Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


235. cukilany (válaszként erre: 233. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 11:26
És ha a ház ajándékként kerül a nevemre, akkor nem! De tök mindegy, mert kétlem, h bárkitől is ekkora ajándékot kapok majd, én leginkább a meglévőt féltem. Közös vagyon közös pénzből lesz. Ha kiveszi a munkáját abból a hozzáépítésből, akkor kapjon, nyilván, azért amiért ő is megdolgozik, az megilleti!
234. 53cc09e608 (válaszként erre: 231. - Cukilany)
2008. márc. 11. 11:16
Akkor a szerződésbe azt is írassad be ,hogy a Te tulajdonod és a közösen végzett munkák is téged illetnek ,mert a Te házadban lakott ..és nem kértél ellentérítést!
2008. márc. 11. 11:13
A szerződésnél más a helyzet ,ha van és akkor közben építed ..akkor ugyanúgy megítélik a másik félnek ,mert részt vett a munkákban ..Egyedül a haszonélvezet a kiskapu azt soha netudja kijátszani ! De ha van a tulajdonodban egy ház és van szerződésed .. történetesen a házon végeztek közösen olyan munkát ami a ház értékét növeli ...nem az időszerő karbantartásra gondolok ...hanem hozzáépítés ! akkor a hozzáépített részből akkor is kap a társad erre ügyelj! Mert az már közös szerzemény!
232. 14775640c4 (válaszként erre: 231. - Cukilany)
2008. márc. 11. 11:09

hát igen...

sokszor az emberek rettenetesen rá tudnak faragni ez igaz

akinél nagyobb vagyon van akár lakás akár bármi

akkor tényleg jobb a vagyonszerződés mert nem csak sok idő hanem sok pénz a válási procedúra

pláne ha még egy két rokon meg is neheziti azt amit aztán tényleg senki sem kivánt


a mi esetünkben nem kellett

mert semmink sem volt.de ez teljesen más

231. cukilany (válaszként erre: 228. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 11:03

Amúgy teljesen felesleges ezen gondolkodni már, mert ha tudta volna, akkor irat egy vagyon nyilatkozatot, vagy a szülei nevén marad az ingatlan, az lett volna a legegyszerűbb. De nem tudta! mert sosem tudjuk mi fog történni előre! hisz nagy volt a szerelem, ha már azon töprengett volna h kell a haszonélvezet, nem lett volna jobb a házassági szerződés? házasság alatt is köthető ilyen...

De ezen van a hangsúly! NEM TUDTA ELŐRE azt hitte élete végéig mellette lesz majd.

230. 53cc09e608 (válaszként erre: 228. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 10:58
Sőt a tulajdonos nem is adhatja el a házat addig min haszonélvezet van rajta ! :))))) ez biztos ,mert mi jártunk igy ! Mondta az ügyvédem ne is adjam be ,mert vesztett ügyem van ,mert amig a haszonélvező ott lakik nem adhatom el!
229. cukilany (válaszként erre: 228. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 10:58
Persze, mint ahogy az is h meg kell felezni a közös vagyont!
2008. márc. 11. 10:56
De nem mehet oda lakni ,mert a haszonélvező rendelkezik ,hogy benegedi -e a biróság is a a haszonélvezőnek itéli meg ez biztos ! Mert ha nem megszegi a törvényt! A haszon élvezőnek van joga ott lakni ,ha lemond a haszonélvezetről csak abban az esetben költözhetne be a tulajdonos !!! Amit leírtam az a törvény volt ..
227. cukilany (válaszként erre: 226. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 10:53

Persze, csak ezzel az a baj, h ha a bíróság úgy határoz, h odaadja neki a lakás felét, azt kötelező árulni, ha nem megy el, akkor elárverezhetik, vagyis ha 1-2 év alatt nem megy el, akkor a volt férj élhet azzal a joggal, h bírósághoz fordul, mert nem lakhat bent, de pénzt sem kap az őt megillető fél után. Elárverezni meg nagyon kis összegért fogják. Vagy maga a férj is eladhatja a részét haszonélvezettel is, és lehet, h lesz aki megveszi féláron is ilyen feltételekkel, mondván a haszonélvezet nem örökölhető, és akkor a másik fél sem tud semmit kezdeni az ő részével!

Tudom, h vannak haszonélvezet olyan formái, ahol nem adható el az ingatlan beleegyezése nélkül. De, a bíróság sem hülye, látja, h a haszonélvező a feleség apja, simán hozhat olyan ítéletet, ahol kötelezi a másik felet az őt megillető rész kifizetésére!

Lényeg, h ha a vagyon a házasság alatt vásárolt, ajándékba kapott, vagy mindegy milyen módon lett megszerezve, akkor is felezni kell! Lehet perelni, de jobb megegyezni!

Barátnőm szülei 8 évig pereskedtek vagyon miatt! Akkor is megfelezték a vagyont, most kezdik elárverezni a házat!

226. 53cc09e608 (válaszként erre: 225. - Cukilany)
2008. márc. 11. 10:42

A haszonélvezet

Haszonélvezeti jogánál fogva a jogosult a más személy tulajdonában álló dolgot birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti. A haszonélvezet alapulhat törvényi előíráson, bírósági vagy hatósági rendelkezésen és létrejöhet szerződés alapján is.


A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él. A haszonélvezeti jog a dolog tulajdonosának személyében beállott változásra tekintet nélkül fennmarad


Egyszóval csak akkor költözhetett volna be ,ha azt a haszonélvező nem gyakorolja ! :))

225. cukilany (válaszként erre: 224. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 10:27

De hogy bizonyítja be? Nyilván a férje is dolgozott valahol mialatt épült a ház, most bebizonyítani, h ő elverte a pénzt és nem rakott bele semmit szinte lehetetlen, amúgy meg nem is számít, mivel vagyon nyilatkozat hiányában akkor is felezni kell, mindegy kitől kapott ajándékba, azt a család kapta, így határoz a tv.

Haszonélvezettel semmit sem tudott volna megelőzni, mert akkor is lakhat bent a volt férj, h más a haszonélvező, akkor is azzal zsarolta volna, h ha nem ad pénzt, akkor beköltözik! Azzal tudta volna megelőzni, ha ő a haszonélvező és szülei maradnak tulajdonosok max! Vagy egy vagyonnyilatkozat, melyikben rögzíteni, h válásnál, ami az én nevemen van enyém, ami a tiéden tiéd, ami kettönk nevén azt meg felezünk! Ennél tisztább nem is lehetne!

224. 53cc09e608 (válaszként erre: 222. - Sunbird)
2008. márc. 11. 10:02
Csak az járt Neki ami valós munka állt mögötte ..a többit soha nem fizettem volna ki .. habár könnyű azt mondanom ,mert nem voltam ilyen helyzetbe .. De vannak ügyvédek akik ezt nagyon jól eltudják intézni ... kiszámolják pontosan mennyi jár és ragazkodnak is hozzá a per alatt végig ..De mint írtam már.. a haszonélvezettel simán megtudtad volna vezetni ...mert várhatna a pénzére ! :)))
223. supin (válaszként erre: 222. - Sunbird)
2008. márc. 11. 09:45
Tanulj belőle! Legközelebb inkább vagyonnyilatkozatot irj!!
222. sunbird (válaszként erre: 220. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 09:20

Semmilyen munkából nem vette ki a részét. Mindent a faterom felügyelt, mesterek építették.

Ami neki járt volna az kb 3 millió. Ezt oda is adtam volna, de ő 15 milliót akart. 1.Miből? 2. Mire fel?

2008. márc. 10. 16:56

Nem ezen múlik de melyik nő ne vágyna a nagy napra.

Igazán a boldogság nema papirtól függ de szeritnem hozzátartozik egy boldog pár életéhez ,hoyg előbb utóbb haázzasságra lépnek:)

220. 53cc09e608 (válaszként erre: 216. - 53cc09e608)
2008. márc. 10. 15:54
Bocsi ,de itt kaptam egy figyelmeztetést jogosan ..mert nem olvastam vissza ,hogy a szüleid segitségével épült a ház ! Elnézést kérek érte ! De gondolom én ,hogy a volt párod is kivette a részét a munkából ..és talán valami anyagialkat is adott bele ..Igy elméletileg részaránosan kellett volna kiszámolni.. az Ő ráfordított idejét is ...most óvatos leszek ..ha dolgozott a házon csak abban az esteben ! Valami összeg Neki is jár ,de ezt ,hogy mennyi azt csak Ti tudhatjátok .Hogy mennyivel szállt be és mennyit dolgozott .. De én azért kersetem volna egy hiperszuper ügyvédet ..aki kitudta volna boncolni és számolni . Mert lehet sokkal többet fizettél ,mint ami járt volna Neki !
219. 53cc09e608 (válaszként erre: 218. - Dogiz)
2008. márc. 10. 15:35
Kösz ,hogy figyelmezettetél jogos volt ,én tévedtem ! :)) Azt valóban figyelmen kivül hagytam ,mert nem olvastam vissza .azonnal korrigálom ! :))))
218. dogiz (válaszként erre: 216. - 53cc09e608)
2008. márc. 10. 15:17
Nem kötekszem, de mint előzőekben olvastam a szülők segítségével boldogultak. Ez legtöbbször azt jelenti, hogy a szülők állták az anyagiakat.
2008. márc. 10. 15:05
NEM EZEN MÚLIK,DE JÓBB HA VAN.
216. 53cc09e608 (válaszként erre: 215. - Sunbird)
2008. márc. 10. 14:51
Hát igen .. mert a házasságotok alatt épült , de akkor jogos volt az itélet ,hiszen mindketten építettétek !Természetes ha a házasságotok alatt épült.. teljesen mindeggy kinek a nevén van... közös szerzemény ! Ne haragudj meg ,de ha Ő is dolgozott rajta ..akkor nem kivánhatod ..hogy Neki ne legyen belöle !
215. sunbird
2008. márc. 10. 13:42
Az én tulajdonom, de házasság alatt épült, így a bíróság közösnek vélelmezi. A vagyonmegosztásig nem jutottunk el, az külön per lett volna. Így is 3 évig húzódott ezzel a lakáshasználattal. Fellebeztem, de 2. fokon is helyben hagyták az előző ítéletet. Ja, hogy az elsőfokút hozó bíró meg a 2. fokot tárgyaló addigra közvetlen kolléganők lettek? Ez is közrejátszott. Mindenesetre adtak az exem kezébe egy olyan fegyvert amivel zsarolni tudott.
214. supin
2008. márc. 10. 13:30
A vagyonnyilatkozat ma már fontosabb .
213. 53cc09e608 (válaszként erre: 212. - Sunbird)
2008. márc. 10. 12:49
A Te saját házad vagy közös tulejdon volt? Mert nem mindeggy ...ha a Tied volt azonnal fellebbezni kellett volna !
212. sunbird
2008. márc. 10. 12:24

Sajnos a magyar biróságok nem az igazság, hanem a jog oldalán vannak.

Az én exemnek pl. lakáshasználati jogot adtak az én házamban, ahonnan akkor már 3 éve kiköltözött. Nem nézték, hogy neki is nekem is családunk van. Simán engedték volna hogy ráköltözzön a nyakamra. Ezzel tudott zsarolni. Ha nem adok pénzt beköltözik. A bíróság szerint elég nagy a lakás ahhoz, hogy együtt éljünk. Nevetséges. Ha együtt akarnánk élni nem váltunk volna el.

2008. márc. 10. 11:16
Komolyan elszomorít ,amit írtál ,vagyis többen írtatok itt a kiforgatásokról ! Szereintem a törvényt kellene itt modósítani ,úgy ,hogy ilyen estek ne tegyenek tönkre embereket!
210. sunbird (válaszként erre: 205. - Cukilany)
2008. márc. 10. 10:58
Az én párom is tudja, hogy csak úgy házasodok, hogy aláírja a szerződést. Ez őt sem zavarja, ott volt mellettem az elmúlt 3 évben, amikor az exem megpróbált kiforgatni mindenemből, és sokat sírtam. Ő vígasztalt. Tudom, hogy ő ilyet sosem tene, mert az ex nejének is csont nélkül ott hagyta a házat, amit ő vett. De mivel már keményen megütöttem a bokám, így nincs az a nagy szerelem amiért kockáztatnék.
209. 53cc09e608 (válaszként erre: 205. - Cukilany)
2008. márc. 10. 08:54
Ha Ő nem bánja ,akkor csináljátok meg .
208. 53cc09e608 (válaszként erre: 207. - Sunbird)
2008. márc. 10. 08:45
Na látod ez Nálam megoldott , mivel a ház a legnagyobb érték , és az az én nevemen van ,amenyem igy is az állította ,hogy mivel oda volt bejelentkezve az Ővé jár neki ! na ez volt a tévedések vigjátéka ! :)) Akkor azt találta ki lelépési díj ... Na persze Nekm is van a tejbe aprítani ... gondolta lenyúl egy -két millával ...csakhogy ingyel alkott ott és ha visszamenőleg kikellene fizetni az albérletet az rázos lenne Neki ! És utánajárt simán megitélnék Nekem ! :))A haszonélvezet sokkal jobb egyébként ,mert a haszonélvező Nélkül soha nem tudja eladni ! De nem is követelheti Töle a vételárat sem ! :))))
207. sunbird
2008. márc. 9. 23:06
Hát igen, haszonélvezetet kellett volna rátenni, de akkor még remek volt minden nem is gondoltunk ilyesmire. Mindenesetre annyit tanultam az esetből, hogy ha egyszer lesz annyi pénzem, hogy a fiamnak vegyek egy lakást azt az én nevemre veszem, lakjanak csak benne a feleségével. Ha netán válnak, akkor ugye a lakás nem vagyonuk, mert az az enyém.
206. sunbird (válaszként erre: 194. - 53cc09e608)
2008. márc. 9. 23:03
Persze, hogy nem az ex férj a vagyonkezelő. Pont ezért kellett a végrendelet, mert ha annélkül történik valami, akkor automatikusan a gyerek gyámja a vagyonkezelő. A gyám ugye az apa. Így a végrendelet kimondja, hogy az apukám a vagyonkezelője a gyereknek, az ex csak a gyámja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook