Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet egy házasság boldog szerelem nélkül? fórum

Lehet egy házasság boldog szerelem nélkül? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. márc. 11. 09:35
kizart dolognak tartom.
61. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Marjann)
2012. febr. 4. 13:56

:)

Az en definicioim:

A szerelem az, amikor nem latod a hibait.

A szeretet az, amikor pont a hibai miatt szereted legjobban.


Egy hazassag sztem _kizarolag_ szerelem nelkul lehet boldog. Jobb szeretem, ha en uralkodom a hormonjaimon, es nem forditva :)

2009. szept. 1. 11:59
nem
2009. szept. 1. 11:56
nem
2009. szept. 1. 00:32
Lehetetlen főleg ha sosem volt!Az más ha volt és elmúlt!
2009. szept. 1. 00:31
Ha sosem volt szerelem, akkor nem hiszem...
2009. máj. 22. 09:26
43-évi házasság után, részemről szeretet,megbecsülés van.A szerelem más!
2009. ápr. 25. 12:52
Nem.Számomra szerelem nélkül elképzelhetetlen a házasság!
2009. ápr. 25. 12:31

Szerintem nem...

Bár lehet, hogy csak nekem nem menne, de nekem KELL, hogy szeressenek, s én viszontszeressek. Másképp sosem ment, még egy kapcsolat sem, nemhogy a házasság.

2009. ápr. 24. 15:34
A mai eszemmel azt mondom:nem.
2009. ápr. 24. 13:57
Nem,hiszem!
51. gyöngyszemü (válaszként erre: 39. - 9242a6388c)
2009. ápr. 4. 20:51
Hosszú hosszú évek óta mérlegelek! :-( Nemolyan rossz a mérleg két oldala, szinte középen áll.. Inkább bennem lehet a hiba talán mert nekem kell az a szerelem, az a bizsergés....... :-(((
50. biológus (válaszként erre: 49. - A6d5a14c21)
2009. ápr. 3. 13:36

áááá...

Te nagyon aranyos lány vagy, és értelmes is. Nem hiszem hogy sokat kell majd várnod :)

49. a6d5a14c21 (válaszként erre: 48. - Biológus)
2009. ápr. 3. 12:14
Köszönöm,nagyon kedves vagy.Remélem tényleg igazad lesz,és egyszer nekem is összejön,hogy valaki minden tekintetben szeressen és igényt tartson rám:)
48. biológus (válaszként erre: 47. - A6d5a14c21)
2009. ápr. 3. 12:03

óóó

Majd jön, hidd el. Ha nektek ez így jó és kényelmes, és senkinek sem okoz fájdalmat, akkor tedd ezt.

És csak ezt tudom rá mondani, hogy márpedig eljön az is egyszer, aki téged akar /ebből sok van/, egy életre /ebből kevesebb/, olyannak szeret amilyen vagy /ebből még kevesebb/, végül pedig valaki, aki mindezen kritériumoknak megfelel, de ezt akkor tudni fogod.

És van választásod, hogy mennyivel elégedsz meg. Mindemellett nem kötelező várni, én sem tettem, éld az életed. De szívemből kívánom Neked a boldogságot, és azt is, hogy megtaláld azt amit most még elképzelni sem tudsz. :)

47. a6d5a14c21 (válaszként erre: 46. - Biológus)
2009. ápr. 3. 11:49

Ha a szerelem az,hogy mindenben együtt vagyunk,akkor elég rossz lehet pl a katona feleségeknek,akiknek a férjük kiküldetésben van hónapokig,évekig...:) érzelmek nem hiszem,hogy ezen múlnak,mert akkor ennek azt is kéne jelentenie,hogy a mindenben együttlét ha érzelmeket,jelen esetben szerelmet hoz létre,akkor azt meg is kéne tartania,nem?de azt már kiveséztük,hogy a hosszú együttlét,mindenben együtt,többnyire a szerelem átalakulását és nem a konzerválását eredményezi...


De természetesen értem mire gondolsz.És persze,lehetne jobb is,én is szeretnék együtt élni egy férfival,egyedüli lenni a számára,stb...sokáig kényelmes volt számomra ez a kapcsolat,de nyilván minél jobban szeretem,annál több mindenre vágyom tőle,és persze minél "idősebb" vagyok,annál nagyobb bennem az igény arra,hogy valakivel ne csak találkozgassam,hanem együtt éljek,közös dolgaink legyenek,hogy egyszer esetleg én is valaki társa,felesége legyek...de az elmúlt 4-5 év tapasztalatai sajnos azt mutatják,hogy a férfiak ilyen igényeket nem támasztanak irányomba...

46. biológus (válaszként erre: 45. - A6d5a14c21)
2009. ápr. 3. 11:32

Nem kötözködni akarok, csak tényleg kíváncsi vagyok... és ez így jó neked?

Nem vagy néha boldogtalan, hogy nem hozzád megy haza? Hiszen szerintem ez a lényege a szerelemnek, hogy a párod a te PÁR-od, nem másé.

Mert ahogy látom, nem sok esélye van, hogy együtt legyetek mindenben. Márpedig a szerelem ez.

45. a6d5a14c21 (válaszként erre: 43. - Biológus)
2009. ápr. 3. 11:20
Igen,pontosan.A felesége pl meg is mondta neki,hogy 23év után már nem tudná elképzelni,hogy másik férfival éljen,mert egyfelől megszokta,hogy mindig számíthatnak egymásra,ott vannak egymásnak,másfelől mert olyanok egymásnak mint a testvérek,úgy szereti...és a párom is hasonlóan érez iránta.Ettől még nagyon fontos számára a felesége,annak a boldogsága,stb...de ez már nem szerelem,nem szenvedély,már szex sincs...tehát semmiképp nem szerelem.Meg ahogy említették többen is már,ha valakibe szerelmes vagyok,akkor más nem fér a szívembe,de a páromnál láthatóan fér...
2009. ápr. 3. 11:17
Lehet,de akkor sokkal jobb,ha van szerelem.Egy idő után a szerelem szeretetté alakul egyébként is.Ha minden másban egy hullámhosszon vannak és mindent meg tudnak beszélni,minden rendben lesz és eltarthat a sírig.
43. biológus (válaszként erre: 41. - A6d5a14c21)
2009. ápr. 3. 11:13

Akkor ha jól értem, úgy gondolod, hogy a párod valamikor szerelmes volt a feleségébe, de az átalakult szeretetté.

És most újra szerelmes, de most beléd.

Vagy nem jól értem?

42. Változó (válaszként erre: 40. - Biológus)
2009. ápr. 3. 11:02

Én is így gondolom...

Nem tudom, így, ilyen feltételekkel nem vállalnám be...


Nem vagyunk egyformák. Nekem is az a véleményem, bár ha a szerelem nem csak közönnyé alakul, hanem idegesítő, és terhes a kapcsolat, simán lépnék!!!

41. a6d5a14c21 (válaszként erre: 40. - Biológus)
2009. ápr. 3. 11:01
ha átalakul,akkor már szeretet lesz belőle,ha pedig szeretet,akkor már nem szerelem,nem véletlenül 2 külön szó!
40. biológus (válaszként erre: 38. - A6d5a14c21)
2009. ápr. 3. 11:00

Lehet hogy én vagyok a hülye, de képtelen vagyok rá, hogy elképzeljem: elmúlt a szerelem.

Az nem múlik el csak átalakul. És akkor nincs helye a szívemben másnak.

39. 9242a6388c (válaszként erre: 33. - Gyöngyszemü)
2009. ápr. 3. 10:57
Merni kell kilépni, ha nem jó! De ez a kilépés nagyon átgondolt, megfontolt, legyen .Nekem több mint 1 év kellett a döntéshez... Persze nekem rengeteg rossz volt a mérleg azon oldalán amelyik a vállás mellett volt, és nem a szerelem hiány volt az első.
38. a6d5a14c21 (válaszként erre: 37. - Változó)
2009. ápr. 3. 10:55

Kiszolgáltatott?miért lenne az??:)

egyébként alapvetően boldog vagyok,bár én sem teljesen.Nyílván mint minden nő én is normális kapcsolatra vágyom,de az az igazság,hogy ezt a mostani páromtól is megkaphatnám.A boldogtalanságom illetve a problémáink nem abból adódnak,hogy csak szerető vagyok,hanem az alap természetéből,ami miatt a munka az első mindenek felett.Ha nem így lenne,és többet törődne velem,akkor nagyon boldog lennék vele úgy ahogy van,családostul ,mindenestül:)

37. Változó (válaszként erre: 36. - A6d5a14c21)
2009. ápr. 3. 10:51

o ó

Akkor te mint "harmadik" ?

Nem kiszolgáltatott helyzet ez? Te boldog vagy így? Már ha jól értettem...

2009. ápr. 3. 10:50
Szerintem lehet,bár nem maradéktalanul és én soha nem tudnám beérni fél megoldásokkal,de ettől függetlenül lehet.Az én páromnak is boldog a házassága,jól élnek,rengeteg a közös program,nagy baráti társaság,2szép okos gyerek,szóval boldogok együtt,rengeteg az öröm forrás,csak már elmúlt a szerelem,23év után nem is csoda...
35. Változó (válaszként erre: 34. - 9242a6388c)
2009. ápr. 3. 10:49

Igazad van, de az előbb leírtak alapján kiderül, hogy én szeretem a párom!

Csak szeretet és szeretet - érzelem és érzelem között vannak eltérések...


Érzelem nélkül sosem alkudnék meg!!!!

Kos vagyok!!! Viccelsz? :)

34. 9242a6388c (válaszként erre: 28. - Változó)
2009. ápr. 3. 10:47
Ezzel nem értek egyet, Ha nem lehet az enyém, akkor sem érhetmbe azzal aki van... és ha nem tudom szeretni? Nem alkuszom, egyszer elváltam és azt mondtam akkor, soha többé olyan kapcsolat amelyben nincs szerelem...
2009. ápr. 3. 10:46
Szerintem nem lehet! :-(((((( Múlnak az évek, nem merünk kilépni, ésmire mernénk már túl késő, "öregen" meg már minek.... :-(((((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook