Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


175. 14775640c4 (válaszként erre: 174. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:35

oké

de azért nem jár már most az eszed a váláson?

és legalább 50 évet együtt lesztek :)))))

az lenne az ideális

174. cukilany (válaszként erre: 171. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 20:34
Amúgy én nem csak aláíratom, én is aláírom és mert az ő szüleinek, nagyszüleinek van vagyona, nyilván örökölni fogja azt, mindenképpen belefoglalom a szerződésben, h az nem számít közös vagyonnak, még akkor sem, ha házasság alatt örökli, vagyis ő azt majd később fogja belevinni, és ezt én erőltetem, nem ő! Csak ha egyszer sor kerülne véletlenül a válásra, ne kelljen egymás torkát marni h mi kié volt és kinek mi jár, világosan le lesz írva és szépen elválunk!
173. 14775640c4 (válaszként erre: 167. - Dogiz)
2008. márc. 9. 20:33

oké rendben

világos

172. 53cc09e608 (válaszként erre: 166. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:32

"felőlem leléphet, de ahogy jött! "

Tudod ilyen jót mostanában nem nevettem ,még hozzásem mentél és már ezt kijelented!!!!!Rohadtul szeretheted már most! :))))9

171. 14775640c4 (válaszként erre: 168. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:31

oké rendben világos

végülis igazad van

már értem

oks :)))

nálunk nem volt ez igy nincs szerződés

mert semmi sem volt

170. cukilany (válaszként erre: 167. - Dogiz)
2008. márc. 9. 20:30
végre valaki megért!!!
169. 14775640c4 (válaszként erre: 166. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:29

oké rendben

de te aláirnád forditott esetben?

mert te aláiratod a pasival

de vajon te is megtennéd ha ő vinne bele valamit?

168. cukilany (válaszként erre: 164. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 20:29
Nem az hogy aláírnám-e, én vetetném fel azt h írjunk egyet! Véletlenül sem legyen ebből később semmi baj. Hogyne írnám már alá! Ha ő is beleviszi a vagyonát a házasságba én nem akarom azt elvenni tőle! Ez nem bizalmatlanság, ez megállapodás, ami sok későbbi esetleges vitának véget vet! Így a tiszta!
167. dogiz (válaszként erre: 164. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 20:27

Itt ha valaki józan paraszt ésszel gondolkodik, az nem félelmet jelenz. DE !!! - akár milyen jó most a kapcsolatod valakivel, nagy a szerelem....stb. az bármikor megromolhat, (persze senki nem akarja ezt mikor összeházasodik) DE jó ha előrelátó vagy és megfontolt, mert akár 20-30 év is eltelhet boldog házasságban és csak azután jönenk valami miatt a problémák, hát akkor ha mégis oda kerül a sor akkor fogja mindenki a saját cókókját vigye, és a közöst pedig ossza szét.

A hozott vagyonról pedig én is azt mondom, hogy biztos a gyerekem örökli, nem pedig esetleg az akitől elválok. /ja nem akarok válni már ha 27 évet együtt kibírtunk, legalább még ennyit:)/

166. cukilany (válaszként erre: 163. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 20:24

mert attól még elválhatunk egyszer, ha mégsem, akkor a miénk marad a vagyonunk, de ha elhagy akkor az enyém! felőlem leléphet, de ahogy jött!


hidd el, nincs olyan pasi akihez szerződés nélkül hozzámennék, sztem én sok mindent vinnék bele a házasságba, és sosem tudom holnap mi jut eszébe!


Mindamellett nem tudom elképzelni h ne bízzam a mostani páromba. Plusz én a vagyont örököltem, amikor megismerkedtünk, akkor csak egy kocsim volt, kétlem h pénz miatt venne el, az bánt h te ezt feltételezed! De ismételten, sosem lehet tudni mi lesz holnap, lehet egyszer féltrenéz, lesz szép gyereke más nőtől, aki majd az én örökségemet fogja követelni? na ne! én közelről láttam egy ilyen pert, nekem ez nem hiányzik!

165. 14775640c4 (válaszként erre: 160. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:20

neked jól esne ha a férjed aki elvesz kihagyna ugyanugy téged az örökségből?


a szerelmedtől szülsz gyereket de a pasit arra nem méltatod hogy használja a vagyonod?

érdekes

mindenesetre

hogy ki akar lebeszélni valakit az érdekes

én is házas vagyok

de nem értek egyet a vagyoni szerződéssel

mert valakihez vagy azért megyek mert szeretem

vagy hozzá sem megyek

semmi sem kötelező

164. 14775640c4 (válaszként erre: 160. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:16

tudnod kell ha már együtt vagy vele pár éve hogy mit érez?


egyet azért kérdezek

forditott esetbe te aláirnál vagyoni szerződést?

a gyerek nem a te gyereked hanem közös nem?

férj is kell a gyerekhez

vagy csak ugy van?


a másik hogy nem a házasságról beszéllek le csak nem értem mitől félsz

ha aggódsz ne házasodj szerintem

163. 14775640c4 (válaszként erre: 159. - Cukilany)
2008. márc. 9. 20:12

nem kell harapni :))

én csak azt kérdeztem miért vagy ennyire bizalmatlan a pasiddal

hogy szerződés kell

nehogy lelépjen?

ennyi

ha már az elején attól félsz akkor minek mész hozzá?

most ez ennyire bánt?

162. 14775640c4 (válaszként erre: 156. - Dogiz)
2008. márc. 9. 20:09

a házassági szerződés csak azoknak számit akik visznek bele vagyont

de pl mi minek kössünk?

egy egy szatyor ruhára?

ennyi volt a vagyon

amikor albérletbe költöztünk együtt egy kerékpáron is el tudtuk vinni a nagy vagyont :))))

hogyne érteném a házasság intézményét

ha megnézed a reglapom én is házas vagyok

csak más szempontból közelitek :))))

161. cukilany (válaszként erre: 158. - 53cc09e608)
2008. márc. 9. 19:08

Nekem nem kell érvelni, nem is értem miért teszitek! Nem döntés előtt állok, már rég eldöntöttem!


Férjhez fogok menni és kész! :-)) mindegy h sztetek boldogít-e vagy sem...

160. cukilany (válaszként erre: 156. - Dogiz)
2008. márc. 9. 19:05

Egyszerűen nem fogom fel a dolgot, de igazad van ezen felelsleges vitatkozni, bár a vitánk abból áll h én férjhez akarok menni, ők meg le akarnak beszélni, mert nem ettől leszek boldog! Olyan érzésem van mintha védeném magam, mert férjhez akarok menni és nem élettársat szeretnék! áááá

Vagyoni szerződés egy másik téma, ha a leendő férjem ezt nem lesz hajlandó aláírni, akkor tuti nem lesz a férjem, édesanyám nem azért gürizett 30 évig, h majd egy idegen eléldegéljen az ő pénzén, a gyerekem fog, őt illeti majd!

Imádom amúgy azokat, ha igazán szeret nem kell a házassági szerződés! És honnan tudom igazán szeret-e? maradi gondolkodás az ilyen, mert mindenki úgy megy férjhez, h azt hiszi igazán szeretik, mégis sok a válás, akkor meg hol van az az igazán szeret? de nem... fejlettebb országokban erre már rájöttek az emberek és ahogy mondod teljesen természetes a dolog!

159. cukilany (válaszként erre: 148. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 18:54

Nagyszerű emberismerű vagy, ha ennyi info után meg tudod itélni milyen a párom és miért van mellettem! csak gratulálni tudok hozzá neked!!! Egy dolgot elfelejtesz, h te a házadat már meglévő házasságban kaptad, és már egy háztartásban élsz azzal az emberrel, gyereket szültél neki, én nem, és nem tudhatom mi lesz akár holnap!


Minden esetre nekem kell az a papír a boldogsághoz, és nem értem miért nekted áll feljebb h így gondolok! És az ég világon semmi közöd ahhoz h ki vesz el majd és ki menekül majd el tőlem, amíg téged ez nem érint és bízom benne soha nem is lesz ehhez közöd! Én a kiírt fórumtémára nyilatkoztam azt h nekem kell! Neked nem kell, hát tök jó, nem izgat a dolog legkisebb mértékben sem, h téged miért izgat az h nekem igen, még mindig nem fogom fel, nem mindegy neked? mit akarsz nekem bebizonyítani?

158. 53cc09e608 (válaszként erre: 156. - Dogiz)
2008. márc. 9. 16:53
Mi nem vitázunk vele csak érvelünk Neki .De ő nem is a házassági szerződésről kérdezett ,hanem ,hogy megesküdjenek -e !arról legyen -e papírja .
2008. márc. 9. 16:25
NEM kell:)
156. dogiz (válaszként erre: 144. - Cukilany)
2008. márc. 9. 16:24

Ne vitatkozz velük, falra hányt borsó, van aki azt amit leírtál nem érti meg, vagy egyszerűen nem akarja. Más neveltetés, más gondolkodás. Nekünk a házasság mint már egyszer leírtam "a család intézményét jelenti, vagyis szent és sérthetetlen..."

Ők más szemszögből közelítik meg a dolgokat.

A házassági szerődéssel pedig teljesen egyetértek. Miért? - azért mert életemben sokat dolgoztam - dolgoztun férjemmel, (sőt anyukám is hogy nekem és tesómnak könnyebb legyen) hogy gyerekeimnek ne diákhitel visszafizetésével kelljen kezdjék az életüket, meg albérletbe. Hát dolgozzon minden szülő meg a saját gyerekéért. Amit pedig együtt keresnek legyen közös, de amit úgy visznek be a házasságba, arról legyen papír.

Ez a házasságszerződés elleni tiltakozás, egyelőre Magyarországon még nagy hangsúlyt kap, de a ferjlettebb világokban már ez természetesnek számít.

155. 53cc09e608 (válaszként erre: 152. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 15:32

Drukkolok ,hogy minden jól menjen és visszatudjatok menni ...

Én maradok itt a Balcsinál ,mert tudom hiányozna Nekem ,ugyan ugy mint Neked Budapest .

Habár én laktam már sok helyen fiatal koromban ...és jól betudtam illeszkedni mindenhol jól éreztem magam .

154. 14775640c4 (válaszként erre: 153. - Badonyimariaeva)
2008. márc. 9. 15:09

persze hogy nem az számit eddig is azt mondtam

igaz aki igazán szeret valakit el is veszi feleségül

de ha mégsem mert tudják hogy ugy is boldogok

akkor minek?

elválni el lehet igy is ugy is sajna

2008. márc. 9. 15:07

Most már tudom,hogy nem a papír számít!

De gondolom mindenki szeretne egyszer férjhez menni,kipróbálni.

152. 14775640c4 (válaszként erre: 151. - 53cc09e608)
2008. márc. 9. 14:47

mi ezt megbeszéltük

megmarad a pesti ház

megosztom a tesómmal

mert neki jár a fele

amit meg ebből megkapunk

kb 6 milla a mienk

azt a hitelre forditjuk

kifizetjük ezt a barcikai lakást és eladjuk

és ha meglesz a pénz ami 7 milla veszünk fel jitelt és visszamegyünk pestre

ez az a terv

a b terv hogy vállalkozunk és nem fizetjük ki a bankot

de tény hogy nem az a cél hogy kiközösitsem a párom

abból hogy nehogy elszaladjon az örökséggel

ez butaság

151. 53cc09e608 (válaszként erre: 149. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 14:38

Én is örököltem a házat ,kifizettem a tesóimat valami nagyon keveset kértek.. és a párommal közös névre ment ..de már volt egy házunk mikor megvettem ... a poén a tesóim beszéltek rá ,hogy vegyem meg ... mert akkor mindig hazatudnak jönni a szülői házba .

A szerelem nem köthető egy papírhoz ezt még mindig állítom !! Azért kiváncsi lennék rá , a párod mit mond ?Ő hogy látja ,neki mi a fontos ?

150. 14775640c4 (válaszként erre: 144. - Cukilany)
2008. márc. 9. 14:17

és a másik hogyne fogadná el amit ajánlasz?

még ilyen áron is

mert nem kell küzdeni a lakásért

csak beleülni a készbe

149. 14775640c4 (válaszként erre: 145. - Cukilany)
2008. márc. 9. 14:08

én is örököltem lakást anyám halála után

most egy éve

és tudod mit?

eszembe sem jutott szerződést kötni hogy a párom ebből kiközösitsem nehogy elfusson

és tudod miért?

mert én őt szeretem nem a pénzem

ha akarnám köthetnék hogy válás után a házból ne jusson neki

de én ezt nem akarom

ennyi

mert megbizok benne szeretem

ez furcsa?

148. 14775640c4 (válaszként erre: 144. - Cukilany)
2008. márc. 9. 14:04

az a baj hogy senki sem támad

te vagy sértve

de ha nem vennéd észre akkor is a pénz miatt szeret

könnyebb bele menni a készbe a pasinak mint küszködni hogy lakás legyen

ha választhatna a pasi hogy olyat vegyen el aki ugyan szegény de mindenért meg kell küzdeni

vagy olyat akinek vagyona háza van,de tudja hogy ugyan nem kap belőle de benne lakhat

akkor is azt választja

még ha sose lesz a lakás az övé

mert még ilyen áron is megéri a gazdag nő

mint küzdeni a bankokkal a hitelért hogy lakást vegyen

a másik

miért vagy ilyen pesszimista a pasival?

már előre ugy gondolod hogy el fog hagyni?

és kisemmiz?

akkor inkább bele se kezdj

147. 53cc09e608 (válaszként erre: 144. - Cukilany)
2008. márc. 9. 13:11
Abban tévedsz ,hogy igy nem tud kifosztani senki ! Dehogynem ,aki kiakar annak ugysem számit a papír! Visz két tanút és már kiis fosztott ! :))
146. 53cc09e608 (válaszként erre: 145. - Cukilany)
2008. márc. 9. 13:09
Dehogy támadunk meg , már írtuk ,ha Téged ez tesz boldoggá akkor menj férjhez hivatalosan .A törvény az eddig megszerzett vagyont közösnek vette eddig is ,csak nem örökölt a párja után... a hozott vagyonból !Hacsak a párja ,nem végrendelkezett !!! Az más dió ,ezt változtatták ,a közös vagyon régen is annak számított !Mi elfogadjuk ,hiszen nekem is van férjem 30 éve ,de akkor is azt mondom nem a papír a lényeg ! :)))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook