mert ha összeköltözünk, valszeg az én lakásomban fogunk lakni, mert nekem van, neki nincs, akkor majd ne kelljen bizonygatnom, h ez nem közös, erre találták ki a házassági szerződést. A közös az legyen tényleg közös, amit mi ketten vettünk, én nem akarom, h eltartsanak, nem kell senkinek sem a pénze, van elég nekem is! És kiszögezem, h jelenleg annak a bizonyos baleknak, aki el akar venni vmi érthtetlen okból semmije sincs, csak egy félig hiteles autó, mégis mindennél jobban szeretem! És szerencsére ő megért, h miért védem a vagyonom annyira nagyon! És mert nem a pénz számít, ezért hajlandó elvenni úgy, h nem is kap abból a pénzből! milyen fura nem! mert azt akarom h miattam és ne a pénzem miatt szeressenek...


Valamint én vallásos vagyok, és sztem az a legszebb szerelem beteljesedés, amikor a templomban fehér ruhában, isten színe előtt kimondom az igent és EGÉSZ ÉLETRE esküt fogadok. Higyjétek el, ha elszánom magam erre, az tiszta szívből lesz, nem számításból!


Nem akarom magyarázni tovább, miért kell nekem az a papír, nekem kell! Ha ezért itt bárki elítél, főleg te szancsesz, hát hol érdekel! de mindig is ledöbbentett az az ember aki úgy ítélkezik a másik felett, h azt nem is ismeri!

2008. márc. 9. 08:23
szerintem nem
142. 53cc09e608 (válaszként erre: 140. - 14775640c4)
2008. márc. 8. 21:49
Erről egy csaj jút eszembe akibe a párom volt beleesve egy ideig :)) És hozzáment egy gazdagabb pasihoz ! Utána már panaszkodott ,hogy undorral fekszik le vele ! ?)) De hát ez az élet ,közben a párom rámtalált ! :))) És azóta mi vagyunk gazdagok ,mert a párom 30 év után is imád ...és azóta a vagyonunk is kb 10 szerese az Ővének... és fél világot bejártuk ! :)))) Mindent megvesz nekem amit szeretnék ,Ő meg egy kis csóró maradt a gazdag pasival.. és ráadásul csúnya is a férfi ,úgy beszél vele mint a kutyával !:))Hiába aki a gazdagságra megy is porúl járhat ! :)))
141. 53cc09e608 (válaszként erre: 139. - Dogiz)
2008. márc. 8. 21:42
))de a szegény gazdagok is !:))
140. 14775640c4 (válaszként erre: 139. - Dogiz)
2008. márc. 8. 20:13
jó nekik :DDDD
139. dogiz
2008. márc. 8. 20:07
"....boldogok a lelki szegények..."
138. 53cc09e608 (válaszként erre: 132. - 14775640c4)
2008. márc. 8. 19:39

Egy szerelem nem is szólhat a vagyonról ...mert az akkor mondvacsinált szerelem ..

Ha szeretek valakit ha semmije nem lenne... akkor is szeretném ...

Ha meg a vagyonra útazom ...akkor ne legyek boldog ...,mert megérdemlem a bűntetést !

137. 14775640c4 (válaszként erre: 136. - Dogiz)
2008. márc. 8. 18:57

mi szerelmből házasodtunk

elsősorban nem azért kellett a papir hogy a későbbi vagyon vitáját megelőzzük,és mi ha mardtunk volna élettársak akkor is lenne közös szerzemény amin nem fogunk megosztozni ugyanis mi nem fogunk szétmenni

aki eleve ettől fél és addig nem akar semmi közöset mert a pasi leléphet vele amit örökölt vagy vett

ott alapvető bizalmi dolgok hiányáról van szó.

nálunk pl eleve már rég megvolt a gyerek is mire házasodtunk

mert igy gondoltuk


hogy szentség-e a házasság?

a hivőknek biztos

én ateista vagyok nem hiszek


ceremónia?

kinek?

bementünk a házasságkötő terembe

mi ketten és a két tanú

fél óra mulva hazajöttünk mert vége is volt

igy nem volt ceremónia

136. dogiz (válaszként erre: 124. - Drnéni)
2008. márc. 8. 18:21

Sziasztok! Ezt a hozzászólást mindenki átlépi, figyelmen kívül hagyja:(

Aki vitatkozik azon hogy kell e papír vagy nem, az nem érti a lényeget. Akinek házasság kell és nem csak ceremónia, az valahogy így gondolja mint drnéni.

135. 14775640c4 (válaszként erre: 133. - Ac1096844d)
2008. márc. 7. 20:33

inkább igen

de számitásból vagyoni megkötés miatt

inkább ne házasodjon valaki

csak mert mig nincs papir,addig nincs közös vásárlás annak mi értelme?

ha már attól fél valaki hogy lelép a párja és igy bebiztositja magát ellene a papirral

ott már

baj van

a bizalommal

134. Livia38
2008. márc. 7. 20:33

A véleményem szerint, - nem!

A papir vagy házasságnak attól a pillanatól lehet jelentösége, ha jön a gyerek, mert akkor az ember megsporol egy csomo felesleges apai hozzájárulást és kinyilatkoztatást, hogy ez a gyerek tényleg az Ö gyereke, és nem a szomszéddé.

133. ac1096844d (válaszként erre: 120. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 20:30

Nem lehetne:

-ezer öszinte házasság inkább, mint ötszáz hazug élettársi kapcsolat? ;)

132. 14775640c4 (válaszként erre: 131. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 20:16

ne tudd meg

mi olyan szegények voltunk mikor összekerültünk

hogy fejenként 1-1 szatyor ruha volt a hozott

meg a párom albiba lakott

igy még lakás sem volt

mindent közösen szereztünk

és már két év után volt felmutatható közös tárgy

egyáltalán nem érdekelt ki mit hozott

ki mit fog hozni a kapcsolatban

mint ahogy most sem


a másik hogy egyetértek a jogszabályban módositottak már

tehát nincs különbség ugy mint rég

2008. márc. 7. 20:04
De most nem értettelek ,azért akarsz papírt ,hogy a vagyon feles legyen ...vagy szerelmes vagy azért ???Felsem merülne bennem vagyoni kérdés.... ha szerelmes lennék !!:))
130. 53cc09e608 (válaszként erre: 123. - Cukilany)
2008. márc. 7. 20:02
Nemtudom honnan vetted ,hogy a vagyon nem feles ha csak élettársi kapcsolatban vagy !! A közös vagyon akkor is közös vagyon ...ha csak élettársi kapcsolatban vagy ,sőt mostmár a hozott vagyont is ugyanugy öröli az élettárs ,mint a feleség ! Nem ismered a jogszabályokat ?
129. 14775640c4 (válaszként erre: 123. - Cukilany)
2008. márc. 7. 19:37

ha házasságot akarsz

tedd szerelemből

ne számitásból

a vagyon miatt

128. 14775640c4 (válaszként erre: 126. - E71af41436)
2008. márc. 7. 19:36

én is :)))

de nem a vagyon miatt akarom vagy akartam

hanem szerelmből

127. 14775640c4 (válaszként erre: 123. - Cukilany)
2008. márc. 7. 19:35

csak tudnám miért vagy ilyen bizalmatlan a pasival?

"Amúgy azért kell az a papír, mert amíg nincs hivatalosan papírom arról, h közös vagyonunk kettönket fog illeni, addig nem osztozok semmin, addig nem veszek közösen senkivel semmit, addig csak "én" vagyok, ha meg már az állam is biztosítékot ad arra, hogy a miénk az miénk marad, akkor lesz majd "mi".

A papír nem összeköt, nekem a papír biztosítékot adna!"

ez tiszta bizalmatlanság

2008. márc. 7. 19:33

nyilván nem kell a papír,de szerintem az összetartozást mutatja. :)

abszolút házasságpárti vagyok.

125. 14775640c4 (válaszként erre: 123. - Cukilany)
2008. márc. 7. 19:26

érdekes felfogás

csak legyen pasi aki elvesz ilyen felfogással

nem hiszem el hogy ennyire ragaszkodsz erőszakosan valamihez

és ha megtalálod az igazit

és menekülni fog előled

mert annyira rátukmálod a házasságot,hogy inkább lelép akkor mi van?

én nem mondom hogy minden házasság válással végződik

ellenben

te addig nem veszel semmit közösen mig nincs vagyon nyiatkozat

akkor te nem azért ragaszkodsz a házassághoz mert szerelmes vagy és akarod a pasit

hanem biztositékot akarsz

hogy a vagyon ne menjen ki

érdekes

124. drnéni
2008. márc. 7. 19:11
A polgári házzasság leegyszerűsít bizonyos dolgokat. A keresztény házasság (amiből nem lehet csak úgy kilépni) nem papír, hanem szentség. Sajnálom, aki ezt nem tapasztalhatja meg.
123. cukilany (válaszként erre: 121. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 19:11

Jáj, elég gáz, hogy most azt próbálod bebizonyítani, h minden házasság törvényszerűen megcsalással és válással ér véget. sztem meg az élettársi kapcsolat picit gáz! Én nem akarok senkit sem rábeszélni a házasságra, de engem sem akarjanak lebeszélni róla. Sztem sem a papír fog boldoggá tenni, de én akkor is akarom azt a papírt a kezemben fogni. Azt mondod papír nem számít, utána meg megcáfolod, h a házasságban milyen gáz! Miért? Miben más mint egy élettársi kapcsolat? Semmiben! egy papír az egész, és én akarom azt a papírt, akkor miért ne szerezzem meg, úgysem ezen fog múlni.

Jól mondod, egy élettársi kapcsolatból simán kiszáll a másik, egyszerűen mefgordul és elmegy! Amúgy azért kell az a papír, mert amíg nincs hivatalosan papírom arról, h közös vagyonunk kettönket fog illeni, addig nem osztozok semmin, addig nem veszek közösen senkivel semmit, addig csak "én" vagyok, ha meg már az állam is biztosítékot ad arra, hogy a miénk az miénk marad, akkor lesz majd "mi".

A papír nem összeköt, nekem a papír biztosítékot adna!

122. supin
2008. márc. 7. 18:03
a boldogsághoz nem kell papir
121. 14775640c4 (válaszként erre: 114. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 18:00

látod látod

az élettapasztalat mennyit számit

minél idősebb valaki annál józanabb

igazad van

hány de hány házasság megy tönkre

pont azért mert mindenki azt hiszi a papir összeköt

a fenét

aki akar ugyis megy

átmeneti állomás

ez hülyeség

az átmeneti állomás egy fiatal pasinak az a csaj lehet

aki a huszadik senki a kalandjaiban,mert őrá esett a választás a héten hogy épp vele szexeljen,aztán lép tovább egy másik csajra

mert hetente mást fektet meg

de egy élettársi kapcsolat nem átmeneti állomás

ilyen nincs

120. 14775640c4 (válaszként erre: 115. - Cukilany)
2008. márc. 7. 17:55

szerintem mindegy

a szeretet a lényeg

inkább legyen száz öszinte élettársi kapcsolat mint ezer hazug házasság

119. 14775640c4 (válaszként erre: 115. - Cukilany)
2008. márc. 7. 17:54

ugyanugy elhagy aki akar házasságban is

nem egy példa van erre

ott csalják egymást össze vissza

azt mondod ezzel megnehezited

ha házasságból kilép a pasi

oké

de nehogy mán egy élettársi kapcsolatból könnyebb legyen kiszállni

söt

még nehezebb is

gondolj bele

ha elválsz kb 6 év után akkor a fele vagyon téged illet

mig ha élettársi kapcsolatban élsz jóval nehezbb a dolog,mert ha otthagy a pasi.viheti a cuccot ahogy van és nem biztos hogy csak ugy megkapod a felét a vagyonnak még a közösnek sem ugyanis ha nincs papir könnyen lehet hogy kisemmiznek

ugyhogy nem ugy van ám

118. 53cc09e608 (válaszként erre: 117. - Cukilany)
2008. márc. 7. 15:59
Jó ..hát nem gond ,Te másképpen gondolod ,nem kell ezt megmagyaráznod! A Te lelki békédet kell nézned ..és ha téged ez tesz boldoggá ..és a párod is benne van ,semmi gond!
117. cukilany (válaszként erre: 116. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 15:55
De, tudni fogom, h ott van! Tényleg nemtom megmagyarázni, h miért, de kell...
116. 53cc09e608 (válaszként erre: 115. - Cukilany)
2008. márc. 7. 15:53
És mit csinálsz a papírral ?? Beteszed szekrénybe ,ettől ,még semmi nem fog megváltozni .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook