Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


85. sunbird (válaszként erre: 84. - 5cb4354c81)
2008. febr. 18. 19:13
Ha nem változtat akkor meg miért nem írnád alá? A gyerekek még soha nem kérdezték meg, hogy anyu te miért nem vagy apu felesége? És ha egyszer megkérdezik? Persze elmondhatod, hogy ez nektek igy IS jó. De akkor joggal kérdezik, hogy ha igy IS jó akkor úgy miért nem?
84. 5cb4354c81 (válaszként erre: 83. - Dogiz)
2008. febr. 18. 18:12
Én tényleg nem vágytam erre sosem, akkor sem, ha ez hihetetlen! Én is élettársi kapcsolatban élek, de ugyanúgy nem lépnék ki könnyen belőle, hiszen felépítettünk együtt egy házat, itt vannak a gyerekek.... Az, hogy most aláírok-e egy papírt vagy sem, az nem változtat semmin sem.
83. dogiz (válaszként erre: 82. - Sunbird)
2008. febr. 18. 15:58

Nem azért házasodunk, hogy elváljunk. Nem is azért létesítünk élettársi kapcsolatot, de mint már az előző hozzászólásaimban már leírtam, könnyebben kilép valaki (meggondolatlanabbul) egy kapcsolatból mint egy házasságból. Lehet, hogy 2 hét múlva meg is bánja, de akkora már elveszíti a partnere bizalmát.

Nekem ne mondja egy nő sem, hogy nem arra vágyott tizenéves kora óta, hogy "...a királyfi a fehér lovon... " és utánna esküvő....

Aki ezt nem vallja be, az magát is csak álltatja.

2008. febr. 18. 13:59
Akkor egyet értek veled dogiz. Én 33 vagyok, elváltam, és mégis szeretnék férjhez menni. Együtt élünk 3 éve és utálom az élettárs szót. Én nem élettárs akarok lenni hanem feleség. Igenis né szeretnék lenni, és igenis papírt akarok. Tudom nem ez tart össze, de nem is ez fog szétszakitani. Ez a mai divat nekem nem jön be, és hiába mondják sokan, hogy ha egyszer elválnának akkor soha nem mennének férjhez még egyszer, ezt majd akkor tudják felelösséggel kijelenteni ha már tényleg elválnak és egy jó kapcsolatban élnek.
81. dogiz (válaszként erre: 79. - 5cb4354c81)
2008. febr. 18. 10:27

Hát ez is egy szempont! De tudjátok mi a hosszu házasság titka????

"...hogy nem válunk el" - ezt a Barátok közt-ben hallottam, de szent igaz.

80. dogiz (válaszként erre: 78. - Sunbird)
2008. febr. 18. 10:25
pont fordítva.
2008. febr. 18. 09:53
Én kicsi koromban sem szerettem volna, soha férjhez menni, és azóta sem. Amit viszont megcsinálnék, az az, amikor már leéltem valakivel rengeteg évet, és vagyunk, olyan 60 évesek(ha megérjük), akkor hozzá mennék. De előbb semmiképp. Akkor is csak azért, hogy megpecsételjük ezzel, az együtt töltött sok-sok évet! Ez olyan aranyos lenne.
78. sunbird (válaszként erre: 77. - Dogiz)
2008. febr. 18. 09:08
dogiz, ezt most hogy érted? A fiatal látja rózsaszinben és akar házasodni, vagy pont forditva?
77. dogiz
2008. febr. 18. 07:41
Sziasztok, látszik ki fiatal és rózsaszínben látja a világot,és ki tapasztaltabb (esetleg több pofont kapott az élettől). 20 - 25 évesen nekem is sokmindenről más volt a véleményem:)
76. ALLICS
2008. febr. 12. 17:30
Nekem nem számít az a papírfecni.Csak az érzelmek.
2008. febr. 11. 17:25
Szerintem nem kell.
2008. febr. 7. 19:56
Semmiképp szerintem.Attól nem vagyok boldogabb,hogy ...-né lehetek.
2008. febr. 7. 13:16
Elnézést, de úgy tűnik megbolondult a gépem.
72. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:28
...nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért mert szeretem, mert ő is szeret, mert becsületes, mert családszerető, mert őszinte, mert van egy közös gyerekünk, mert biztonságot ad, mert nem kell a papír a boldog együttéléshez stb. stb. stb.
71. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:24
...hát nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért, mert szeretem, mert becsületes, mert őszinte, mert biztonságot ad, mert a családjának él, mert ő is szeret, mert van egy közös gyerekünk, mert nem látszat ember...stb, stb, stb...és mert neki is sem a papír fontos.
70. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:23
...hát nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért, mert szeretem, mert becsületes, mert őszinte, mert biztonságot ad, mert a családjának él, mert ő is szeret, mert van egy közös gyerekünk, mert nem látszat ember...stb, stb, stb...és mert neki is sem a papír fontos.
69. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:24
...hát nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért, mert szeretem, mert becsületes, mert őszinte, mert biztonságot ad, mert a családjának él, mert ő is szeret, mert van egy közös gyerekünk, mert nem látszat ember...stb, stb, stb...és mert neki is sem a papír fontos.
68. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:24
...hát nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért, mert szeretem, mert becsületes, mert őszinte, mert biztonságot ad, mert a családjának él, mert ő is szeret, mert van egy közös gyerekünk, mert nem látszat ember...stb, stb, stb...és mert neki is sem a papír fontos.
67. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:24
...hát nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért, mert szeretem, mert becsületes, mert őszinte, mert biztonságot ad, mert a családjának él, mert ő is szeret, mert van egy közös gyerekünk, mert nem látszat ember...stb, stb, stb...és mert neki is sem a papír fontos.
66. Kedveske (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. febr. 7. 12:24
...hát nem a papír miatt, vagy mert "lusták lennénk elválni"...azért, mert szeretem, mert becsületes, mert őszinte, mert biztonságot ad, mert a családjának él, mert ő is szeret, mert van egy közös gyerekünk, mert nem látszat ember...stb, stb, stb...és mert neki is sem a papír fontos.
65. Kedveske (válaszként erre: 63. - Otis)
2008. febr. 7. 12:21

"Teljesen igazad van. Aki nem biztos a párja iránt érzett örök hűségében, az ne is házasodjon. :)"...aki meg akkor úgy gondolta, hogy ő az igazi, az tartson is ki mellette, és ne csalja meg a másikat, ne tegye boldogtalanná, ne hagyja el, ne váljon el stb. Az ígéret szép szó, tartja a mondás...


Én nem ígérek (előre) semmit, így az ember kellemesen "csalódik".


Álságos dolognak tartom, amikor valaki (és hányan vannak...) nagy lakodalmat csap, mert így szokták, mert már benne van a korban, mert jön a gyerek, mert kell a szép ruha stb, aztán egy kanál vízben meg tudná folytani a párját.


Nem kötelező semmi, minden szabadon választott. Akkor minek a papír? Hogy elmondjam házas vagyok? Mert az én esetemben ez semmiből nem derülne ki: nincs ruha, násznép, felhajtás fénykép, névhasználat...és karikagyűrű.

64. otis
2008. febr. 7. 12:08
Csak akkor miért vagy vele?
63. otis
2008. febr. 7. 12:04

"Mivel nem szeretem az esküvőket, nem tetszenek a ruhák, a felhajtástól kikészülök, sajnálom rá a pénzt, nem akarom felvenni senki nevét, és a vagyonközösséget sem tartom jó dolognak"


És nem a kötözködés végett, de:

Olyan ruhát választhatsz, amilyet szeretnél, meztelenül is frigyre léphetsz, sőt farmerben is. Ha csak ti vagytok ott és a pap, no meg a tanúk, az nem nagy felhajtás szerintem, ennél nagyobb felhajtás lehett a gyermeked születése. :) Nem kötelező vagyonközösségben élnetek. Ezt is ti döntitek el!


És tulajdonképpen itt mondod ki, hogy miről is van szó a te esetedben:

"sőt kövezzenek meg érte, de még garanciát sem tudok vállalni azért, hogy 10-50 év múlva is őt fogom szeretni és fordítva, nekem nincs értelme férjhez mennem."

Teljesen igazad van. Aki nem biztos a párja iránt érzett örök hűségében, az ne is házasodjon. :)

62. Kedveske (válaszként erre: 61. - Otis)
2008. febr. 7. 12:03
:-) Na ha nehezn is, de így már tetszem érteni:DDD
61. otis (válaszként erre: 59. - Kedveske)
2008. febr. 7. 11:59

:)) Ha én vagyok a harmadik ember, annak az lehet az oka, hogy van még 2 testvérem. Teccik érteni? :) Nyilván ők mesélhették el neked, hiszen az ő dédapjuk ugyanaz az ember! De csak vicceltem! :))) Teccik érteni?


Ezért tettem hozzá, hogy sokan haltak meg a Don kanyarnál, ezért több embertől is hallhattad ugyanezt a sztorit. Ettől még tény marad. Teccik érteni?

60. Kedveske (válaszként erre: 58. - Otis)
2008. febr. 7. 11:59

"érzelmi alapokon kívül egyetlen egy meggyőző érvet nem tudok felhozni mellette."


Rosszul fogalmaztam: Ha valaki úgy érzi ettől teljes az élete, házasodjon meg. Nekem nem ettől teljes az életem, nekem fölösleges, értelmetlen procedúra. Az érzéseim nem fognak egy papírdarabtól erősödni, vagy gyengülni.

59. Kedveske (válaszként erre: 57. - Otis)
2008. febr. 7. 11:56
...még mindig nem értem...hagyjuk.
58. otis
2008. febr. 7. 11:51

"érzelmi alapokon kívül egyetlen egy meggyőző érvet nem tudok felhozni mellette."


-HÁT PONT ERRŐL BESZÉLÜNK! EZ A LÉNYEG!

57. otis
2008. febr. 7. 11:49

"Lehet, hogy nagyon érzéketlen vagyok, de ez engem nem győzött meg semmiről. Főleg azért, mert Te vagy a harmadik ember, aki ezt a storyt sajátjaként meséli el nekem. "


talán mert van 2 testvérem...stb

56. Kedveske (válaszként erre: 47. - Dogiz)
2008. febr. 7. 11:29

A család intézményét, nekem nem a házasság jelenti, hanem egy -két-három stb közös gyerek. Jóban-rosszban kitartani papír nékül is lehet, sőt kell is!

Igaz, hogy egy élettársi kapcsolatból (látszólag) könyebb kilépni, de inkább lépjenek ki könnyen az életemből, mint hogy a házasság látszatát fenntartva csaljanak boldog-boldogtalannal.

Számomra a házasság csak egy szép népszokás, de az érzelmi alapokon kívül egyetlen egy meggyőző érvet nem tudok felhozni mellette.

Mivel nem szeretem az esküvőket, nem tetszenek a ruhák, a felhajtástól kikészülök, sajnálom rá a pénzt, nem akarom felvenni senki nevét, és a vagyonközösséget sem tartom jó dolognak, sőt kövezzenek meg érte, de még garanciát sem tudok vállalni azért, hogy 10-50 év múlva is őt fogom szeretni és fordítva, nekem nincs értelme férjhez mennem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook