Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
62661. Gretaa
2023. ápr. 9. 18:30
"Csak maradj mindig nyugodt.Nem az számít,mi történik,hanem az,hogy mihez kezdesz vele.
62660. Kajati
2023. ápr. 2. 15:25

"Mindenkinek az életében vannak olyan hangok, illatok és ízek, amiket hiányol, és vannak olyanok, akiktől nem tudott elbúcsúzni. Mindenkinek az útján voltak olyan pillanatok, amiket soha nem fog elfelejteni. És vannak olyan arcok és hangok, amikre szeretne visszaemlékezni."


(Malála Júszafzai)

62659. Pipi57
2023. márc. 29. 09:34

"Minden nap egy ajándék,a legnagyobb és a legszebb amit az élet minden reggel nekünk ad, hogy boldogan éljünk."

(W.sr)

62658. Pipi57
2023. márc. 29. 09:02

"Nincsenek szürke hétköznapok! Minden egyes nap színes, izgalmas és szépséggel teli annak, aki figyel, és képes értékelni a hétköznapok apró csodáit."

(Mandel Mirjam)

2023. márc. 7. 22:34
˝A hiedelmeid határozzák meg a gondolataidat, a gondolataid határozzák meg a szavaidat, a szavaid határozzák meg a tetteidet, a tetteid határozzák meg a szokásaidat, a szokásaid határozzák meg az értékeidet, az értékeid határozzák meg a sorsodat.˝ /Mahatma Gandhi/
62656. P03.04
2023. febr. 27. 20:19

A&B


“Csillagokkal álmodom, de földet ér a lábam – Koppanok is nagyokat, mint bogár a búrában.”

62655. atesz73 (válaszként erre: 62652. - Lady Blakeney)
2023. febr. 27. 16:37
Óriási köszönet érte! És valóban ez! Nem is tudom ki fejezni hálám! Köszönöm szépen! Ölelés!!
2023. febr. 24. 15:48
˝Egy vagyok csak, de mégis vagyok én is egy. Nem mindent tudok, de csak tudok valamit én is. És nem tagadom megtenni azt, amit tudok.˝ /Helen Keller/
62653. Pipi57
2023. febr. 17. 15:45

A magány egy érdekes tánc…

nem is gondolná az ember.

Tele van szépséggel, és tele van küzdelemmel.

A magány annyi, hogy csak magadra számíthatsz,

és amikor kell a segítség,

nincs kiben csalódhatsz.

A magány az életben, az igazi nagy szikra,

aminek a tüzét akármilyen szél, ki nem oltja.

A magány semmi más, mint önmagad képe,

és saját magad igazi értéke.

Léria Dipán

62652. Lady Blakeney (válaszként erre: 62651. - Atesz73)
2023. febr. 16. 18:45

Esetleg ez:


„Próbálj úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.“

62651. atesz73
2023. jan. 31. 21:48
Sziasztok. Egy oltári segítség kellene aki nagyon otthon van idézetekben. Munka helyről szeretnék hosszas idő után kellő érzelemmel le számolni. Nagyon nagyon régen egy kollégám egy idézetet írt, és nekem az alkalomhoz anno nagyon megragadta a figyelmem, szóval meg fogott. Sajnos akár hogy próbálom Google ben keresni, nem megy! Annyit tudok mondani róla, hogy próbálj, vagy távozz észrevétlen, de mikor szükség lenne rád, hiányod észre vehető vagy érezhető legyen... Nem tudom, nagyon régen volt... Bízom benne valakinek be ugrik. Hálás lennék érte!
2023. jan. 27. 21:15

˝Mindannyiunkkal ugyanaz történik ebben a világban. Ha egy kicsit is odafigyelünk a másikra, rájöhetünk, olyan támaszok lehetünk egymásnak, mi felbecsülhetetlen érték.˝


/Tormási Vyktória/

62649. Pipi57
2023. jan. 17. 09:32

„Létezik egy nagyon hatásos gyakorlat, amit évekkel ezelőtt alakítottam ki. Bárkivel is találkozzam, legyen az ember vagy akárcsak egy aprócska bogár, először mindig ugyanazzal az egy mondattal indítok: „Kívánom, hogy boldog légy”.

Nagyon fontos, hogy ne csak kívánjam, hanem valójában úgy is gondoljam. És ez a mondat mindent megváltoztat közted és az illető között.

Tapasztalatból mondom ezt. Néha voltak nagyon nehéz helyzetek, emberek, találkozások. Ám amint kimondtam magamban ezt a mondatot, a negatív gondolatok, érzések, történések helyét egyszeriben átvette a szeretet.

Te se félj azt kívánni a másiknak, hogy boldog legyen!

Próbáld meg, és meglátod, ettől az egyetlen mondattól, mennyire megváltozik a saját életed.”

Ez a szép gondolat Ricard Gere-től származik:)

2023. jan. 16. 17:09
˝Amikor félelmet vagy negativitást érzünk, ne küzdjünk ellenük és ne ítéljük el magunkat miattuk. Ehelyett fogadjuk el és teljes mértékben éljük át ezeket az érzelmeket, hogy fennakadás nélkül keresztüljuthassunk rajtuk.˝ /Anita Moorjani/
62647. lacuslacus
2022. dec. 31. 08:55
Egyik kezedben egy kis jóság legyen, másikban egy kis meleg, a világrészeket meg süssék meg azok a nagyon-nagyon okosak.
62646. lacuslacus
2022. dec. 30. 09:35

A 2023. év előtti gondolatok.


Éjfél van a havas utak s az örök Idő országútján. Az óesztendő utolsó éjfele. Tomboló szél nyargal az éjszakában. Nincs, ami útjába álljon, s a dermedt jegenyék suhogva hajolnak délnek, sziszegve panaszkodnak, és gyökereikkel riadtan kapaszkodnak a fagyos földbe.

Éjfél van. A szellemek órája, amikor láthatatlan szánok csilingelnek ismeretlen utakon, s az Úr felhőn túli pitvarában két vándor áll a csillagok ragyogó trónusa előtt. Az egyik tépett, havas szakállú agg, a másik ifjú ember.


BÚCSÚZIK AZ Ó-ÉV


Elvégeztem, Uram - szól az agg -,

bocsásd el szolgádat!

Leteszem a tarisznyát meg a botot,

Januártól decemberig jártam a földi utakat,

és arcod bélyegét mindenre ráütöttem.

Mozgattam az órákat és a napokat,

Csírákat szöktettem életbe,

és érett magokat arattam;

a rügyeket virágba borítottam,

és a gyümölcsöket is leszedtem.

Öreg sírok hátát behorpasztottam,

régi fejfákat eldöntöttem,

temetőket gyarapítottam.

De ott voltam, Uram, a nászágyon is,

és egyformán mértem a szerelem bódulatát

és a vajúdás gyötrelmeit.

A folyók új szigeteket raktak,

régieket hordtak el,

a hegyek hátán megnőtt a hó, de el is múlott,

a völgyek torkában új források fakadtak,

s a régiekre köveket raktam rendelésed szerint.

Öledbe hullott, Uram, minden.

A növekedés,

az épülés is,

meg a romlás is.

Csak Te maradtál, Uram,

változatlan és örök

elejétől fogva.


*


INDUL AZ ÚJ-ÉV


Az ifjú felveszi a botot meg a tarisznyát. Az elnyűtt suháng acélos, görcsös bottá erősödik abban a pillanatban, s a foszlott tarisznya újjá, kövérré dagad a láthatatlan útravalótól.


Elmegyek, Uram - szól -, akaratod szerint.

Útravalómat elszórom majd a földi világban.

Elolvasztom a jeget,

virágba borítom a fákat,

dús kalászokat érlelek,

és megrázom a lombhullató fákat az őszi határban,

aztán meg telet borítok az álmodó ugarra.

Csak egyet kérek Tőled, Uram - ha megengeded.

Add, hogy hosszú legyen a virágos tavasz,

bőkezű a búzaérlelő nyár,

vidám a szüretes ősz,

és nyugodt, telekamrás a tél,

amiket ím, tarisznyámba adtál.

Én leszek az Idő egy évig, Uram, a Te egyik világodban,

engedd meg nekem, hogy lassú legyek,

ha örömre válnak a percek,

és gyorsan múló,

amikor a bánatot mérem,

a könnyet

s a hűvös enyészetet takarom a Te teremtményeidre.


*


Az Úr int: zengőn felragyog a felhőn túli világ. A vándor elindul a csillagerdők úttalan útjain a Földre.


/Fekete István/

62645. Pipi57
2022. dec. 29. 08:47

Az álom nem az, amit alvás közben látsz. A valódi álom az, ami éjjel nem hagy aludni.

Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam

62644. Mimóza07 (válaszként erre: 62643. - Temmp)
2022. dec. 25. 17:29
Szép. :)
62643. temmp
2022. dec. 25. 17:01

Gyökössy Endre: Csöndben, némán


Sírtál-e már úgy,

hogy nem folyt a könnyed?

Nevettél-e úgy,

ahogy nem fogsz többet?

Daloltál-e úgy,

hogy nem hallotta senki?

Sétáltál-e úgy,

hogy nem kellett elmenni?

Álmodtál-e úgy,

hogy az nem volt álom?

Játszottál-e már

húrtalan gitáron?

Repültél-e már,

fűben hanyatt fekve?

Kószáltál-e már,

csillagtalan este?

Temettél-e már,

sok szép halott álmot?

Tettél-e jót úgy,

hogy csak Isten látott:

csöndben némán?

62642. Pipi57
2022. dec. 25. 14:34
62641. Mimóza07
2022. dec. 24. 20:39

Az Isten itt állt a hátam mögött

s én megkerültem érte a világot.


József Attila

2022. dec. 20. 22:27
"A szeretet képessége a legnagyobb ajándék az életben, amit az ember kaphat."
2022. dec. 7. 19:57

˝Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.˝


/David R. Hawkins/

62638. Pipi57
2022. dec. 4. 12:35

"Az ölelést orvosnak kellene felírnia.

Van egy gyógyító erő az ölelésben, amit még nem ismerünk...

Egy ölelés gyógyítja a gyűlöletet.

Az ölelés gyógyítja a haragot.

Egy ölelés gyógyítja a fáradtságot.

Az ölelés gyógyítja a szomorúságot.

Amikor megöleljük egymást, elengedjük a kötelékeket.

Egy pillanatra elveszítjük azokat a dolgokat, amik elvették a nyugalmunkat, békénket, lelkünket.

Amikor átöleljük egymást, leengedjük a védelmünket, és engedjük, hogy a másik közeledjen a szívünkhöz. A karok kitárva, s a szívek egyedülálló módon ölelkeznek.

Mert semmi sem fogható egy öleléshez...

Ölelés a "szeretlek"-ből. Ölelés a "milyen jó, hogy itt vagy" érzésből. Ölelés a "Segíts nekem". Ölelés a "Hamarosan találkozunk"-ból. Vagy átölellek, mert "Hiányoztál!"

Ölelés...

Amikor megöleljük egymást, többek vagyunk, mint kettő; család vagyunk, tervek vagyunk, álmok vagyunk!

Igen, az ölelést orvosnak kellene felírnia, mert megfiatalítja a lelket és a testet."

62637. Pipi57
2022. dec. 3. 19:11

"A fájdalom csak a miénk. Csak mi élhetjük meg, és ha idővel csillapodik is, elmúlni sosem fog."

Giuditta Fabbro

62636. Pipi57
2022. dec. 3. 19:07

"Amint minden rossznak gyökere az önzés, úgy minden jónak gyökere a szeretet. Nélküle a gazdag is szegény, vele a szegény is gazdag."

Szent Ágoston

62635. Mimóza07
2022. dec. 2. 21:51

Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány

De néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány.


-Junkies-

2022. dec. 1. 22:47

˝Karácsony előtt három héttel minden üzletet be kellene zárni, csak pici élelmiszerboltok lennének nyitva. Mindenki otthon üldögélne, s beszélgetnének, játszanának, zenét hallgatnának a családok egy jó pohár bor mellett. Fel kellene készítenünk a lelkünket, hogy befogadja az ünnepet. Egyelőre a legtöbb, amit tehetünk, hogy saját magunkban felépítünk egy ilyen vágyálmot, és próbáljuk követni az útvonalat.˝


/Szentpéteri Csilla/

62633. Mimóza07
2022. nov. 27. 23:00

„A világ ember nélkül kezdődött, és nélküle ér majd véget.”


Tigris a hóban c. film

62632. Pipi57
2022. nov. 27. 18:31

"A szeretet

kiválaszt

megszólít,

megtart

és

elenged,

de soha nem sajátít ki,

legfeljebb örömmel elfogadja,

ha önként csak neki ajándékozod magad." (Simon András)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook